Dopasowanie siodła

Shade. Problem tego siodła, to nie rozstaw przedniego łęku. Ten jest akurat dobry. Problemem jest kształt paneli i ich wysokość.
To siodło potrzebuje mieć podniesiony tył o więcej niż 2cm a to znaczy, że nie da się tego siodła dopasować do tego konia bez podkładki korygującej.
Daw-mag GP ma niestety panele wypełnione lateksem, nie da sie ich dopchać, można jedynie zamówić sobie u producenta wersję wypełnioną wełną.

No to tym bardziej, jeśli wypełnione lateksem będzie ciężko je dopasować.
Jeżdżenie z podkładką korekcyjną podnoszącą tył... potraktowałabym raczej jako rozwiązanie tymczasowe.

milenka_falbana Szału nie ma 😉 Siodło leży fatalnie. Zupełnie nie ma równowagi na tej kulce.
Koń jest mocno krągły i ma proste plecy. Dla takiego grzbietu potrzebne jest siodło z płaskimi, prostymi panelami, z szerokim kanałem na kręgosłup.

To siodło ma panele bananowe, które dosłownie dają efekt konika bujanego na grzbiecie. Tył będzie podskakiwał w trakcie ruchu.



No to pięknie  - czyli siodło moich marzeń nie jest dla mojego zwierza 🙁

To wiele wyjaśniało - Hubert DM ma inny kształt paneli, dlatego leżało w miarę przyzwoicie.
Miałam cicha nadzieje, ze celując w rozstaw leku i ta sama firmę będzie dobrze. A podobno mam 'wdzięcznego konia' do dobierania siodła. Bajery mi wciskają 😉 !
Nie wiem co mam zrobić z tym problem. To wina paneli, a  rozstaw jest ok? jest złe zbalansowane na gorze, leci na tyl, podkładka załatwia problem, bez uciążliwości użytkowania/dyskomfortu ze strony zwierzaka?

Mimo, ze mam teraz kompletnego doła - dziękuję za Wasze opinie  :kwiatek:
Szkoda tylko, ze nie skonsultowałam się z Wami wcześniej.
Gillian   four letter word
15 września 2014 12:10
shade, spróbuj zagadać z Daw Magiem czy nie zmienią Ci wypełnienia. Podobno można. Ja się dowiedziałam już po sprzedaniu siodła 🙁
Shade na Twoim miejscu kupiłabym Mirage'a. Bardzo wygodne siodło, łatwiejsze do dopasowania, bo panele na wełnie.
A jeśli chcesz sobie zostawić tego gp, to najlepiej w sumie rozszerzyć go o rozmiar i wsadzić np, mattesa correction system.
Wtedy wypełnisz futrem te braki przy kłębie a wkładkami podniesiesz tylny łęk.
Gillian, wymieniają całe panele, to dość spory koszt.


Gillian   four letter word
15 września 2014 12:20
Dorcysia, mi mówili, że samo wypełnienie. A może jakiś inny rymarz by podołał z tym?
Tuch - dzięki  :kwiatek: Kanał jest szeroki tylko ten sam-sam tył... Myślałam, że może da się przerobić bo znaleźć siodło z tak zupełnie prostymi panelami jest ciężko. Jakie macie doświadczenia z tego typu przeróbkami fragmentu paneli - da się w ogóle? Jest sens?
Dorcysia, mi mówili, że samo wypełnienie. A może jakiś inny rymarz by podołał z tym?

W Daw-magu grand prix panele są bardzo płaskie, jest tam niewiele skóry.
Można oczywiście napchać je wełną ale nie ma szans ich podnieść bo po prostu nie ma tam na tyle materiału.
[quote author=milenka_falbana link=topic=95.msg2181786#msg2181786 date=1410786881]
Tuch - dzięki  :kwiatek: Kanał jest szeroki tylko ten sam-sam tył... Myślałam, że może da się przerobić bo znaleźć siodło z tak zupełnie prostymi panelami jest ciężko. Jakie macie doświadczenia z tego typu przeróbkami fragmentu paneli - da się w ogóle? Jest sens?
[/quote]

ja długo szukałam siodła na (chyba) podobny grzbiet: płaski, potrzebny szeroki kanał. Świetnie wypadł wszechstronny Henri de Rivel, zdj poniżej (przed stajnią - też poproszę o ocenę), Jorge canavas też spoko moim zdaniem (zdjęcie w stajni) perspektywa trochę przekłamuje 😉.
Dorcysia   dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Może rzeczywiście poszerzę o rozmiar, dołożę podkładkę i zobaczę czy będzie jakaś poprawa. Z dopychaniem paneli może byc problem - bo w GP nie ma z czym zaszaleć 😉 ale moze masz racje Gillian i warto zapytać DM o jakieś pomysły co z siodłem zrobić.

Zastanawiam sie jeszcze nad jednym - http://www.galloper.pl/pl/p/Zel-pod-siodlo-korygujacy-tyl-Acavallo/3764 .
Taki glucik nie jest gruby, wprawdzie wolałam Mattesa niż żelki, ale koniu zadowolony był z obydwu wymysłów tak samo 🙂
Moze skoro rozstaw jest wporzadku dorzuciłabym gluta podnoszącego tyl i wtedy zadecydowała co dalej? Widziałam tez same glutki pod tył siodła, tylko czy to się trzyma?  🤔
Potrzebuję porady jak leży to siodło?

to mój pierwszy wpis na forum, mam nadzieję że zdjęcia dobrze dodałam  😉
krolik92, za wąskie - i pod względem kanału między panelami, i szerokości przedniego łęku. Poza tym panele wyglądają na mocno uklepane = twarde.
Witam🙂
Chciałabym prosić o "ocenę", z siodłem użeram się już od roku, nadmienię, że było szyte na miarę i pomimo kilkukrotnych przeróbek wydaje mi się, że nadal jest coś nie tak🙁 koń chyba nie uskarża się na dyskomfort, ale nie jestem pewna:/
Ostatnie zdjęcie z jazdy z czaprakiem
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pzdr
axelleon, zdjęcia są strasznie małe, nie widać jak to siodło leży. Mam wrażenie że panele nie dolegają z tyłu ale na tak małych fotach trudno coś zobaczyć. Wygląda też na wąskie, ale znowu, niewiele widać.
Dzięki, w lepszej rozdzielczości chyba by sie nie zmieściły, spróbuje dodać jeszcze inne🙂
axelleon, to wrzuć na jakiś serwer, nie wiem photobucket? I wstaw same linki. Na forum nie można wrzucać większych bo całe się rozjedzie
O kurczę, dla mnie to czarna magia:/
może jednak coś będzie widać🙂
Uo matko! panele troche dramat, tyl lewituje nad siodlem, nie bardzo sobie wyobrazam jak to by mialo lezec w rownowadze na koniu?
kiedy to siodło było robione na miarę ?  🤔 No i kto Ci mierzył konia w celu uszycia siodła ?

Siodło katastrofa. Zmień siodło a w tym nie jeździj .
Koń nie jest łatwy😉 ma płaski grzbiet i okrągłe boki, wszystkie dotychczasowe siodła (a miałam różne) leciały na łopatki:/ poprzednie, ale ten sam model tylko za duże dla mnie zmieniane było trzy razy🙁 to obecne wydawało mi się lepiej "leżeć", może sugerowałam się własnym komfortem;/ tak właściwie to jestem już znudzona i rozczarowana chciałabym już odpocząć i mieć siodło bardzo dobre ale nie koniecznie idealne...
axelleon, tył paneli lewituje. IMO jest to nie do skorygowania bo kształt paneli nie ten ;/ To jest Stubben?
Tak stubben roxanka🙂
axelleon, nie wiem co ci napisać. Nie jest dobrze. Siodło leci w tył i panele absolutnie nie pasują do grzbietu. Kto ci pasował? Jaki sklep?
Nie chciałabym nikogo obrazić🙁 jesteś z 3miasta to wiesz, że główny jest w Oliwie i tam zamawiałam, teraz gdy potwierdziły się moje obawy to jestem załamana
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
18 września 2014 21:02
A reklamacja?
emptyline   Big Milk Straciatella
18 września 2014 21:06
axelleon, to serio trzeba reklamować. Pasowane siodło, nie ma prawa tak wyglądać, zakładając, że przy zakupie nie uparłaś się na zasadzie "panie, ja chcę ten model, ten ten i tylko ten".
Nie upierałam się przy modelu, było mi w nim wygodnie ale nadmieniłam, że zależy mi na komforcie konia a ja się dopasuję. A poprzednie siodło reklamowałam chyba 3 razy a potem powiedzieli, że trzeba zrobić nowe. Owszem było lepiej dobrane do mnie bo z 17,5 zrobiło się 16,5 z przedłużoną tybinką, ale na grubej nadal leży do d...
W Stubbenie ciężko się upierać. Jak ja rozważałam kupno Stubbena to dostałam całą rozpiskę zmian, które należy zrobić pod mojego konia. Nie zdecydowałam się jednak, wzięłam Equipa i też walczę 😉 Koń niby nie jakiś specyficzny ale WSZYSTKIE siodła na nim latają. W Galopie widać jak siodło pracuje. Moje obecne leżało ok, ale teraz chyba znowu coś zaczyna się dziać niedobrego ;/ Ehhh, czasem myślę że chciałabym być tak znieczulona jak większość ludzi i "nie widzieć"
Też rozważałam Equipe, ale wcześniej od x-horse miałam prestige michel evo i również nie dobrane, bałam sie zaufać kolejny raz, okazało sie, ze mój obecny wybór również jest do kitu. Myślałam też o eqishopie ale odrzuciła mnie informacja o kosztach każdorazowego przyjazdu tzn. 1200zł. Był u mnie rownież pan z Kieffera ale nie miał nic do zaoferowania, mimo info o rozstawie łeku przywiózł same wąskie i nijak nie mogłam sobie tego wyobrazić choć jedno było godne uwagi a mianowicie schokemohle leżało fajnie, ale chciał kasę na rękę a ja potrzebowałam 2 rat:/
axelleon, z tego co wiem ludzie chwalą p. Kostrzewę. Ponoć niczym nie handluje obecnie ale zna się na dopasowaniu, może do niego uderz?
Rozumiem twój ból z trudem doboru siodła, ale w Polsce ciężko o kompetentną osobę....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się