literatura końska

dobra w połowie płyty z książki Rolf - ujeżdżenie naturalnie prowadzi do harmonii  odmówiła mi posłuszeństwa, zależy mi na obejrzeniu, online nie ma, reklamacji pewnie nie przyjmą (odpaliłam dopiero miesiąc po zakupie) czy ktoś poratuje?  👀

Edit: chwila, na razie leci dalej 🙂  🙇

Edit 2: niestety nie dało sie dobrnąć do końca 🙁
Livia   ...z innego świata
02 stycznia 2015 18:16
Z ciekawości kupiłam sobie książkę Blanki Satory - Końskie sztuczki. Sama książka jeszcze nie wiem, jaka jest, ale zadziwiło mnie co innego. Mianowicie do książki dostałam gratis kalendarz z Ciuciu. Pierwszym, styczniowym zdjęciem, jest zdjęcie które wstawiam w załączniku. Tylko dla mnie jest dziwne i raczej niewłaściwe, żeby taką fotkę dawać do kalendarza i do książki? 😵
Z ciekawości kupiłam sobie książkę Blanki Satory - Końskie sztuczki. Sama książka jeszcze nie wiem, jaka jest, ale zadziwiło mnie co innego. Mianowicie do książki dostałam gratis kalendarz z Ciuciu. Pierwszym, styczniowym zdjęciem, jest zdjęcie które wstawiam w załączniku. Tylko dla mnie jest dziwne i raczej niewłaściwe, żeby taką fotkę dawać do kalendarza i do książki? 😵


Jestem zawiedziona ta ksiazka.  Bardziej wyglada jak album pelen zdjec na ktorych znajduje sie Satora.

edit: Zle sformulowane zdanie
jak zdjęć to Cecylii 😉
interesuje mnie jak wyglądała okładka, bo na zdjęciach to raczej.. tragicznie  😂

wiele książek kupowałam z ciekawości, jak były kiepskie to od razu szły dalej, a więc życzę wam.. udanej sprzedaży  🤣
ekuss   Töltem przez życie
02 stycznia 2015 21:47
Ma ktos spis tresci tej ksiazki B.Satory? Bo mnie interesuje,ale nie wiem czy warto kupic jak maja tam byc 3 sztuczki.
Buziak, usmiech, podnoszenie przedmiotow, wyrzut nogi, krok hiszp, uklon, klekanie, lezenie, siadanie, wyrzut zadu i dab
Fajna ksiązeczka na prwno dla ciekawskich, ale instrukcji obslugi konia cyrkowca to tam raczej nie ma.
Graficznie okladka raczej słaba, Drabcio.
Ot taka książeczka. Miła, ale te wiedze z latwoscia znajdziecie w necie.
Ciezko mi powiedziec czy jestem zawiedziona, z drugiej strony pisanie ksiazki z dokladniejszymi instrukcjami jak uczyc np. dębowania  byłoby raczej niebezpieczne w skutkach, zwlaszcza gdy autor, tak jak Blanka, ma fanow raczej under 18 🙂.
ekuss   Töltem przez życie
03 stycznia 2015 03:44
Buziak, usmiech, podnoszenie przedmiotow, wyrzut nogi, krok hiszp, uklon, klekanie, lezenie, siadanie, wyrzut zadu i dab


Czyli w sumie nic nowego :p spodziewalam sie czegos...w sumie sama nie wiem czego
Livia   ...z innego świata
03 stycznia 2015 08:18
drabcio, zdjęć Satory w sensie że to Satora głównie na nich jest 😉

Zorilla, zgadzam się, tym bardziej że gdzieś jeszcze krążą artykuły Blanki z Konia Polskiego. I dokładnie, większość jej fanek to jeszcze dzieci, tym bardziej dziwi mnie takie zdjęcie w kalendarzu, plus zdjęcie jak Ciuciu pije z muszli klozetowej 😵
Livia Pewnie miało być zabawne, a wyszło, moim zdaniem, okropnie.

Styczniowe zdjęcie wręcz mnie nieco... krępuje? Przeraża?
ciekawe co na to rodzice  🤣
Iii tam to z kibelkiem nie jest takie złe  😎
Livia   ...z innego świata
03 stycznia 2015 13:54
Atea, uff, bo już myślałam, że tylko dla mnie to jest nie bardzo do przyjęcia...

Zorilla, nie wiem, w wannie np. bardzo fajnie wyszło to zdjęcie, ale z kiblem... komuś zdecydowanie zabrakło wyczucia i taktu 😵
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
03 stycznia 2015 23:04
Tylko czy ten Ciuciu jest w tej wannie w jakimś konkretniejszym celu? To zdjęcie mi chyba mignęło na fb, ale nie pomyślałabym, że będzie do.. książki 😵 Zdjęcia z kiblem.. nie widziałam i nie wiem czy chcę widzieć 🤔 Patrząc na to zdjęcie z psem, zwyczajnie nie rozumiem sensu zamieszczania i publikowania takowych "obrazków", zwłaszcza jeśli mamy w dużej mierze target na dzieci-nastolatki.

E: Aż zapomniałam po co tu zaglądnęłam 😁
Czy miał ktoś do czynienia z książką "Pielęgnacja i podkuwanie kopyt koni" autorzy: R. Kolstrung, P. Silmanowicz, A. Stachurska? Zamówiłam sobie - bo lubię pogłębiać wiedzę w tym zagadnieniu ("Bez kopyt nie ma konia", "Kopyta doskonałe" uwielbiam i często wracam). Jakieś opinie? :kwiatek:
Kupiłam.. ale jeszcze nie przeczytałam 😀
Jeżeli lubisz czytać kopyta doskonałe to zapewne ksiązka o podkuwaniu nie będzie zbyt pomocna. Ja kupiłam dla poszerzenia horyzontów - co mówią zwolennicy podkuwania etc
Czy miał ktoś do czynienia z książką "Pielęgnacja i podkuwanie kopyt koni" autorzy: R. Kolstrung, P. Silmanowicz, A. Stachurska? Zamówiłam sobie - bo lubię pogłębiać wiedzę w tym zagadnieniu ("Bez kopyt nie ma konia", "Kopyta doskonałe" uwielbiam i często wracam). Jakieś opinie? :kwiatek:


Zarowno prof. Kulstrung jak i prof. Stachurska to moi wykladowcy opiekujacy sie stajnia na Felinie przynalezna do uniwersytetu. W szczegolnosci prof. Rysiu jest cudowna osoba, ale patrzac na kopyta kucykow nie tknelabym sie niczego ich autorstwa.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 stycznia 2015 19:25
Dzięki za opinie 🙂 No, zamówiłam na podobnej zasadzie co drabcio - poczytać też z drugiej strony, od tak z ciekawości 🙂
co do książek o kopytach to jest jeszcze - zdrowe kopyta nie są przypadkiem (?) , na fejsbukowej grupie o książkach pewna Pani napisała taką opinię że stwierdziłam iż to kupa bzdur w twardej okładce 🙂

najbardziej interesuja mnie teraz te pozycje:
Teoria umysłu konia
RWYM świadoma jazda konna
Sprzet i akcesoria jeździeckie
Ktos czytal? Ma opinie?


PS nie uważacie że im nowsze ksiązki tym bardziej świrują z cenami? 80/90 zł to dla mnei trochę przegięcie za jeden egzemplarz/ Np taki Kottas - osobiście sie nieco zawiodłam, szczególnie przy ciągłym powtarzaniu że konia się lonżuje na wypinaczach ,z ktorych wewnętrzny jest o 3-5 dziurek krótszy  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2015 20:34
Drabcio RWYM - bardzo fajna pozycja. W bardzo obrazowy sposób autorka tłumaczy jak prawidłowo usiąść w siodle, jak nad tym pracować itp. To taki podręcznik, z lekcjami do przerobienia. Nie da się tego przeczytać "na raz" trzeba sobie po kolei "wprowadzać w życie" rozdziały.
pomocna jak harmonia jeźdźca i konia i ujeżdżenie naturalnie prowadzi do harmonii?
Dostałam w prezencie na święta "Metodę Mastersona" i mam teraz dwa egzemplarze (kupiłam pierwszą w przedsprzedaży), może ktoś chciałby się zamienić na jakąś inną książkę związaną z końmi?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 stycznia 2015 20:45
Szukam książki (nie pamiętam tytułu ani autora), w której opisane było jakie mięśnie u konia są najbardziej obciążone w zależności od dyscypliny w jakiej był użytkowany. Ktoś może pomóc?
Ponawiam pytanie, szukam:
1. RWYM - Świadoma Jazda Konna
2. Książki Sally Swift
3. Ujeżdżenie naturalnie.

Może ktoś ma coś w wersji elektronicznej lub zna link do nich? Ktoś coś?  👀
maliniaq   Just do your job.
12 stycznia 2015 21:21
maliniaq Dzięki, ale mi zależy na pdf. Łatwiej mi się czyta w autobusach z telefonu niż z grubej i ciężkiej książki.  🙂 Ale chyba przyjdzie mi je kupić normalnie; chyba; że ja szukać nie umiem i dlatego ich nie widzę 😁
Książka RWYM jest stosunkowo cienka i lekka 😉
pszczelistka no to spoko.  😀
Szukam książki (najlepiej dostępnej w formie ebooka, ale niekoniecznie) dotyczącej podstaw pracy ujeżdżeniowej. Może nie tyle 'podstaw podstaw', co ćwiczeń związanych z podstawieniem zadu, rozluźnieniem potylicy itp.
Niby wiem o co chodzi, ale moja wiedza pochodzi głównie z tego forum, więc warto by było ją jakos uporządkować, a nie wiem za co się złapać, żeby wprowadzić wiele rzeczy prawidłowo w codzienny trening.
Ramires, do uporządkowania wiedzy i zrozumienia kolejności, w jakiej ma przebiegać trening - co najpierw, co potem i dlaczego polecam "W poszukiwaniu równowagi".
P.S. Potylica rozluźnia się jako ostatnia 😉
P.S. Potylica rozluźnia się jako ostatnia 😉


No i właśnie takie luki w mojej małej główce chciałabym wypełnić 😁 Dzięki! :kwiatek:

Po prostu po latach takiej sobie jazdy na tuptającym, wyluzowanym koniu zapragnęłam w końcu zrobić krok do przodu...

Jednak inne propozycje są również mile widziane, bo nie mam w tej chwili kogo poprosić o prezent za stówkę, a książki nie ma w pdfie:C
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się