Wady budowy, ocena eksterieru

galopada_   małoPolskie ;)
02 marca 2014 16:50
ElaPe może tak stanął tylko tymi przodami. Ja robiąc zdjęcia nazywam takie ustawienie uwaleniem na przodzie 😉 Wskazuje na to też podniesienie jednego z tyłów. Jakby konia ,,tyknąć" palcem w pierś, to by przesunął ciężar ciała i ustawił się lepiej 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 marca 2014 17:18
Możliwe że tak stanął
może ktoś coś o mojej kasztance powie?

miks wszystkich miksów czyli szalone sp, rocznik 2007

matka http://baza.pzhk.pl/search.php?id=WR00008069

ojciec  http://baza.pzhk.pl/search.php?id=CE00036319

duża (mąż na zdjęciu ma 183 cm)

jeżdżona raz na 2 - 3 tygodnie, rekreacyjnie
frania335   Kocham Cię :*
02 marca 2014 22:36
Quanta odnośnie konia z allegro z tą krótką szyją, to znam tego konia od urodzenia. jak sie urodził był normalnym źrebakiem.dopiero z wiekiem zaczęło się mu to pogłębiać. jak był mały dostał strzała w głowę od swojej matki. może to się przyczyniło do tego, że ma porażone mięśnie szyi. też ten przykurcz i taka krótka szyja mogą być następstwem tego, że matka jego miała bardzo mocne i nie leczone COPD i po prostu w wyniku jej choroby ten koń ma taką wadę rozwojowa. ogólnie szkoda tego konia.
Natknęłam się na to przeglądając ogłoszenia, i zaintrygowało mnie to... Co jest z prawym przodem tego źrebaka? Nie jestem specem od oceniania tego typu rzeczy, więc może tu mi to ktoś rozjaśni :kwiatek:

Koziniec, czy barania noga ?
nie mogę edytować :/ to chyba ani to ani to, zgłupiałam 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 marca 2014 22:51
coś ze stawem pęcinowym jest nie halo
Efekt źrebięcego przykurczu ścięgna?
Na drugim zdjęciu z ogłoszenia (oczywiście noga jest na granicy kadru) wygląda to znacznie lepiej albo wręcz normalnie. Może tylko stoi jak flądra?
Może powiecie mi coś na temat tego brzydala? SP, +/- 12lat, 155cm wzrostu. Ojciec był wysoki i smukły, a matka wyższa od tej, też drobniejsza - nie wiem więc skąd TO się wzięło 🙂 Koń nie jest mój. Zarządziłam już ograniczenie żarcia (trochę schudła, ale dalej jest prosiakiem :zemdlal🙂, chodzi prawie całymi dniami na wybiegu, no ale niestety teraz ze względu na moją maturę ruszam ją raz/dwa razy w tygodniu. Zdjęcia nie są idealne, tymi tyłami niefajnie stanęła, ale może ktoś coś zauważy :kwiatek: Jestem bardzo ciekawa Waszej opinii, poza tym, co sama uważam. 🙂
Ja widzę długą kłodę, łękowaty grzbiet, dość krótką, nisko osadzoną szyję. Łopatka chyba przyzwoicie skątowana.
Dziękuję za opinię :kwiatek: Jak duże przełożenie ma to na pracę pod siodłem? 😡 Zupełnie żadnych ambicji nie mam, chociaż bardzo staram się o rozluźnienie i żeby ten grzbiet podnieść trochę, wzmocnić. Na razie nie idzie nam źle, jestem z niej dumna, że daje radę, ale długi czas wypruwałam sobie flaki na jeździe kiedy szła z grzbietem wyciągającego się psa i szyją żyrafy. A nogi? Kopyta się bardzo poprawiły, ale mocno ściera zewnętrzną stronę tyłów i tymi nogami zawija (przez co ma kaloszki na tyły, bo nieraz się ciachnęła).  :kwiatek:
a co powiecie o mojej 5-ciolatce? ma jakieś rażące wady budowy? 🙂
Mógłby się ktoś wypowiedzieć? :kwiatek:
ja ten koń ma na imię ?  😲 wygląda mi na znanego mi konia
Szczerze- nie mam pojęcia, bo najzwyczajniej w świecie nie spytałam, zaraz napiszę i jak się dowiem, wyślę Ci PW.😉


 
Witam wszystkich🙂
Chciałabym prosić o ocenę i propozycje treningu (praca na lonży, praca z siodła)
Z góry dziękuję za pomysły🙂 i przepraszam, jeżeli to nie ten wątek:/
Dodam, że klacz ma 11 lat i jest trochę nadpobudliwą trakenką😉
Wykorzystując wpis axelleon i dzieki niemu nie pisząc posta pod postem, podziele się uwagą, że ostatnio coraz częściej trzeba dodać tu niepoprawne zdjęcia, żeby ktoś się odezwał.  🤣
A poza tym to ponownie poproszę o ocenę 😉
Zora90, jeśli trzeba dodać niepoprawne zdjęcia, to chyba powinnyśmy się cieszyć, że naszych nikt nie skomentował  🤣
Chyba napiszę do jego właścicieli, żeby dali mi zdjęcie konia od dupy strony i nogami do połowy uciętymi poza kadrem 😂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
19 marca 2014 19:52
Zora90, ja bym chętnie oceniła gdybym tylko się znała 🙁 Jak dla mnie ładnie, proporcjonalnie zbudowany koń, może troszkę za cienka szyja 😉
Zora 90, wg ,mnie koń całkiem poprawnie zbudowany, proporcjonalny nie licząc za dużej głowy. optymalnie osadzona prosta szyja to plus razem z poprawną linią grzbietu i brzucha i dobrą głębokością klatki, brzydkie połączenie szyi z głową i krótki za bardzo ścięty zad to minus. Reszta w porządku ,tak jak powinno być.
Dziękuję za opinie  😉
skoro nastąpiło takie poruszenie, to może i moją klacz ktoś by ocenił?  :kwiatek:
Według mnie twoja klaczka jest poprawna.  Po nabraniu mięśni powinna się bardzo przyzwoicie prezentować. Jedynie nadpęcia wydają się być trochę piszczałkowate .
Według mnie twoja klaczka jest poprawna.  Po nabraniu mięśni powinna się bardzo przyzwoicie prezentować. Jedynie nadpęcia wydają się być trochę piszczałkowate .


Dziękuje za odpowiedź🙂
te nadpęcia - co dokładnie to oznacza?🙂
A może jakieś propozycje co do treningu:? Chyba, że to nie ten wątek
Pzdr
axelleon, treningu nie powinno się ustalac przez internet. Nie znamy twojego konia, nie wiemy jakie są jego słabe i mocne strony, jaki charakter. Poproś instruktora, który zobaczy twojego konia na żywo.
Ok,  dziękuję 🙂
Jedynie nadpęcia wydają się być trochę piszczałkowate .


Jakie?  😲 😲 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się