siodło ujeżdżeniowe

raczej 3,0- Euroriding ma łęki z jedną cyferką, 4 to najszerszy 🙂
5 to najszerszy 🙂
faith a Ty na swoją jaki rozmiar Euroridinga miałaś?
o łał, nie sądziłam, że jest jeszcze 5.
edit: nawet znalazłam na stronie pasi konika 5tkę. To chyba będzie jak 35-36 Prestige?
Ja mialam kolo 4-4,5.
Ale nienajlepiej on lezal przodem na takim ogorku 🙂
Ojacie... To znaczy że moja wcale nie jest aż takim słoniem  😂
Dzieki. Musiałam to ustalić bo musze sie z nim rozstać a nie wiedziałam co wpisać.  :kwiatek:
faith a dlaczego? Jeszcze za wąskie było? Ja teraz rozmyślam nad Diamantem ale póki co nie znalazłam szerszego niż 3 w interesującej mnie cenie.
dla małych koników i w ludzkich cenach ludzie na niemcowych forach chwalą Euroriding Achat- ale widzę, że u nas mało kto ma to siodło. W Pasi Koniku mieli testowe, ale już nie mają (poza tym było fit 2 😉 ) jakiś pomysł gdzie to można przetestować? Opinie są skrajnie różne- jednych trzyma mocno, innych zupełnie nie trzyma (ja szukam nie trzymającego) etc 😉
Testowalam Achata, dla mnie kula w plot, bezszal total. Mnie nie trzymalo ani grama, co mi sie bardzo nie podobalo.

Co do leku - nie byl za waski, byl wyprofilowany jakos tak, ze nie pasowal do mojej baby. pasowalby mysle na bardziej wyklebiona sztuke, a moja nie dosc ze ogorek okragly to jeszcze jak nabiera miesnia to puchnie przy lopatkach, przy klebie i ogolnie z przodu - no i klops.
faith a jak z czuciem konia? bo widzę, że ono trochę różni się pomiędzy zdjęciami. Tu np wygląda na dość blisko konia:
Sredniawka, serio. Taki standard bym rzekla, nie za blisko, nie za daleko.

Moja siwa tez jakos szalowo nie zareagowala na nie, no ale u nas to jeszcze ten poziom, ze jak mi siodlo nie pomaga to siedze srednio- to i kon chodzi srednio.
Pytanko ! Ujeżdżeniówka Daw Maga, mam bardzo wykłębionego konia,  po " bokach " od kłębu jest sporo miejsca ( można śmiało wepchać palcec ) jednak na samym kłębie palec juz nie wejdzie, czy tak może być ?
Tsezar - pierwsze primo, daw-mag ma dwa modele ujeżdżeniówek. Drugie primo brzmi jakby było za szerokie, ale może daj zdjęcie ilustrujące jak to wygląda?
Tsezar nie wiem czy dobrze zrozumiałam - przedni łęk opiera się na kłębie tak, że nie możesz wsadzić palca?
Z Twojego opisu wygląda to tak jak na lewym rysunku 
Czyli dużo za szerokie siodło 🙁
Dokładnie tak jak na lewym rysunku Ramires, ojj to szkoda bo siedzi się w nim super 🙁
Tsezar z ciekawości - o którym modelu piszesz? (Sylwester czy Dominus)? :kwiatek:
Dominus 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 marca 2015 09:41
Tsezar,
może podłóż podkładkę i zobacz, jak będzie leżało.
Tsezar właśnie dziś jadę odebrać Daw Maga Dominus ze sklepu, długo szukałam siodła dla siebie i pod moje konie, zakochałam się w Kiefferze Ulla Salzgeber (niestety nie stać mnie na nowe, a używanych jest mało i nie udało mi sie dopasować), potem testowałam najróżniejsze marki i modele, jedynie DM Dominus mnie zadowolił 😉
Ja jednak mam konia o bardzo rozbudowanych mięśniach grzbietu, drugi także ale on ma też krótkie plecy.
Jakbyś miała odpowiednią podkładkę to polecał siodełko 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 marca 2015 21:36
Tsezar - pierwsze primo, daw-mag ma dwa modele ujeżdżeniówek. Drugie primo brzmi jakby było za szerokie, ale może daj zdjęcie ilustrujące jak to wygląda?


Jeśli drugie to secondo 😉

Tsezar może ci pomóc ta podkładka. Jeździłam kiedyś konia z takim problem jak twój i to mi pomogło. Ładnie wypełniło się miejsce po bokach kłębu a siodło nie dotykało już kłebu. Jeśli masz od kogo pożyczyć to spróbuj.

Constantina, moge więcej informacji o tej podkładce ? Jakiegoś linka ? Bo nigdzie nie moge jej znaleźć :P
Tsezar, nie rozsądniej zmienić rozstaw łęku i dopasować siodło to konia i producenta?
Wychodzi często taniej, lub identycznie cenowo, jak z podkładką...
Tsezar - dokładnie tak jak mówi _Gaga, można spróbować zwęzić łęk, akurat DM nie kasuje milionów za przeróbki 😉 Warto pytać u nich i u kilku pośredników, bo cena potrafi się różnić - i to wbrew pozorą sam producent potrafi mieć wyższą  🤣 Przy okazji, jaki masz wybity łęk? M czy L? Jeśli L to jest on naprawdę spory i samo siodło też lepiej leży na rozbudowanych koniach.

Constantia - no nie, nie mów, że nie znasz kultowej polskiej kinematografii?  😁 To taki celowy błąd, a w zasadzie zapożyczenie z cytatu z "Poranku kojota". Wiesz, obecnie mam łacine i podświadomą chęć stosowania jej nieoprawnie, taka mała anarchia 😉
W takim razie zabieram się za wydzwanianie 😀 ! Dziękuje Wam 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 marca 2015 17:43
keirashara ok ok, ale skąd miałam wiedzieć, że akurat to było celowe?  😉

Tsezar np tu:
http://www.febro.pl/product-pol-1128-Podkladka-zelowa-podnoszaca-przod-siodla-Horze.html
Constantia - ja się tylko, jak to winny, tłumaczę 😉
Dziewczyny, jakie polecacie siodło ujeżdżeniowe dla kogoś o wzroście 169 cm z dużymi poduszkami i lekko wysuniętą w przód tybinką?
Kayri, takie, wk tórym bedzie Ci się wygodnie jeździło...
Kayri - sam wzrost nic nie mówi, dochodzą jeszcze takie rzeczy jak budowa ciała (waga, długość nóg, kształ uda, szerokość biodre etc.) oraz budowa konia - siodło musi też pasować na konia, żeby dobrze się w nim jeździło i żeby był sens kupna. Masz w wątku multum opini o siodłach, użyj wyszukiwarki. Duże poduszki mówią niewiele - szukasz siodła głębokiego czy płytkiego, mocno usadzającego czy zostawiającego swobodę? Nowe czy używane lub może jakiś określony budżet?
Pomagam szukać koleżance siodła, gdyż ona ma z tym problem. Chodzi mi głównie o model, który długo wytrzyma, dla konia wąskiego w łopatkach (tylko taką informacje dostałam), o resztę mogę się popytać. Budżet to 1 500 zł, najlepiej używane, bo porządna nówka raczej tyle nie kosztuje. Poszukam czegoś w wyszukiwarce 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się