szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

asds   Life goes on...
18 lutego 2014 12:51
edit: Nie ten wątek.
Wyszukiwarka nie wypluła mi nic w tym wątku, jeśli było, to krzyczcie.

Nie orientuję się zupełnie w tych okolicach, więc proszę Was o pomoc - możecie polecić jakąś stajnię w miarę niedaleko od Grodziska Maz., w której prowadzona jest hipoterapia?


Ja się nie znam na hipoterapii, więc nie wiem, na ile mogę polecać. W Grodzisku, ul. Jowisza 62, Rancho Kozerki, odbywają się zajęcia z hipoterapii. Wiem, że biorą w nich udział dzieci ze skierowaniem od lekarza, ale nie wiem, czy tylko takie. Jak chcesz, mogę Ci dać namiary tel. do terapeutek na pw. Możesz też przyjechać do stajni i sama zobaczyć zajęcia. Ponieważ te dzieci przyjeżdżają z rodzicami, więc pewnie w weekendowe popołudnie jest największa szansa, żeby na nie trafić. Piszę "pewnie", bo, choć niekiedy trafiam na te zajęcia, to staram się bywać w stajni w porach, gdy jest najluźniej.
Jeżeli ktoś chce trochę ambitniej pojeździć, szczególnie ujeżdżeniowo, to ja gorąco polecam stajnię pani Katarzyny Żórawskiej w Józefowie, bardzo dobrze zrobione, przyjemne do jazdy konie 🙂
Popieram! Co prawda nie moje okolice, ale zdarzyło mi się tam być parę razy i p. Kasia zawsze ma bardzo porządnych instruktorów.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 lutego 2014 19:20
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje poprzednie pytanie.  :kwiatek:

Jeżeli ktoś chce trochę ambitniej pojeździć, szczególnie ujeżdżeniowo, to ja gorąco polecam stajnię pani Katarzyny Żórawskiej w Józefowie, bardzo dobrze zrobione, przyjemne do jazdy konie 🙂


Co masz na myśli pisząc ambitniej? Pytam z czystej ciekawości, żeby zorientować się w poziomie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje poprzednie pytanie.  :kwiatek:

[quote author=sushi link=topic=67378.msg2017025#msg2017025 date=1392822782]
Jeżeli ktoś chce trochę ambitniej pojeździć, szczególnie ujeżdżeniowo, to ja gorąco polecam stajnię pani Katarzyny Żórawskiej w Józefowie, bardzo dobrze zrobione, przyjemne do jazdy konie 🙂


Co masz na myśli pisząc ambitniej? Pytam z czystej ciekawości, żeby zorientować się w poziomie.
[/quote]

Konie zrobione do klasy C i chodzące w sporcie 🙂 Tak więc jak ktoś chce konkretniej pojeździć ujeżdżeniowo, porobić elementy, to tam jak najbardziej 🙂
Xsylona   I co ja biedny żuczek mam począć?
21 lutego 2014 00:41
A orientuje się ktoś może, gdzie watro się wybrać po wschodniej stronie Warszawy?
Co sądzicie o akademii jazdy konnej abc? Stajnia działa chyba od niedawna i nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat,a zastanawiam się czy nie wybrać się tam na jazdę. Może ktoś wie jakie tam są ceny? 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
28 lutego 2014 14:10
Bardzo bardzo wysokie. Było pisane dosłownie przed chwilą o ABC.
Kraina Westernu - Sarnowa Góra. Masakra. Instruktorzy kiepscy, właściciel jeszcze bardziej żałosny. Zwierzęta zaniedbane. Drogo i kiepska jakość usług, beznadziejne wakacje w siodle, ohydne tanie chemiczne jedzenie.
srebrna, łojezu, zgłosiłaś to gdzieś? Sądząc po zaklejkach, konie stoją w samym gnoju :/
tak do tozu. W oborniku po  szyje!. Najgorsze jest to, że tego sie nie dało wyczyscić ani wodą ani zgrzebłem metalowym!!! Jak przejechało się dłonią po tym to kaleczyło dłoń i było twarde jak kamienie jakieś! w zyciu nie widziałam czegoś takiego
srebrna, poczekaj, jak zacznie zmieniac sierśc - zacznie pięknie schodzic 😉
no tak tylko problem tkwił w tym, ze konie musiały chodzić w siodłach... a na takim czymś nie da sie popręgu zapiąć bo sie konia pokaleczy i poobciera...
Wiecie co, można to pokazać jednej z forumowej dziewczyny. Posiada 3 konie, w swojej prywatnej stajni za domem. Umówiłam się z nią, żeby pojeździć, no ale.. jeden koń właśnie tak wyglądał. W boksie oczywiście wielka góra gnoju: "bo koń wyjada wszystko" i "nie czyszczę go bo on lubi być brudny". I osiągnięcia i wiek zobowiązują tą osobę do opieki nad zwierzętami i podstawowej wiedzy. Konie wystane bo oczywiście jest jeźdźcem weekendowym. Siodło z pogrubianego konia na araba i odwrotnie, zupełnie nie jezdne konie i warunki.  😵
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 marca 2014 15:31
srebrna, kiedys ta stajnia wyglądała naprawdę fajnie, konie zadbane, instruktorzy ok, właściciel dbał żeby był porządek itp. Ciekawe co się zmieniło że teraz wygląda to jak wygląda :/


To Sarnowa Góra jeszcze istnieje???!!!!

O Boże, jakieś strasznie stare dzieje. Myslałam, że miejsce już dawno padło.
A tu taka wiadomość. Brrrr...
Mieszkam na Pradze - Południe, w okolicach Promenady, Marsa - przy ul Ostrobramskiej. Szukam stajni z jazdami rekreacyjnymi z dobrym dojazdem komunikacją miejscką w mojej okolicy. Najlepiej, żeby była po mojej stronie Wisły. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
A na czym konkretnie Ci zależy? Zwykła jazda w kółko w zastępie czy coś więcej?
Ulalala, mogłabyś się rozwinąć na temat Stajni Wilanów? Jeździłam tam ze 2-3 lata temu.. Szkoda gadać. Zależy mi generalnie na minimalnym rozwoju sportowym i co jakiś czas starcie małych zawodach, zdaniu odznak.. Oczywiście w przystępnej dla mnie cenie (do 500zł/8 jazd w miesiącu). Chwilowo jeżdżę w Hubercie, koniki zadbane, ale w sumie nie mogę powiedzieć nic więcej, bo dopiero się tam wkręcam. W każdym razie ludzie sympatyczni i pomocni.

Może jeszcze przypadkiem ktoś mógłby mi coś polecić w okolicach Wilanowa? Lub z dojazdem komunikacją miejską kawałek dalej?
Poleci ktoś coś z dobrym dojazdem z Woli, ewentualnie w okolicach Tarczyna/Zaręb/Żabiej Woli. Podstawy mam, zależy mi na treningach skokowo-ujeżdżeniowych, po prostu żeby się rozwijać  😉 Oczywiście najlepiej jeśli udałoby się w miarę tanio  :kwiatek:
Orientuje się ktoś może jak teraz wygląda nauka jazdy w stajni Besthorses (Podolszyn)? Parę lat temu tam jeździłam, potem odszedł instruktor którego bardzo lubiłam i w sumie od tamtej pory moja przygoda z tą stajnią się skończyła. Obecnie szukam miejsca żeby wznowić naukę (jestem po ponad 2 letniej przerwie od prawdziwej jazdy, przez ten czas wsiadłam na konia dosłownie 2-3 razy) i ciekawi mnie czy warto się tam wybrać 😉
Poszukuję stajni w Warszawie i okolicach (najchętniej prawa strona Wisły, ale nie jest to konieczne), które oferują sensowne przygotowanie do odznak łącznie z ewentualnym "użyczeniem" konia na egzamin. Poza Poland Parkiem i TKKF Hubert, o tych wiem. Ktoś coś wie i może polecić? 🙂

A przy okazji - czy KJ Truskaw ma może jakąś stronę? I czy ktoś się orientuje, czy poza pensjonatem i dzierżawą koni oferują też jazdy?

Libella w besthorsie mają właśnie konie na odznaki i sami je organizują.
W Podolszynie jazdy prowadzi Ania, która jest też instr w innej stajni i właścicielka Podolszyna- Ewa Mordzelewska🙂
Ulalala, mogłabyś się rozwinąć na temat Stajni Wilanów? Jeździłam tam ze 2-3 lata temu.. Szkoda gadać. Zależy mi generalnie na minimalnym rozwoju sportowym i co jakiś czas starcie małych zawodach, zdaniu odznak.. Oczywiście w przystępnej dla mnie cenie (do 500zł/8 jazd w miesiącu). Chwilowo jeżdżę w Hubercie, koniki zadbane, ale w sumie nie mogę powiedzieć nic więcej, bo dopiero się tam wkręcam. W każdym razie ludzie sympatyczni i pomocni.

Może jeszcze przypadkiem ktoś mógłby mi coś polecić w okolicach Wilanowa? Lub z dojazdem komunikacją miejską kawałek dalej?



Aloha Generalnie jest tam teraz bardzo indywidualne podejście, ja tam w rekreacji nie jeżdżę, tylko prywatnie, więc mówię jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Przed jazdą zwykle instruktor pomaga osiodłać konia itp, chyba że ma już jakąś jazdę, wtedy są osoby które też pomagają.  Nie zauważyłam w ostatnim czasie jazd grupowych , aczkolwiek też nie jestem codziennie. Ew widziałam 3 os zastęp składający się z rodziny. Konie też są różne, od tych dla początkujących, po trochę moim zdaniem bardziej "wyszkolone" . Każdy koń ma  obecnie swój sprzęt - siodło, ogłowie, worek ze szczotkami. Atmosfera jest przyjazna, no i ogólnie panuje obecnie większy porządek niż było to powiedzmy kilka miesięcy temu. Jest większy plac, mniejszy plac no i hala, na której też da się dużo zrobić.
A na czym konkretnie Ci zależy? Zwykła jazda w kółko w zastępie czy coś więcej?


Zależy mi na tym, aby jazdy były sensowne. Chciałabym, aby instruktor, który by prowadził jazdy, podchodził indywidualnie do każdego jeźdźca. Najlepiej, aby stajnia przygotowywała do odznaki i nie miała wygórowanych cen, dlatego Poland Park odpada, bo ceny są ogromne i mnie nie stać.
Maryla myślę, że mogę polecić Wierzbowy Gaj i TKKF Hubert.
Okej, dziękuję. 🙂
Jeśli chodzi o Wierzbowy Gaj to mogę zdecydowanie polecić, jeździłam z jedną z instruktorek i jestem bardzo zadowolona, co prawda na swoim koniu, ale widziałam już wiele jazd na koniach ze stajni i na kilku z nich siedziałam, wszystkie fajnie zrobione, w szczególności jeśli chodzi o jazdę skokową. Ceny też przerażające nie są, warunki bardzo ok. Dla osób chcących jeździć bardziej sportowo są konie do dzierżawy, co wychodzi dużo korzystniej niż jazdy, z dzierżawcami jest chyba też jakiś plan startowy, na odznakach też ostatnio było kilka koni ze stajni.
Jak ktoś jest bardziej zainteresowany, mogę odpowiedzieć na pw 😉

Z tych fajniejszych stajni to Poland Park na pewno, tylko, że tam ceny już trochę większe.
Ulalala dziękuję :kwiatek: Skoro aż tak się tam zmieniło przez ten czas, to chyba niedługo ponownie zajrzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się