ciąża, wyźrebienie, źrebak

Imię angielskie na R dla klczy odeślijcie mnie do wątku o nie mogę znleźć 😵
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 marca 2018 19:59
galopada montana

A te krzywulce były prawidlowo ułożone przy porodzie?
vissenna   Turecki niewolnik
10 marca 2018 20:10
zabeczka a których immunoglobulin ma deficyt?
Niedobory immunoglobulin mogą wskazywać na jakieś przewlekłe choroby i infekcje. Ale nie muszą. Może to po prostu to jakaś osobnicza reakcja organizmu na poród i stres właśnie?  🤔
Klacz przekazuje też immunoglobiny w siarze, więc dobrze by zbadać jak z krwią u źrebola.
galopada_   małoPolskie ;)
10 marca 2018 20:38
Epikea, poród posladkowy
montana   małopolskie
10 marca 2018 21:19
galopada montana

A te krzywulce były prawidlowo ułożone przy porodzie?


Moje tak, do tej pory wszystkie prawidłowo.

Gratuluje kolejnych źrebiąt !
Hej! Do którego miesiąca ciąży klaczy jeździcie na niej? Jak z intensywnością jazd?  👀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 marca 2018 21:48
zabeczka a których immunoglobulin ma deficyt?
Niedobory immunoglobulin mogą wskazywać na jakieś przewlekłe choroby i infekcje. Ale nie muszą. Może to po prostu to jakaś osobnicza reakcja organizmu na poród i stres właśnie?  🤔
Klacz przekazuje też immunoglobiny w siarze, więc dobrze by zbadać jak z krwią u źrebola.


Tak własnie na to badanie czekam w kwestii źrebaka i dalej nie wiem co się dzieje, bo sie dodzwonić nie mogę. 😵 Od wczoraj miałobyć to robione a wychodzi an to że ja ciągle czekam.  😤
A co do Iskry - nie wiem, tyle co rozmawiałam przez telefon. NAwte nie wiem czy dobrze powtarzam nazwę  😵
[quote author=diołem link=topic=57.msg2765190#msg2765190 date=1520717750]
Hej! Do którego miesiąca ciąży klaczy jeździcie na niej? Jak z intensywnością jazd?  👀
[/quote]

Klaczy najlepiej zapewnić ruch klaczy do samego końca, oczywiście w granicach rozsądku. U mnie klacze chodzą pod siodłem miesiąc przed oźrebieniem oczywiście w stepie i kłusie.
[quote author=vissenna link=topic=57.msg2765161#msg2765161 date=1520712616]
zabeczka a których immunoglobulin ma deficyt?
Niedobory immunoglobulin mogą wskazywać na jakieś przewlekłe choroby i infekcje. Ale nie muszą. Może to po prostu to jakaś osobnicza reakcja organizmu na poród i stres właśnie?  🤔
Klacz przekazuje też immunoglobiny w siarze, więc dobrze by zbadać jak z krwią u źrebola.


Tak własnie na to badanie czekam w kwestii źrebaka i dalej nie wiem co się dzieje, bo sie dodzwonić nie mogę. 😵 Od wczoraj miałobyć to robione a wychodzi an to że ja ciągle czekam.  😤
A co do Iskry - nie wiem, tyle co rozmawiałam przez telefon. NAwte nie wiem czy dobrze powtarzam nazwę  😵
[/quote]

Konie są w klinice i dodzwonić się nie możesz? Trochę to dziwne. Może Pani doktor ma weekend wolny, choćby nawet ktoś powinien być całodobowo dostępny pod telefonem.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 marca 2018 08:13
Dodzwonilam sie o 23, napisalam wszystko na watku. Pani doktor wczoraj wracala z konferencji w Lublinie stad te opoznienie. A dziewczyna ktora byla zawsze pod dyzurem miala telefon poza zasiegiem. O 10😲0 kolejny telefon wykonam.

Edit: moje dzieci są już w domu, całe i zdrowe tfu tfu  🏇 😍

Dziękuję raz jeszcze forumowej moni i jej mężowi Krzyśkowi za pomoc w transporcie i przywiezieniu mojej końskiej rodziny całej i zdrowej. Ryczałam jak tylko zobaczyłam bukmanke, a później płakałam już chyba z dwie godziny - ze szczęścia. Dziękuję 😅 :kwiatek:
Dodzwonilam sie o 23, napisalam wszystko na watku. Pani doktor wczoraj wracala z konferencji w Lublinie stad te opoznienie. A dziewczyna ktora byla zawsze pod dyzurem miala telefon poza zasiegiem. O 10😲0 kolejny telefon wykonam.

Edit: moje dzieci są już w domu, całe i zdrowe tfu tfu  🏇 😍

Dziękuję raz jeszcze forumowej moni i jej mężowi Krzyśkowi za pomoc w transporcie i przywiezieniu mojej końskiej rodziny całej i zdrowej. Ryczałam jak tylko zobaczyłam bukmanke, a później płakałam już chyba z dwie godziny - ze szczęścia. Dziękuję 😅 :kwiatek:


nie doczytałam, fajnie że już masz konie w domu  :kwiatek:
niech się maluch zdrowo chowa !!  😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 marca 2018 20:12
Mam te moje dwa wariaty w domu, są cali i zdrowi a ja w końcu może dzisiaj zasnę  😍.
desire   Druhu nieoceniony...
12 marca 2018 11:15
zabeczka17, uffff, po cichu trzymałam kciuki do końca.  🏇 😅
dla moni mega szacun.  👍 :kwiatek:
borkowa.   silesian team
12 marca 2018 17:44
zabeczka dobre wieści, dopiero doczytałam, że Twoje koniuchy były w klinice blisko mnie 🙂
😅 Mamy klaczkę  🏇 12 marca o godzinie 0:10 przyszła na Świat Gonitwa
borkowa.   silesian team
12 marca 2018 19:54
kasiasikora gratki! 😍 u nas nadal nic 😵 😵
Kasiasikora gratulacje! Klaczki są na wagę złota  😍
Zdrówka dla malucha 😉
Ale cudna 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
12 marca 2018 20:54
kasiasikora, kara?
zabeczka17, super, że już wszyscy cali i w domku 😍
Gratulacje, zazdroszczę klaczki!
[quote author=emptyline link=topic=57.msg2765726#msg2765726 date=1520888077]
kasiasikora, kara?


Kara ze śliczna odmiana na czółku i jedną białą długaśna skarpetą.

Poród trwał całe 20 minut, zdążyłam dojechać, dama położyła się przy drzwiach, maleńka urodziła się na korytarzu. Troszkę pomogłam mamusi ale bez większych problemów, tyle że na łożysko czekaliśmy ponad 3,5 godziny i było troszkę stresu. 
kasiasikora, gratulacje 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 marca 2018 07:21
Dziękuję re-voltowym ciotkom za trzymanie kciuków, za dobre słowa, za pomoc 🙂  :kwiatek:

Gratuluję kasiasikora  :kwiatek:
saganek   shit happens
13 marca 2018 08:09
Kasiasikora gratulacje
Dziękuję Wam bardzo za gratulację 💘

zabeczka17 super, że u Was już wszystko dobrze  😅

rzucam zdjęcie z rana młoda rozkoszna, bryka po boksie jutro idziemy zwiedzać wielki świat  🤣
Kasiasikora klaczka jest śliczna!  💘  kocham kare bez łysiny, ale z gwiazdką! Dużo zdrówka. A dla mamusi duuuzo marchewek ode mnie 💘 

Dobrze, że u zabeczki wszystko się dobrze skończyło.

Edit: Huculka nabiera mi mleka od dwoch dni. Kiedy zacząć wstawać w nocy? Termin ma nieznany.
kasiasikora, Cudo! gratuluję zazdroszczę dziewczynki!!!

nokia6002, Cycki to chyba nie reguła, teoretycznie nabierają miesiąc przed, a praktycznie to różnie.
Rok temu moja miesiąc przed cycki miała, a teraz nie ma.
Jest cudna pasowałaby do mojego Regana 🙂
miałabym dwa kare z gawiazdkami :P
U mojej cycki od 3-4 dni ruszyły i zaczynają rosnąć.
A tymczasem próbuję uruchomić kamerkę - jak mi się uda będę szukała kogoś z bezsennością do pilnowania on-line  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się