kącik skoków

a mam pytanie gdzi emoge znalezc wniosek o nadanie licencji III stopnia??  🤔 przeszukalam cala strone wzjtu i pzjtu i nie moge go znalezc!! Zdalam egz licencyjny w niedziele i oczywoscoe jak to ja gdzies ten wniosek posialam 🤔wirek: ale na szczescie sedzia kwalifikator bedzie na torwarze wiec mam nadziejeze migi wypelni raz jeszcze tylko nie moge go znalezc!! Prosze o pomoc  🙄 z gory dzieki
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 marca 2009 22:43
przejedz sie do pzj, oni tam ci wydadzą wszystko co trzeba. tak mi się zdaje.

nie wydadza bo nie mam wniosku od kwalifikatora  🍴 a wyniki im nie wystarcza
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 marca 2009 23:06
Ja wyciełam niezly numer jak zdałam licencje bo zapomniałam isc na dekoracje  😡

licencje przyznał mi p. Ratajczak.

pojechałam jakis tydzien albo nawet 2 pozniej do PZJ, pan ratajczak akurat był wypisał mi wszystko co trzeba.
no wlasnie mialas szczescie ze byl na miejscu !! ja mam nadzieje ze bedzie mnie pamietal w koncu  nie minie caly tydzien i ze wypisze mi jeszcze raz komentarz do przejazdu i sie pod tym podpisze tylko gdzie jest ten wniosek ?? taki z okienkami gdzie sie zakresla ze egz jest zdaly lub nie zdany ❓
a jak ja zdałam licencje to kwalifikator nie miał tego formularza, tylko wypisał mi na kartce, ze potwierdza zdanie egzaminu licencyjnego z wynikiem 2,5 ptk i podpisał się. Jakąś pieczątkę dostałam do tego i w załączeniu wyniki. I uzanli mi to PZJ-cie 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 marca 2009 11:35
kos:
http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=2037

ostatnia strona regualaminu skoków :-)

poproszę o duże wirtualne ciacho  😎
Dzieki wielkie  🙇 🙇 :kwiatek: Mówisz masz 🍴
Czy w przepisach jest określony maksymalny wiek koń do którego może startować?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2009 10:13
Ascaia - zapewniam Cię,że nie ma wieku maksymalnego w jakim koń może startować  😀 ograniczenie jest jedno - zdrowie.
tylko lekarz weterynarii może Ci zabronić startu  na "dziadku" 😉

koń od momentu ukończenia 4 lat ma prawo startować tak długo,jak ma na to siły i ochotę.
dzięki Ktosinko
od kilku dni mam na głowie znajomą, która uparcie twierdzi, że katuję naszego 21-letniego Dziadka.
I właśnie próbowała zdołować opiekunkę Grafitka stwierdzeniem, że konie mogą startować do 18 roku życia tylko, więc jeśli ma coś ode mnie obiecane to ja jestem wrednym babskiem, które kłamie w żywe oczy. 

Nigdy w życiu nie widziałam takiego przpisu na oczy, ale może coś się zmieniło i tego nie wyśledziłam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2009 10:27
Ascaia - powiedz jej,że olimpijski kross w zeszłym roku ukończył 20 letni koń...coraz więcej "pełnoletnich" koni widać w dużym sporcie - i to bardzo mnie cieszy.
nasz dziadek w grudniu skończył 21 lat i jego powrót do treningu jest jak zwykle pełen radosnych bryków...także pewnie jeszcze kilka konkursów w tym roku ukończy  👀
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg205691#msg205691 date=1237458452]
nasz dziadek w grudniu skończył 21 lat i jego powrót do treningu jest jak zwykle pełen radosnych bryków[/quote]

skąd ja to znam  😉
u nas dokładnie to samo. O Graficie pisałam już w kąciku seniorów - jak koń odżył od kiedy z zaproponowanej mu emerytury wrócił do użytkowania. I jaką ten koń ma frajdę ze skakania. Przy czym nikt nie naraża go na żadne nadmierne wysiłki. Na razie od trzech miesięcy są to zaledwie wprawki skokowe, na kopertkach, stacjonatkach 50cm. Póki co na razie zdarzyło nam się raz pokicać coś wyżej (doublebarre ok. 85-90 cm). Jest to kucor o 135cm, więc rzeczywiście to już nie jest byle jaka wysokość, ale ten koń skacze świetną techniką, ma więcej energii i serca, niż młody Siwer. A przecież oczywiste, że jeśli uda nam się dotrzeć na zawody to bedzie towarzyski kucowy konkurs na poziomi 60cm.


W zeszłym roku moja koleżanka ukończyła MP Juniorów na 20 letnim koniu 🙂 Takze jeśli koń jest zdrowy i chce skakać i pracować to czemu nie.
Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2009 17:25
21 letni już Burgund usiłował w ubiegłym roku powrócić do dużego sportu , ale nie przeszedł przeglądu w Warce , nie wiem czy gdzieś go dalej wystawiali ?

Czy ja dobrze widze , że koń na zdjęciu poniżej ma poochwatowe lewe przednie kopyto ? Pytam z ciekawości , a że koń skoczek , to tu pasuje  😉

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5bfe993b763abe39.html
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 marca 2009 17:44
Burgund akurat już wcześniej był "trafiony",znaczył już na AMP we Wrocławiu w 2006roku....

co do poochwatowych kopyt...sama mam teraz takiego konia i w niczym mu to nie przeszkadza :-) - a koń ze zdjęcia faktycznie ma "dziwne" przednie lewe kopyto,szkoda,że prawego nie widać.
Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2009 17:55
Co do tego konia ze zdjęcia to ja go doskonale znam i ten koń nigdy nie miał ochwatu. Ot urodził się już z takim 🙂

Ja własnie o Burgundzie wczesniej pisałam. Nie próbowali wystawiać, ale z tego co wiem ma jeszcze wrócić 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
21 marca 2009 20:52
Mam kilka fotek wyciętych z filmików, dlatego nic nie widać 😉 A filmiki muszę przekonwertować i zcalić w WMM 😉 Czyli będą dopiero jutro 🙂 :






I jedno z jazdy 😉 :
tyskakoniki - wydaje mi się,  jakbyś za blisko się odbijała (tzn. koń z tobą) przed przeszkodą, wstaw filmik to będzie lepiej widać😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
22 marca 2009 19:04

Proszę, oto filmik ( kilka w jednym 😉 )
Prosiłabym o uwagi i wszelkie sugestie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
22 marca 2009 19:18
Może jam ślepa i się nie znam, ale po jakie licho stawiać koniowi przeszkodę na szerokość i to 4m? (Były tam te 4m?) - I to żadna złośliwość, po prostu pytam...
Aż dziwne, że po prostu w to nie wskoczył...
Fajny zadem.

edit: literówki
mogla wskoczyc w srodek i zrobic sobie krzywde... 4 m :/ porazka
czego go to nauczylo??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 marca 2009 19:28
Tysia chyba gdzieś pisała, że to były skoki wyskoki, a on to wziął na raz? zaraz poszukam...
to co innego...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 marca 2009 20:01
Prosz, link do filmiku, gdzie pisała o tym, że wziął na raz:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 marca 2009 20:33
Tyskakonik uważam, że powinnaś skupić się na razie na pracy ujeżdżeniowej. Fajnie, że Twój koń ma takie serce do skoków i chętnie skacze, na razie więc zatrzymałabym się na fazie korytarzy luzem i zaprzestania skoków pod siodłem. Popracuj nad rozluźnieniem, gimnastyką, płynnością chodów itp. Później zacznijcie jakieś drążki i cavaletki. Konik jest jeszcze młody, myślę, że nigdzie Ci nie ucieknie 😉 więc jeszcze masz dużo czasu na skakanie. Jeśli zależy Ci na nim i jego zdrowiu pomyśl o tym, co będzie za parę lat. W dużym sporcie chodzą konie od 10 lat wzwyż. Zadbaj o to, żeby porządnie się wykształcił, wydoroślał, a dopiero później zacznij poważniejszą pracę w skokach. Jeśli masz taką okazję pojeździj parę razy na doświadczonym koniu i skup się na sobie. Za parę lat zmienisz zupełnie punkt widzenia i zrozumiesz co miałam na myśli 😉
Ponia   Szefowa forever.
23 marca 2009 22:25
Strucelka bardzo mądrze napisane,zresztą jak większość wypowiedzi dot skoków Tysi.

a oto my z 2 konsultacji z trenerem Wassibauerem😉

więcej  narazie nie mam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się