Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Nie wiem czy ma czy nie ma, ale nie można tak pisać, że puszka nie ma znaczenia. Oczywiście, że ma 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2014 11:08
Ale ja to właśnie napisałam: ta puszka ma akurat małe znaczenie w kwestii szybkości i ostrości, ze względu na to, że chyba jest bez AF... I o to było pytanie.
Kupiłam swój pierwszy poważniejszy aparat (biorąc pod uwagę, że zawsze miałam kieszonkowe kompakty  😀 )
sony dsc f828 mam nadzieję, że się dogadamy 🙂
A co myslicie o n.d5100+ obiektyw af-s nikkor 18-200 mm 1:3.5-5.6 G ED
bedzie dawało rade ?
czy zbierac na d90+ten sam obiektyw  ?  🤔 🤔 🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2014 19:14
Zbieraj na D90.
Mam już coraz mniejsze nadzieje, ale spotkałyście się może kiedyś w nikonach (konkretnie D90,) z przyciskiem ( "+" i "qual"😉 który prawdopodobnie na skutek jakiegoś uderzenia, się zaciął i jest wciśnięty? Jutro z rana pewnie podjadę do serwisu, ale może starczy jakieś sprężone powietrze, w co też już wątpię  🙁
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lipca 2014 12:33
Cześć wszystkim 🙂
Dawno się tu nie udzielałam, głównie z braku czasu 😉
Cóż, więc niestety mój Canon 400D nieco mi już nie wystarcza. Tym bardziej z obiektywem Canon Zoom Lens EF 28-80mm 😉 Chciałabym zainwestować w nowszy model i właśnie mam teraz pytanie.
Rzecz jasna nadal amatorsko cykam zdjęcia, ale już nieco więcej pojęcia w tym temacie mam, więc i od jakości zdjęć wymagam nieco więcej 😉
Mam na oku obecnie Nikona i Pentaxa. Z racji tego, że w Pentaxach aż tak się nie orientuję, choć czytałam właśnie że są dobre, chciałabym się dowiedzieć, który model Pentaxa byłby porównywalny pod względem cenowym do Nikona D90 z obiektywem Nikkor 18-105 VR tak na początek? I który z tych aparatów, byłby pod względem parametrowym, lepszy?
Bardzo będę wdzięczna za wszelkie sugestie i opinie :kwiatek:

abre   tulibudibu
02 lipca 2014 12:49
Farifelia, a dlaczego chcesz zmienić system? Jakie światło ma Twój obiektyw?
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lipca 2014 12:59
f/3.5 - 5.6
No cóż, nie oszukujmy się, jest to już nieco starszy model, który powalać nie będzie. Fotografując głównie konie, szczególnie w ruchu, nie zawsze przy idealnej pogodzie, zdjęcia często wychodzą nieostre, rozmyte.
Nawet przy dobrym świetle,  lecz przy szybkim tempie konia, obraz się rozmywa. Przy gorszej pogodzie, czy o zmierzchu już nie wspomnę.
Ustawienie ostrości przy gorszym świetle, tak by obraz się nie rozmył graniczy z cudem 😉 A włączanie lampy błyskowej praktycznie w dzień tylko po to, by zdjęcie się nie rozmazało jest wg mnie bezsensu, tym bardziej że zdjęcia są wtedy prześwietlone.
abre   tulibudibu
02 lipca 2014 14:23
Farifelia, ale Ty wiesz dlaczego się rozmywa? Bo jeśli nie wiesz to lepszy aparat nic nie pomoże. Podaj przykładowe parametry zdjęć albo wyślij mi kilka oryginałów na maila.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 lipca 2014 12:00
Może mi ktoś w skrócie, łopatologicznie wytłumaczyć na czym polega kalibracja obiektywu? (tzn. af)
Bo jak przez internet zapytałam jeden (z i tak niewielu w okolicy) serwis o cenę, to mi odpisali, że  obiektyw w ogóle rozkręcą, "naprawią" i za to chcą prawie 1/3 jego wartości :/
abre   tulibudibu
04 lipca 2014 12:07
Becia23, co chcą rozkręcić? Jesteś pewna, ze chcą go tylko kalibrować? To autoryzowany serwis?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 lipca 2014 12:21
Obiektyw chcą rozkręcić.
Ewidentnie nie chcą tylko kalibrować, tylko więcej kasy zgarnąć. Piszę cały czas o KALIBRACJI, a ten swoje :/

Autoryzowane będą tylko te, które są podane na stronie Canona, tak?
Jeśli tak, to na całą Anglię jest ich szalone 7 😲
abre   tulibudibu
04 lipca 2014 12:32
W Polsce pewnie jeszcze mniej 😉 Lepiej wyślij do autoryzowanego. Podczas kalibracji sprzęt jest podłączany do komputera z odpowiednim oprogramowaniem i sprawdzany ze wzorcem. Jeśli są rozbieżności, kalibruje się go do tego wzorca. Później, jeśli okazuje się że nadal jest problem, dokonuje się mikroregulacji konkretnego obiektywu z konkretnym body. Nic sie tam nie rozkręca. Kalibracja w Polsce to koszt 200-300 zł.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 lipca 2014 12:34
Dzięki ogromne! :kwiatek:
z pewnych względów sprzedałam swoją lustrzankę D3100. Jednak nie chciałabym zupełnie rezygnować z fotografii i czy możecie mi polecić coś bardziej kompaktowego, nie w cenie lustrzanki, ale też zadowalającego technicznie (choć wiem, że zawsze będzie to półeczka niżej, cudów nie wymagam 😉)

najchętniej bym pozostała przy Nikonie.
mógłby mi ktoś powiedzieć coś o aparacie SONY DSC-H7 ? Miesiąc temu taki znalazłam nad wodą - pomimo ogłoszeń nikt się nie zgłosił. Jedyną wadą jaką zauważyłam jest brak spustu migawki.
Znajoma szuka aparatu do dokumentacji wakacyjnych wojaży, w cenie do 500 zł. Może być to używany aparat. Ktoś coś poleci ?  :kwiatek:
Zdecydowałam się na zakup bezlusterkowca- Olympusa E-PM2. I mam w związku z tym pytanie: czy na początek obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 45mm 1:1.8  da radę jako jedyny obiektyw w zestawie z tym body? Czy lepszy będzie zestawowy kit 14-42mm 1:3.5-5.6 ? Zastanawiam się, czy kupić body i dokupić ten jaśniejszy obiektyw, a za jakiś czas teleobiektyw, czy kupić zestaw w kitem. Będę wdzięczna za porady  :kwiatek:

Najistotniejsza jest dla mnie kwestia, czy ten pierwszy obiektyw zrobi jako takie pejzaże, czy architekturę i czy przypadkiem nie wypadnie w takim typie zdjęć gorzej w zestawieniu z kitem.
czy Sigma 70-300mm f/4-5.6 do koni na dworze na początek wystarczy? chciałabym jaśniejsze szkło, ale cóż... albo nowy koń albo nowy aparat 😂

edit.
może inaczej. wybór mam między zestawem kitowym 4 stówkami luzu na "coś",  zestawem z kitowym obiektywem i tą sigmą bez luźnej górki,  albo opcją pomiędzy i jakimiś trzema stówkami w kieszeni ( EF-S 18-55mm III, DCi EF 75-300 mm III DC). kupię za 4 stówki coś lepszego niż ta sigma? patrzę tylko na używane.

Potrzebuję czegoś "na start". Chyba jednak wejdę w Canona, kupię "jakieś" body (wstępnie 1100 D) i będę kupować szkła, a jak dojdę do wniosku, że potrzeba mi czegoś więcej - zmienię body i bedę inwestować w lepsze szkła. będę robić trochę w namiocie bezcieniowym, trochę dziecia w ruchu, trochę koni statycznie i w ruchu. Czasem hobbystycznie zawody. Jako hobby i zabawę-nie celuję w "bycie pro", po prostu strzelanie sprawia mi frajdę i chcę się pobawić bez nadęcia. Przyda mi się chyba opcja filmowania (tylko jeśli będzie lepsza niż w moim canonie kompaktowym). Mam statyw, ale z ręki z canonem 20 d jest mi ciut ciężko. Wstępnie chciałam Nikona z serii 3xxx albo 5xxx, ale Nikon mnie zniechęcił kombinowaniem "gdzie jest silnik" i tym co Musti pisała o kwestii dopasowania szkieł innych marek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 12:01
Isabelle, jeśli starczy Ci kasy na Canona 70-300, to bierz C. Jeśli nie - nic lepszego od tej Sigmy za 4 stówy nie kupisz (Nikkora 55-200 to i owszem  😁 ale czy on taki lepszy?)... A jeśli chcesz używać aparatu tylko do koni, to możesz śmiało zrezygnować z kita - zawsze to jakieś 200-300 zł do przodu. Ja swojego używałam wyłącznie do macro i zabaw w szeroki kąt, ale mi się znudziło i leży w szufladzie już chyba rok. Albo zamiast kita kupić portretówkę, np. 50/1.8 - polecam.
Silnik w Nikonach jest we wszystkich powyżej D80, żadnym z serii Dxxxx (z wyjątkiem D7000, D7100 jeśli się nie mylę) i w każdym z serii Dxxx, Dx. Problemy ze szkłami innych marek w przypadku tych najtańszych puszek nie występują gorsze, niż u Canona.
to może rzucę konkretami :kwiatek: ?

nowy 1100 z kitem - 1200
używany 1100 z kitem -950
1100 plus EF-S 18-55mm III DCi i EF 75-300 mm III DC - 1050
1100 plus kit i ww. sigma - 1300

widzę, że jeszcze mogę się pokusić na
C. 450D z kitem- 900zł
450D z 18-55mm (kitowy) i EFS 55-250mm - 1400.

ogólnie lepsza opcja 1100 D czy 450D ? kupując 450 D z kitem zostałoby mi jakieś maks 500 na drugi obiektyw. najchętniej zmieściłabym się w 1200-1300, ale jeszcze tą stówkę jakoś sobie mogę zorganizować. ma być biednie i niskobudżetowo, a potem zobaczę, jak mi się wyklarują preferencje - będę kupować konkretny sprzęt. Boję się tylko "ciemnoty" szkiełek 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 14:08
Ja się w Canonach nie orientuję, ale w każdym zestawie wywaliłabym kita na rzecz 35 1.8 lub 50 1.8.
Pozostaje jedynie problem taki, że te szkła mogą tak Cię zachwycić obrazkiem, iż tele przestanie Cię zadowalać i jedyne, co będziesz miała ochotę nim robić, to wbijanie gwoździ...
Facella,  nie wiem czy stałka na pierwszy aparat to jest opcja dobra 🙁

samo używane body kupię za około 700 zł, więc pewnie starczyłoby mi na jeden średniawy mocno obiektyw, jeśli zrezygnuję z kita.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 14:19
Jaki masz budżet?
Stałka to dobry pomysł - uwierz mi. Bardzo żałowałam, że swoją kupiłam tak późno. W ogóle narobiłam masę błędów, od kupna aparatu poczynając  😁
znalazłam jeszcze fajną ofertę na Nikona,
D 70 + Sigma DC 18-200 za 700
D70 + Nikkor 18-70mm za 900

ale D70 chyba nie ma silnika, więc cinko.

chciałabym w tym 1300-1400 się zmieścić. myślałam o jednym obiektywie. Ale widzę, że mogę się z dwoma zmieścić. Kit + coś dłuższego. Najfajniej by było w takim razie mieć stałkę plus tele? nie wiem czy na sam początek nie wolałabym kitowego szkiełka.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 14:37
http://allegro.pl/nikon-d90-nikkor-18-105-vr-tamron-55-200-i4440818642.html
D90 ma silnik, więc możesz dokupić do niego takie obiektyw: http://allegro.pl/nikkor-af-50-mm-f1-8g-i4433884670.html Ponadto jest to stara, dobra konstrukcja - tak dobra, że wciąż w produkcji i można w salonie nówkę kupić.
A potem taki: http://allegro.pl/e-oko-nikkor-80-200-2-8-d-ed-af-jak-nowy-gw-6m-cy-i4432132887.html (wersja AF-S jest prawie 3-krotnie droższa; dużo taniej Nikkora z takim światłem się nie kupi, chyba że jeszcze starszą wersję powyższego; na eBayu mignął mi po 1200 zł, ale bez przesyłki. Ten jest z komisu - u prywatnej osoby byłoby taniej)
Bądź też taki: http://allegro.pl/sigma-70-200-mm-f-2-8-ex-apo-dg-hsm-sprawdzona-i4415764433.html ale wg mnie lepiej dołożyć tego tysiaka i mieć coś naprawdę porządnego. Sigmy różne rzeczy potrafią wyczyniać...
czyli D 70 mogę zamknąć i nie patrzeć nawet, tak?

D90 wraca do mnie jak bumerang, ale jego ceny bez licytacji są dla mnie mimo wszystko zbyt wysokie, bo oscylują w okolicach 2 tys.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2014 14:48
Spróbuj zalicytować - warto. Nawet kosztem tymczasowo tańszego szkła. Bo później te bez silnika są tańsze od wersji AF-S i całkowity koszt jest niższy, niż gdybyś kupiła puszkę bez silnika.
Tutaj sama puszka: http://allegro.pl/body-nikon-d90-pilot-i4416628502.html
a to?
http://olx.pl/oferta/nikon-d-70-CID99-ID4qKmh.html#8ae5ccb126 bądź krótsze szkło : http://olx.pl/oferta/nikon-d70-nikkor-18-70mm-liczne-dodatki-CID99-ID2bxAh.html#28b903d8ea

zostanie sporo na szkło a d70 ma chyba wbudowany silnik, więc mogłabym używać szkieł bez silnika?

z tego co pogrzebałam, to wychodzi na to, że chyba lepiej 450 D canona niż 1100. Więc  jest taka opcja : http://olx.pl/oferta/canon-450d-tylko-8500-zdjec-na-liczniku-dwa-obiektywy-statyw-torba-CID99-ID6kKwf.html#24077f15bd;promoted

sigma jest w komplecie z 1100, wiec też by odpadała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się