Siodło skokowe

Gillian   four letter word
09 lutego 2013 07:57
Pacia, jak dla mnie z siodeł istnieje tylko Passier - więc polecam wziąć pod rozwagę. Przerobiłam Prestige'a, Daw-Maga, Wintec'a i Kieffera, nie zamieniłabym się. To dość twarde siodło, ale po chwili przyzwyczajenia człowiekowi robi się bardzo wygodnie. Robię w nim wszystko i nie narzekam. Nic nie narzuca, zostawia swobodę.
W naszych ogłoszeniach jest też fajny, niedrogi Ken Taur, lubię tą firmę za jakość skóry i wygodne siodła.
Hej, mam pytanie. Mam siodło Cliff Barnsby, nie jestem pewna w jakim rozmiarze, ja mam z 165cm. Jeżdże w nim dość długo, nigdy nie zwracalam na to uwagi bo jest bardzo wygodne i dobrze się w nim czułam, jednak zaczęła mnie zastanawiać jego wielkość gdy spojrzałam na zdjęcia..  wg tego co widać na tych 2 zdjeciach, to siodło nie jest dla mnie zbyt duże?  🙄  Bardzo proszę o opinie  :kwiatek:

Mysle ze masz za dlugie strzemiona jak na skoki, i raczej nie jest za duze, w skokowce wg mnie musi byc troche miejsca na odsuniecie sie , przysuniecie i zmieszczenie sie w siedzisku.
Ale to siodło poza dużym siedziskiem (co kto lubi) to ma przeogromną tybinkę. Skrócenie strzemion spowoduje po pierwsze wejście kolana na klocek (zamiast klocek nad udem to udo będzie leżało na nim, bo widać, że sięga on dużo niżej niż kolano) a po drugie to tybinka chyba już kostki sięgnie.
Patrząc na to ile siedziska ma przed sobą + ta tybinka to pewnie jakaś 18" jest 😉
Bardzo dziękuje 🙂 jednak chyba poki mam konia "nielota" i wiecej niz 90zm nie skaczemy to zostane przy nim.. btw Bardzo polecam siodła Barnsby, moje trafiło do mnie przypadkiem i jest jednym z najwygodniejszych w jakich siedzialam no i porządnie wykonane. 
A co sądziecie  o siodłach firmy Equipe? Konkretnie model Performance Special
Jak skóra odbarwia, przeciera się puśliska sie odciskają?
Ja siodła Equipe bardzo polecam. Kiedyś zmieniałam siodła co rok, przeszłam przez różne firmy. W equipie jeżdżę od ponad 4 lat niezmiennie i nie zamienię już na żadną inną firmę. Mi nic się nie poprzecierało jednak mam inne modele.
A jakie modele masz? 😀
Synergy i Expression single flap 😉
episode, powiedz jak jest z rozmiarówką w siodłach Equipe? Jezdząc standardowo w 17 brać 17, czy 17,5? Bo słyszałam różne opinie.
Ciężko mi powiedzieć 😉 Jeżdżąc w 17 prestiga mam 16,5 equipe.
A ja mam pytanie kto w Krakowie zajmuje się poszerzaniem Prestiga czy w ogóle jest ktoś taki i ile mniej więcej to kosztuje? :kwiatek:
Netti ja też mam equipa, konkretnie expession single flap i jestem nim zachwycona. Mam je drugi rok, bardzo fajnie się mi się jeździ. Jeździłam jeszcze w 2 ujeżdżeniówkach tej firmy należących do trenera i też są super. Generalnie dobre siodła 🙂

buu rozmiarówka chyba standardowa. Jeżdżąc w siodłach innych firm 16-16,5 mam equipa 16,5 😉
A ja mam pytanie kto w Krakowie zajmuje się poszerzaniem Prestiga czy w ogóle jest ktoś taki i ile mniej więcej to kosztuje? :kwiatek:


Ja swój prestige wysłałam do Bogdan..i siodło wróciło poszerzone  😲
Dramka można prosić namiary na tego Pana? Grosze tzn ile?  😀
Dziękuje! 😉
Jeszcze mam pytanie lepszy Prestige meredith czy Prestige Equipe ???
JAkies opinie co do Prestige Equipe?
Netti, nie ma lepsze gorsze. Siodło ma pasowac do konia i do ciebie. I nie ma czegoś takiego jak Prestige Equipe. Prestige to jedna firma, a Equipe druga. Każda firma ma swoje modele. A który lepszy to tylko ci twój tyłek powie.
Netti Najlepiej skontaktuj się z Bogdanem, z tego co wiem już nie zajmuje się korektą siodeł Prestige

Ja mam siodło prestige meredith i polecam  😀
A to co za siodlo w takim razie http://allegro.pl/show_item.php?item=3090057217
Netti, nie mam pojecia, może ja o czymś nie wiem... Albo sprzedający :P

Ja znam tylko te modele:
http://www.equishop.com/prestige-siodla

A Equipe to dla mnie:
http://x-horse.com/category.php?&catx=112&prod1=3203&set_prod=1
A może przełożone te podtybinki? Czy jak to się nazywa? 👀
xxagaxx, akurat nie wiem czy był taki model jednak warto pamiętać o tym, że Equishop miał tylko część siodeł w ofercie - w Europie było ich więcej, do tego część modeli miało inną nazwę np. na rynku amerykańskim.
Moon   #kulistyzajebisty
21 marca 2013 11:51
A może to jest Equipe, model Prestige? (Był taki model w ogóle?) Chociaż z wyglądu toto siodło jak prestige wygląda.

Netti, widzisz, Dramka ci Meredith poleca, ja w Meredith miałam ochotę ściągnąć je czym prędzej i jeździć na oklep. Ile ludzi tyle opinii i tak jak Aga napisała - musisz sama pod tyłkiem sprawdzić co ci leży i Twojemu ogonowi.
epk, nawet na oficjalnej stronie prestigeitaly.com nie ma takiego modelu siodła skokowego.

Ten ma zielony znaczek (ten dinks z przodu  😉 ) a takie mają modele wszechstronne prestiga, choć w ofercie na stronie też  takiego nie ma.
Może to rzeczywiście jakieś z amerykańskiego rynku?
epk, wiem, ale te mniej spotykane modele to już raczej wiekowe siodła, a to z ogłoszenia na takie nie wygląda. Zresztą az mi się wierzyć nie chce żeby Prestige wypuścił model nazywany tak samo jak konkurencyjna marka.

Sama mam model niespotykany u nas, nawet nie tak popularny w USA, więc wiem ze nazw i modeli jest naprawde sporo 😉
Moon, o ile dobrze widzę to ma też pukiel Prestiga 😉 - ale to by trzeba zbliżenie zobaczyć, żeby mieć pewność.

No dlatego ja wyrokować nie mam zamiaru ; ) -  po prostu nie raz się zdziwiłam jak zobaczyłam model prestiga, którego normalnie nie ma. Zresztą super przykładem na to, że są modele, których nie ma na oficjalnej stronie Prestiga jest ujeżdżeniowe siodło Prestige Dressage Dream. Znajdź mi to siodło na oficjalnej stronie - nie ma. Nie ma nawet tak samo wyglądającego siodła, ale z inną nazwą. To siodło nie istnieje w oficjalnym handlu. Zostało zrobione na rynek francuski i przez Equishop zamówione także na rynek polski. Z nazwą wymyślaną także na nasz rynek, bo we Francji z tego co wiem nazywa się inaczej.
Moon A jaki masz wzrost?

Może to stary model??
Dramka, wzorst nie ma tu nic do rzeczy. Każdy ma inny gust co innego mu się widzi. W moim HBC tylko ja lubię jeździć. Carsima to dla mnie porażka (a Klami kiedyś miała i bardzo je lubiła) Meredith było fajne dopóki nie wsiadłam na HBC czy mojego Prestiga Hunter.

Testowałam ostatnio Stubbeny i w siodle Anai myślałam że umrę (a siodło pod mój wzrost jak znalazł) za to w Klami Stubbenie jeździło mi się całkiem całkiem (mimo że dla mnie za małe)

Upodobania każdy ma swoje, i nie ma idealnego siodła dla wszystkich.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się