kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

strzemionko, numer ip można bardzo łatwo zmienić, więc obawiam się, że takie coś nic nie da, a szkoda...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
04 lutego 2014 14:44
wiecie co? Napiszę coś szczerego - a już myślałam, że to ja jestem najbardziej uciążliwa na tym forum...  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lutego 2014 14:46
strzemionko, ja mam ciągle nadzieję, że ta cała esencja to tylko tak chwilowo... Zatem nie martw się, zaraz Twoja funkcja zostanie Ci przywrócona.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
04 lutego 2014 14:46

o tak, znowu będę na pierwszym!  🏇  :kwiatek:
Och dziekuje,
Nie zapomne o cenie pojemniczka
Zmora, a raczej Esencjo, naprawdę myślałaś, że jesteśmy tacy tępi?
ikarina, myslę, że tak właśnie myśli Esencja 😉 przecież jesteśmy bandą zarozumiałych pi*d 🙂
Zmora, a raczej Esencjo, naprawdę myślałaś, że jesteśmy tacy tępi?


🤔wirek:
Widzialam pare posto wczesniej pytanie i nie danej odpowiedzi. Sama sie tym interesuje bo moj kon bedziemial to badanie.
Nie wiem o co kaman  🤔wirek: 🤔wirek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lutego 2014 15:07
Jak to nie dostałaś odpowiedzi?
Zmora, można zadzwonić do weta i się spytać. Pamiętaj o koszcie kubeczka na kupkę.

Co wet to cena...
A i jaka jest przecietna cena szczepienia grypa-tezec ?
Zmora


Co wet to cena...
Zmora

[quote author=Facella link=topic=1412.msg2002342#msg2002342 date=1391526421]

Co wet to cena...

[/quote]



tez wlasnie pytam PRZECIETNA
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 lutego 2014 16:58
Przeciętnie tyle ile policzy sobie wet
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lutego 2014 17:16
Toż to kantar... 🙂 lol

Serio piszesz? Jeśli tak to błagam wytłumacz! Nie zaznam spokoju dopóki tego w głowie nie rozsupłam  😜
Moje "żółtodziobowe" pytanie:
Co mogę zrobić z moją stopą? Jakieś ćwiczenia rozciągające polecacie? A mianowicie problem jest taki:
lewa stopa "robi mi się" w łuk(gdy siedzę w siodle) potem drętwieje i wypada ze strzemienia, bo nie mam nad nią kontroli, prawa stopa jest okej, nie mam z nią problemu, podczas jazdy wyciągałam tą stopę, trochę pokręciłam, ale potem i tak było to samo. Wydarzyło mi się to pierwszy raz  i nie chciałabym, aby się to znowu wydarzyło, bo nie będę mogła się kompletnie skupić na jeździe..wiem, że może trochę dziwne to pytanie..ale w końcu wątek dla żółtodziobów  😁
Bardzo proszę o jakąś pomoc  :kwiatek:
pamietaj o luznych palcach u stop 🙂 rozposcieraj je w bucie co jakis czas 🙂
Aluś Nie wiem czy Ci to pomoże, ale może sprawdzić. Wydłuż trochę strzemiona(Jedna dziurka). Mam podobny problem, tylko nie drętwieje mi stopa, ale sprawia dużo bólu w kostce, że ciężko się skupić na jeździe. (Też tylko jedna noga) Tylko że u mnie to tak się dzieje jak jadę na krótszych strzemionach, jak je wydłużam to nic mi nie jest. Warto spróbować 😀
Aluś, swoją drogą może to też kwestia źle dopasowanych butów do jazdy?
Aluś Nie wiem czy Ci to pomoże, ale może sprawdzić. Wydłuż trochę strzemiona(Jedna dziurka). Mam podobny problem, tylko nie drętwieje mi stopa, ale sprawia dużo bólu w kostce, że ciężko się skupić na jeździe. (Też tylko jedna noga) Tylko że u mnie to tak się dzieje jak jadę na krótszych strzemionach, jak je wydłużam to nic mi nie jest. Warto spróbować 😀
przedłużasz tylko na tą "niesforną" nogę czy na obie?
Aluś, swoją drogą może to też kwestia źle dopasowanych butów do jazdy?
jeżdżę w tych butach praktycznie od początku mojej przygody z końmi i nigdy nie było problemu.
mils   ig: milen.ju
04 lutego 2014 20:47
Może to nie jest odpowiedni wątek, ale nie wiem, gdzie spytać, żeby dostać odzew w miarę szybko. Jak uspokoić rękę? Taką, która co chwila coś robi: niepotrzebnie ciągnie, trzyma na chama, niepotrzebnie non stop "przerabia" wodzą - wszystko zamiennie przez całą jazdę.
Aluś Hehe, na obie 😀 Bo na jedną byłoby krzywo i dla mnie i dla konia😉
Aluś a co to za buty ?  😉
Aluś, a pamietasz o "Pięta w dół!" ;D
Też miewam z tym problem tyle ze po jakiś 3h nóg nie czuje.
A ćwiczenia, wyjąć ze strzemion i pomerdać 😀
Mam ten sam problem...boli mnie cała kostka,łapie mnie skurcz. Po jeździe jak wyjmuję nogę ze strzemienia to strasznie boli.
[quote author=Antoś link=topic=1412.msg2002794#msg2002794 date=1391546889]
Aluś a co to za buty ?  😉
[/quote]
aż  głupio się przyznać  😡 ale wysokie trampki, rodzice jeszcze nie wiedzą czy warto zainwestować w porządne sztyblety/oficerki, bo mam problemy zdrowotne itd i nie wiedzą czy będę mogła jeździć..
Aluś, a pamietasz o "Pięta w dół!" ;D
Też miewam z tym problem tyle ze po jakiś 3h nóg nie czuje.
A ćwiczenia, wyjąć ze strzemion i pomerdać 😀

pamiętam, pamiętam (staram się  😉 )


P.S. czy coś wspólnego z moim dziwnym zachowaniem stopy może się wiązać inne siodło i inny koń? (nie bić jak piszę głupoty  😡 )
Mam ten sam problem...boli mnie cała kostka,łapie mnie skurcz. Po jeździe jak wyjmuję nogę ze strzemienia to strasznie boli.

ja po zejściu z konia utykałam jak dr. House  🤣
Heheh ja cały czas  trampkach popylam.
Pod warunkiem, że sa dobrze dopasowane i dobrą podeszfe :]
Tyle lat i najwygodniejsze buty :P
Dobre zabezpieczenie piszczeli i łydki wystarczy.
A strzemiona masz dobrze dopasowane  ?


P.S. czy coś wspólnego z moim dziwnym zachowaniem stopy może się wiązać inne siodło i inny koń? (nie bić jak piszę głupoty  😡 )
[/quote]


Jak chcesz konia zmieniać z tego powodu to musi być poważny problem :P
jazda w trampkach z dobrą podeszFą  😵
Aluś, może łyknij magnez? Bo opis brzmi jak skurcz. Inne (cięższe) warunki jazdy i mogłaś zafundować stopie zbyt duży (chwilowo) wysiłek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się