Nasza twórczość fotograficzna cz. II

mnie tu dawno nie bylo, ale ogladam Wasze zdj regularnie 🙂
ja ost zrobiłam takie o:

wymodelowana, od 4 zdjęcia to pomniejszone fotki z facebooka, trochę po ostrości pojechało po dodaniu, w oryginale jest lepiej, te pierwsze fotki są z fbla - tutaj jakości nie zepsuło 🙂
Fog, jak dla mnie pierwsze jest bardzo fajne, lubię tego typu ujęcia. W drugim mi brakuje jakiegoś pomysłu na samo zdjęcie, jakiegoś motywu. Trzecie to totalny banał 😉.
mery, na dzieciowych się nie znam, poczekaj, aż wypowie się dorcia spec od dzieci 😀.
koniara79, w takim razie możliwe, że wina fejsbuka 🙂.
Trzecie zdjęcie Fog dałoby się uratować trochę innym kadrem. Niby banalne, ale jednak przyjemne dla oka, przynajmniej mojego 😉
Trzecie zdjęcie Fog dałoby się uratować trochę innym kadrem. Niby banalne, ale jednak przyjemne dla oka, przynajmniej mojego 😉

A dziękuję  :kwiatek:

Fog, jak dla mnie pierwsze jest bardzo fajne, lubię tego typu ujęcia. W drugim mi brakuje jakiegoś pomysłu na samo zdjęcie, jakiegoś motywu. Trzecie to totalny banał .
Dzięki za opinię. Też najbardziej lubię pierwsze , w 2 rzeczywiście nie było pomysłu.
Nie ma to jak pójść na spacer po plaży w słoneczny, letni dzień i wrócić z taką fotą  😂

Lena, o fuj 😜 Jaki brzydal 😀

Ja mam densingującego pajączka na moich kwiatkach balkonowych

MsCarmen - elegancki 😀
I nieostry haha 😉 Ciężko było drania złapać.

Czy Wam też tak strasznie pożera jakość zdjęć na Fejsbuku? Mimo dodawania ich (teoretycznie jak widać) w HD?
MsCarmen - kij że nieostry, fajny efekt wyszedł 😉

I tak. Facebook zżera jakość. Czasami nawet mam wrażenie, że wyskakuje takie jakby " ziarno ".
MsCarmen, niestety tak, fejsbuk strasznie psuje zdjęcia 🙁
A tak się chwalą opcją wgrywania w High quality 🙄 Nawet na fotoblogu o niebo lepiej to wygląda
Pod tym względem flickr zdecydowanie lepszy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2012 11:14
MsCarmen, fotoblog potrafił mi nieraz coś zrobić zdjęciem, że podpis tracił na ostrości  😵 pajączek szał, Leny też. Dava, mad - obłęd!

wczoraj miałam piękne, zachodzące słońce, konie miały iść na pastwisko (stado 11 galopujących koni  😜 ), ogromna łąka... znalazłam sobie miejsce, zrobiłam parę zdjęć "testowych", cud miód, tylko coś koni nie ma... zjadły mnie komary, słońce zaszło za chmurę i dopiero przyleciały  😵 z dzikiej szarży nie mam nic, za to odkryłam kałużę!
dzisiaj spróbuję powtórzyć, o ile będzie światło...

zdjęcie z FB:


zdjęcie z FBL:


i chyba to w załączniku jest najlepsze  😁
Facella, fotoblog strasznie tutaj zjadł jakość :O
Facella, czekam z niecierpliwością 😜
Kilka moich, dzisiejsze świeżynki 🙂. Ludzie zdecydowanie nie są moją mocną stroną 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2012 21:32
Dzisiaj światło było, ale kałuża przestała być atrakcyjna )-: mam jakieś portrety, mój obiektyw sobie nie radzi:



strasznie mi przykro, na podglądzie wyglądało ok, spodobało mi się, a tu taka lipa )-: przyznam szczerze, chce mi się ryczeć.
Facella, nie jesteś sama 🙂 Mój też już sobie słabo radzi - niby ostrzy a gówno późiej z tego wychodzi.. Dzisiaj zobaczymy czy coś wyjdzie na partynicach 🙂
Ja mam odwrotnie...

Fotoblog




Fanpage na Facebooku 🙇

Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2012 18:30
MsCarmen, ja chyba jestem ślepa, poza trochę większą pixelozą przy napisie nie widzę różnicy. masz pro na fbl?
Tak, mam, choć nawet bez pro nie spotkałam się z psuciem jakości. Ale na FB ewidentnie wgrywają się z większą kompresją i mnie to nie cieszy 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2012 18:35
zależy od jak dawna masz pro (-; czasem na fbl, bez pro, jest całkiem ok, a są okresy, że jest tak jak pokazałam. zdjęcia zawsze wgrywam w rozmiarze 640px na dłuższej krawędzi, teoretycznie zgodnie ze standardami fbl.
mery, ponieważ zostałam wezwana do tablicy napiszę coś od siebie ale może nie jako spec - bo jeszcze długa droga przede mną,  ale jako fanka fotografii dziecięcej i mama.
Pierwsze zdjęcie poza tym, że przedstawia dzidziusia ze ślicznymi oczkami nie pokazuje nam nic specjalnego. pierwsze co zwróciło moją uwagę to metka naszyta na foteliku oraz krzywo założona czapeczka (założona pewnie była prosto ale dziecko wiercąc się zapewne ją przesunęło). Do portretów też staraj się wyjmować dziecku smoka. Nie zawsze się da ale fotografia dziecięca właśnie to ma do siebie że tu najważniejsza jest cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość... bez niej nic nie zrobisz, bo maluchowi nie powiesz żeby poczekał, uśmiechnął się czy spojrzał w obiektyw. Musisz go zagadywać, rozbawiać i z aparatem w ręku czekać na TEN moment. Pamiątkowe zdjęcie chyba z chrztu, których goście robią mnóstwo podczas takich imprez. Mając zlecenie sesji chrzcinowej nie oddałabym klientowi takiej fotki.
Drugie zdjęcie w pierwszej chwili wywołuje uśmiech, ponieważ kocyk układa się jakby dziecku wyrósł kaczy dziób jednak po chwili zaczęłam zastanawiać się o co chodzi. Zdjęcie z chrztu - w tle świeca, nie pasuje mi tu efekt żartu, który pewnie miałaś zamiar pokazać robiąc to zdjęcie. Teraz obejrzyj te zdjęcia jeszcze raz i zastanów się czy chciałąbyś mieć takie na pamiątkę chrztu swojego dziecka, czy oddałabyś je do wywołania aby włożyć do albumu czy ramki i chwalić się nimi znajomym.

I proszę nie obraź się na mnie. To jest tylko moje odczucie po wypstrykaniu kilkudziesięciu tysięcy klatek o tematyce dziecięcej. Zwracam uwagę na znacznie więcej szczegółów teraz niż wtedy gdy fotografowałam swoje niemowlaki. Zależy też w jakim charakterze robiłaś te zdjęcia - czy jako gość, pstrykając pamiątkowe zdjęcia czy jako fotograf robiąc zdjęcia dla klienta - a tu wierz mi robi się coraz większa konkurencja i jednocześnie coraz większa świadomość i wymagania zleceniodawców.

Lena - świetna fotka obrzydliwego stwora
MS Carmen - uwielbiam taką kolorystykę
Whitemoon 071 - 1, 2 :-)
Dava - zdjęcia podwodne są super. Nie wiem czy znasz ale świetne sesje podwodne robi Rafał Makieła. Znajdziesz go na Facebooku.


A tu coś nowego ode mnie




Polecam zobaczyć w oryginalnym rozmiarze, tu jakość strasznie spadła.
Śliczne dzieciaczki, zwłaszcza to drugie🙂

Jak byście to skadrowały? Mi jakoś nie chce wyjść🙁
Śliczne maluszki!  🙂

Ja po długim czasie miałam chwilę żeby wziąć aparat w ręce. Moja przyjaciółka z wczoraj:





Robiłyśmy zdjęcia w środku lasu na jakimś odludziu, odwracam się w strone samochodu a tu niespodzianka  😉

mtl   I M Equestrian
01 sierpnia 2012 14:01
dorcia boskie fotki dzieciaczków!  😍
Dorcia - no cudo!!!

Quendi - ja zmieniłabym balans bieli na mniej żółty.. No i przede wszystkim kadry - na pierwszym ni w tą ni w tamtą (więcej dołu dałabym)  + modelka ma minę jakby mówiła ' no weź już skończ' , na drugim też mina mówili wiele, między innymi 'nie chce mi sie'
dorcia łaaaał ! *.*
Udało mi się porobić kilka fotek na tle burzowego nieba 🙂
Justyna & Lobo


dorcia, pierwsze jest taaaaaaaaak urocze! 😍 Jak zwykle, Twoje dzieciowe to obłęd 👍
Thymos, pierwsze mi się w ogóle jakoś nie widzi. Koń mógłby mieć skręconą głowę w lewo i patrzeć w Twoją stronę, a tak to mamy dupsko konia 😀. Na drugim dałabym więcej dołu, a mniej góry (ale to brzmi xD) i przesunęła kadr lekko w lewo, żeby koń był bardziej przy prawej krawędzi zdjęcia. Na trzecim szkoda uciętego ogona, a tak ogólnie, to światło miałaś przepiękne 🙂.
Quendi, jak już ktoś powiedział, na pierwszym za mało dołu i mina modelki trochę nietęga. Drugie zrobiłabym z niższej perspektywy.
pampera, niebo wyszło całkiem fajnie, ale mimo wszystko podciągnęłabym lekko kontrast, a pierwsze wyrównała, bo horyzont leci. No i ten płot (?) po lewej stronie + drzewa psują mi całość. Drugie foto już lepiej 🙂.


Jak naprawić coś takiego? 😡 Nie znam się bardzo na fotografii, ale z problemem ostrości przeszkody, a nie skaczącego zwierzęcia borykam się od zawsze, niezależenie czy robię zdjęcia psom, czy koniom na treningach/zawodach. Nawet jak jest ładny, słoneczny dzień wychodzą mi takie kulfony.

😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się