Podziękowania

Strzyga Bo jest taki sam wątek w towarzyskich, a ten jest zgoła o czym innym 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 grudnia 2015 21:38
Atea, ale ubędzie Ci?
Odpowiem że jazda western rujnuje ogromnie psychikę konia , ciągłość monotonia wykonywania tych samych elelentów doprowadza do pewnych wypaczeń psychiki rumaków . Jazda bez ogłowia owszem można rumaka tylko przyzwyczaić do powtarzaności pewnych układów tak samo jak sie uczy psy .


a w ujeżdzeniu nie ma ciągłej monotonii i szlifowania tych samych elementów?
Gdzie Diabeł nie wejdzie tam Babę pośle...
Nie tu bo Tutaj jest jak już ktoś to napisał "Blog" Viritim i zaraz jak się zleci grono takich, którzy KONIECZNIE TUTAJ muszą sobie słać podziękowania to wątek straci swój - jak by nie patrzeć - urok.
Przestańcie się upierać jak oślice... a nikomu nic "nie ubędzie..."
Sama lubię tu wchodzić i po prostu czytać. Nie ze wszystkim się zgodzić, ale po prostu CZYTAĆ.
Dziękuję .
Witam wszystkich i życzę wam w te nadchodzące święta i redakcji ; zdrowych , rodzinnych , magicznych świąt Bożego Narodzenia . Błagam nie przejmujecie się mną jak co roku pójdę na cmentarz zapalę światełko śp rodzicom i bratu który zmarł 18dni temu . Wystarczy mi was uśmiech i że jesteście na re-volcie . Życzę wam aby ta gwiazdka Betlejmska święciła wam w waszych sercach cały rok wszyskiego najjjjjjjjjjjjjjjjj. 💘 :kwiatek:
Dziękuję bardzo za życzenia i wzajemnie.  Dużo zdrowia to najważniejsze.  :kwiatek:
Dziękuję pięknie za życzenia i też życzę w te nadchodząc święta Bożego Narodzenia ; miłości , radości , rodzinnych , magicznych świąt . :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim dziękuję piękne za prezent świąteczny takim i innym ludziom z re-volty panią ; Asi , Marcie , Luizy , Moniki i wielu innym osobą dziękuję pięknie  jeszcze nikt nie dał mi tyle co wy moi wspaniali przyjaciele dla takich osób jak wy warto żyć dziękuję i życzę wam i waszym rodziną ; pięknych , magicznych , rodzinnych świąt Bożego Narodzenia dziękuję pięknie z całego mojego małego serca . 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Oby się dobrze sprawowała  🙂
Dziękuję pięknie Marta  :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich . Tak my jeścy i byli całe swoje życie się uczymy wszystko o rumakach to co wiem to wam przekazuję . Wiem nie których rzeczy też nie wiem i wciąż się uczę ktoś zapewne powie jakieś odchył ma ten gościu otóż nie zawsze to podkreślałem i to robię byłem typowym średniakiem który jadł z nie jednego pieca jako jeżdziec . Przechodzę do meritum sprawy . Gdy po skączonym trenigu skokowym , wkkw mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze nas podpytywał czy rumak da się naprowadzać w lini na przeszkodę , czy jest przepuszczalny czyli czy reaguje na pomoce itp. Na wyścigach mój wspaniały trener Andrzej Walicki zawsze pytał o wiele żeczy np; czy w galopie zmienił koń nogę , czy końcem oddał , jaki ma oddech , jaką ma fule itp. Do czego zmierzam pisząc ten temat zawsze po pytaniach trenerów moi wspaniali trenerzy jakich miałem na swojej drodze zawsze nie pytając zwsze im mówiłem jakie ja miałem odczucia po treningu o tym rumaku na którym jeżdziłem . To bardzo ważna sugestja jeżśca ogólna uwagą o swoim koniu trenerowi . Zboczę kapkę z temetu jestem człowiekiem wirzącym i tego sie nie wstydzę zawsze codziennie się modlę za swoich darczyńców takich jak ; Marta G , Asia , Luiza , Monika i zawszystkich w czoraj dostałem piękny prezent jaki o którym sobie już dawno marzyłem kuchenkę mikorofalową . Po tylu ostanio darmatycznych chwil w mym życiu po śmierci brata kilkanaście dni w czorajszy cudowny gest w moim sercu pokawił się piękny uśmiech . Dziękuję wszystki co przyczynili się do tak cudownego prezentu dla mnie wszyscy jesteście bardzo kochani każdego z was przytulam mocno w sercu i w modlitwie . Życzę wam i waszym rodziną w te nadchodzące święta aby gwiazdka Betejemska zawsze wam świeciła dziękuję z całego mojego małego serca .
Witam przeświątecznie was wszystkich . Zawsze miałem ogromny szacunek do swoich trenerów za ich ogromną wiedzę , za przyjażń , i byli dla mnie jak ojcowie . Jak jeżdziłem skoki , wkkw u śp trenera majora Leona Burniewicza ogromna wiedze miał , cudownie opowiadał jak kiedyś jeżdził zawody z ; Hubalem czyli Henrykiem Dobrzańskim , Rojcewiczem , Mickunasem , Królikowski zwłasza gdy nas trener zapraszam do swojego domu w Toruniu przy ulicy Sztejborna . Następni trenerzy u których pracowałem i jeżdziłem wyśigi płotowe ; Walicki , Kauba , Mazurek , Stawski . Najbradziej przemiło wspominam trenra Andrzeja Walickiego najleprzy trener wyścigowy w Polsce który jest kopalnią wiedzy , kapitalny stratek przy układaniu gonitwy dla rumaka i dżokeja . Nigdy mu tech cudownych lat nie zapmnę jak byłem u niego w stajni . Choć u niego jechałem wyścig płotowy to był umnie kilka razy w szpitalu MSW-ia w Warszawie . Powiedcie sami czy nie można dażyć tego człowieka szacunkiem ja go darzę . Błagam nie myście że tak pomuję swój balon jak bym był jakimś mistrzem nic podobnego ot taki typowy średniaczek . Może powiem nie skromnie trenerzy mnie lubili bo zawsze jestem taki Romek gawędziasz i zawsze uśmiechniety do ludzi . Wielu którzy mnieli zemną kontakt muszą to potwiedzić że jestem strasznym gadułą ale skoro człowiek ma co do przekazania drugiemu człowiekowi to powinien tego nie skrywać brzydzę się kłamstwa . Życzę wam wszystkim aby wasz szacunek do trenetów , istruktórów zawsze wam przyświecam w codziennej pracy na treningach w terenie i proszę jak najwięcej się uśmiechajcie do ludzi i w sercu do waszych kochanych rumaków . Wiem ile radości mi sprawiliście moi kochani przyjaciele choć jestem sam prawie na tym łez padole ale wiem że nie jestem sam mam was kochani . 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich przed świątecznie . Nie raz tak jest że przy waszej pracy podczas treningu rumak wyzwala z siebie pozytwną energie wykonywając wasze polecenie . Szczególnie serce się raduje jak widzicie pozytyw u waszych wspaniałych rumaków jak wasz rumak np; dobrze się podstawia trzyma łeb w pionie , i zad się podstawia i czujecie pod siodłem że jego mieśnie krzyżowe pracują jest to bardzo nie widzialna nic porozumienia sie jeśca z koniem . Jest to może krótka chwila ale musicie to wyczuć i pielęgnować , wyczuć te mometny i nagodzić waszego rumaka np; głosem , lużniesza wodza na moment aby koń wasz zrozumiał co od niego wymagacie w treningu dresażowym , skokowym itp. Nie możecie tego przegabić musicie to czuć bo w przeciwnym razie wasz kochany rumak nie zaskoczy o co wam choziło przy wydawaniu odpowiedniej komendy . Wiem doskonale że śrud was są wspaniali jeścy i ogromnie was wszystkich podziawiam nie tylko tych zawodowych jeśców ale też i rekracyjnych co maja swoje konie . Ogromny podziw dla was za pasję i odwagę wiem że po całym dniu kieratu dnia codziennego jazda na swoich kochanych rumakach działa na was jako cudowny balsam i moc pozytywnej energii jaka dają wam wasze konie . Błagam nie myście sobie że tak dmucham swój balon jak był BÓG wie kto ale ogromie się cieszę że jestem na wspaniałym portalu o rumakach re-volta.pl i z niejednego pieca jadłem jako jeżdziec i zawsze jest mi bardzo miło że mogę się dzielić tym z innymi . Życzę wam przeświątecznie aby te świąta były dla was; miłe , rodzinne , wesołe i aby gwiadka betlejmeska była zawsze w waszych sercach wszystkiego najjjjjjjj. 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Viritim, duzo zdrowia i spokojnych świąt życzę :kwiatek:
Viritim, wszystkiego najlepszego i zdrowych wesołych świąt. Bardzo lubię czytać jak piszesz o koniach, jak będę w Ciechocinku to na pewno Cię odnajdę i pogadamy o rumakach.Pozdrawiam
Dziękuję pięknie Libeerte pięknie . Ja co roku idę zapalić światełko na cmentarzu u rodziców a teraz 3 tygodnie temu śp mojego brata . Przepraszam wszystkich siedzących przy wigilijnym stole za zwoje rozprawy myślowe . Wiecie dobrze że nie mam swojej rodziny i od lat spędzam ten smutny wigilny wieczór sam . Ale zawsze mogę liczyć na wsparcie takich wspanialych ludzi jak pani ; Magda . Monika S , Luiza D i innych przed godzinką przywóz mi pan wigiliną kolacje . Bardzo , bardzo się ucieszyłem że ludzie omnie pamiętają z re-volty.pl. Życzę wam wszystkim i redakcji re-volta .pl ; rodzinnych , miłych , świąt Bożego Narodzenia .... 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich jak dobrze że już się święta skończyły . Jak zwykle spedziłem je sam nikt z rodziny łaskawie mnie nie zaprosił rodzice niestety nie żują miesiąc temu pochowałem brata . Poszedłem sobie w świeta na kawę do kawiarni bo bycie wciąż samemu w domu sami wiecie trzeba wyjść do ludzi a powiem nie skromnie ludzie którzy mnie znają zawsze uważają że jestem człowiekiem kontaktowym i główna moja wada jest taka że jestem taki Romek gawędziasz . Życzę moimi przyjacielom , znajomym , redakcji re-volta.pl rodzinnego , miłego dzioneczka........... 💘 :kwiatek: 😅
Witam pięknie po świętach wszystkich . Jak zapewne nie którzy wspaniali jeścy goszczący na tych stronach podczas jazdy trenigowej wasz rumak nie wpełni reaguje na wasze polecenia . Można dochodzić do różnych swoich diagnos pytając siebie , trenera , instruktora czemu ten zły czynnik wyniknął . Może to być nie pełna dyspozycja waszych kochanych rumaków psychiczna , stan zdrowia konia , pogoda itp. Najprościej jest przerwać wykonywanie tego elementu np; volty , pół parady , parady , prześcia przez kawaleti  itp. Można aby waszego rumaka zdopingować kapkę mu urozmaicić przy zbyt montonnym treningu poprostu wplatać cosik nowego np; zatrzymywania itp . Jak wiecie już kiedyś pisałem że nie można koniowi odpuścić na wykonywanie waszego polecenia . Umiejętność wyciągnienia swoich wniosków do dalszej pracy nad koniem zawsze da wam dobry wmierny efekt waszych starań nad waszymi rumakami . Wiem że to co nie którzy mogą mi zarzucić monotematyczność ale ta głąeboka analiza was , trenera itp doprowadzi zawsze do pozytywów . Życzę wszystkim jeścom aby wasze wysiłki przyniosły wam dobre efekty waszego dążenia do wymiernych , dobrych efektów ........... 🏇 🏇 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich w ten bardzo mrożny poranek . Pamiętajcie dobrze się ubierajcie ciepło do pracy , szkoły , natomiast do jazd na waszych kochanych rumakach musicie się ubierać zawsze lekko no ale bez przesady . Ubiór do jady konnej powinien być jak najmniej skrępowany czyli abyście nie byli jak puszka konsewowa czyli aby wam ubiór nie krępował ruchów na koniu . Niby to wam wszystkim wiadomo ale zima jest to ogromne wyzwanie dla waszych wspaniałych rumaków jak i dla was . Mnóstwo jest przeżębień jesców a przyczyną jest tego nie stosowny wasz ubiór np; za lekko się ubraliście , za ciepło musicie biór dobrze wypośrodkować aby nie był on za ciepły , za lekki . Niby to taka mała sprawa ale muszę wam przypomnieć o tych małych niby detalach i głownie mi chodzi o wasze zdrówko . Życzę wam w ten mrożny poranek aby ciepło w waszych sercach zawsze grzało pozytywnymi fluidami jakie posiadacie do jazdy na waszych rumakach , miłego , udanego dzioneczka wam życzę . 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
To prawda, na początku zawsze zimno, a potem gorąco, człowiek się rozbiera i łatwo się przeziębić. Ja co roku przez takie rozbieranie  jestem kilka razy chora, ale głównie przy sprzątaniu boksów.  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Dziękuję bardzo Lenlada za życzenia . Tak to jest jak człowiek pracuje intensywnie przy boksach spoci się nie miłosiernie i gotowe przeziębienie . Zawsze po takiej intensywnym wysiłku musimy włożyć natychmiast jakieś ciepłe wdzianko i czekamy aż nasz organizm nie co się zchłodzi kapkę w żadnym wypadku nie można od razu wychodzić na mrożne powietrze . Życzę wszystkim dużo , dużo zdróweńka i oby nowy 2016 rok przyniósł wam i waszym rodziną ; sukcesów zawodowych , sportowych , pogody ducha , uśmiechu w waszych sercach i co tylko sobie zamarzycie by się spełniło wszystkiego najjjjjjjjjjj. 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wszystkiego dobrego na nowy rok 2016 dla Ciebie Viritim 🙂  :kwiatek:
Dziękuję pięknie Cierpienie i dla ciebie i całej twojej wspaniałej rodziny aby ten nowy rok był pasmem samych sukcesów ........... :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dziekuje bardzo  :kwiatek: :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim i życzę wam i redakcji w ten nadchodzący nowy 2016 rok ; zdróweńka , sukcesów zawodowych , samych sukcesów sportowych i wszystkiego co tylko sobie zamarzycie bysie spełniło wszystkiego najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj. 💘 💘 💘 :kwiatek:
Dziękuję wszystkim za wsparcie - zarówno finansowe jak i psychiczne - związane z leczeniem Kaprioli. jesteście nieocenieni  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Życzę wszystkim aby ten nowy 2016 rok przyniósł wam moc sukcesów , zdróweńka , moc pozytywnej energii i wszytkiego co sobie zamarzycie . 💘 💘 💘 :kwiatek:
Dziękuję pięknie pani Monice S że na moją prośbę wstawiła moje foteki dziękuję pięknie . Ja jeszcze nie umię tego wykonywać no ale z czasem dojdę do tego tematu luzik  💘 :kwiatek: 🏇 🏇
Witam pięknie wszytkich z bardzo mrożnego Ciechocinka -15 stopni . Ale jest zima i ma być zimno . Życzę wam wszystkim ; ciepłego rodzinnego ogniska domowego , miłego , udanego dzioneczka brrrrrrrrrrrrrrrrrrr jak zimno ..... 💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się