Wybory 2015 i to co po wyborach.

pokemon, oczywista oczywistość.  Razem z prezesem udają, że tak nie jest.
Szanowny Panie Prezesie,
bardzo, bardzo dziękuję! Od roku PONowocześni próbują naszemu ruchowi przylepić łatkę Waszych koalicjantów. Może teraz w końcu zamilkną!

Rozumiem, że zdenerwowała Pana poprawka, żeby KRS wybierać większością 3/5, do której przekonaliśmy Prezydenta. Ale to też nie powód, żeby się wyzłośliwiać.

Proszę zrozumieć dwie rzeczy. Po pierwsze, nie jesteśmy partią. Dzięki temu, że nie zarejestrowaliśmy partii zostawiliśmy w kieszeniach Obywateli 30 mln złotych, które dostalibyśmy w subwencji. To jest kolosalna różnica między nami a całym Waszym PO-PiSem. Po drugie, tak, to prawda, chcemy żeby było "zręczniej", a dokładniej, żeby ludziom się "zręczniej" żyło w im własnym kraju! Żeby nie musieli szukać chleba , lepszego losu i normalności za granicą. Żeby ich własne państwo nie marnowało ich ciężko zarobionych pieniędzy na Wasze gabinety polityczne. Żeby mieli coś w końcu do powiedzenia we własnym kraju, i częściej niż co 4 lata według partyjnej ordynacji. I żeby nie musieli w końcu wysłuchiwać tych nienawistnych sejmowych popisowych wrzasków!

Nie będziemy nigdy, Panie Prezesie, ani z Wami, ani z Nimi. Bo my idziemy, wraz z olbrzymią częścią młodego pokolenia, swoją drogą, idziemy prosto. Idziemy odzyskać Polskę dla Obywateli!


Obłudnik.

Zastanawiam się, czy w głowie takiego Dudy czy Kaczyńskiego istnieje jakakolwiek refleksja nad konsekwencjami? Że de facto wyprowadzają Polskę w Unii? Co za kretyni, jak można tak nonszalancko niszczyć to, co przez ostatnie 27 lat Polska osiągnęła.

Przecież Kaczyńskiemu o to chodzi. Bo Unia to też kontrola, a on nie chce żadnej nad sobą kontroli. Duda jako figurant nie ma żadnych refleksji, bo po co? I tak nie ma to żadnego znaczenia, więc bez sensu zaprzątać sobie śliczną główkę.
trusia Adrian jest słupem, to dla mnie niepodważalny fakt. Wszystkie jego niby sprzeciwy mają za zadanie markowanie właściwych odruchów.
Jeśli chodzi o Kukiza i jego wyświechtaną świtkę to oni od samego początku byli dla mnie tylko i wyłącznie sforką Kaczyńskiego.
Lotnaa ja o tym też myślę  😵
PiS-BiS  😉
Ale,czekam na wypowiedzi Halo w tym temacie.Albo jakiegoś fana PiS,jeżeli ostał się na tym forum.
A co ci to da? Na poprzedniej stronie świetnie zostało wytłumaczone myślenie osób popierających PiS. W imię wyższego dobra, trupy muszą być. Poza tym przecież PiS walczy z komuną.  Prawicowcy są zadowoleni ze wszystkiego co się dzieje. Bo o to im właśnie chodziło.
DressageLife, nie oczekuj od wyznawców jakiś przemyśleń. Oni mają mocno wdrukowaną wiarę w jedyną słuszną drogę usprawiedliwiającą deptanie wszystkiego, co w normalnym kraju jest dla normalnych ludzi wartością. 

No proszę, działania pozorowane, pic na wodę  Jak Adrian skutecznie się PiSowi postawił   
Zasadniczo to nie oczekuję,tylko chciałam poczytać jak jest w alternatywnej rzeczywistości.

Jeżeli oni są tacy jak moja babcia,która zagłosowała przeciw JOW bo uważa że oznacza to że w każdym okręgu będzie do wyboru tylko jeden kandydat, then we are doomed.
Babcia jest profesorem radiologii.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 lipca 2017 15:36
Hm ... czy pis to ta partia, która obiecywała słuchać obywateli? która wypominała po nie brania pod uwagę podpisów dot. 6-taków?
i która ma teraz w d*** głosy sprzeciwu obywateli co do: ochrony środowiska, dostępu do tabletki po, in-vitro, aborcji, tk, sądów itd. ?
Referendum szkolne też dziś poszło na przemiał. Nie żebym się zdziwiła. Nietrudno przewidzieć, jaki byłby wynik (niewygodny).
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 lipca 2017 05:44
Halo pisala, że ona jest zadowolona i w końcu się nie boi, a ja codziennie włączam portale informacyjne i sprawdzam, czy już żyjemy w Oceanii czy jeszcze nie. Boję się i to coraz bardziej 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 lipca 2017 06:19
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lipca 2017 06:32
Hm ... czy pis to ta partia, która obiecywała słuchać obywateli? która wypominała po nie brania pod uwagę podpisów dot. 6-taków?
i która ma teraz w d*** głosy sprzeciwu obywateli co do: ochrony środowiska, dostępu do tabletki po, in-vitro, aborcji, tk, sądów itd. ?


Ale ci ludzie ich nie wybierali...

Siedzę w pl teraz i szczena mi całkiem opadła oglądając obrady sejmu. Poziom zero z każdej strony! To nie jest parlament tylko jakas komedia... niech jeszcze dojdzie do mordobicia! Rece opadają...
Gienia-Pigwa Tak szczerze, to sobie dumam, czy za pewien czas ze wzgledu na zmiany PiSu nasze rodziny w Polsce nie zostana znowu odgrodzone jakas kurtyna i z takich wakacyjnych wyjazdow beda nici. Serio sie obawiam! Co do obrad popieram zupelnie. NIe ogarniam, jak dorosli ludzie moga sie tak zachowywac  🙄

Zalozylam sie wczoraj z mezem, ze jesli wszystko bedzie sie toczyc, jak sie toczy, to za rok PL wystapi z Unii Europejskiej. Ciekawe, co rzad zrobi wtedy z tabunami ludzi zmuszonych do powrotu z emigracji, bo nie wiemy, jakie procedury beda zastosowane w naszym przypadku.
Właśnie ze swoim mężem teraz rozmawialiśmy o czymś podobnym. Chcemy zwinąć się z Polski na kilka lat, myśleliśmy o tym aby za rok podjąć już jakieś kroki w tym kierunku. Niestety jak  z UE wyjdziemy, mogą wrócić granice, vizy i cały nasz plan będzie mało realny. Moglibyśmy zwinąć się teraz ale z drugiej strony jest lęk, ze nas "zwrócą" do kraju
Gienia-Pigwa a ja mam wrażenie, ze tak było i tak jest, poza tym tylko, ze teraz opozycja nie ma nic do powiedzenia (przerywane wystąpienia, wyłączanie mikrofonu, buczenie Pisowców itp) albo w ciągu 5 minut odrzuca się 1300 poprawek... teraz narasta frustracja, bo naród ma zamykane usta...
Pandurska, ale jakie procedury? Z tego co kojarzę to masz niemieckie obywatelstwo, PiS ci nie odbierze 😉 Podobnie ludziom z pobytem stałym, zresztą za korzystnym uregulowaniem kwestii polskich imigrantów (dla rzeczonych imigrantów) stoi czysty biznes, nic tak nie pomaga w sprawnych reformach jak korzyść finansowa. A jak dla mnie pół tej zajebistej ciężko pracującej emigracji mogą odesłać i na Madagaskar, aż taki mi nie żal 😤

Hm ... czy pis to ta partia, która obiecywała słuchać obywateli? która wypominała po nie brania pod uwagę podpisów dot. 6-taków?
i która ma teraz w d*** głosy sprzeciwu obywateli co do: ochrony środowiska, dostępu do tabletki po, in-vitro, aborcji, tk, sądów itd. ?


Chyba ostatnie co pomaga w sprawnym funkcjonowaniu państwa, to "słuchanie obywateli". 99% ludzi nie ma bladego pojęcia o funkcjonowaniu sądownictwa, prawie, ekonomii, ochronie środowiska i na jaki tam jeszcze temat koniecznie trzeba mieć opinię. Nie żeby to legitymizowało dowolne gierki PiSu, co to to bynajmniej nie! Ale słuchanie ludu jest o tyle do bani, że w ostatecznym rozrachunku lud jest egoistyczny, płytki i małostkowy, lud nie czyta projektów ustaw tylko wp, onet, natemat, wyborczą i superexpress, względnie jakieś do rzeczy, czy inne niezależne.pl; lud nie chce idei, tylko się nażreć, najlepiej za "niczyje", lud lubi świadczenia socjalne i święty spokój. Jakby lud był taki mądry to by komunizm był najlepszym systemem, a wiemy jak jest w rzeczywistości 😉

A tak w ogóle to PiS w tych kwestiach słucha przecież ludzi, ino tych, co im nie po drodze z tabletką po, aborcją, a po drodze z Kościołem i Matką Boską Królową Polski (TK i sądy pomijam, bo tam to wszyscy pie*dolą jak potłuczeni, z obu stron się wybitni konstytucjonaliści znaleźli) To jacyś mniej-obywatele są? Udowadnianie, że któreś poglądy w tego typu kwestiach są obiektywnie słuszne/normalne (pada często w tej dyskusji) jest kompletnie demagogiczne. JakDressageLife może być przeciwko uchodźcom bo nie lubi Arabów (sorry arabów, taka sytuacja 🙄 ) i to jest ważny argument polityczny, to pani Janina z Hrubieszowa może być przeciwko aborcji bo tak mówią z ambony, czemu pogląd A a być brany pod uwagę a pogląd B nie? To głos ludu i to głos ludu 😀

Więc jest scena polityczna, gdzie regularnie dochodzi do rękoczynów, z jednej strony jest banda frustratów, co oczyma duszy widzą morderców, kanalie, antyPolaków i eksplodujące parówki, z drugiej banda innych frustratów, co plotą trzy po trzy o Hitlerze i faszyzmie i sensu i logiki w tym mniej niż w nowych odcinkach Klanu 😁
kokosnuss, demagogią jest to, co sama piszesz. Jeśli pani Janina z Hrubieszowa jest przeciw aborcji, niech jej się nie poddaje. A jeśli pani Zofia z Olkusza chce, to jej wybór i jej sumienie, a nie Janiny. Skoro Zofia nie zmusza Janiny do aborcji, dlaczego Janina ma zabronić Zofii?

czemu pogląd A a być brany pod uwagę a pogląd B nie?
No właśnie, czemu? Skoro A nie wpływa na poglądy B, a B chce decydować za A?
 
kokosnuss Alez ja wiem, ze mi nie odbiora niemieckiego obywatelstwa (chwala!), ewentualnie bede musiala zrzec sie polskiego. Pisalam raczej o innych ludziach bez prawa do pobytu stalego, a np. wielka fala emigracji do Niemiec jest dosc mloda (2-3 lata na moje oko, ktore niestety nie siedzi juz w socjo-statystykach z lenistwa 😉 ) i nie lapie sie na takie "przywileje", nie wspominajac o obywatelstwie. Czytalam nt. procedur zastosowanych wobec GB i emigrantow, ale uwazam, iz pozycja GB diametralnie rozni sie od tej, jaka potencjalnie mialaby Polska wystepujac z UE ze wzgledu na sytuacje polityczna. Watpie, aby kraje czlonkowskie byly na tyle laskawe, ze zezwolilyby na pozostanie w/w osobom, a tym bardziej podejmowanie pracy sezonowej na taka duza skale, jak dzieje sie to obecnie, choc rozumiem Twoj argument odnosnie "bizesu". Zapewne w chorej glowie prezesa rysuje sie tak obraz- Polska bez UE nad glowa, ale z niemal wszystkimi dotychczasowymi przywilejami. Mam nadzieje (to bardzo prywatne spostrzezenie), ze jednak tak nie bedzie i UE bedzie gralo z Polska bardzo ostro.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 lipca 2017 09:44
Jest różnica między: nie MOGĘ tego zrobić, MOJA religia MI zabrania, a nie MOŻESZ tego zrobić, MOJA religia CI zabrania. - to tak w kwestii mieszania czyjejkolwiek wiary w politykę
Nie wiem czy przeczytałaś dokładnie,ale mi chodziło o to,że nie zagłosowałam i nie zagłosuję na PiS tylko dlatego,że nie chcę uchodźców,bo dla mnie w porównaniu z wszystkimi innymi kwestiami nie jest to kluczowa sprawa.Rzeczywiście nie spostrzegłam że w pisaniu zapomniałam napisać z dużej,straszny dramat! Zresztą chyba czytanie ze zrozumieniem się kłania,bo napisałam "w szczególności".Miałam z nimi dosyć dużą styczność i nie podoba mi się wiele rzeczy,a stosunek do kobiet nie podoba mi się szczególnie.I już.Natomiast zdecydowanie nie należę do ludzi którzy określają ich mianem "ciapatych" albo grożą że ich pobiją. I uważam,że takie stanowisko trzeba uszanować, tak samo jak ja szanuję kobiety które nie decydują się na aborcję, o ile nie usiłują zmusić mnie bym wyznawała takie same poglądy,jak one.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lipca 2017 11:36
pandurska nie widze tego az tak krytycznie 😉 z UE nie wyjdą i nie chcą. Nie stać ich na to.
ja mam tez obywatelstwo niemieckie, mogą mnie bodnąć. A młoda emigracja? No cóż... ja na to wpływu nie mam...

A zrzec polskiego obywatelstwa tak łatwo sie nie jest. Musisz to zrobic przez ręce prezydenta RP. Podobno długa i nieraz wyboista droga.


Rząd wybrany został demokratycznie... a ze wszędzie maja większość to mogą przegłosować co chcą. Tak to jest widocznie skonstruowane w polskim prawie,  ze wystarczy większość zeby takie rzeczy moc robic.
kokosnuss, demagogią jest to, co sama piszesz. Jeśli pani Janina z Hrubieszowa jest przeciw aborcji, niech jej się nie poddaje. A jeśli pani Zofia z Olkusza chce, to jej wybór i jej sumienie, a nie Janiny. Skoro Zofia nie zmusza Janiny do aborcji, dlaczego Janina ma zabronić Zofii?

czemu pogląd A a być brany pod uwagę a pogląd B nie?
No właśnie, czemu? Skoro A nie wpływa na poglądy B, a B chce decydować za A?
  



Jeżu kolczasty, nie che mi się tu włóczyć tematu aborcji bo personalnie mam zbyt letnie poglądy, ale: dla pana Zdzisława topienie małych kotków jest znęcaniem się nad zwierzętami i chce go zabronić, pan Janusz nie ma nic przeciwko. Dlaczego sumienie pana Zdzisława ma wpływać na życie pana Janusza 👀 To co podlega negocjacji to kwestia krzywdy: zapewne wychodzisz z założenia że utopienie kotka jest krzywdą, a dokonanie aborcji nie, tyle że to jest równie subiektywna opinia jak takiej pani Janiny; za to nie jesteś libertarianką i dopuszczasz istnienie przymusu prawnego celem ochrony pewnych wartości. Więc czemu twoja chęć ograniczania czyjegoś sumienia jest dozwolona, a cudza chęć ograniczania twojego sumienia już nie? Prawo przecież generalnie reguluje wiele kwestii, które można by zostawić osądowi jednostki, od gospodarowania odpadami po pozbawianie kogoś życia 👀

Generalnie to każdy chce, by władza słuchała głosu ludu, dopóki głos ludu jest zbieżny z interesem własnym 😉

DressageLife, spoko luz, mam lekką awersję do używania słowa Arab jako określenie muzułmanina (bo sporo Arabów muzułmanami nie jest i sporo muzułmanów nie jest Arabami, Arab to kategoria etniczna li i jedynie).

Pandurska, ja też młoda emigracja, ale obiektywnie ewentualna kwestia wystąpienia (do której bynajmniej się PiSowi nie pali) jest na tyle czasochłonna, że na pobyt stały i możliwość ubiegania się o obywatelstwo mi styknie (gorzej, że zrzeczenie się drugiego obywatelstwa jest w Holandii warunkiem :/ ). Obecność polskich pracowników sezonowych to spory zysk dla tutejszych przedsiębiorstw: dopuszczam możliwość zmniejszenia skali, bo i mocno anty-imigranckie głosy dają się słyszeć, kwestia siły politycznej lobbystów szklarniowych 😉
Choć nie ukrywam, że o sporej części tej nowej emigracji mam jak najgorsze zdanie i tęsknić nie będę...
Nie ma w polskim prawie głosowania w dziwnych salach w dziwnych składach (grudzień). Nie ma zmian ustrojowych bez większości konstytucyjnej (aktualne). Różnych inności też nie ma. Ot, nie mamy pana płaszcza, i co nam pan zrobisz?
Brak mu tylko wąsika.


Albo wąsa  🤔  Rozmawialiśmy ostatnio z mężem i mieliśmy niezależnie to samo skojarzenie: To już było. Charyzmatyczny przywódca wsadzający opozycję za każdą próbę protestu; w końcu on wymyślił "polskie obozy" dla niewygodnych. Czczony jest do tej pory przez wielu... Tylko chyba mniej wybuchowym wariatem był.
Edit: no i nie rozpieprzał tak gospodarki, bo miał (chyba) na ten temat większe pojęcie... albo słuchał doradców.
Ciesze sie, ze mlodzi ludzie wreszcie sie wczoraj ruszyli.

Polska raczej z Uni ani nie wyjdzie, ani nie zostanie wyrzucona-  bardziej prawdopodobne sa sankcje za lamanie regul.
Najbardziej dotkliwą sankcją będzie wstrzymanie funduszy w ramach wielu programów operacyjnych z których korzystamy.
Ja już przestałam dyskutować z "drugą stroną" w jaki sposób one działają,jak wygląda ich przyznawanie oraz co z tego mamy, bo pomimo faktu że pisałam z nich pracę magisterską,jestem współautorem pracy na ten temat ( w trakcie publikacji) i piszę następny artykuł o tej tematyce, żadne logiczne argumenty nie trafiają. Koronnym argumentem jest to,że dajemy dużo pieniędzy do budżetu UE.Dajemy proporcjonalnie do PKB,a jesteśmy jednym z krajów które dają najmniej.Nie da się mieć ciasta i zjeść ciasta.
Znowu wybrałam się zobaczyć, co się dzieje pod Sejmem.  Wzdłuż całej Matejki świece, przybyło różnych tabliczek z tekstami  (kilka przykładów poniżej).  Ale zanim tam doszłam, zatrzymałam się przy tablicy obok pomnika Reagana. I takie słowa z listu Nancy Reagan zwróciły moją uwagę:  Above all, he knew in his heart that the Polish people who were “free to choose, would choose freedom”.  Smutno mi się zrobiło, że już przestało to być prawdą.

Wracając do Sejmu: spokój, namioty stoją, dziennikarze telewizyjni się kręcą (inni pewnie też, ale telewizyjnych można namierzyć), policja za barierkami nadal stoi, wjazd na Wiejską zablokowany.

Akurat jak tam byłam ktoś powiesił tekturkę, na niej wklejone w słoneczko zdjęcie głowy Kaczyńskiego, poniżej klaszczący Kim Ir Sen, a w dymku tekst SZACUN, JARO! 

Z boku dwa jaro-ludki z tabliczkami popierającymi swego wodza i wyzywającymi nie-popierających wodza.  Tak jak tunrida pisała na poprzedniej stronie – nie zabrakło tekstu, że kto nie z nimi, ten komuch. Tym ludziom brak podstawowej wiedzy na temat, czym jest komunizm, może powinni do szkoły wrócić.
       
A skoro o braku wiedzy - w ramach edukacyjnych poniższy tekst dedykuję halo, która z jednej strony głosi
Demokracja nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale lepszego nikt nie wymyślił
a z drugiej podoba jej się to, co wyczynia PiS.

CZY WIESZ, DLACZEGO TRÓJPODZIAŁ WŁADZY JEST KONIECZNY? GWARANTEM DEMOKRACJI JEST ROZDZIELENIE WŁADZY USTAWODAWCZEJ, WYKONAWCZEJ I SĄDOWNICZEJ. DLACZEGO? DLATEGO, ŻE TO POZWALA NA KONTROLĘ JEDNEJ WŁADZY PRZEZ DRUGĄ, A DRUGIEJ PRZEZ TRZECIĄ. POZBAWIENIE SAMODZIELNOŚCI TYCH TRZECH WŁADZ GROZI BRAKIEM KONTROLI W PAŃSTWIE I RODZI NIEBEZPIECZEŃSTWO KORUPCJI I NADUŻYĆ. TRÓJDZIELNOŚĆ WŁADZY TO WARUNEK DOBRZE ROZUMIANEJ DEMOKRACJI.     

Nawiązując do słów halo w moim podpisie: ten rozdźwięk w jej wypowiedziach to fałsz czy głupota? Czy jeszcze coś innego? (pytania retoryczne)


kokosnuss, kompletnie nie zrozumiałaś, o co mi chodzi. Też nie chcę się wdawać w rozważania moralne na temat aborcji, bo nie to mi chodziło, a przykład aborcji sama podałaś. Mówisz, że demagogią jest udowadnianie, że czyjeś poglądy są obiektywnie słuszne, a sama podajesz przykład, gdzie jedna osoba może narzucać innej swoje religine przekonania wyniesione „z ambony”, jak to sama określiłaś.  Albo może to ja nie rozumiem?
Więc czemu twoja chęć ograniczania czyjegoś sumienia jest dozwolona, a cudza chęć ograniczania twojego sumienia już nie?

Wyjaśnij mi proszę, w jaki sposób pani Zofia z Olkusza dokonując aborcji ogranicza sumienie pani Janiny z Hrubieszowa? Naprawdę sądzisz, że kobietą dokonującą aborcji kieruje "chęć ograniczenia czyjegoś sumienia"?   
kokosnuss, jak dla mnie to bardzo mądrze piszesz 😉

A tak swoją drogą to np w USA sędziów powołuje prezydent. I nikt się nie burzy, że są stronniczy (chyba że się burzy?).
Kwestia odwołania wszystkich sędziów SN za jednym zamachem jest dla mnie idiotycznym pomysłem, ale mam wrażenie, że to nie o to są protesty. Ludzie krzyczą, że sądy będą zniewolone. Zniewolone w jaki sposób?... bo wybierze ich ktoś z zewnątrz a nie KRS?

trusia, ja dziś na fb przeczytałam "kto siedzi w domu ten z PiSu" - podobne do tego, że kto nie z nimi ten komuch. Ludziom naprawdę odwala z obu stron...

A odnośnie aborcji dość luźne nawiązanie - mnie zawsze dziwi jak niektórzy moi znajomi wegetarianie (nie generalizując - po prostu jest to dla mnie niekonsekwencja poglądów) nie mają żadnego problemu z aborcją i uważają, że to naturalne prawo i wybór kobiety. A jednocześnie jak jesz kurę albo jajko to mówią Ci, że jesz trupa i próbują narzucać swoje poglądy i zniszczyć obiad😉
Trochę w tym widzę sprzeczności. Jajka nie zabijaj, kury nie zabijaj. Ale dziecko z zespołem downa, co to za problem.

Myślę, że kokosnuss, chodziło o podobną zależność - że jeśli zabijanie kotków jest niezgodne z Twoim sumieniem, mimo że to nie Ty zabijasz kotki, to i tak będziesz przeciwko temu zabijaniu protestować.

ale tego, mogę nie mieć racji 😉
Anaa, naprawdę nie rozumiesz, że sędziów nie wybierze "ktoś" z zewnątrz ale politycy?? Że przegłosowane ustawy nakładają restrykcje na sędziów orzekających nie wg woli pana Ziobro? Że bezprawiem i łamaniem konstytucji jest odwoływanie sędziów w trakcie urzędowania? Że nikomu w tym kraju nie wolno łamać konstytucji? Że nie powinniśmy dopuścić do zagłady Trybunału Konstytucyjnego? Że to, co dzieje się z TK stanie się z Sądem Najwyższym?
Najgorsza w tym wszystkim jest niewiedza ludzi albo pogląd, że trzeba dokopać sędziom. Nie rozumiem własnego narodu od dwóch lat i chyba nie zrozumiem
A tak swoją drogą to np w USA sędziów powołuje prezydent. I nikt się nie burzy, że są stronniczy (chyba że się burzy?).

Nikt sie nie burzy, bo wybor sedziow w USA nie lamie zasad demokracji.
Dobrze się to czyta, gdyż sporo rozsądku w tych postach, ale ja się zapytowywuję gdzie Wy wszyscy byliście gdy były wybory, wszyscy byliście na wyborach?, wszyscy oddaliście swój głos?, wszyscy wypowiedzieliście się, być może w ostatnich w długim okresie czasu wolnych wyborach co do stanu który mamy obecnie?
Ja głosowałam. PiS wygrało niestety właśnie dlatego, że większość na wybory nie poszła. Ich poparcie zawsze było na poziomie 30%,z czego większość to żelazny elektorat PiS, a cała reszta to głosujący na nich bo PO było złe, bo 500,bo uchodźcy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się