siodło ujeżdżeniowe

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 marca 2015 12:12
Znów ja...

Chciałam dodać jeszcze krótkie porównanie i refleksje na temat siodeł między którymi mam zamiar wybrać TO. Dla przypomnienia mowa o Sommerze Opus I i Equipe Olimpia

W Sommerze przejeździłam tydzień, w Olimpii na razie dwa razy i czeka mnie jeszcze jeden trening, po którym zdecyduję na 100% co wybieram, ale nie uprzedzając faktów... 🙂

Sommer ma zdecydowanie głębsze i miększe siedzisko, dosyć mocno trzymające tyłek, Olimpia jest typowo close contact, siedzi się bardziej 'w koniu'. Czucie konia w jednym i drugim siodle bardzo dobre. Klocki bardziej odpowiadały mi w Sommerze, dają więcej swobody (możliwe, że to uczucie dzięki bardziej dopasowanej tybince w tym siodle - skróconej), Olimpia udo trzyma dużo mocniej, jednak w tym wypadku przewagą Olimpii jest pojedyncza tybinka, która mimo tego że była za długa dawała lepsze możliwości przyłożenia łydki.
Lauda w Sommerze miał dużo miejsca w okół kłębu i na łopatki, było widać, że mu to pasuje. Świetnie się rozluźniał i podnosił plecy (co nie jest dla niego łatwe). W pierwszych kłusach w Olimpii miałam wrażenie, że nie podnosi grzbietu aż tak dobrze. Ale... W Olimpii działało absolutnie wszystko! Wszystkie elementy wykonywał na swoje 100% możliwości. A nie podniesienie grzbietu było tylko moim początkowym wrażeniem, a nie stanem faktycznym.
Koń drukowanymi literami przekazał mi dzisiaj jakie chce siodło, zobaczymy czy jego zdanie utrzyma się dłużej. Jeśli tak to nie będę miała już żadnych wątpliwości  😅
Dziewczyny, Daw Mag odszedł w zapomnienie, czy któraś może polecić siodło ujeżdżeniowe dla bardzo wykłębionego xx 🙂 ?
Tsezar, kieffer
Jakie znane marki mają jak najszerszy kanał?
halo, akurat się składa, że fanką kieffera nie jestem, jeździłam w kilku i żadne nie było dla mnie... jeszcze jakieś propozycje 😀 ?
Tsezar, Kieffer kiefferowi nierówny
Mi np nie pasuja kompletnie wszelkie Lechy, Wieny, itp za to Actiona kocham całym sercem
Proponuję sprawdzić jeszcze kilka modeli zanim kompletnie tę firmę skreślisz 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 marca 2015 08:15
Tsezar,
spróbuj passiera, one też nieźle leżą na wykłębach.
Szczególnie te z węższym kanałem.
_Gaga, o właśnie - Action (nie mogłam sobie przypomnieć, pomroczność). No rewelacja! Ma się taką dłuuugą nogę 🙂 I kanał szeroki.
Ano, mam 2 Actiony , przy czym od kilku miesięcy szukam czegoś innego... i nic - żaden Prestige, Passier, Euroriding tak mi pod tyłkiem nie leży
Niestety z jednego z siodeł koń mi wyrósł 🙁 siodło poszło na kołek (jest na sprzedaż), koń pod skokówkę 😉 innego tak głębokiego siodła close contact raczej nie znajdę , bo na Devocoux mnie nie stać póki co 😉
Przyjdzie szukać szerszego Actiona...
Arivle i na czym stanęło? Olympia?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 marca 2015 21:04
kasiakliczkowska,  tak jest 🙂
arivle ja też dzisiaj testuję Equipe 🙂
Siedziałam w Olimpii na Cavaliadzie i przyznam, że mnie zaciekawiło to siodło. Tyle, że mieli 17-tki tylko więc nie miałam szans nawet poczuć się w miarę poprawnie w nim.
arivle, nie dziwię się, że miałaś problem z wyborem, choć dla mnie to dwa różne siodła są, ale oba przyjemne. Wczoraj jak wsiadłam w mojego Opusa to jak zwykle siedziało mi się mega. Musiałabym te siodła porównać na koniu w czasie pracy.

Mnie zdziwiło tylko podejście przedstawicieli Equipa jak zadałam pytanie - jak dopasowane są siodła w przypadku konieczności korekty. Była odpowiedź w stylu: wiem ale nie powiem, czyli: "mamy swoje sposoby". Szczerze mówiąc dziwi mnie to, bo jednak jest to ważna rzecz, która powinna byś wyjaśniona potencjalnemu kupcowi. Chcąc wydać prawie 10 tyś chcę wiedzieć jakie są możliwości szybkiej korekty siodła. W sumie gdyby nie opis Quanty kiedyś na blogu to pewnie nie miałabym szans się dowiedzieć 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2015 09:18
arivle ja też dzisiaj testuję Equipe 🙂

Hihi, podejrzewam, że też polubisz Olympię 🙂.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 marca 2015 14:20
epk, bo to są drastycznie różne siodła, co mam bardzo wyraźnie zaznaczylam 🙂 mnoe lepiej siedziało się w Opusie, koń lepiej chodził w Equipie, nie będę z nim dyskutować 😁 chociaż Olimpia też jest bardzo fajna dla mojego tyłka. Jakby nie była to bym się nie zdecydowała. I ja nie miałam problemu o uzyskaniu informacji od Equipa apropos korekcji...
arivle, jakbym nie była ze znajomą to pewnie bym uznała, że się przesłyszałam, ale nie, faktycznie coś takiego usłyszałam 😉. Może takie miejsce nie jest najlepsze do rozmów niemniej jednak to w końcu stoisko wystawiennicze 😉
[quote author=ms_konik link=topic=300.msg2316389#msg2316389 date=1426583938]
arivle ja też dzisiaj testuję Equipe 🙂

Hihi, podejrzewam, że też polubisz Olympię 🙂.
[/quote]
na szczęście biorą używane w rozliczeniu  🏇
kasiakliczkowska, arivle, , o kim mówicie?
ja pisałam o przedstawicielu Equipe w Wwie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2015 18:17
[quote author=ms_konik link=topic=300.msg2316389#msg2316389 date=1426583938]
[quote author=kasiakliczkowska link=topic=300.msg2316358#msg2316358 date=1426582753]
arivle ja też dzisiaj testuję Equipe 🙂

Hihi, podejrzewam, że też polubisz Olympię 🙂.
[/quote]
na szczęście biorą używane w rozliczeniu  🏇
[/quote]

I jak wrażenia z testowania? 🙂
Averis   Czarny charakter
17 marca 2015 18:27
I na mnie przyszłą pora z szukaniem. Potrzebuję czegoś trzymającego, dla osoby o wzroście 170 cm z dość długą kością udową. Ah, no i tak do 2,5 tys. za używane. Boże, za dużo tych siodeł na rynku...
I na mnie przyszłą pora z szukaniem. Potrzebuję czegoś trzymającego, dla osoby o wzroście 170 cm z dość długą kością udową. Ah, no i tak do 2,5 tys. za używane. Boże, za dużo tych siodeł na rynku...


O, wreszcie ktoś o upodobaniach podobnych o moich, a nie wszyscy tylko by skracali tą tybinke  😉, podłączam się do pytania  🙂
kasiakliczkowska, dzięki. Ale rozumiem, że biorą tylko Equipe w rozliczeniu? Innych firm chyba nie...?


Może polecicie mi kogoś, kto przyjedzie do stajni z kilkoma siodłami do przymiarki i w razie przypasowania któregoś weźmie moje w rozliczeniu...? 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 marca 2015 19:01
kenna, biorą nie tylko Equipe w rozliczeniu
kenna biorą różne siodła, ja nie mam Equipe 🙂
ms_konik moje testowanie opierało się "tylko" na mojej wygodzie oraz na możliwości poprawnego działania pomocami, czucia konia etc. Nie bardzo mogłam sprawdzić, czy koń pracuje w tym siodle lepiej niż w innych z tego względu, że to młodziaczek, na razie uczy się chodzić raźno do przodu i jazda trwa 15 min 3 razy w tyg 😉
Pierwsze wrażenie- siodła mimo trochę za wąskiego łęku bardzo ładnie układają się na grzbiecie, mają bardzo miękkie panele i są blisko konia. Moje odczucia z jazdy- Emporio blisko konia, siedzisko wygodne, ale mnie ten model akurat bardzo nie powalił. Bloki kolanowe w tym modelu zupełnie nie dla mnie- nie lubię takich dużych. To nie jest siodło, które za wszelką cenę chciałabym mieć 😉.
Za to Olympia...  😍 siedzisko jak uszyte na mój tyłek, dla mnie bardzo miękkie, odpowiednio wąskie (i to w 17, która moim zdaniem wypada bardzo mała- w innych firmach zazwyczaj mam 16-16,5). Bloki wygodne, dające mocne oparcie dla uda, ale nie blokujące (mnie) jak w Emporio. Wolałabym ciut krótsze- moje będzie ze skracaną tybinką, testowe było z normalną. Moim zdaniem pozostawia bardzo dużą swobodę od kolana w dół, trzeba pilnować stabilnej łydki ( ale też nie wiem, jak byłoby na większym, szerszym koniu- mój jest malutki- kiedy pod nogą byłoby trochę więcej "konia" 😉. Siodło bardzo blisko konia. Wydaje mi się, że ma wszystko czego do tej pory szukałam także nie czuję potrzeby szukać dalej 🙂
aien   wędrowiec
17 marca 2015 22:30
Chciałam się pochwalić nowym siodłem - Massimo Dressaur II, 17,5C, 36 rozstaw łęku 😉 kanał szerokości 8cm, kolor brązowy. Najważniejsze, że pasuje i do mnie i do konia 🙂

aien - wygląda na dość małe jak na 17,5. Tak jest, czy tylko mi się wydaje?
TheWunia - bo osttnio coś wszyscy krótkonożni, najgorzej, jak w ogłoszeniach coś fajnego, w przyjemnej cenie widziałam, a w opisie "skrócona tybinka", to to był ból  😁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 marca 2015 09:33
kasiakliczkowska,
wiedziałam 😀
ma_konik, a Ty też śmigasz/ planujesz śmigać w Olympii? 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 marca 2015 13:40
kasiakliczkowska,
śmigam, śmigam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się