Kobitki... (antykoncepcja)

dziewczyny, czy jest sens robienia 1-2 miesięcznej przerwy od tabsów? chociażby w celu sprawdzenia samopoczucia "bez". Biorę je regualarnie od 2 lat.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2013 11:28
Nie ma sensu, jak już przerwę to minimum 6 miesięcy.
Nie ma sensu - ja pierwszy miesiąc czułam się dokładnie tak samo, ładny 28dniowy cykl. Dopiero teraz (prawie rok bez tabsów) się coś reguluje.
ale jest tak, że taka krótka przerwa może narobić więcej złego, niż dobrego czy jest to raczej neutralna dla organizmu sprawa?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2013 11:51
Neutralna to na pewno nie jest. Rozregulowujesz tym organizm, albo to robić raz a porządnie albo wcale.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
10 stycznia 2013 13:09
PonPon, dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek: w takim razie nie kombinuje, domęcze te ostatnie 7 dni 😉
Czy któraś z Was może brała Klimonorm w celu przywrócenia równowagi, unormowania cyklu, etc?

Szukałam w necie, ale to raczej lek dla kobiet w celu łagodnego przejścia przez menopauzę, a mnie to nie dotyczy, jeszcze prawie pół życia mi zostało do tej chwili 😉 I mam mętlik w głowie. Ufam swojemu lekarzowi, ale mam niedosyt informacji...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 stycznia 2013 18:59
Jak najbardziej tten lek moze byc stosowany w innym celu niz htz. I niektorzy lekarze stosuja go zeby wywolac taki kik, powrot do normalnych cykli. To sa tabl inaczej zlozone niz zwykle tabsy. Lekarz zapewne wie co robi, wiec spokojnie :-)
[edit]

juz wszystko wiem  😉
Gienia-Pigwa dzięki, tak myślałam, nie panikuję jeszcze. No właśnie u mnie o taki klik chodzi.

A jak są złożone? Możesz coś więcej napisać?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 stycznia 2013 11:22
na poczatku berzesz tylko estrogen, potem estrogen z gestagenem.

tylko pamietaj, ze to nie jest antykoncepcja  😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 stycznia 2013 14:24
dziewczyny, czy jest sens robienia 1-2 miesięcznej przerwy od tabsów? chociażby w celu sprawdzenia samopoczucia "bez". Biorę je regualarnie od 2 lat.


Lekarze zalecają conajmniej 3 cykle przerwy,krócej nie ma sensu.
A co ile powinno się zrobić taką przerwę? 2-3 lata?
efeemeryda   no fate but what we make.
17 stycznia 2013 17:19
przy środkach nowej generacji nie trzeba w ogóle.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 stycznia 2013 19:12
Różnie lekarze mówią.generalnie im dłużej bralas tym dłużej moze trwać wyregulowanie cyklu.ja po odstawieniu po kilku latach miałam 90-120dniowe cykle:/
To dlaczego lekarze przypisują tabletki na wyregulowanie cykli, skoro po odstawieniu ma się znów ten problem?  😵
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 stycznia 2013 19:25
bo nie maja pomyslu i najczesciej im sie nie chce przyczyny szukac  🤣 no i tabletki przeciez sa dobre na wszystko  😁
Lov   all my life is changin' every day.
17 stycznia 2013 20:47
Przesuwałyście kiedyś okres tabletkami, zaczynając drugie opakowanie bez tej 7dniowej przerwy? W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na 3 dni, akurat wyjdzie mi okres, a pierwsze dwa dni zazwyczaj średnio sprawna jestem...  A w necie różne rzeczy piszą- bardzo to wpływa na organizm?
Lov pytałąm o to kilka stron wcześniej. Każdy ma inne skutki. Ja nie miałam żadnych problemów przez cały nowy blister i jak później zrobiłam przerwę po 2ch opakowaniach to wszystko było normalnie. Wszystko zależy od Twojego organizmu, hormonów i pewnie od rodzaju tabsów. Trudno powiedzieć jaka będzie reakcja dopóki sama nie sprawdzisz.
Lov   all my life is changin' every day.
17 stycznia 2013 20:56
No to sru 😁
Lov ja kilka razy tak robiłam - nie było żadnych efektów ubocznych.
Ale ja generalnie mało "efektowa" jestem i problemów nie miewam  😁
Lov, ja robiłam tak kilka razy. I tak samo jak salto, zero skutków ubocznych 😉 przynajmniej widocznych
Pytanie do tych z Was, które mają założoną Mirenę - czytam właśnie ulotkę - http://www.mirena.pl/index.php?page=2&sub=4 - jestem w miejscu o samoistnym wypadnięciu - o jakich nitkach mowa? Coś wystaje?
No tak sa nitki, zeby mozna bylo ja wyciagnac😉 poza tym mi lekarz zalecal "sprawdzac" raz na miesiac czy sznurki sa tak samo wyczuwalne. Pewnie znaczy o tym czy wszystko na swoim miejscu jest😉

Edit. Zeby lekarz mogl wyciagnac rzecz jasna😉
A mi lekarka powiedziała, ze to wbrew jej sumieniu zakładać te wkładkę. Polska, kraj wielkich możliwości😉 (żeby nie było- duże miasto, centrum Pl).
Ale nie czuje się ich, nie?
Właśnie się nad tym zastanawiam i mam pełno wątpliwości.
Ja tam nie wiem dokladnie, ale mirena chyba wydziela takie same hormony jak tabletki i blokuje cykle, a nie pozbywa sie ciazy??
Udorka, jak chcesz sprawdzic czy sznurki dalej w dobrym miejscu to poczujesz 8) ale jesli chodzi o to czy w trakcie wspolzycia to nie. Nie czuc. Dodatkowo jak sa za dlugie to na wizycie kontrolnej lekarz je moze skrocic.
A mi lekarka powiedziała, ze to wbrew jej sumieniu zakładać te wkładkę. Polska, kraj wielkich możliwości😉 (żeby nie było- duże miasto, centrum Pl).


Mirena nie jest jakąś sprężyną, albo metalową spiralą która wrasta noworodkom w głowy  😁 To działa na zasadzie tabletek, uwalnia hormon i zagęszcza śluz w szyjce. Nie ćwiartuje zarodków na kawałki.
Czy Valused (ziołowy lek na uspokojenie, w składzie wyciąg z korzenia kozłka, szyszek chmielu i ziela męczennicy) mogę brać równolegle z tabletkami antkoncepcyjnymi? W ulotkach nie ma nic o przeciwskazaniach, a internet milczy.

edit. Już się doszukałam, nie powinno być problemu 🙂
Przesuwałyście kiedyś okres tabletkami, zaczynając drugie opakowanie bez tej 7dniowej przerwy? W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na 3 dni, akurat wyjdzie mi okres, a pierwsze dwa dni zazwyczaj średnio sprawna jestem...  A w necie różne rzeczy piszą- bardzo to wpływa na organizm?

ja tak robie bardzo czesto, bo nie lubie miec okresu bardzo. nic mi z tego powodu nie dolega, czasem biore 3 opakowania pod rzad. ale to robie rzadko. najczesciej biore 2. jednak moja kolezanka skarzyla sie kiedys, ze podczas tego tygodnia miala obiawy normalne dla okresu- bolesne piersi, zatrzymanie wody itp. nie wiem, ja nie mam takich problemow.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się