Jakie pasze dajecie swoim koniom?

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 grudnia 2012 19:10
Wysyłajcie w takim razie jeśli możecie namiary na priv 🙂
Mógłby mi ktoś polecić paszę, która zastąpiłaby owies (ale najlepiej nie dająca aż tak dużo energii), a która pójdzie w masę?  👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 grudnia 2012 22:50
Koniczka dziękuję  :kwiatek:
prosze Cie .. 7 letnie konie mogą startować w konkursach kl. CC-3 ( 160 cm ) to kiedy Twoim zdaniem ten koń ma dojść do tego szczebelka ?. W wieku 6 lat co miesiiąc o 10 cm wyżej ? . Jasne , po co przygotowywać konia szybciej ?. Lepiej niech bedzie szybko , byle jak , na odwal niech sie zatnie na 100 . Takim oto pięknym podejściem zniecęcamy konia do skakania . Super myśl .  🙇 Zgodze się z Tobą w kwestii złego dobrania słowa , jest szczupła  😉


Tak się głupkowato składa, że znam wiele koni czy skokowych, czy WKKW na poziomie 3* - i żaden nie ma planu treningowego: trening 4 razy w tygodniu z czego 3 razy skoki... Taki plan treningowy nie pozwoli żadnemu koniowi dojść do klasy C, nie wspominając o wyższym poziomie. Poza tym jakoś nie widzę Cię aktualnie z takim pojęciem choćby i w konkursach DR...
Co do konia ze zdjęcia nie jest też szczupły, chociaż jak na sportowca - ma słabo rozwinięte mięśnie... Proponuję pooglądać sobie konie sportowe - skoro mierzysz wysoko - to z wysokiego sportu. Ten na przykład - wg Twoich kryteriów wręcz zabiedzony:


Przepraszam za off

Mógłby mi ktoś polecić paszę, która zastąpiłaby owies (ale najlepiej nie dająca aż tak dużo energii), a która pójdzie w masę?  👀

Jęczmień zamiast owsa też powinien spełnić taką rolę :-)

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 grudnia 2012 10:39
basia16816 pewnie 😀
_Gaga taki  🚫, ale szyjsko  😍
yhhh... jak na mnie to ten koń mógłby zrzucić brzuch i przerobić to wszystko na mięśnie, szczupła to ona nie jest. Dalsze tuczenie będzie prowadzić do otyłości a to dobrze na zdrowie nie wpłynie.
Mógłby mi ktoś polecić paszę, która zastąpiłaby owies (ale najlepiej nie dająca aż tak dużo energii), a która pójdzie w masę?  👀


A ja polecam taką paszę:

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=58&product_id=53
Dziękuję wszystkim bardzo - informacje były dla koleżanki, więc już jej przekazuję  :kwiatek:
Ja polecam Main Ring Blue by Dengie Horse Feeds, podstawowe musli, bardzo fajnie pachnie, a koń zjada aż mu się uszy trzęsą 😅
Karolina1505, ma iśc po szczeblach stopniowo, ale na pewno nie w taki sposób. Koń pracujący 4 razy w tygodniu, w tym 3 razy skoki to z całym szacunkiem, ale własnie nie rzeźbienie sportowca, ale zużywanie na maksimum psychiki i zdrowia konia. Może Cię zadziwię, ale konie sportowe, na jakie się powołujesz, to poza startami bardzo mało skaczą. A już na pewno nie sa prawie codziennie naskakiwane na ich właściwych wysokościach, bo to czysty absurd. Pracują rzetelnie na płąskim, chodza w karuzeli / w ręku wyrabiając kilometry stępem, pracują gimnastycznie, trochę skaczą.
Koń na twoim zdjęciu absolutnie chudy nie jest, ma nawet troche za wiele zbędnej masy, za to za grosz mięśnia.
Ja polecam Main Ring Blue by Dengie Horse Feeds, podstawowe musli, bardzo fajnie pachnie, a koń zjada aż mu się uszy trzęsą 😅


Mam prośbe - podałabyś skład tegomusli, bo na stronie trochę mało informacji  :kwiatek:
A co takiego jest w paszach Main Ring, że te pasze nie są sprzedawane w UK?
cytat ze strony Dengie Please note that Main Ring products are not available within the UK.
Czy mógłby mi ktoś polecić paszę bogatą w białko ( docelowo chodzi mi o przyspieszenie wzrostu masy mięśniowej ), po której nie będzie konia nosić? Dostawał już kiedyś drożdże, wiem też, że Doddson ma w ofercie paszę Build Up, ale chodzi mi o coś skutecznego, co przerobiliście i co daje efekty  🤔
otręby pszenne u mnie lepiej się sprawdziły niż pasze - dodsona nie próbowałam - poza moim zasięgiem finansowym 😉
zielona_stajnia  :kwiatek: a jak się porcjuje? 🙂
mój koń dzisiaj pogardził instant mashem epony  🙁
Martuha u mnie było to samo z Sonntags Mash Epony, dawałam swojemu i trzem koleżanki i wszystkie nawet nie posmakowały. Nie dałaś dużo wody wrzącej???? Bo ja zauważyłam że mój właśnie na tak przygotowany nie chce jeść.
dodałam sporo wody, wyszła luźna papka.
tak myślałam, że to może być wina konsystencji. Następnym razem dodam mniej wody, mam nadzieję, że się Królewna przekona...  🙄 😉
No to może być to bo mój tak samo reagował a nie  jest wybredny jeśli chodzi o mesze 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 stycznia 2013 17:29
Mój wsuwa Sonttags Mash z apetytem. Ja też. 😁

Cookie, wyżej masz parę propozycji.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 stycznia 2013 17:41
Czy mógłby mi ktoś polecić paszę bogatą w białko ( docelowo chodzi mi o przyspieszenie wzrostu masy mięśniowej ), po której nie będzie konia nosić? Dostawał już kiedyś drożdże, wiem też, że Doddson ma w ofercie paszę Build Up, ale chodzi mi o coś skutecznego, co przerobiliście i co daje efekty  🤔

Dziewczyny pisały pozytywnie o aminoralu eggersmanna, ja nie testowałam jeszcze.
Zamierzam przedtem zrobić testy ze śrutą poekstrakcyjną sojową, dużo cennych aminokwasów.
Wysokobiałkowa jest lucerna również.
Z wyższej półki cenowej masz preparaty celowane w masę mięśniową:
-cortaflexu: more muscle
- equitop myoplast
Cookie - ja podawałam kilogram dziennie (ok 3 litry - szklanka to ok. 95 g otrąb), do tego pół szklanki siemienia mielonego (białko i tłuszcz). Żeby nie było nadmiaru fosforu dodawałam kredę pastewną (worek 10 kg ok 13-15 zł) przy tej ilości otrąb i innych pasz, które koń jadł,  2 łyżki stołowe kredy.
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 stycznia 2013 21:13
MOje tez i sonntags i instant zarly. ale ja nie robie z wrzatkiem, tylko z ciepla woda.
BASZNIA, dodajesz wody tyle ile zaleca producent?
dziekuje  :kwiatek:
Moje się też sonntags meszem zażerały, nie zalewałam wrzątkiem ale gorącą wodą, zalewałam jak zawsze "na oko" ale raczej robię dość gęste
Epona ma Oldi w dobrej cenie a ja taka "spłukana" jestem  😕
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 stycznia 2013 21:34
Martuha, nie-edit:nie wiem w sumie, nie mierzylam nigdy 🙂, daje tyle, zeby byla papka. Nie zupa, tylko staram sie taka luzna ciapaje zrobic, taka moje najbardziej lubia, tylko jedna lubi zupe 😉.
Czy mógłby mi ktoś polecić paszę bogatą w białko ( docelowo chodzi mi o przyspieszenie wzrostu masy mięśniowej ), po której nie będzie konia nosić? Dostawał już kiedyś drożdże, wiem też, że Doddson ma w ofercie paszę Build Up, ale chodzi mi o coś skutecznego, co przerobiliście i co daje efekty  🤔

a ja nadal twierdze, ze otreby ryzowe sa super pod tym wzgledem 🙂
[quote author=ms_konik link=topic=25.msg1633046#msg1633046 date=1357062099]
Zamierzam przedtem zrobić testy ze śrutą poekstrakcyjną sojową, dużo cennych aminokwasów.
[/quote]
sruta sojowa tez daje swietne efekty i jest stosunkowo niedroga.
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 stycznia 2013 09:19
katija, stosunkowo, bo sie daje niewiele, ale ostatnio kupowalam, 50 kg worek 120 zl, grrr.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się