Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

desire   Druhu nieoceniony...
16 sierpnia 2012 18:53
Nigna, przepraszam Cie bardzo kochana, ale skąd wiesz czy nie próbowałam działać w tej sprawie?!  🤔  nawet nie wiesz w jakich warunkach stoją te konie - gnój po kolana, ciemna "stajnia" z różnymi niebezpiecznymi rzeczami w boksach,  siana to te konie dawno nie widziały - mają koszoną trawę, a raczej chaszcze z nieużytków które leżą przed stajnią ileś tam dni i zaparzone są skarmiane 😵   konie na zdjęciach, jak to ostatnio opisała właścicielka jednego z nich: "i tak wyglądają lepiej niż inne" i to nie są konie szkółkowe - dużo jest tam koni prywatnych/dzierżawionych. Źrebaki mają krzywice, przepukliny nie potrafią podawać nóg, a z boksów nie wychodzą - kopyta w fatalnym stanie, zarobaczone tak że brzuchami mogłyby zamiatać podłogę...   ta stajnia jest już trochę znana pewnej fundacji - ba! nawet pisali do wielu żeby wziąć 6 koni, jakoś ich nie dostali... Więc Nigna błagam Cie... no ale fakt masz racje - to nie są sławne ogiery które znalazły się u Analop, więc czym się przejmować...  🤔wirek: 😵 🤬 

edit: aaa Nigna jeszcze jedno:  jakoś fundacja oraz TOZ  zaproponowali mi, że zrobią interwencje tylko konie musiałyby być chudsze, bo teraz są za grube.  👍  więc nie gadaj głupot, że ich  nie stać, bo jakoś stać i dobrze wiedzą co się tam dzieje, a nie robią NIC ! 🤬
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 sierpnia 2012 19:01
Oceniam zdjęcia które wstawiłaś ,czepiasz się że konie są za grube więc ci tłumacze że to prawda. Nikt nie będzie interweniował w sprawie koni którym widać żebra , chyba że będą w takim stanie jak konie Analop , i błagam nie porównuj tych 2 sytuacji ; o Te konie wyglądają 1000% lepiej. zwyczajnie są wychodzone-nie zagłodzone.
Nie wstawiłaś tu tych zdjęć żeby pomóc koniom,tylko żeby pojechać po Tozie ,który nie zainterweniował. Takie odniosłam wrażenie,dlatego komentarze o nic nie robieniu. Choć faktycznie nie mam na ten temat informacji wiec przepraszam za ocenianie z góry 🙂
Nie oceniłam przepukliny i warunków w stajni bo tego na zdjęciach nie ma. Wysyłałaś Tozowi zdjęcia tych spraw : ) ? Jeśli nie to nie dziw się że nie chcą uwierzyć na słowo.
Zwyczajnie tłumacze czemu nie pojechali i nie zbadali sprawy. Gdybym zobaczyła takie zdjęcia też bym nie interweniowała,widziałam tysiąc gorzej wyglądających koni i na fotkach i w realu.

To ja też zrobie Edit : dociera do Ciebie co ja pisze ; o ? MUSZĄ być chudsze żeby mogli zrobić cokolwiek w tej sprawie. No kurde to NIE jest Ameryka. prawa zwierząt są tu  ograniczone do Minimum. Toz nawet na teren stajni nie może wejść bez zgody właściciela w tej chwili.  🙄
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
16 sierpnia 2012 19:03
desire jeżeli masz taką możliwość, zrób zdjęcia, załóż nowy temat związany z tą stajnią. Wśród re-voltowiczów są osoby powiązane z różnymi organizacjami i jeżeli będzie taka potrzeba myślę że pomogą.

EDIT: oczywiście chodziło mi o zdjęcia tych koni, które wyglądają gorzej, a nie lepiej  😉
wątek zamknięty
desire handlarz obok mnie ma takie warunki, iż:
- konie stoją w gnoju
- mają przerośnięte kopyta
- nie wychodzą w ogóle na dwór
- dostają do jedzenia ziemniaki, chleb itd.

I mu nikt koni nie zabierze. Dlaczego? Bo są pulchne. Krzywda im się wielka nie dzieje. Warunki jako takie do zaakceptowania. To samo działo się u jednego pana, tyle że konie stały na betonie. Zebrali na chwilę konie i oddali, bo okazało się, że były karmione, nikt ich nie był, więc mogą wrócić. Dostać tylko reprymendę, by nie trzymać ich na betonie i nieco poprawić "stajnie".

wątek zamknięty
desire   Druhu nieoceniony...
16 sierpnia 2012 19:21
Nigna, "pojeździć" po TOZie to bym mogła gdybym to ja nie robiła NIC, a wciąż staram się udowodnić co tam się dzieje...  Może źle ujęłam poprzednie posty, ale są zdjęcia, świadkowie (ludzie dorośli po 30-40 lat) i nic, nic sie nie dzieje - a konie wciąż s^ają robakami, a noo i jeżdżą tam na wysoko źrebnych kobyłach.. 🙁 Ale co tam, poczekajmy do listopada - może nawet nie będzie już "czego zbierać"... 


PumCass - poczekam do listopada - wtedy z koni będą przecinki, bo nie będzie trawy; może wtedy coś ruszy...  🍴

Być, a może mi właśnie chodzi o to żeby ktoś ludzi uświadomił ? nie słuchają innych - może upomnienie wyższych organów dałoby rade? ale to takie moje optymistyczne dywagacje.. no cóż "gorsze sztuki" pójdą na rzeź i znów będą "piękne koniki w stajni"... 

od siebie jeszcze dodam, że stał tam fundacyjny koń i zamiast się poprawić w budowie  to po 2-3 miesiącach wyglądał gorzej niż jak przyjechał..  😵
wątek zamknięty
Uświadamiać zawsze możesz i dobrze robisz, ale niektóre rzeczy zmienia się ciężej niż pozostałe.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 sierpnia 2012 19:27
Tak czy siak proponuje założyć osobny wątek  :kwiatek:
wątek zamknięty
Był poruszany temat odpowiedzialności i zaufania. Nie wiem czy to zdjęcie się już pojawiało tutaj, ale wrzucam:


Co Wy na to?
wątek zamknięty
zrobię mały  🚫
koń na kopycie ma uwiąz, na pierwszy rzut oka myślałam, że to racica  😁
wątek zamknięty
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
17 sierpnia 2012 09:15
Chyba jestem dziwna bo te zdj mi się dziwnie skojarzyło...
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 sierpnia 2012 09:21
Nie tylko Tobie Platyna xD
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
17 sierpnia 2012 09:27
derby, Platyna czepiacie się biednej dziewczynki 😁
wątek zamknięty
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
17 sierpnia 2012 09:33
Biedna to ona będzie jak ten koń się w takiej 'pozycji' spłoszy.. Mam zbyt bujną wyobraźnie
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 sierpnia 2012 09:34
A Wy nie dobre  🤬 takie skojarzenia macie  😁 Swoją drogą po co ten uwiąz jest oplatany wkoło nogi? Bo raczej wątpię, żeby to był przypadek  🙄
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
17 sierpnia 2012 09:37
Na głupotę nie ma lekarstwa. 
Po co ten uwiąz, to nie mam pojęcia.  🙄  Po to aby jej konik nie uciekł z tej pozycji?
wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
17 sierpnia 2012 09:38
Odpowiedzialnosci za grosz...
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 sierpnia 2012 09:39
Chyba po to, żeby w razie czego bardziej panikował. A ona go trochę poszamani i koń się uspokoi  😁
Wybaczcie, musiałam, bo jak widzę takie zdjęcia to mnie krew zalewa...  😵
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
17 sierpnia 2012 09:41
Chyba po to, żeby w razie czego bardziej panikował. A ona go trochę poszamani i koń się uspokoi  😁



To nie wiesz że on już jest uszamanowany?  🤬

Bedzie miała kiedyś kopyto w głowie, to może wtedy zrozumie.
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 sierpnia 2012 09:45
Wybacz!! Faktycznie!! O ja ciemna masa  🙇

Szkoda, że mu głowy pod obon nie wsadziła i nie zawołała "jest tam kto?"  🤔 Na jedno by wyszło, bo i to głupie i to głupie  🙄
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
17 sierpnia 2012 10:14
To zdjęcie jest co najmniej dziwne ; O
Nie wygląda to fajnie , nie pokazuje zaufania ( uwiąz... ) więc jaki cel był w jego robieniu ; o ?
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 sierpnia 2012 10:29
To zdjęcie jest co najmniej dziwne ; O


To zdjęcie bije głupotą po oczach, a nie jest dziwne  🙄
Ja w ogóle nie widze sensu robienia tego typu zdjęć- czy to z uwiązem czy bez  🙄
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
17 sierpnia 2012 10:40
Mozii: a czy jedno wyklucza drugie ; ] ?
Ja widzę sens, bardzo często na pokazach ludzie wchodzą pod konie , kładą sie na nich , wsadzają im głowy między nogi itp... Jeśli dziewczyna np występuje w pokazach ( w co wątpię) ,takie ćwiczenia są "usprawiedliwione" ,zwykłe ćwiczenia, choć bardzo ryzykowne. Jeśli nie jest to do pokazów... to faktycznie nie wiem po co to robi.
A tak w ogóle to jej życie i jej sprawa ; )
wątek zamknięty
magija21   6 lat + vat :))
17 sierpnia 2012 11:07
Nigna, 😵 nie no, fajne ćwiczenia...
wątek zamknięty
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 sierpnia 2012 11:17
Nie musi się nawet płoszyć. Wystarczy, że mu mucha usiądzie na brzuchu i będzie ją chciał nogą odgonić  😵
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 sierpnia 2012 11:21
nigna, PRZESTAŃ stawiać spację przed znakami interpunkcyjnymi! to nie jest ani fajne, ani mądre, najdurniejszy błąd interpunkcyjny jaki można zrobić.
dziękuję za uwagę i przepraszam za OT.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
17 sierpnia 2012 11:27
Kamita01, moim zdaniem krzywda mu się żadna nie dzieje i wygląda bardzo słodko. 😀
wątek zamknięty
Krzywda może i się nie dzieje, ale ja nie mogę patrzeć na takie ''kucysie''  😉
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 sierpnia 2012 11:46
Ja chcę takiego 😍 Może mieć nawet skrzydełka 😀
wątek zamknięty
Ja chętnie ale wybrałabym opcje bez skrzydełek  😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.