Wady budowy, ocena eksterieru

Biczowa a to chyba akurat kwestia ujęcia, że dupka taka mała wyszła, a łeb jak sklep  😁
nine, 🤣 E tam - wylinieje trochę - na pewno będzie zdobiło i z daleka 😀
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/11384?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=2
Co powiecie o tym wałachu?Nie potrafię zapisać zdjęcia 🙄

Linkuję fotki:




Wracam z lepszą fotką, mogę prosić o słówko?  :kwiatek:

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-8iqYr-NCO_Y/Uwi2sBMjnYI/AAAAAAAAC9g/Dad5QA_i-Fg/w829-h553-no/KORA+L+Zootechniczne.jpg[/img]
Co mi się rzuca w oczy to:

bardzo dobre zdjęcia 🙂

- krótka szyja
- wyraźny kłąb
- długi grzbiet, słaby odcinek lędźwiowy
- ładna proporcjonalna głowa
- dobrze skątowana łopatka
- nogi ogólnie dobre, suche, chociaż trochę płaskie stawy nadgarstków
- za niskie piętki w tylnych kopytach (zwłaszcza PT)
- trochę płaski zad
- partia przodu mocniejsza od tyłu

wrażenie ogólne pozytywne omijając ten nieszczęsny grzbiet
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 lutego 2014 19:52
Mnie najbardziej razi ten mały zad, jakby doklejony od innego konia. Nie to że bez mięśni, choć też, ale on w ogóle jest jakiś taki mały.
dziękuję  :kwiatek: jedno zastrzeżenie mam co do szyi - ona ma akurat kawał szyi, tu niestety rzeczywiście tak niefortunnie wyszła  :kwiatek:
Da się coś powiedzieć o tym 11 miesięcznym dzieciaku WLKP? Jakieś rażące wady budowy?
Kopyt nie widać, ale moja w tym głowa, że są idealne 🙂
nikt się kilka dni nie odzywał, więc się wepchnę z pytaniem 😉

czy z szyją tego konia jest wszystko ok? (pomijając, że jakaś straszliwie krótka)?


filmik znalazłam przeglądając oferty na allegro i mnie zdziwił. Nigdy nie spotkałam się z koniem, który luzem cały czas trzyma szyje praktycznie w jednej pozycji, do tego prawie równo z grzbietem, jakby miał zamontowaną pod dziwnym kątem i usztywnioną, tak, że nie może jej podnieść (w sumie nawet nie próbuje)
O masakro  😲
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
27 lutego 2014 12:50
aż się po karku pogłaskałam odruchowo ... 👀    boli od samego patrzenia...  😲
A ja znam delikwenta, który ma podobny pomysł na życie i w analogicznej pozycji czułby się najbardziej komfortowo, tylko na szczęście skala porównania to może 10% obrazka z filmu, a poza tym ten mój znajomy ma ładną i prawidłowej długości szyję.
Koń z Allegro jest lekko mrożący krew w żyłach, praca z takim koniem na normalnym kontakcie, w standardowym treningowym ustawieniu będzie piekielnie trudna, albo wręcz niewykonalna.

Problemem takiego konia jest górna linia. Dołem szyja nie jest osadzona źle, ale górą wychodzi jakby niżej kłębu, poziomo, na linii grzbietu. Tutaj dochodzi jeszcze długość (krótkość w zasadzie) szyi plus krótka i prosta potylica. Ten koń będzie się nosił z szyją w ustawieniu horyzontalnym, na wysokości linii grzbietu, z uszami na wysokości zadu lub niżej.

laikowe pytanie  👀 w jaki sposób "widzicie", że potylica jest np. krótka i prosta? Wiem gdzie jest potylica, ale za cholerę nie mogę tego rozszyfrować
Tamten nasuwa podejrzenia, że z więzadłem karkowym jest coś nie halo 😉 Paskudne zestawienie wysoko osadzonej a... poziomej szyi 🙁 Ale jak kojarzę, to Czuwaje fascynującej szyi nie miewają 🤔
elle, jeżeli coś jest proste - to jest proste, jeżeli tworzy łuk - to jest łuk. Krótszy odcinek od dłuższego też da się wzrokiem odróżnić. Może sama spróbuj sobie poćwiczyć? Wyszukać zdjęcia koni, które "podejrzewasz" o taką bądź taką potylicę i wrzucić do potwierdzenia/zaprzeczenia?
tajnaa, skoro nikt nic... Młody nasuwa podejrzenia nieprawidłowej postawy zadu. Nie jest to zasiebna, ale linia nadpęcia nie jest w linii zadu. Sądzę, że przyczyną jest nisko położone kolano. Drugi kłopot to szyja - wysoko osadzona a jelenia? łuku góry by się chciało. Trzeci - to chyba dość płytka klatka piersiowa - mostek "podciągnięty" w górę.
Chciałabym, żebyście ocenili tego pana:

Rasa: wlkp
Rocznik: 2007
Bursztynowa, nie lubią oceniać srokaczy,bo mi łaty wszystko mylą 🙂
Widzę: krótkonożny, nisko osadzona szyja, słaba w zestawieniu z dość ciężkim łbem, stroma łopatka.
Klacz w kwietniu 5 lat. Źrebna. Proszę o ocenę 🙂
Strzałek - to koń czy mały koń? Bo wygląda bardzo niska i nie do końca proporcjonalna.
Ma ok 156 cm w kłębie. Mogłabyś się rozwinąć z tą nie proporcjonalnością 😉 ?
Oczywiście. Może przyczynia się do tego zimowa sierść, może flegmatyczne spojrzenie ... ale całokształt klaczy mi się nie podoba. Nieprawidłowa linia grzbietu, krótka szyja, brak kłębu (no coś tam jest ale czy to kłąb), stosunkowo duża głowa, tył wyżej od przodu, zasiebna postawa tylnych nóg, przednie kopyta wyjechane do przodu (widać obciążenie stawu pęcinowego - ogólnie to radzę przyjrzeć się dobrze kopytom bo może być nieciekawie, rozwarty staw skokowy (jeśli dobrze to postrzegam).
Możesz mi wytłumaczyć z tą linią grzbietu o co chodzi ? Fakt kopyta ma nie ładne. Z tym , że przody są wyjechane do przodu może mieć związek to , że koń ciężar ciała ma na przodzie, a nie na tyle ( oprócz oczywiście właściwego werkowania )? Wogóle korekcja kopyt ma wpływ na postawę nóg ( w tym przypadku chodzi mi o te tyły ) ? Rozwarty staw skokowy to źle czy dobrze?
Mam nadzieję, że nie za dużo pytań na raz 😉
halo, dziękuję 🙂
mam nadzieję, że z wiekiem sie "wyprostuje" 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 lutego 2014 20:38
z czystej ciekawosci wstawiam zdjecie mojego konia 🙂 moze ktos chcialby cos napisac? wiem, ze kopyt za bardzo nie widac, i szyja nie prosta ale moze cos sie uda 🙂
dzieki dziewczyny za odp  :kwiatek: ogladalam sobie z ciekawosci ogloszenia tych nieszczesnych "koni za 4 000" i naprawde widzialam piekne przyklady kwiatkow pod wzgledem ruchu i budowy polskiej mysli hodowlano-dotacyjnej :-\
no nie wiem o co Wam chodzi z tymi konmi za 4 tys 😤  można znaleźć, tylko trzeba poszukać
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 lutego 2014 22:29
Margaritka: atletycznej budowy koń, wszystko jak powinno być, widać w nim efekt przemyślanej pracy hodowlanej konia sportowego
Witam. Wstawiam zdjęcia z czystej ciekawości, czy mogłabym prosić o ocenę konia? 🙂 To 4 letni ogier młp, po Emaksie od Hierarchii hod. SK Janów Podlaski. Ogier od około miesiąca nie pracujący pod siodłem - walczymy w ropniem w kopycie. Z góry dziękuję  :kwiatek:




+przpraszam za bałagan w tle.
+koń ma zapleciony ogon, dlatego go nie widać 🙂
Matko jedyna, zmniejsz zdjecia!
U mnie wszystko było ok, zdjęcia automatycznie się zmniejszały 🙂 W każdym razie wstawiłam mniejsze linki.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 marca 2014 16:38
aokt: przody - postawa podsiebna, umięśniona, ukośna łopatka, długa szyja, grzbiet krótki ale chyba jeszcze nie za krótki, poza tym ładny proporconalny koń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się