Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Moją proszę wpisać na listę dzidziusiów woltowych!
Śliczne słodkie malutkie dzidziusie. A potem zaczynają łazić i żreć piasek i kamienie popijając wodą z basenu (dziękik bogu nabieraną grabkami, a nie łopatką).
kenna narazie jednak mały cwaniak pociągnie raz i czeka aż rzeka popłynie. Mnie natomiast znów kroplówkuja :/
wpadam tylko z taką przyziemną informacją, chciałam się podzielić radochą  😀
Jakiś czas temu molestowałam Was o pomysły na wózek dla dwójki. I uwaga! Właśnie kupiłam wózek, okazało się, że jest nawet specjalna kategoria "rok po roku". Zamiast krzesełek można wpiąć gondole - my będziemy jeździć w wersji gondola + spacerówka.

Zdjęcia z dzieciakami wstawię po pierwszym spacerze, a wózek wygląda tak:
Magdalena to PegPerego może?
Brawo! Skąd wiedziałaś?
Chaff   dressage :)
21 maja 2012 20:49
O fajny pomysł, mnie by sié taki przydał!
Chaff, widzieliśmy taki na spacerze jakiś czas temu - moja reakcja: Michał, patrz, jaki zajefajny wózek zaraz zapytam jaki model i też musimy taki mieć!
Michał: "O cholera, wygląda jak murzyńska limuzyna..."

Reakcja dzieciaków pod blokiem, jak wyjęłam z auta: "ja pier***, prawie jak samochód!"

No fakt, jest ogromny. I prowadzi się go KIEROWNICĄ  😜
Chaff   dressage :)
21 maja 2012 22:01
No superancki🙂 muszę z J pogadać odnośnie zakupu🙂
A jak tam brzuszek malutkiego, niestety teo Grip Water nie dostałam🙁
świetny wózek 🙂

magdalena może mi uda się coś załatwić z grip water, jeśli jeszcze jesteś zainteresowana.

chaff a jak się czujesz?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
21 maja 2012 22:25
[quote author=Horciakowa link=topic=74.msg1404869#msg1404869 date=1337283567]
laktator - moja zmora krótko przed i po powrocie do pracy. Odciągałam mleko, bo nadal chciałam, żeby Adaś pił moje. Teraz też mnie to czeka.



Dawałaś radę odciągnąć na cały dzień? Ja wracam do pracy w połowie sierpnia i nie wiem czy dam radę odciągnąć tak dużo by starczyło małemu na cały dzień. Wydaje mi się to wręcz niemożliwe bo przecież pokarm tworzy się na bierząco..

Jeszcze jedno pytanie odnośnie powrotów do pracy i karmienia - czy jak wracam do pracy kiedy mały będzie miał niecałe 6 miesięcy powinnam mu wcześniej rozszerzać dietę? Wszędzie pisze, że na piersi dziecko ma być wyłącznie do 7 miesiąca.
[/quote]
Z pewnych powodów Adam miał rozszerzoną dietę przed piątym miesiącem, więc było mi trochę łatwiej, bo jeden posiłek to był obiadek. Ale pewnie i tak ze spokojem dałabym radę. Zaczęłam robić zapasy ok 1,5-2 miesiące przed powrotem do pracy. Wcześniej nie było sensu, bo skład mleka się zmienia. Karmiłam zawsze tuż przed wyjściem do pracy i miał tak zaplanowane posiłki, że karmiłam zaraz po powrocie do domu. Z czasem wystarczyło odciąganie na bieżąco, w pracy. Miałam bardzo obfitą laktację i jak się tak zbierało przez pół dnia to sporo tego było 😉 Zajęcie trochę upierdliwe, zwłaszcza jak szef mnie szukał i pytał dziewczyny z pokoju, gdzie ja się tak długo podziewam  🤣 Daliśmy jednak radę i teraz też mam takie plany.
Dziecko na piersi powinno, ale nie musi być do szóstego miesiąca. Przecież nie jest to nakaz - tak ma być i koniec. Możesz mu rozszerzyć dietę trochę wcześniej. Nic się nie stanie. Ja jeszcze nie wiem jak to zrobię. Czy zacznę jak skończy 5 miesięcy, żeby to było jeszcze przed powrotem do pracy, czy dopiero jak będzie miał to pół roku. Muszę jeszcze pomyśleć, zobaczymy jak wyjdzie.

Biala, superowe porównanie 🙂
shagyaaa, Diadula,cudne maluszki  😍
Kami, jakbyś jeszcze nie miała, to ja mam 🙂
Magdalena, wózek faktycznie superowy.
zapomniałam dodać, że Diadula cuudny Jędruś. Powodzenia dla Was.

Aleksandra czemu masz mieć cesarkę?

Kami masz wybrane piękne imię dal córeczki

Shagya ale cudo. a kocyk mmmm będzie miał pamiątkę Adasiek
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
22 maja 2012 06:38
Aleksandra czemu masz mieć cesarkę?

Bo mały leży dupą do wyjścia i jeszcze mam małowodzie  🙄
Jak się nie pośpieszy, to 14 czerwca z rana zostanę mamą  💃
Chaff   dressage :)
22 maja 2012 07:32
AleksandraAlicja chociaż na spokojnie sobie pójdziesz odebrać dzidziusia, bez czekania i w sumie bez stresu, są zalety takiego rozwiązania.  Ja nie miałam cesarki ale w sumie nie obraziłabym się jak bym mi lekarz zaproponował, bo przy Tadziu miałam niewydolność łożyska i urodziłam ledwo w 41 tyg...nie chciałabym już przechodzić porodu kleszczowego drugi raz🙁
Magdalena bo sama mam PegPerego więc poznałam ich linię 😉

Dziewczyny bo nie doczytałam...dlaczego macie problem z kupnem gripe water? Są przecież w każdej aptece...
Kami   kasztan z gwiazdką
22 maja 2012 08:15
Horciakowa chętnie przygarnę, bo mojego TZ to mogę jeszcze ze trzy miesiące prosić  😀iabeł:

Galop dzięki  🙂 Ja chciałam Anetkę, ale mężowi się nie podobało za bardzo i zaczął do małej mówić Monisia, więc już pewnie tak zostanie  😁

Jak reagowałyście jak ktoś Was łapał za brzuch w ciąży  👀 Ja mam na tym punkcie fioła - generalnie nie lubię być dotykana/całowana/przytulana przez ludzi. Łapanie za brzuch uważam za równoznaczne ze złapaniem kogoś za np. piersi. Niestety w ten weekend poszła plotka wśród znajomych królika i nasza klientka, z którą się widuję raz na pół roku pierwsze co zrobiła jak mnie zobaczyła, to zaczęła głaskać po brzuchu  👿 Ponieważ to jedna z lepszych hurtowniczek to się mocno ugryzłam w język, ale miałam ochotę kobiecie odwinąć... Macie jakieś sprawdzone odzywki, żeby ludzie trzymali łapy z daleka  👀
Macie jakieś sprawdzone odzywki, żeby ludzie trzymali łapy z daleka  👀


... że dotykanie brzucha pobudza skurcze macicy 😉

Pozdrawiamy wszystkie mamy!

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 maja 2012 08:40
RaDag, jak słodko 🙂

Horciakowa, czy ty się z przystojniakami na wkkw do Baborówka w połowie lipca wybierasz? jeszcze młodszego na żywo nie widziałam 🙂

wkleję wam wczorajszy popis Mani,na fb już wrzucałam,ale co tam,dumna jestem 🤣
Diadula spóźnione gratulacje 🙂  :kwiatek:
Jejku dziewczyny co się tak spieszycie. Chyba jeszcze trzech wcześniaczków w tak krótkim czasie nie było. Dobrze że chłopaki sobie radzą i wy mamusie też 🙂  :kwiatek:

Ja właśnie zaczynam 31 tydzień. Czuję się jak wieloryb już i wszystko mnie wk... w tym własne kalectwo najbardziej :/

Ktoś - fajne  😁
Ktoś - super Mania i jaki długi wierszyk się nauczyła  👍 a jaka dama z niej 🙂
Ktoś - rozkoszna! I jaki talent aktorski  😁

Franciszek wprawia się w powożeniu  😎
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
22 maja 2012 11:35
Ktoś, mam zamiar się pojawić, ale to jeszcze nic pewnego. W każdym razie plany są. Muszę znaleźć nianię, która ze mną pojedzie  🙂

Dziewczyny czym psikacie swoje maluszki, żeby odstraszyć wszelkie komary i meszki? Większość preparatów jakie widziałam jest dopiero od roku  👀
Horciakowa ja naklejalam specjalny plaster na komary albo na wózek albo na ubranie dziecka.
plasterki działaja i odstraszaja pacierajstwo
http://www.mosbito.pl/?link=produkt&id=plastry_na_komary
Chaff   dressage :)
22 maja 2012 12:06
Plasterki są bardzo fajne, nawet na siodła sobie kiedyś pryklejałam i pomagały🙂

galop dziękuję , na razie dobrze, nie mam czasu się na sobie skupiać bo ciągle coś przy Tadziu mam do zrobienia, jutro idę do lekarza więc się okaże co słychać i widać.

Atea ale masz tam fajnie, zazdroszczę kontaktu z końmi, mnie tego teraz bardzo brakuje🙁 i Franio jak zwykle super!

Emilka już główkę super trzyma🙂
odnośnie trzymania za brzuch ja też tego nie cierpię i mówię wprost albo robię szybki wykręt uniemożliwiające dotykanie🙂
magdalena może mi uda się coś załatwić z grip water, jeśli jeszcze jesteś zainteresowana.


galop, byłabym bardzo wdzięczna, napiszę Ci PW.

Muffinka, jak Juka potrzebowała (ona w wieku Twojego Filipa) to było wszędzie, teraz nigdzie w Pl nie ma  🙁

Aleksandra, moja Julka jest z 14 czerwca. Doczekaj  😀
Atea, super fota!

Chaff, jeszcze raz wielkie dzięki  😀

Nam mosbito nie pomagało - ma żółty kolor i owady wręcz siadały na nim  😤

Magdalena no kurczę. Znajomi ostatnio kupowali i nie mieli z tym żadnego problemu.
a mogłabyś dopytać gdzie? Nie robiłabym kłopotu galop.
Ushia nawet wstawiła linka do aukcji z allegro - ktoś przywozi z GB i tu sprzedaje.
Zapytam.

edit: Kupowali w aptece koło mnie. Napisz mi na pw swój numer telefonu. Podejdę tam dziś i spytam czy jest. W razie co zadzwonię do Ciebie.
Może zamiast "Gripe water" trzeba powiedziec w aptece po prostu "Woda koperkowa". Może farmaceutki nie czają o co chodzi 🙂
Czają czają. Niestety tego już nie produkują.
Moje dziecko usypia jak tylko usłyszy laktator...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się