STOP Skaryszew

kandawa1, haha Kandawa to wyraźny znak, że jednak za dużo czasu spędzasz na re-volcie 😀 Żeby myśleć o mnie trybując kurczaki? 😀 Całe szczęście, że martwe kurczaki nie działają jak laleczki voodoo. Co radzę? Radzę się wylogować 😉

P.S.
To nie miało być złośliwe, nie odbierz tego w ten sposób.




Z nutką hipokryzji -  rosoły już  w zamrażarce - owczarki przestały skomleć z zniecierpliwienia to pewnie zadowolone -  może jutro mniej upierdliwie będą ganiać za źrebolami - trzeba mieć oczy na około głowy

spoko
Megane tak, trafiać tam gdzie oni już byli, więc jak tylko zawitają do mediów lokalnych na moim terenie na pewno postaram się by i "nasze" zdanie pojawiło się gdzie trzeba  😀iabeł:

To mniej- więcej nasz trasa do Skaryszewa, jeżeli kogoś po drodze zabrać piszcie  😉
[[a]]http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=Puck%2C[[a]]+&loc2=Skaryszew%2C+&byCar=1&cId1=&sId1=&cId2=&sId2=
Megane tak, trafiać tam gdzie oni już byli, więc jak tylko zawitają do mediów lokalnych na moim terenie na pewno postaram się by i "nasze" zdanie pojawiło się gdzie trzeba  😀iabeł:
Nie złość się :P - zrozumiałam Twój poprzedni post i dlatego napisałam, że oprócz reklam to raczej chyba nigdzie "nie bywają" 😉
Megane ta minka to nie złość, to chytra minka i miała oznaczać, że im nie odpuszczę jeżeli pojawią się w lokalnej prasie na moim terenie. Do Ciebie absolutnie nic nie mam  :kwiatek:
Oki. Coś napisałem, próbuję załączyć. Mam nadzieję, że się uda - i czekam na uwagi.
jkobus, 404 - Załącznik nie znaleziony 🙁
„Stop Skaryszew?“ Stop głupocie!

My, koniarze: właściciele, hodowcy i użytkownicy koni skupieni wokół portalu Re-Volta.pl, z troską i przerażeniem patrzymy na propagowane przez środowisko akcji „Stop Skaryszew“ wezwania do blokady najbliższego, dorocznego jarmarku na konie w Skaryszewie pod Radomiem.

Jarmark ten, który co roku, od czasów króla Władysława Jagiełły, rozpoczyna się w poniedziałek po pierwszej, czyli „wstępnej“ niedzieli Wielkiego Postu (i stąd, znany jest także pod nazwą „Wstępy“), co w tym roku wypada na 18 lutego, to wielkie święto wszystkich miłośników koni. Jest to obecnie największy jarmark na konie w Europie.

Od lat niektóre fundacje i środowiska „zielonych“ usiłują doprowadzić do likwidacji targu – a w dalszej kolejności: do likwidacji hodowli koni w Polsce. Czynią to pod pozorem rzekomych „okrucieństw“ i „nieprawidłowości“ – dopuszczając się licznych przekłamań i manipulacji.

„Okrucieństwa“ i „nieprawidłowości“, którymi Państwa – dziennikarzy – epatują, to albo jednostkowe przypadki (często sprzed wielu lat), które nie odzwierciedlają ogólnej sytuacji koni prezentowanych na targu, albo przypadki, które ze Skaryszewem nic nie mają wspólnego, albo też – niedociągnięcia w rzeczywistości drobne (jak np. konie, które się… pobrudziły!), lub też – są możliwe do łatwej naprawy, jeśli tylko zapewni się odpowiednie warunki i dobry przykład.

Emocjonalny sprzeciw „zielonych“ wobec hodowli koni na mięso nic nie ma wspólnego, ani z rzekomą polską tradycją, na którą się powołują, ani też – z jakimkolwiek racjonalnym uzasadnieniem (czym się różnią konie od krów, świń czy kur?).

Oczywiście – „zieloni“ mają prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak sposób, w jaki to robią w internecie, przy pomocy sieci społecznościowych, oraz akcja, którą planują w nocy z 17 na 18 lutego br. – przekracza już wszelkie granice normalnej dyskusji.

Zablokowanie dróg wokół Skaryszewa oznaczać będzie cierpienie dla koni, które często przyjeżdżają tam z daleka i już spędziły w transporcie wiele godzin. Jeśli nie będzie możliwości wyładowania koni na wyznaczonych placach – targ odbędzie się gdzie indziej, poza jakąkolwiek kontrolą służb weterynaryjnych i porządkowych.

Nasze przerażanie budzi język, którego używają przeciwnicy targu. Ciężko pracujących i często bardzo biednych rolników, którzy wystawiają swoje konie na sprzedaż w Skaryszewie nazywają z pogardą „gumofilcami“, „rzeźnikami“. Wzywają do przemocy fizycznej. To nie jest droga do poprawy dobrostanu koni!

Mamy nadzieję, że nasz apel zwróci Państwa uwagę na fakt, że ten spór ma również drugą stronę – i że również nas należy wysłuchać, a nie tylko – bezkrytycznie powtarzać kłamstwa pani Scarlett Szyłogalis i jej stronników.

Jeśli pragniecie Państwo zaczerpnąć więcej wiedzy na temat targu w Skaryszewie i naszej akcji „Stop głupocie“, zapraszamy na stosowny wątek naszego forum:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,65714.720.html

na stronę Polskiego Instytutu Kultury Jeździeckiej:
http://pikj.pl/subpage.php?BoxArticleID=126

na blog Jacka Kobusa, dziennikarza i hodowcy koni:
http://boskawola.blogspot.com/2013/01/dorzucam-do-pieca-czyli-stop-gupocie.html
http://boskawola.blogspot.com/2013/01/siedz-w-kacie-znajda-cie.html
http://boskawola.blogspot.com/2013/02/rozpoznajemy-sie-po-gumofilcach.html



Chciałem elegancko - wyszło jak zwykle...
link do ich wdarzenia na fb powinieneś jeszcze podac. tu są jedynie nasze relacje. tam widać co planują, jakie mają do tego podejście i ... mentalność, poziom....
No w końcu tekst pod który mogę sie podpisać. Brakowało mi takiego. (te wcześniejsze Jacka z blogu za długie i za skomplikowane)
Moje stanowisko oczywiście bardzo podobne do waszego - jestem przeciwna tej akcji!!!!! Wcześniej myślałam że hasło STOP GŁUPOCIE za mocne ale jak poczytałam troszke na facebooku to dochodzę do wniosku że inaczej sie nie da.
Najbardziej przeraża mnie to ze ludzie łykają to wszystko, często ludzie którzy w życiu nie byli w Skaryszewie!
Oczywiście trzeba dbać o dobrostan koni i nie można być obojętnym gdy dzieje sie coś nie tak ale likwidacja targu z 400 letnią tradycją?!????
Najgorsze jest ze głos rozsądku w tej dyskusji do nikogo nie dochodzi!

http://www.photoblog.pl/ontaria/143720246



zaczyna się fotoblożkowy szał.
hahhahha, nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tą poezją  😵

Bywałam w poprzednich latach, w tym roku nie mogę pojechać, ale trzymam kciuki, jestem z Wami,
chętnie pooglądam Wasze zdjęcia po Wstępach

jkobus, tekst w porządku, pasuje
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lutego 2013 10:24
tekst bardzo ok.

Jacku, ja moze wycielabym slowo "klamstwa" a zastapila innym, np. oszczerstwa, pomowienia. Sama nie wiem.  :kwiatek:
Tekst jest w porzadku poza tym
Nasze przerażanie budzi język, którego używają przeciwnicy targu
przerażenie- literówka, której komp nie pokaże, popraw.
Reszta jest spójna i dobrze napisana.
jkobus bardzo fajny tekst, ja bym jeszcze załączyła link do ich zdarzenia z fejsa, tam dopiero widać jaka to propaganda. Czy Twój tekst można kopiować i rozsyłać? Robimy jakąś listę stacji do których rozsyłamy, bo jak każdy z nas podeśle to może się okazać, że jedna stacja ma 5 takich listów od różnych osób i sami wyjdziemy na nawiedzonych  😁 Pierwsza stacja to TTV bo oni chyba pokazali właśnie program z udziałem Tary.
Ciągle czekam na obiecaną listę mailingową. Gdy ją dostanę - roześlę ten tekst, oczywiście uwzględniając Wasze poprawki.

Przydałoby się jeszcze zdanie bery7

Natomiast nie wydaje mi się, aby jakakolwiek szkoda mogła wyniknąć z faktu, że do jakiejś redakcji ewentualnie dotrze on więcej niż jedną drogą. No bo co z tego?

Tak, że wydaje mi się - o ile macie przekonanie, że coś to może dać i nie wywoła szkód - że można się nim posługiwać w sposób dowolny. Ja oczywiście - po to właśnie to napisałem, abyście mogli naszą wspólną ideę - propagować...
Może dodać to, że jak targi zlikwidują to sprzedaże odbywać będą się "za stodołą" gdzie nie będzie najmniejszego nadzoru służb weterynaryjnych, a niektórzy sprzedając konia na podwórku już nie koniecznie będą o niego tak dbali, bo nie będą poddawani ocenie setek gapiów, innych koniarzy- jak to ma miejsce na targu właśnie. Dodatkowo dodać, że hodowla koni zimnokrwistych odbywa  się głównie w celu konsumpcji i jak tego zabronią to kolejni ludzie w Polsce pobankrutują, a sama rasa nie będzie miała specjalnie prawa bytu.
Nie wiem czy warto cokolwiek dodawać, to tylko luźne sugestie.
A ja bym jeszcze poprosiła Karlę, żeby dopisała jedno czy dwa zdania o tym, że Inspekcja dokłada wszelkich starań i stan prawny też jest uregulowany i zgodny z tym co mówi prawo UE.
Karla będzie wiedziała.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 12:42
Bardzo dobry tekst.

Tania, też pomyślałam o Karli. Ona doskonale wie jak to wszystko wygląda od strony formalnej i jakie ilości odpowiednich służb pojawiają się na targu.
na FB juz prośby o pieniadze... na paliwo do samochodów prywatnych ( bo mają objezdzac teren targu), na transport koni ( ktorych jeszcze nie wykupili)
generalnie żebractwo na.. ehh jak zwykle

wywnioskowałam- fajnie jak będziecie pomagac ale jeszcze fajniej jak wpłacicie kase


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 13:27
Złota, czytając ten tekst dokładnie to samo pomyślałam! No fajnie, że chcecie przyjechać, ale w sumie to nie do końca o to nam chodzi.
Z przyjemnością informuję, że mój tekst pt. "Siedź w kącie - znajdą cię", w wersji nieco rozszerzonej w stosunku do tego, co było na blogu - został opublikowany w najnowszym numerze tygodnika "Najwyższy Czas!"

Dostałem też właśnie do łapki najnowszy "Koński Targ". Tekst pod wielce wymownym tytułem "Stop głupocie" reklamowany jest na okładce. Redakcja "Końskiego Targu" chce być obecną w Skaryszewie - będzie można ten numer na miejscu nabyć.

Zaczynam odczuwać niebezpieczne poczucie dobrze spełnionego obowiązku! Wciąż tylko czekam na listę mailingową z adresami dziennikarzy...
rozsmieszyl mnie jeden z komentarzy panienki- ktora wybiera sie na targ w Skaryszewie

mniej wiecej brzmialo to tak- Tato jade do Skaryszewa ratowac konie! Alez córeczko przeciez ty nie masz nic wspolnego z konmi! Nie szkodzi tato- ale one są takie biedne i trzeba je ratowac! Przed czym? nie wiem, ale na FB piszą ze trzeba!


podejrzewaqm, że wiekszosc krzykaczy nie weszłaby do stajni bo by im smierdzialo, nie mówiąc juz o posprzątaniu boksu... tipsy by sie odlamały
obejrzalam sobie z ciekawosci profile kilku osób komentujących a w zasadzie bardzo agresywnie sie wypowiadających o targu, rolnikach itp.. te osoby naprawde z konmi nic wspolnego nie mają...
A dlaczego my nie mamy fanpejdża/wydarzenia na fejsie? Może ktoś bardziej ogarnięty w temacie założy? Łatwiej byłoby przedstawić prosto i zwięźle nasze poglądy w jednym miejscu i podawać do niego linka, zamiast do tematu na forum 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 14:28
Założyć mogę, tylko co powinno się tam znajdować?
asds   Life goes on...
05 lutego 2013 14:30
STOP Zniesławieniu Skaryszewa?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 14:37
A może: Stop Skaryszew? Stop głupocie!

Tylko nie o sam tytuł chodzi, a bardziej o tekst, który powinien się tam znaleźć jako pierwszy i wyjaśniający o co nam chodzi.
jkobus Wyrażenie: "Jarmark na konie" chyba nie najlepiej brzmi. Chyba że się mylę, to przepraszam. Poza tym tekst, z którym całkowicie się zgadzam.

EDIT: Kurczak a może "Stop Skaryszew" - Stop Głupocie!!!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 14:46
Ja myślę, że fajny na pierwszą stronę byłby tekst jkobusa, tylko nie skierowany do dziennikarzy, a do zwykłych ludzi, ale o tym to już chyba sam autor musi zadecydować.
No tak ale najgorsze jest to że oni itak tam pojadą, burakowo zrobią, a potem Ci co naprawdę chcą pomagać sensownie, będą wrzucani do jednego wora z nimi.. a czy ktoś będzie na miejscu żeby tych oszołomów obfocić jak będą kopać rolnika po gumofilcach?  🤣 a potem wydamy kalendarz i pocztówki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się