STOP Skaryszew

Kurczak, podoba mi się tytuł "Stop Skaryszew? Stop głupocie". Na początku umieściłabym dosłownie dwa-trzy zdania traktujące o tym, że nie popieramy akcji "Stop Skaryszew" i dlaczego. Plus tekst jkobusa, od karli parę słów o kontrolach wet na jarmarku.

I może coś w stylu "Obalamy mity"? Czyli że chude konie nie jadą na rzeź, że ratowanie ciężko chorych koni wale nie jest super, że konie które się wytarzały w błocie/mają zaklejki/ziewają wcale nie wołają o pomoc, że koń też krowa znaczy zwierze mięsne, etc?
kalaarepa Mi przyszło na myśl, żeby właśnie obfotografować tych pseudointelektualistów i zrobić im galerię. Ciekawe, czy będą chcieli zabrać mi aparat?
Misiek69 lepiej ubezpiecz aparat🙂
Misiek69 lepiej ubezpiecz aparat🙂


Cóż? Niech próbują... Stary Cannon D300, więc szkoda niewielka. Przynajmniej będzie pretekst do wymiany. A ta zabawa gdy będą próbować??? Bezcenna  😀iabeł:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
05 lutego 2013 15:21
...najlepiej za pomocą jakiegoś groźnie wyglądającego pana z widłami 🙂 ubezpiecz

ostatnio byłam na targu w Skawinie celem zakupu pszenicy dla kurków i owieska dla owieczek, przyjechała straż miejska, ale nawet z samochodu nosa nie wystawili bo chłopy się wzięły, stanęły dookoła berlingo(?) ich i zapytały:

"co? mandaty żeście przyjechali wlepiać?? a do roboty się weźcie uczciwej"

no i pojechali jak niepyszni  😅, poważnie, oczom nie wierzyłam, ale tak było
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 15:26
No dobra, to może na samym początku coś takiego:

Stop Skaryszew? Stop głupocie!
Strona ta została założona przez właścicieli, hodowców, użytkowników i co najważniejsze miłośników koni.
Nie popieramy akcji Stop Skaryszew organizowanej przez Funadcję Tara. Chcemy walczyć o dobro koni, ale nie
w taki sposób w jaki robią to zwolennicy fundacji. Chcemy obalić mity, pokazać jak obecnie wygląda sytuacja na targu, pokazać to co może nie jest medialne, ale za to jest prawdziwe.

Później tak jak zaproponowała Orzeszkowa tekst jkobusa i może kilka słów od Karli. Co o tym myślicie? Zakładać?

Misiek69, ja właśnie to chciałabym zrobić, tylko że oni niestety największy cyrk będą robić w środku nocy, a ja chciałabym dojechać na miejsce ok. 5. Wcześniej wiem, że głównie konie pakowane są do tirów, a mimo wszystko nie jest to dla mnie przyjemny widok, więc mogę sobie odpuścić.
No właśnie! My też pewnie dopiero koło piątej, szóstej będziemy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 15:55
Ale zawsze możemy robić zdjęcia zadbanych koni. To taka kontr akcja 😉
dobry pomysł 🙂
Ale zawsze możemy robić zdjęcia zadbanych koni. To taka kontr akcja 😉


Pewnie! Jeśli będzie coś wartego uwagi, czy to in plus, czy in minus obfocić trzeba.
No dobra, to może na samym początku coś takiego:

Stop Skaryszew? Stop głupocie!
Strona ta została założona przez właścicieli, hodowców, użytkowników i co najważniejsze miłośników koni.
Nie popieramy akcji Stop Skaryszew organizowanej przez Funadcję Tara. Chcemy walczyć o dobro koni, ale nie
w taki sposób w jaki robią to zwolennicy fundacji. Chcemy obalić mity, pokazać jak obecnie wygląda sytuacja na targu, pokazać to co może nie jest medialne, ale za to jest prawdziwe.

Później tak jak zaproponowała Orzeszkowa tekst jkobusa i może kilka słów od Karli. Co o tym myślicie? Zakładać?

Misiek69, ja właśnie to chciałabym zrobić, tylko że oni niestety największy cyrk będą robić w środku nocy, a ja chciałabym dojechać na miejsce ok. 5. Wcześniej wiem, że głównie konie pakowane są do tirów, a mimo wszystko nie jest to dla mnie przyjemny widok, więc mogę sobie odpuścić.

Mi się koncepcja jak najbardziej podoba, jestem za założeniem.  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 16:57
Fun page działa 🙂 Zaraz muszę wyjść, ale jak wrócę, to ewentualnie coś tam ulepszę.
https://www.facebook.com/StopSkaryszewStopGlupocie?fref=ts
na tym logo jest błąd, jest napisane SKRYSZEW

Polubione

edit:
Chetnie udostępnie moje zdjęcia ze Wstępów, można je publikować na tym fanpagu, co ładniejsze 😉
https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/Wstepy2012
https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/2010WstepySkaryszew
https://picasaweb.google.com/104456725866025116803/SkaryszewWstepy2009
montana, bardzo fajne zdjęcia🙂 oprocz jednego kuca, ktory ewidentnie mial fatalne kopyta- nie jest zle🙂
No, ja się raczej nie znam, ale poza często zbyt krótkim uwiązem, to według mnie wszystko śliczne. Czyste zadbane konie, piękne zdjęcia. Mojej żonie i mi zdjęcia bardzo się podobały, dziękujemy. Już nie możemy doczekać się wyjazdu.
można by opisać jeszcze o tym jak takie akcje wpływają na inne akcje - że budzą taką nienawiść hodowców i handlarzy, że akcje uświadamiające (w celu poprawy dobrostanu) są praktycznie nie możliwe....

o.... a tu nawet ktos wstawił przepis na konine ;]  (choć sama nie spożywam, tak jak i ryb, a moje konie w rzeźni nie skończą to - w takim miejscu taki wpis popieram 😉 )
https://www.facebook.com/events/421896777883856/437929182947282/?notif_t=event_mall_reply


edit - skasowali całe wydarzenie czy tylko mnie zablokowali, że nie moge go otworzyć?
[quote author=horse_art link=topic=65714.msg1679021#msg1679021 date=1360093985]
edit - skasowali całe wydarzenie czy tylko mnie zablokowali, że nie moge go otworzyć?
[/quote]

mi się otwiera
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 20:52
montana, dziękuję, zaraz poprawię logo. Zdjęcia też powstawiam.
horse_art, chyba tylko Ciebie zablokowali 🙂 Ja wciąż widzę wydarzenie.

Słuchajcie konto jest nas wszystkich. Proponuję, żeby każdy kto ma facebooka i ma coś do powiedzenia w tej sprawie umieszczał tam swoje teksty. Ja zaraz wstawię list jkobusa, tylko powiedzcie mi czy napisać oficjalnie, że sprawę chcemy nagłośnić, czy wyciąć ten fragment gdzie autor używa słowa "dziennikarze"?

Z nowinek, to pojawiła się też prośba od jednego z sympatyków akcji Stop Skaryszew, o usunięcie konta, ponieważ jest ono stworzone przez handlarzy, którzy łamią prawo oraz krzywdzi poglądy jego oraz jego znajomych 😀
Hahaha, Kurczak, ty handlaro!

Ja również polubiłam i udostępniłam profil 🙂.

Mam nadzieję, że mimo niesprzyjającej ostatnio sytuacji uda mi się, jak co roku, dojechać do Skaryszewa.
a moje poglądy krzywdzi ich strona😉 zamknęłam się w sobie
jutro wieczorem wyślę danę dotyczące ile  jakich służby było rok temu- informację mam zarówno z komendy polisji, jak i insp wet i Pana Burmistrza.
Dołączę też zdjęcia.
Mam też wypowiedzi ów służb czy i jakie interwencje były zgłaszane i jak niektórzy reagowali na wetów i policję (nie mówię tu o handlarzach żeby nie było😉)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 21:09
Karla🙂, fajnie, że się odezwałaś. Miałam już do Ciebie pisać czy mogę opublikować dane jakie wysłałaś mi w zeszłym roku, ale skoro sama możesz coś napisać, to jeszcze lepiej 🙂
jutro Ci all wyślę, bo mam je na innym kompie🙂
jeszcze będę miała świeże info odnośnie wety w tym roku, ale to dopiero 15 lutego jak się z Padre spotkam i taktycznie wszystko rozpiszemy
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lutego 2013 21:17
Ledwo utworzony został fanpage, a już zostaliście pomówieni o nękanie 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2013 21:27
Karla🙂,  fajnie, dziękuję 🙂 W kupie siła 😉
Notarialna, nikt nie powiedział, że życie show mena jest lekkie 😉

Dobra, wstawiłam zdjęcia. Zaraz dodam jeszcze teks jkobusa.
Kurczak, pewnie znowu sadzą że to ja... bo wstawiłam im link 😉
i twardo się zapierałam przy miłości do schabowych.

ale powiem powiem...zaczęli troche mięknąć jakby, może pozornie. ostatniego całkiem ciekawego posta już nei zamieściłam - jak to takie akcje fundacyjnych krzykaczek działają na glupich, bądź brutalnych hodowców i handlarzy i jak pozyskują te krzykaczki kase kosztem cierpienia... (z życia wzięte - jak to hodowca ktory już leczyl i dbal o konie (mój własny ciężki dorobek i praca) a po ich akcji przestał kogokolwiek wpuszczać (a koni wypuszczać), jego lekkie konie poszły szybko na hak zamiast pod siodlo, bo miał dość krzykaczek które zaczęły go "obgadywać" ,  krzykaczek konie padły w agonii bo kase zbierały lub skonczyły na haku - bo się znudziły...)
Ledwo utworzony został fanpage, a już zostaliście pomówieni o nękanie 😁


a gdzie? wrzuc link
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lutego 2013 21:41
Mnie najbardziej rozbawiła "groźba" przyniesienia broni palnej lub paralizatorów na handlarzy 😁

Złota, O tutaj proszę:
https://www.facebook.com/events/421896777883856/permalink/438608829545984/

"Zgłaszajcie, bo przecież nas nękają" 😁
no kurcze... klikam w link np ten ktory podała Notarialna, i pokazuje mi się tylko lista wydarzeń o ktorych mam byc informowana czy zostałam zaproszona... bez tego....
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 lutego 2013 21:44
horse_art, Może zostałaś zablokowana?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się