Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2014 13:13
Jeśli ktoś by potrzebował opinii o Nikonie D610 służę radą
No nie, czyli jedyna opcja, żeby coś ponosić w ręce przed zakupem to molestować znajomych? Canon albo Nikon, raczej to drugie, startuję z cyfrą od zera.


Sprobuj jeszcze w Blue City w Fotostradzie - tak chyba sa wszytskie systemy  😉 -> link


jaki obiektyw do statecznych portretów? 50 nie bedzie zbyt zniekształcał?


Nic Ci nie znieksztalci jezeli zachowasz odleglosc portretowa.
Jezeli m42 to przydatna sprawa jest zmiana matowki.


mogłabym sobie podpiąć np ten? http://olx.pl/oferta/obiektyw-helios-44m-58mm-f-2-CID99-ID7Y4jP.html#e343d21a2a


A moze przez przejsciowke Pentaxa 50mm 1.7? - osobiscie je mam i sam koledze pod Canona nieraz pozyczam(bardzo zadowolony jest) - super szkielko za tą cena -> link


abre, myślałam o lustrzance ale tak po prawdzie to wydaje mi się, że na moje potrzeby to i bezlusterkowiec by się nadał.


Powiem szczerze ze coraz wiecej moich znajomych fotografow przerzuca sie na bezlusterkowce - szczegolnie Ci co maja puchy APS-C,ewentualnie dokupuja je dodatkowo (Ci co maja FF) - a jaki to zalezy jakie ogniskowe potrzebujesz 😉




Facella   Dawna re-volto wróć!
02 grudnia 2014 17:06
Kropka potwierdzająca ostrość to oszustka  😂
Gdyby kogos interesowal bezlusterkowiec to teraz niezla promocje puscil FUJI -> link
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 grudnia 2014 15:30
zapewne macie doswiadczenia ze statywami. Mozecie cos polecic dla canona 70d? albo chociaz czego unikac i na co zwracac uwage?
Gienia-Pigwa, przede wszystkim na udźwig. Statyw musi utrzymać aparat + szkło + głowicę do statywu. Poza tym na stabilność. Statywy lekkie są fajne w przenoszeniu ale zbyt cienkie nogi mogą okazać się niewygodne w użytkowaniu jeśli zaczną się uginać pod ciężarem aparatu lub zbyt mocno drżeć po tym, jak już wprowadzisz ustawienia w puszce. Taki statyw może się również przewrócić na wietrze. Statyw musi mieć dobrą wysokość dla Ciebie - osobie mierzącej 180 cm wzrostu będzie niewygodnie obsługiwać statyw, który ma maksymalnie 160 cm. Przydatny w statywie jest hak na którym można zawiesić obciążenie dodatkowe. Jeśli lubisz fotografować pejzaże warto kupić pieska - tu akurat oświetleniowy ale są też fotograficzne, które pozwalają na takie ustawienie
Ważna rzecz - na statywie nie ma co oszczędzać. Masz zamiar zapiąć na nim sprzęt wart kilka tys. - szkoda, żeby się pod jego ciężarem złożył lub wywrócił.
z innej beczki:
jakich ustawień używacie do robienia zdjęć w halach? ogniskowa, przesłona, czas, ISO? głównie chodzi mi o halę w Facimiechu, ale każda rada się przyda :kwiatek:


a moze jest tu ktos kto robi na Hipo. w Sopocie? Głownym problemem jest dla mnie ostrosc poszczegolnych elementow oraz barwy zdjecia w tamtejszych warunkach 🙂
Cześć 😉 Wiem, że był tu już poruszany temat Heliosów, szukałam też w internecie, ale w końcu nie zrozumiałam, nie ogarnęłam i nie wiem ;/
Który lepiej kupić-  44m-4 , 44m-2, czy jaki? I co w ogóle oznaczają te oznaczenia, jaka jest różnica? Widziałam różne porównania np. na przykładowych zdjęciach, ale nie wiem jakiego wyboru ostatecznie dokonać...
gossu, pokaż przykładowe zdjęcie nie usuwając exifu.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 grudnia 2014 22:59
abre, dzieki za wskazowki.

po dlugiej szukaninie mysle o tym:
http://www.e-fotojoker.pl/statyw-slik-pro-700-dx--80033594-007#.VITa9dWG8cE

co o nim myslisz?
Gienia-Pigwa, nie miałam, choć był taki moment, że chciałam go kupić 🙂 Ale potem statyw przestał mi być potrzebny.
Mogę Ci jedynie podrzucić do przeczytania:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=15407
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=113352
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 grudnia 2014 13:54
dzieki abre. Na 99% go kupie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2014 17:31
Drukował ktoś z was w empiku lub saturnie? Warto? Chcę puścić jedno zdjęcie, ale w formacie takim całkiem, całkiem - 20x30, do tej pory drukowałam w fotojokerze, ale za dostawę do sklepu śpiewają sobie jakieś paskudne pieniądze i taniej wychodzi mi empik lub saturn. Jak u nich z jakością?
A ile chcą w Saturnie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2014 18:07
8,50zł, Empik 9, FJ prawie 14.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 grudnia 2014 18:18
ja w labie płaciłam 10zł za 30x40....
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2014 18:20
Nie ma u mnie w mieście porządnego laba. Nieporządnego w sumie chyba też  😁
Facella, nie wiem jakiej jakości są wydruki z Saturna czy FJ. Wiem natomiast, że niedawno zamówiłam wydruk 50x70 cm w tańszej drukarni. A potem musiałam drukowałam jeszcze raz w innej, dwa razy droższej. Różnica była ogromna. W jakości. Zastanów się czy warto oszczędzić te kilka zł. Ja chciałam i wyszło na to, że straciłam 39 zł + przesyłkę.

Ten lab jest świetny http://cyfrowaciemnia.pl/20x30.html Niestety trzeba zapłacić za przesyłkę (i chyba za otwarcie zamówienia jeśli kwota zamówienia jest niska, ale tego nie jestem pewna). Na stronie dołączają profil barwny, można skonwertować zdjęcie w domu pod lab żeby kolory nie szalały lub poprosić o to składając zamówienie (wtedy najlepiej wysłać w aRGB).
ktoś oddawał w Poznaniu lustrzankę do czyszczenia? Szukam sprawdzonego serwisu 😉
Zwariowałam. Chyba kupuję D800.
Podziel się wrażeniami koniecznie 🙂
pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
22 grudnia 2014 12:39
Dotychczas pracowałam na Nikonach D5000 i D3200. Moje umiejętnosci rozwineły sie znacznie i chciałabym zrobic kolejny krok naprzód, manowicie mysle nad zakupem Nikona D700.
Czy macie jakies opinie na temat tego aparatu? Moze ktos miał okazje pracowac z tym aparatem?
D700 to legenda. Niestety nie miałam styczności, poczytaj forum nikoniarzy.

Nasuwa mi się natomiast pytanie, czy jesteś świadoma faktu, że sam zakup D700 (lub innej pełnej klatki) to dopiero początek serii wydatków. Zapewne większość aktualnych obiektywów będziesz musiała wymienić na inne, a szklarnia pełnoklatkowa kosztuje 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 grudnia 2014 17:16
Ktoś korzysta z kamery SJ4000  ❓ Reklamują jako tańszy odpowiednik GoPro. Ciekawa jestem jak wyglądają nagrania z kasku, czy obraz nie będzie kompletnie rozmazany. Na razie znalazłam tylko nagrania z jazdy motorem, konno jednak inne drgania obrazu będą.
Na_biegunach, szukałam ostatnio takiej kamerki dla siebie i sprzedawcy polecali głównie sony, np. AS15. Po świętach mogę napisać Ci którą mi przyniesie św. Mikołaj i zrobić jakiś tam test w terenie 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 grudnia 2014 22:12
Dziękuje i czekam na relacje 🙂 Na razie znalazłam całkiem wyczerpujące recenzje obu kamer.

Moon   #kulistyzajebisty
24 grudnia 2014 15:31
Przyszłam się pochwalić, że od jakiś dwóch tygodni jestem posiadaczką nowego dziecka - Canona 7D, przesiadłam się z dziadka 400D i... no przepadłam!  😍
Na początku ciężko było mi ogarnąć mnogość ustawień i guzików (ustawienia na górnym małym wyświetlaczu), ciężar też ma spory (+ sigma 70-200) ale generalnie jaram się jak świeczka.

Po nowym roku chciałabym nabyć jakieś krótkie szkiełko, wyczaiłam na cyfrowe.pl w niezłej cenie Tamrona 17-50 2.8 - Warto?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 grudnia 2014 15:45
Jak opinie o canonie d50 jako aparacie dla laika?Na pierwszy aparat typu lustrzanka? Fotki jakie chce cykać to konie, portrety, jakieś wakacyjne fotki na pamiątkę etc nie chce żeby aparat był zbyt skomplikowany chce jednak bez ogromnych wysiłków móc uzyskać fajnej jakości fotkę?Tylko proszę bez objazdu, że to nie aparat robi foty tylko fotograf mi chodzi o adekwatności sprzętu to moich umiejętności a właściwie ich braku oraz do moich wymagań
Moon jak coś przeczytam odnośnie tego Tamrona to dam Ci znać, bo też stoję przed wyborem obiektywów. I czytam, sprawdzam, szukam....
Moon ja bym radziła jednak Sigmę 17-50/2.8. Miałam dwa Tamrony po kolei ( wersję I i II bez VC ) i Sigma naprawdę daje dużo lepszy obrazek, a różnica w cenie zrobiła się bardzo niewielka. Poza tym ma jeszcze jedną piękną cechę - o ile Tamron daje znacznie gorszą jakość przy 50mm, nawet domknięty, o tyle w Sigmie nie zauważyłam żadnego pogorszenia, co jest wg mnie ogromną zaletą zooma. Fakt, Sigma jest trochę większa i cięższa, ale po 70-200 to i tak będzie dla Ciebie nic 😉
No i przez nią teraz 35/1.8G głównie leży w torbie, ale Ty z sekty czerwonych, więc nie będziesz miała tego problemu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się