konie fryzyjskie

Coś fajnego dla miłośników rasy

Uwaga OSZUŚCI!!!!

http://frieseundfreizeitpferde.wordpress.com/

Reklamują klacze fryzyjskie, Tinkery i konie zimnokrwiste w okazyjnych cenach, żądają zaliczki na transport do Polski w wysokości 2 000zł.
Nie dajcie sie oszukac!!!
Witam, zaczynam się powoli rozglądać za fryzem 5-6lat ujeżdżenie kl L,P i chciałam się zorientować mniej więcej na jaką kwotę powinnam się nastawić. W internecie informacji brak, wie ktoś może ile takie cudo obecnie może kosztować? pozdrawiam 🙂
Przedstawiam wam 12-letnią Galę : )
Nie jest niestety moja, jeżdżę na niej za darmo w zamian za opiekę nad nią itp. ˆˆ
Znamy się co prawda od 7 miesięcy, ale jestem do niej bardzo przywiązania – wiem, że to mój ‘życiowy’ koń 😀 Niesamowicie doceniam jej charakter..
Obecnie jest w ciąży, zresztą jak jeszcze jedna klacz w stajni, więc niedługo będę zawalać was zdjęciami źrebaków ;p







Dawno nic nowego nie było wrzucam więc coś nowego.

Zielony
lub Fenrir z Moreny








Wrzuce swojego 50% fryza Czesławski wiosennie
Było nie było, a nikt nie pokusił się by pokazać  😉 😅 tegoroczny zwycięzca / po raz drugi
czempion HK2013 Norbert 444
, a vice Tsjalle.






Od samego początku trzymałam kciuki za obu panów i tegoroczny wynik HK bardzo ciszy  🙂
Mi niestety nie udało się wytypować zwycięzców 🙁 trzymałam kciuki za starszych chłopców . Norbert ma piękny ruch , niesamowity!!!  przyjemnie się patrzy jak frunie , ale ja jednak wolę mniej sportową sylwetkę .

Nie wiem jak Wy , ale ja jak oglądam ten moment kiedy sędzia tym energicznym krokiem skręca i podchodzi do Norberta to mam ciary i łzy w oczach  😜, a co dopiero Ci , co przyczynili się do tego sukcesy , kurcze ile to trzeba na to pracować by się znaleźć na tej arenie , a jak się jeszcze wygrywa to trudno mi ogarnąć co się czuje w takim momencie  😵 .
  Amarotsa masz w ogłoszeniach dziewuchę po Norbercie,  masz jeszcze jakieś zdjęcia , jak nie to załatw !!! Daj pooglądać !!!!  Ja nie żartuje  🍴
Tobie Amarotsa  to chyba  Jasperek przypadły do gustu , też go lubię  :kwiatek:

Generalnie ja lubię sporta /a najbardziej swojego Widara  💘 /
Świat sunie do przody , ale jak zgrabny barok, to nie gardzę i ślina mi kapię . Tak se myślę,  ze ile to miałam szczęścia, to przypadek ze rozum mi podpowiedział by postawić na fryza , te konie są niesamowite , czasem mi się zdaje ze ta ich szlachetności buduje i moje inne spojrzenie na otoczenie,  i te wszystkie bzdury ze fryzy do karawanu itp. to mi to lata i powiewa hi hi … Naprawdę  🙄.

   
Oglądałam ten filmik naście razy ten moment o którym piszesz Widek niesamowity !!! Ale mina tych co myśleli że idzie do nich  😀  żałuje strasznie że mnie tam nie było  🙁 tak bardzo chciałam  🙁
Swoją drogą nie mam pojęcia jak sędziowie wybierają naj one wszystkie są niesamowite  😅
Jak te czarne larwy w tych kapelutkach sobie te najlepsze pozbierają  i je testują , testują na te różne sposoby , to pewnie wiedzą i się znają  🤣.  Te larwy  tez przechodzą selekcję by oceniać na takiej imprezie . Konie co dostają się do centralnej inspekcji to już elita  🙇, a sam czempionat wygrywa ten co odpowiednio się pokaże , właśnie teraz w tak zacnym gronie / a wszyscy się do imprezy przygotowują .  To tak jak na przeglądzie, ocena jest wpisywana i co ze koń w domu nogi na uszy wiesza jak przed komisją się nie pokarze , to go odwalą i dowidzenia. Sędzia nie ma prawa dotykać konia , popatrz w jakiej odległości krążą , a i tak dostrzeże wszystko i pewnie stresa też mają , bo presja ogromna  😵

Oglądałam ten moment kilka razy i emocje są olbrzymie, idzie się porządnie wzruszyć i ta muzyka... Niewątpliwie jestem wielką fanką Norberta i Tsjalle.

Widek07 - Jak tylko będzie lepsza pogoda i młoda nie wyjedzie to zrobię jej zdjęcia, ale troszkę ludzi się kręci koło niej.. Jaspery lubię w szczególności pod siodłem, moja młoda rusza się jak wściekła  😉
hallie Myślę, że musiałabyś liczyć się z kwotą rzędu 25-45 tys. złotych. Wszystko zalezy od hodowli i rodowodu, a także przebytego już treningu pewnie. Najlepiej podzwonić i popytać 🙂

Serenity Gala podbiła moje serce! Nie dziwię Ci się, że jest Twoim "życiowym koniem" 🙂
Miłe jest to, 🏇 ze nasz flaga wisi centralnie na środku i nad nią są wszystkie najważniejsze dekorację  😜.
Amarotsa koniecznie załatw te fotki małej , ciekawe gdzie pójdzie, chodzi mi czy trafi do nas .
Serenity, Sucha wybaczcie  ze trochę  zdjęcia przepadły/ale nas centralny przegląd  pochłoną / oczywiście warto pokazać  kolejne .
Hallie podzwoń,  popytaj , jak masz takie zamiary by startował w sporcie może się uda uzgodnić specjalną cenę .
Widar zdjęcie zrobiła  Sucha .
Widek07 - Jak wszystko dobrze pójdzie to młoda wyjedzie do Polski razem z moim ogierkiem. W zeszłym tygodniu do Polski wyjechała też inna bardzo fajna młoda klacz i mam wielką nadzieję, że pokaże się na tegorocznym przeglądzie. Stoi u nas super klacz na sprzedaż, wysoko premiowa, championka Niemiec z 2012 roku i wiesz, że nie ma chętnych? Żadnego telefonu i zainteresowania, a na prawdę fajna kobyła, całkiem fajne dzieci daje i super w zaprzęgu chodzi, pod siodłem też rewelacja.

Zostaliśmy pięknie oszukani razem z moim Karym... aż krew się we mnie gotuje  😤
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
12 lutego 2013 10:37
Dziewczęta (i chłopcy), a ile taki zwycięzca ma w nadpęciu i popręgu? Bo wygląda strasznie szlachetnie  😲

Zostaliśmy pięknie oszukani razem z moim Karym... aż krew się we mnie gotuje  😤


czemu  😲 co się stało??????
Aleksadra - Zapewne trochę więcej jak te szlachetne, ale też nie są to potężne sumy. Szukam i szukam, ale nie mogę znaleźć wymiarów Norberta. Dla przykładu dwa moje fryzy - wersja lżejsza mają pęcine +/- 35cm.

Cierp1enie - długa historia...
Też jestem ciekawa może jakieś streszczenie Amarotsa ?
U nas dziś słoneczko koniki się wygrzewają a ja już stresuje się porodem 🙁 Resia ma  ogromny brzuch źrebak fajnie się kręci a szczególnie jak mamusia pije zimną wodę  😀  Nie mam czasu jeżdzić konie stoją i się nudzą  🙁 a fajne zdjęcia  😀


Duża, jak chciałam.... Co powiecie?
Beraiter - po czym jest?

Anettt, Cierp1enie - Zdjęcia mojego konia reklamujące marną hodowlę - najpewniej na zlecenie  🤔
Amarotsa po Aan.. Źrebna Jense 432... Co sądzicie?
Beraiter - Kobyłka kompletnie nie w moim typie i film nie pokazuje jej w dobrym świetle.
Dzięki... Cóż braknie kobyle? Nie znam się na fryzach.... Wdzięczna będę za każde info...
Ciężko coś powiedzieć ten filmik w błocie  😵 czego ona taka zdenerwowana ? jest w nowym miejscu ? co to za hodowla ? gdzie stała ta klacz ?  duża tzn. ?

Anettt, Cierp1enie - Zdjęcia mojego konia reklamujące marną hodowlę - najpewniej na zlecenie  🤔


jak do tego doszło?
jak coś pw.
Beraiter - ten filmik jest tak kiepski, że ciężko cokolwiek mądrego napisać. Ona wydaje się być cholernie krótka i jakaś taka "przerysowana" a rusza się jakby deptała kapustę, przepraszam za określenie, ale lepszego nie mogę w tej chwili znaleźć. Może to wina tego błota po kolana lub zdenerwowania, ale no.. nie przemawia do mnie kompletnie ten obrazek.

Cierp1enie - nie mam pojęcia jak, ale nie odpuszczę im!
Dzięki... Mnie się kobyła spodobała, a o fryzach wiem tyle, że są czarne.... Trkst z deptaną kapustą - padłam ze śmiechu....
Beraiter - Mimo wszystko chciałabym zobaczyć kobyłkę w swobodnym ruchu, przy ładnej pogodzie i na lepszym podłożu. Teraz na prawdę ciężko ocenić, a tekst o deptaniu kapusty to tylko odczucia, które uwierz mi mogą być nieprawdziwe i wcale nie zdziwiłabym się gdyby tak było.  Może masz jakieś jej zdjęcia zootechniczne lub coś koło tego? Na tym filmie klacz nie jest pokazana w dobrym świetle, a rzeczywistości może być całkiem inaczej. Rodowód dziewczyna ma całkiem fajny, no i... imienniczka mojej klaczy  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się