kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Facella   Dawna re-volto wróć!
16 stycznia 2014 12:51
Mam pytanie,czy na zawodach w skokach można startować w ogłowiu bezwędzidłowym ?

http://pzj.pl/przepisy-i-regulacje - ta strona nie gryzie. Tylko trzeba dokonać tego ogromnego, nieludzkiego wysiłku i poszukać  🙄
Ile może kosztować badanie oczu u konia?
Ile może kosztować badanie oczu u konia?


tyle samo, ile badanie nogi  😉

Koszt zależy od zakresu, użytego sprzętu / leków / sedanacji oraz samego lek weta...
A tak mniej więcej w jakim zakresie?  Jakakolwiek informacja mi się bardzo przyda  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 stycznia 2014 22:00
Pailotta 50zł i wzwyż
50 zł jeszcze nigdy nie zapłaciłam (w znaczeniu, ze tak mało  😉 )
Kayra   Kucusiowy wariat :P
17 stycznia 2014 18:57
Pialotta, ja robiłam badania oczu i z dojazdem wyszło 300 zł (dojazd był podzielony na dwie osoby) 🙂
[quote author=wiola178 link=topic=1412.msg1981275#msg1981275 date=1389874084]
Mam pytanie,czy na zawodach w skokach można startować w ogłowiu bezwędzidłowym ?

http://pzj.pl/przepisy-i-regulacje - ta strona nie gryzie. Tylko trzeba dokonać tego ogromnego, nieludzkiego wysiłku i poszukać  🙄
[/quote]

Facella to jest kącik żółtodziobów czyli pytania o podstawy,w 80 % pytań zadanych w tym wątku odpowiedzi można znaleźć w wyszukiwarce google. Po to jest ten wątek żeby pytać,mogłaś po prostu wstawić link do regulaminu pzj i tyle by wystarczyło. Nie potrzebne zgryźliwe uwagi i przewracanie oczami.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 stycznia 2014 15:36
_Gaga a mnie się tak udało, wet w zasadzie za sam przyjazd kasę wziął i tyle 😉
Standardowy rozmiar łęku to 29 czy 30? Nie moge się doczytwać konkretnie nigdzie
standardowy dla jakiej firmy? generalnie nie ma czegos takiego jak standardowy lek.
mils   ig: milen.ju
18 stycznia 2014 18:05
Jak dobrać długość strzemion na skoki? Od ostatnich zawirowań z testówkami mam już straszny mętlik w głowie. Np. w ostatniej testówce miałam strzemiona sięgające poniżej kostki. Nie było źle, z boku wyglądało ok, ale kilka osób pisało, że mogłabym mieć jeszcze dłuższe. 👀 Z kolei o dziurkę krótsze w innym siodle też wyglądały ok. Jeździło mi się w obu podobnie. Więc jak jest z tą długością strzemion?
standardowy dla jakiej firmy? generalnie nie ma czegos takiego jak standardowy lek.

no właśnie dużo jest ogłoszeń nawet na re-volcie, gdzie napisane jest, że standardowy. to samo powiedziała mi była właścicielka konia, którego kupiłam na pytanie jaki nosi on rozmiar łęku. Dlatego teraz chcąc kupić siodła mam problem i szczerze mówiąc jestem zdziwiona, że takiego nie ma  🤔
A jaki to niby mialby byc standard?
Sa takie srodkowe przedzialki w roznych firmach, to mozna uznac od bidy za standard - ani szeroki, ani waski, w Prestige to jest np 32, w Kiefferze 30, w Stubbenie chyba 31, w Winteckach czarny lek, w Sommerze 31... itd itd...
Jak ktos mowi ze lek standard to w wiekszosci przypadkow - nie zmierzyl, nie umie zmierzyc, nie ma pojecia o pasowaniu siodla do konia, albo ma to po prostu w glebokim powazaniu.
A jaki to niby mialby byc standard?
Sa takie srodkowe przedzialki w roznych firmach, to mozna uznac od bidy za standard - ani szeroki, ani waski, w Prestige to jest np 32, w Kiefferze 30, w Stubbenie chyba 31, w Winteckach czarny lek, w Sommerze 31... itd itd...
Jak ktos mowi ze lek standard to w wiekszosci przypadkow - nie zmierzyl, nie umie zmierzyc, nie ma pojecia o pasowaniu siodla do konia, albo ma to po prostu w glebokim powazaniu.


no nic, dziękuje w takim razie 🙂 bo pytanie czy takie siodło bedzie pasowało na takiego konia jest chyba nawet poniżej żółtodziobów dlatego się powstrzymam 🙂
Odwiedz watek o pasowaniu siodel, na pewno rozswietli ci sytuacje🙂
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,95.0.html
tak wiem czytałam go jednak mało mi pomaga. po prostu najłatwiej będzie zmierzyć konia chyba 🙂
Jak dobrać długość strzemion na skoki? Od ostatnich zawirowań z testówkami mam już straszny mętlik w głowie. Np. w ostatniej testówce miałam strzemiona sięgające poniżej kostki. Nie było źle, z boku wyglądało ok, ale kilka osób pisało, że mogłabym mieć jeszcze dłuższe. 👀 Z kolei o dziurkę krótsze w innym siodle też wyglądały ok. Jeździło mi się w obu podobnie. Więc jak jest z tą długością strzemion?


mils, myślę, że na to nie ma złotego środka i jednej, zawsze działającej zasady. Strzemiona powinny być na tyle krótkie, żebyś mogła komfortowo i w równowadze poruszać się w półsiadzie, z kolanem opierającym się o poduszkę kolanową (nie wystającym przed poduszkę, ale też nie znajdującym się pod nią czy nad nią), ale na tyle długie, żebyś była w stanie właściwie działać na konia łydkami i dosiadem. Jeżeli oba te warunki są spełnione, to kwestia tego, czy długość jest do kostki, czy za kostkę, nie powinna mieć większego znaczenia. Jeżeli Tobie jeździ się wygodnie, to w czym tkwi kłopot? Masz jakieś zdjęcia, film, na podstawie których można by ocenić tę długość?
Czy siano może dostarczac dużo energii ? Mam problem.. koń ma bardzo dużo energii i jest dośc do przodu, dostaje to samo jedzenie co i latem a zimą ma ogromne ilości energii, jest też troche pobudzona ( ostatnio zaobserwowałam u niej,że ma ruje ale przecież nie trwa ona bardzo długo więc może to jest też przyczyną jej ostatniej nadpobudliwości ) więc jedzonko dostaje to samo co latem tylko z mniejsza ilością owsa, a miała zmienione siano, czy zmiana siana może na to wpłynąc ? Wczesniejsze siano jadła tak średnio to wcina jak szalona, zjada go znacznie więcej niż tamtego. Wychodzi codziennie, ale nieraz pogoda nie pozwala na to żeby pojeździc, wylonżowac czy wypuścic na padok mimo to ma ciągle mega dużo energii, nie wspominając właśnie o jedno góra dwu dniowym nic nie robieniu przez nią.
Tak rodzaj siana moze wpłynać na zachowanie konia
Niespecjalnie rozumiem - piszesz, że koń wychdozi, ale na padok jej nei wypuszczasz? Czyli wychodzi tylko na uwiązie? w takiej sytuacji nadmiar energii nie byłby niczym nadzwyczajnym...
na padok jest wypuszczana ale czasem pogoda nie pozwala na to, kiedy jest ślisko i jest lód lub pada deszcz. To chyba nie jest dziwne ? 🙂
Czyli możliwe ,że to siano dostarcza jej znacznie więcej energii ? Nabrała jej tyle odkąd zmieniliśmy właśnie dostawcę siana, wcześniej także miala energie ale nie taką jak teraz
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 stycznia 2014 12:25
Weź pod uwagę to że klacz mniej wychodzi bo ślisko, lód, deszcz itd. a więc i energii więcej.
arabianka22 dla mnie to jest dziwne
Moje konie wychodzą na padoki bez względu na pogodę i podłoże. Dodatkowo mają ruch siodło / lonża (hala) - jak się uda codziennie, jak nie - to co 2gi dzień. Sądzę, że zachowanie klaczy to nie kwestia siana, a właśnie braku ruchu
Tylko ona się tak zachowuje po zmianie dostawcy, czy inne konie również?
Może przez pogodę koń mniej się rusza na padoku. Zmarznięte, twarde podłoże itp. "Mój" teraz praktycznie tylko stoi, jego koledzy w większości też (chociaż dzisiaj widziałam jak przez chwilę podbrykiwali, z tym, że oni mają równiejszy, mniej błotnisty padok), wcześniej jak było błoto to też nie szalał. Możliwe, że dopiero wyjście na równą ujeżdżalnię/halę czy w teren jest dla niej możliwością poruszania się. Do tego lepsze siano też może robić swoje 😉
Co myslicie o karmieniu konia chlebem?
W niedużej ilości, suszonym, ok. Raczej w formie dodatku 🙂
Bo byłam ostatnio w pewnej stajni i tam konie dostają dziennie 4 bochenki  🤔 i nie że taki ususzony tylko taki 3 dniowy może w każdym razie mięciutki  😵
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
20 stycznia 2014 18:12
a to chyba nie za mądrze bo chleb powinno się dawać mocno wysuszony (a dlaczego to nie wiem - może dlatego, że taki świeży chleb jest podatny na wilgoć  :???🙂
i oczywiście, że w formie dodatku a nie jako chleb z owsem...  🤣
Nie, nie dlatego, że jest podatny na wilgoć  🤔 tylko dlatego, że koń może się takim świeżym chlebem łatwo zapchać i zakolkować
Jeśli chodzi o duże ilości chleba to chyba też jest kwestia dodatków używanych przy produkcji, spulchniaczy itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się