wysłodki buraczane

Gillian http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/199165
Właśnie też się nad nimi zastanawiam.

Averis jak przetestujesz, daj znać, czy odbiegają jakością od tych zwykłych, czy można spokojnie zamieniać  :kwiatek:
Właścicielce stajni na pewno ułatwiłoby to życie, zwłaszcza zimą.
Ja mam od nich te nie izi. Jak zaleje wrzatkiem to rosna jak szalone.
Te "nie izi" od jakiegoś czasu kupuję. Normalnie nie ma problemu, ale zimą w naszych spartańskich warunkach pt. nieogrzewana stajnia jest nieciekawie, więc zastanawiam się, czy na zimę nie zmienić na takie. Większa szansa, że nie będą się zamieniać w zamarzniętą kość.  😉
Jakby co to Equilla (też takie zwykłe) zalana wrzątkiem też rośnie turboszybko, chyba muszę im czas zmierzyć 😉 Ale na oko to pół godziny i po sprawie. W każdym razie wciąż są gorące, jak spuchną do końca.
Jak zalewałam zimną wodą, to im tak z 5-7 h schodziło.
Gillian   four letter word
02 września 2015 08:01
Ja zamawiam z Agrokompleksu w sumie od początku przygody z wysłodkami, są bardzo w porządku. Zamówię te szybkie na próbę.
Gillian   four letter word
11 września 2015 20:51
Mam. Są faktycznie szybkie 🙂 rosną w oczach. Konsystencja ok. Konie oczywiście się na nie wypięły 🙂
Averis   Czarny charakter
11 września 2015 22:15
Karson szybkie wysłodki wciąga szybciej, niż się robią 😁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
11 września 2015 22:24
Czy z tych szybkich wychodzi tyle samo mokrej masy co ze zwykłych z agro?
Raczej tak,ale zauważyłam,że maja troszkę inny zapach i kolor.Ale to nie przeszkodziło moim koniom w pożeraniu ich w takim samym tempie 😉
Orientujecie się może na ile płucząc po namoczeniu wysłodki niemelasowane mogę dodatkowo wypłukać pozostałości melasy? Czy to faktycznie coś dodatkowo pomoże czy to  tylko sztuka dla sztuki?
Appaloosa, jak można wypłukać resztki melasy której z założenia nie ma? 🤔
Ciemne zabarwienie wody z wysłodek przywodziło mi na myśl właśnie rozpuszczoną melasę  😉 Nie wiem czemu zawsze wydawało mi się, że jakaś niewielka ilość melasy w niemelasowanych wysłodkach jest, wszak  melasa jest robiona min z buraków cukrowych 🙂 stąd moje skojarzenie i pytanie.
Może chodziło Ci nie tyle o melasę, ile o zawartość węglowodanów niestrukturalnych? Tych jest jakieś 5%, ale taka ilość jest absolutnie bezpieczna.
Natomiast nie wyobrażam sobie za bardzo, jak można wypłukać rozmoczone wysłodki.  😜
Zakupiłam wyslodki easy, polecane wyżej w linku i melduje że są super 😉
Pomijając czas który jest o wiele krótszy, to wyslodki praktycznie niczym się nie różnią, w worku jest taki jakby pyłem i po rozmoczenou są trochę drobniejsze niz te zwykle 😉
Gillian   four letter word
12 września 2015 07:55
Robi się bardziej taka papka z nich. Jak mesz.
Mi z tych zwykłych też wychodziła papka bo mieszalam to z otrebami 😀
[quote author=Murat-Gazon link=topic=64.msg2419407#msg2419407 date=1442036933]
Może chodziło Ci nie tyle o melasę, ile o zawartość węglowodanów niestrukturalnych? Tych jest jakieś 5%, ale taka ilość jest absolutnie bezpieczna.
Natomiast nie wyobrażam sobie za bardzo, jak można wypłukać rozmoczone wysłodki.  😜
[/quote]

Normalnie 🙂 ja brałam namoczone wysłodki z wiaderka na sitko i płukałam pod bieżącą wodą z węża do czasu aż woda z sitka nie leciała czysta. Ale mówicie, że to już nic nie da? U nas chodzi o wypłukiwanie melasy ze względu na obniżenie poziomu potasu. Dlatego wystrzegamy się pasz z tym dodatkiem i myślałam, że może płukaniem coś jeszcze pomogę 🤔wirek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 września 2015 13:05
Przypomnicie mi proporcje wysłodków do owsa i otrąb pszennych dla wyrównania stosunku fosforu?  :kwiatek:
Jest różnica czy owies cały czy gnieciony?
[quote author=Na_biegunach link=topic=64.msg2419819#msg2419819 date=1442145911]
Przypomnicie mi proporcje wysłodków do owsa i otrąb pszennych dla wyrównania stosunku fosforu?  :kwiatek:
Jest różnica czy owies cały czy gnieciony?
[/quote]

A ja się dołączę z pytaniem - czy jeżeli wysłodki w niewielkich ilościach są podawane oprócz paszy treściwej (różnego rodzaju) - otręby również są potrzebne?
Czy znajdę gdzieś takie wysłodki w niższej cenie? Albo z podobnym składem (otręby i lucerna)? 😉
Gillian   four letter word
04 listopada 2015 12:30
julka177, Agrokompleks na rv - wysłodki buraczane EASY, poszukaj. Daję i bardzo polecam.

edit - wróć, bo z telefonu idzie dostać szału. Chodzi bardziej o to, żeby były szybkie czy o to, żeby miały lucernę?
A jakie macie ceny w sklepach paszowych? U nas podrożały już wysłodki o 50% 🙁
julka177, Agrokompleks na rv - wysłodki buraczane EASY, poszukaj. Daję i bardzo polecam.

edit - wróć, bo z telefonu idzie dostać szału. Chodzi bardziej o to, żeby były szybkie czy o to, żeby miały lucernę?

Po zalaniu wrzątkiem to chyba wszystkie są szybkie... Z tego, co widzę, to julce chodziło o skład.

bera7, moje kosztują bez zmian. Ale kupuję w firmie zajmującej się sprzedażą dodatków cukierniczych. Tzn. jak kupowałam poprzednio, to zapłaciłam parę złotych mniej, ale to dlatego, że był ostatni worek i miał małą dziurę, cena regularna była wyższa. 😉
Gillian te co podlinkowalam mają w składzie otręby pszenne - na tym zależy mi najbardziej, bo mają od razu ogarnięty stosunek ca:p 😉. Dość ważne żeby były też szybkie, nie chcę jeszcze bardziej utrudniać życia stajennemu  😁 . Lucerna może być, ale nie musi 😉
Gillian   four letter word
04 listopada 2015 13:32
no nie wszystkie, ja zalewam gorącą wodą i te zwykłe potrzebują więcej czasu.
Innych z otrębami niestety nie kojarzę 🙂
sumire, ja kupowałam taniej, teraz już są droższe a znajomy straszy, że może być jeszcze drożej na wiosnę. Ponoć słabo z burakiem w tym roku. Ja zamówiłam już zapas.
no nie wszystkie, ja zalewam gorącą wodą i te zwykłe potrzebują więcej czasu.

Chodziło mi o to, że nie potrzebują kilku godzin 😉 Ale fakt, czasami to pewnie jest różnica, czy się zrobią w 15 minut, czy w 30. Aczkolwiek... muszę zmierzyć czas moim zwykłym, bo tak naprawdę zanim zagotuje mi się drugi czajnik, to po pierwszym już są w większości "rozwinięte".
Gillian   four letter word
04 listopada 2015 15:23
Ja i tak te długie zostawiam na kilka godzin a krótkie minimum godzinę. Nie ufam im a mam za dużo do stracenia 😉
Bera7, jak to 50%+? To ile teraz płacisz? U nas podrożały, ale 10%, płace 55 złotych za 50 kg
Megane, no były po 1zł za kg, u nas 30kg sprzedają. Teraz są już po 1,5 zł  podobno. Jeszcze miesiąc temu było taniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się