* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

No tak, ja narzędzia też na pewno jakieś znajdę 🙂 skupilam się tylko na konskich rzeczach  🤬 Co z tym magazynem w Palacu kultury?
Spróbuję coś znaleźć. Trzymajcie się i nie załamujcie  :kwiatek:
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
26 marca 2012 14:48
sprzętu zbędnego nie posiadam ale jeśli potrzebna tania siła robocza przy odbudowie - to myślę że parę osób się skrzyknie do pomocy + finansowo + transport też możecie na mnie liczyć - tylko w sposób uporządkowany dajcie znać konkretnie co potrzeba - np drewno na x boksów, siano dla x koni itd. - z takim info łatwiej pomagać...

Mam kilka kantarów. Mają jednak mały rozmiar. Niby COB , ale małe. Jeśli się przydadzą to podajcie adres na jaki mamy je przesłać. Mój nr tel 793 24 12 06. Agata Stępień.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 marca 2012 14:53
monikas123 to nie miejsce i czas na fochy 😉

O tych narzędziach to też z wrażenia nie doczytałam. Zapytam ojca, może się coś znajdzie 🙂
Żałuję, że nie mogę pomóc siłą wlasnych rąk..

jasne że nie czas na dziwne teksty, trzeba pomagać  😀
horse_art
Ja mam wędzidło do oddania 10,5 i jak są potrzebne małe kanarki to chętnie oddam parę  może jakiś toczek się znajdzie
horse_art, trzymajcie się. Jeszcze dzisiaj skompletuje jakąś paczkę i wyślę. Mam jakieś zbędne rzeczy w siodlarni
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 marca 2012 17:00
horse_art ochraniacze na  przody, czaprak , wędzidełko 12,5 cm,  skórzany uwiąż- samoróbka coś ala smycz ale mocne sprawdzone, lonża ( też samoróbka też używana i sprawdzona ), szczotka, dziegieć,  olej przeciwko pękaniu kopyt   i tarnik  ( który jest lekko rdzą ojechany ale można go sobie przeczyścić i lekkie pęknięcia zawsze przypiłować) + jak dostane nr konta podeślę pare groszy.

Mi też kiedyś ktoś pomógł, w momencie gdy byłam/zostałam  bez niczego. Dzisiaj  mam okazję ,,podać dalej". Fakt nie są to rzeczy nowe ale jeszcze posłużą.

Na pocztę pogonię najwcześniej w piatek. Paczkę przygotuję w tygodniu. Jeśli mąż znajdzie jakieś niepotrzebne narzędzia też dorzucę.

Trzymajcie się jakoś... chociaz wiem że brzmi to infantylnie w stosunku do tak ogromnej tragedii.
Wierzę że sobie poradzicie i wszytsko skończy się dobrze.

kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
26 marca 2012 17:25
Mój ojciec dorzucił kilka kilogramów gwoździ. Cała nowa paczka. Takie uniwersalne 70mm. Myślę, że się przydadzą. Będzie robił jeszcze przetrzep w garażu. W piatek leci od nas przesyłka. Czy takie "ludzkie" rzeczy też porzebne? Wiem, że budynek mieszkalny ocalał, ale może jednak czegoś brakuje?
DRODZY REVOLTOWICZE Z WARSZAWY I OKOLIC

Proponuje zacząc zbiorkę rzeczy w ten czwartek 29/03/2012 w Palacu Kultury i Nauki od godziny 13:30 do 18😲0
Wejscie od ul. Marszałkowskiej antresola po prawej stronie kasa biletowa XXX p.
W tym czasie bede w pracy wiec moze byc tak że bedzie kolejka i nie za bardzo bede mogla gadać ale na hasło revolta odwdzięcze sie szerokim uśmiechem

Pewnie jeszcze zbiórke przeprowadzę w ta sobote ale dam znać co i kiedy dokładnie

Jezeli Wam te terminy nie odpowiadają można również do mnie do domu przywieźć adres podam dla zainteresowanych na priv mieszkam na Mokotowie

Transport chce zamówic na najblizszy  poniedziałek.

Mam propozycje żeby do rzeczy które będziecie w stanie przekazać doczepić kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem albo chociaż nickiem z forum (
wtedy będzie wiadomo co od kogo i komu skladac podziękowania ).

Jakieś  uwagi sugestie bardzo prosze jestem otwarta na propozycje
aszhar a jak z kasą na wysylkę? Może niech każdy coś tam dorzuci do paczek w kopercie np?
aszhar a jak z kasą na wysylkę? Może niech każdy coś tam dorzuci do paczek w kopercie np?

Nie smialam nawet prosić o to bo głupio ale przyslowiowa dokladnie złotówka na bank się przyda
No pewnie, dlaczego miałabyś sama za wszystko płacić, tym bardziej, że tego może się sporo uzbierać 🙂
No pewnie, dlaczego miałabyś sama za wszystko płacić, tym bardziej, że tego może się sporo uzbierać 🙂


No mam nadzieje że uzbieramy duzo przydatnych rzeczy😀
Poszukam w domu, niewiele rzeczy mam, ale pewnie coś się znajdzie.

W niedzielę będę jechać na trasie Poznań -> Szczecin. Jakby ktoś chciał coś oddać, mogę wziąć ze sobą, ale jadę pociągiem, więc raczej rzeczy lekkie.

Na forum siedzę raczej rzadko, najlepiej pisać na gadu 1283868 lub mejla nacioluu@tlen.pl
Naciol😉 Jakby co ja u siebie w stajni też szukam, mam kontakt z sąsiadkami z Trzeszczyna i też wiem, że zbierają, ja dopiero jutro będe przetrzepywać szafki i inni pewnie też😉 Jakby co już rozmawiałam z kolegą i jak będzie jechał do Brzózek to upychamy w jego auto i jedziem więc możesz mi lub dziewczynom z Trz... przekazać😉
dziekujemy!!!

wszystko co wymieniliscie sie przyda
malutkie kantary nie...ale - je mozna wymienic na coś...np zaplacic nimi kowalowi wiec - tez sie przydadza 🙂

konto wieczorem - jak p. magda wroci, bo niewiemy gdzie ma zapisane ;/
wtedy tez wiecej napisze...
listy rzeczy ciezko napisac tak na goraco, bo nie jestem w stanie ogarnąc co już zadeklarowane ze dostaniemy 🙂
napewno ten osprzęt do siodel, bo widze ze i tu zostały zaoferowane  :kwiatek:
miejscowi też maja dać/pozyczyć

na pewno potrzebna padokówka dla tej starej kucki... cienka. rozm chyba 125
ma ktoś może?
moze być podarta, brudna ...

prąd już uruchomiony na kawalek domu, damy rade pralke podlaczyć ....

jakies leki, suplementy itp tez sie przydadzą - narazie obrazen i przeziębień, chorób brak, ale tak na przyszlosc... wszystko się stopilo co bylo ...

prosze przysylajcie w paczkach swoje dane - zebym mogla zrobić liste podziekowań  :kwiatek:

a i przepraszam za literowki itd ...pisze szybko z doskoku...

eh..dopiero dochodzi do nas co by bylo gdyby nie wiele dobrych zbiegów okoliczności (obudzenie się pani ktora zaalarmowala, przejezdzanie akurat chlopaków z wioskowej OSP ...

a czy moze ktoś wie jak zdobyć wóz starazacki dla nich?
opowiadali że mają nową super pompe - wiecej wody=szybsze gaszenie... ale ich stary wóz jest nieprzystosowany... wiec lezy ona w garażu ;/
chcielibyśmy się jakoś odwdzieczyć ...jakiś projekt im napisac na to cyz coś ...
Ja z rodzinką dajemy jedno siodło i troche szczotek  😜 Miejmy nadzieje, że już wszystko bedzie dobrze.  😀
też coś mam, jakiś kask, popręg, wędzidło, ze dwa czapraki i podkładka pod siodło też się znajdą. tylko dam radę to wysłać dopiero w przyszłym tygodniu.. chyba, że ktoś z lubelskiego ma zamiar wysyłać paczkę to bym się podczepiła :kwiatek:
To ja dorzucę też witaminę C, jakieś bandaże, opaski uciskowe, wazelinę, żłób itd. w takiej sytuacji niczego za dużo....będziecie wymieniać sobie dalej najwyżej 🙂
witam.poszperam w tym co mamy,jezeli uda sie cos znalezc co nadaje sie do uzytku napewno wyslemy.beda jakies czapraki,moze jakies pusliska,i kantary.znajde napewno jakas derke-ale mala.moze sie przyda.moze ktos bedzie jechal z Lodzi do Was to prosze o wiadomosc dorzucimy to co mamy.moze podam swoj numer tel do kontaktu tej sprawie  795-53-00-47 Inga.a jak nie to wysle poczta.nie bedzie tego duzo i jest to uzywane.ale zawsze cos-tak na poczatek.to straszne co Was spotkalo,wspolczuje...   
  pozdrawiam....


[glow=red,2,300]UWAGA ŁÓDŹ!!![/glow]

Domowiłam się ze znajomymi Gagi - jutro - TJ. WE WTOREK rano ok.8.30 - 9.00 w Łodzi na Widzewie w okolicach McDonalda. Jeszcze bedziemy się telefonicznie "zgrywac". Bambulina - może pasowalo by Ci wpaść w tych godzinach i dorzucić rzeczy?
Niestety prosto z widzewa muszę jechac moja mamą na zmianę opatrunku po operacji więc nie będę miała czasu żeby gdzieś jeszcze jeździć...

Pozdrawiam serdecznie...
Horse_art - uściski...


aaaa! kontak🙂 Asia Jasińska 501 230 590
Czy ktoś będzie robił listę rzeczy już wysłanych?
A ktoś z Kielc jest chętny się dołączyć do wysyłki?
Może rzeczywiście róbmy jakąś listę. Ja sama jeszcze dokładnie nie wiem co pójdzie ode mnie, ale jak wyślę to od razu napiszę co poszło
Mnie chodzi o to, że tu już z pięć osób napisało, że wysyła wędzidło 12,5, kucka na to wędzidło jedna. Więc jak mam wybór to wyślę wędzidło 14,5 . Rozumiem, że niektóre rzeczy można sprzedać, ale wolałabym wysłać rzeczy, które są AKURAT TERAZ potrzebne.
marysia 550 tak właśnie to zrozumiałam 🙂 Tylko czy ktoś już coś wysłał? Jeżeli tak to niech pisze co, a wtedy właśnie inni będą mogli skorygować własną wysyłkę
KOCHANI WARSZAWA I OKOLICE
Spłyneło do mnie mnostwo priv i oto wersja zmodyfikowana

27/03/2012 rzeczy można oddawac na Mokotowie w sumie przez caly dzień
28/03/2012 Jak wyżej
29/03/2012 do godziny 11😲0 Mokotów potem od 13:30 do 18😲0 PKiN
30/03/2012 Mokotow
31/03/2012 Albo Mokotow albo PKiN ( dam znac co i jak w piątek )
01/04/2012 Mokotów tak do godziny 12😲0 (później czeka mnie pakowanie:P )

W sprawie podania danych personalnych abo nicku nic sie nie zmieniło jeżeli będziecie mieli ochotę to zróbcie liste przekazywanych rzeczy jezeli nie ja taka listę utworze  i bede na bierzaco informować co już mamy

Bardzo proszę rowniez o przysłowiową złotowke na transport jeżeli okaże się że np pieniążków trochę zostanie po transporcie wplacam na konto włascicieli stajni

Podaje kontakt do siebie 534854964 nie zawsze mogę odebrac ale na pewno oddzwonie
Anna Sobolewska


Info na temat mojego adresu na priv

edit: lit
jak bedzie jakies dodatkowe 12,5 to się nie obraze, dla mojego sie przyda (stoi teraz poza brzózkami) bo cześć moich rzecyz też się też spaliła bo tu były

dlatego pisze - oddawajci etylko to co wam niepotrzebne... po nie ogarniemy czy sie coś zdubluje czy bedzie w nie takim rozmiarze (choć konie rózne - i kucaka i takie wielkie , derki chyba 165 ? )...a jesli nawet, to też sie przyda... czy zamienić, czy sie tym rozliczyć...

dziekujemy !

dostalam jakies rzecyz wlasnie - przywieziono...
napewno w tym kolezanaka pozyczyla derke - ide zobaczyc czy na jakiegos pasuje 🙂
co do transportu, mąż orzekł, że taniej  jest puscic 3 paczki 30 kg niż jedną na 80kg.
i sie walnęłam w cenie, bo jest 14 zł plus vat, ale niech to powyzej 12 zł będzie moim wkładem malutkim.

Aszhar Ty będziesz pakować?

jakby ktos z łodzi chciał powysyłać to ja mogę się zadeklarować, mam pudla, strecz, taśmę. niby nic a przy 5 paczkach schodzi ponad rolka streczu.

kartony (na szczotki kantary i drobnicę plus suplementy) mozna dostać w kazdym sklepie spozywczym za darmo, moze pomoze ktos i podrzuci ich trochę do aszhar,  zeby nie musiala sama jeszcze latac(jesli ona przygotowuje paczki)
Ja na pewno podrzucę kartony i jak trzeba to pomogę też pakować
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się