Wybory 2015 i to co po wyborach.

To prawda. Im ten wrak na nic , ale jak patrzą że Polaczki się gotują to mają niezłą polewkę , a my im możemy skoczyć obunóż na warsztat  😁

Busch - Co żeś tak zaniemówiła , zadałem ci pytanie jako ekspertowi od zamówień dla naszej zbrojeniówki . Chyba że ty tylko tak pitolisz , że Francuzi odpowiadają za całe zło tego świata , jak Ruscy w filmie wojna polsko - ruska  😁 😁 😁
busch   Mad god's blessing.
05 stycznia 2016 21:32
ekwan, tu masz rację, tylko pytanie - jak to się stało że się Polacy w tej sprawie tak pultają? Jakby to była cywilna katastrofa, to pewnie wszyscy by się domagali porządnego śledztwa, wraku, rekonstrukcji itd., a w sprawie Tupolewa tak się udało ludzi skłócić, że walka o wrak stała się prawie jak publiczne bekanie... Wszyscy się patrzą z niedowierzaniem że coś tak niestosownego zaproponowałaś 😉. Wg mnie PO od początku tak pogrywało z PiS-em, żeby przekręcić tragedię łączącą ludzi w szopkę katotalibanu.

Smok10, no ciekawe że Francja się zaczęła bać tej transakcji jak już kaskę zebrała za 12 okrętów 😁. Co się tak uczepiłam? Bo zaczęłam udział w wątku od komentarza o francuskich helikopterach i po prostu ciągnę ten wątek. Chyba najlepszy jest przykład z Francją jak mówimy o korzyściach politycznych z handlowania z Francją... chyba że chcesz pogadać o Paragwaju i wyciągnąć z tego jakieś wnioski o transakcji polsko-francuskiej 😉
Co do zaniemówienia... weź Ty się uspokój, jesteśmy na forum dyskusyjnym, a nie czacie, wyobraź sobie że teraz mogę odejść od komputera i nie odpowiedzieć Ci nawet przez kilka godzin  😲. Niebywałe, co nie?

s.heykowski, ciekawe jest to co piszesz, nie wiedziałam że PiS też sobie teraz czeka do marca na wrak  😂. No to fajnie, ci nasi polscy politycy to jednak wszyscy po jednym pieniądzu  🤣

W przypadku helikopterów nie było alternatywy - albo francuskie maszyny albo polski przemysł. Były trzy możliwości: francuski helikopter- Łodź, amerykański - Mielec, włoski - Świdnik.


W tym wszystkim sporo prawdy , poza faktem że tak w zasadzie to nie ma tam Francuskiego helikoptera , który tak bardzo leży busch na sercu i Francuzów w tej transakcji jak na lekarstwo  .  😁

Ale drugi fakt że i tak wszystkie były by w większości produkowane w Polsce .  😁

Można się nawet pokusić o opinię że wszystkie są lepsze od rodzimych konstrukcji  🙄
No to fajnie, ci nasi polscy politycy to jednak wszyscy po jednym pieniądzu  🤣


No to akurat może nienajgorszej o nich świadczy, bo takie są realia, czyli międzynarodowe prawo lotnicze. Dochodzenie prowadzi ten, u kogo wydarzyła się katastrofa a dopóki prowadzi, to może trzymać dowody.

[quote author=Smok10]
Ale drugi fakt że i tak wszystkie były by w większości produkowane w Polsce .  hih
[/quote]
Amerykanie i Włosi mieli za sobą bardzo silne lobby z Mielca i  Świdnika, bo to duże zakłady, co zostało sprytnie politycznie wykorzystane. Francuski Airbus tego lobby nie miał, bo dopiero zaczyna inwestycje w Polsce.

[quote author=Smok10]
Można się nawet pokusić o opinię że wszystkie są lepsze od rodzimych konstrukcji  icon_rolleyes[/quote]

Nie ma żadnej rodzimej konstrukcji i na nic takiego się nie zanosi, na razie jeszcze nie te możliwości. Jedyne w miarę polskie co robimy to W-3 Sokół, który jest polską modernizacją starego radzieckiego Mi-2 z lat '60. Black Hawk to też stara konstrukcja, jeszcze z czasów wojny wietnamskiej.
Nie zaczyna . bo Polacy już robią dla Airbusa od wielu lat instalacje odgromowe na Podkarpaciu i nie jestem pewien czy nie windlety , i słyszałem o jeszcze jakichś pierdołach. Airbus nie jest Francuski ma tylko siedzibę w Tuluzie . 😉 A jak dołączymy do Airbusa to będziemy jednym z 50 krajów w których produkowane są części do Airbusów , Helikopterów i innych. Żaden Airbus nie jest wytworem jednego kraju . Jak prawe skrzydło robią Anglicy to lewe mogą robić Włosi i tak jest ze wszystkimi częściami do Airbusów. Swoją drogą zdarza się że do siebie nie pasują  😁 😁 😁 Dla nas najważniejsze że jakiego wyboru byśmy nie dokonali to żeby był on po właściwe stronie.  😉 Nie koniecznie nasze wojsko musi latać ma Milach czy Kamowach  😀 Lepsze Już Caracale czy Blackhawki  😉

P.S Co do Airbusa , to lepiej żebyśmy wchodzili w ich skład , tak czy owak  😉 Zresztą korzystamy już z ich śmigłowców od dawna  🙄
A mnie sie wydaje ze to pis rozkrecil akcje z wrakiem, zamachem i sklocilo narod. Od poczatku odmawiali wiarygodnosci polskiemu sledztwu prowadzonemu prze organy panstwa polskiego zanim jakiekolwiek konkluzje byly ogloszone (typowy ich pomysl na rzadzenie krajem - zgnoic panstwowa instytucje i na jej miejsce najlepiej powolac nowa wg ich zasad). W parlamencie europejskim organizowali - pan duda tez-  konferencje podwazajace polskie sledztwo ( to tak apropos gorszego sortu..).

Wlasnie to jest problem z pisem - wg nich prawdziwe panstwo polskie moze byc tylko powolane do zycie przez pis i wg zasad pis. Wszystko co zostalo zbudowane przez nie-pis to zlodziejstwo, masoneria, komuna, gestapo, targowica, itd
Ja nie wiem po co my w NATO jesteśmy, skoro nawet wraku nie potrafimy odzyskać z katastrofy, o której wszyscy twierdzą że była splotem tragicznych okoliczności i każda inna wersja wydarzeń to głupie teorie spiskowe. Jak mamy liczyć na zbrojną pomoc NATO w razie konfliktu, kiedy nawet w sprawie wraku z nieszczęśliwego wypadku nie jesteśmy w stanie nic wyegzekwować?Jest odwrotnie - sojusz nie będzie przecież ryzykował konfliktu z powodu wraku, złomu, relikwii - jakkolwiek byłby w naszym kraju nazywany (lub odczuwany).
Jest odwrotnie - sojusz nie będzie przecież ryzykował konfliktu z powodu wraku, złomu, relikwii - jakkolwiek byłby w naszym kraju nazywany (lub odczuwany).


Też jestem zawiedziony że z powodu wraku NATO nie wypowiedziało Rosji wojny .  😵
busch   Mad god's blessing.
05 stycznia 2016 22:50
Teodora, chodzi mi o to, że jako partner i członek NATO powinniśmy otrzymać wrak z powrotem, gdyby rzeczywiście politycy byli tym zainteresowani. Niedawno Turcja zestrzeliła samolot rosyjski, który znajdował się nad ich terenami przez kilka sekund i żadnego konfliktu zbrojnego jeszcze między tymi krajami nie ma (i raczej się na to nie zapowiada), więc naprawdę nie rozumiem dlaczego miałby być konflikt zbrojny z Polską, członkiem NATO, po tym jak wyrazilibyśmy jasno swoje życzenie odbioru wraku. Rozumiem jak satelity rosyjskie jak Białoruś boją się nawet spojrzeć krzywo na Putina, ale Polska podobno jest bardziej "na zachodzie"... podobno.
Ciekawe porównanie . Wojskowego w pełni uzbrojonego samolotu który naruszył terytorium obcego pastwa , do cywilnego samolotu który odbywał zaplanowany lot  😵 Kiedyś Rosjanie zestrzelili cywilnego Jumbo Jeta z 300 ludźmi na pokładzie tylko dlatego że zboczył z drogi i przeciął ich terytorium  🙄

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Korean_Air_007
Ale co ma nato do wraku?? Nato to sojusz militarny w celach obronnych a nie w celach prowadzenia sledztwa lotniczego czy rozwiazywania sporow cywilnych.

Nowy prezes orlenu z nadania PIS podpisal kontrakt z ruskimi. Ciekawa polityka dywersyfikacji dostawcow ropy... chyba poprostu musieli zrobic na odwrot niz POwski prezes planowal. A interes polski???

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,19428435,nowy-prezes-orlenu-postawil-na-rope-z-rosji.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=BizTechLink

Jak to co ma . NATO w imieniu Polski i pod wodzą PIS powinno najechać Rosję i zabrać im wrak . Taki jest tok rozumowania busch.  😵
busch   Mad god's blessing.
06 stycznia 2016 10:26
Wiecie co... chyba sobie przypomniałam czemu nie piszę w tym wątku  😵. Za stara chyba jestem na tłumaczenie trzy razy swoich opacznie zrozumianych postów. Tęsknię do czasów kiedy ten wątek odwiedzała jeszcze Tania i był bardziej luźną pogawędką bez legitymowania się przynależnością i brakiem przynależności partyjnej co dwie strony  🤣

W sumie szkoda bo wygląda na to, że od s.heykowskiego mogłabym się ciekawych rzeczy dowiedzieć, o których nie mam pojęcia  :kwiatek:
Dlaczego uważasz że twoje posty są opacznie zrozumiałe ???  😲 Przecież operujesz konkretami .

Na co ci NATO skoro nie mogą odebrać wraku. Nikt nie zrozumie o co ci chodzi i co ma do tego NATO.
Dlaczego Polacy wybrali Francuski helikopter. Nic mi o tym nie wiadomo  🙄 I jaki wg, ciebie powinni , albo mieli by wybrać ?

Ciężko cię zrozumieć o co ci chodzi i wobec kogo przedstawiasz jakieś zarzuty i co miał bu ci wyjaśnić p. heykowski  🙄

Już teraz wiemy gdzie na ciągnie PIS  😵 😵 😵

http://www.tvn24.pl/dzis-ma-dojsc-do-spotkania-kaczynski-orban,608453,s.html
Na niepoważnie: Budapeszt w Warszawie

Ale kto powiedział że byłby desant powietrzny? Ja nie rozumiem - podobnie jak Presja - dlaczego PO nie naciskało na wydanie wraku. Ja nie wiem po co my w NATO jesteśmy, skoro nawet wraku nie potrafimy odzyskać z katastrofy, o której wszyscy twierdzą że była splotem tragicznych okoliczności i każda inna wersja wydarzeń to głupie teorie spiskowe. Jak mamy liczyć na zbrojną pomoc NATO w razie konfliktu, kiedy nawet w sprawie wraku z nieszczęśliwego wypadku nie jesteśmy w stanie nic wyegzekwować?

To o desancie było celowym przejaskrawianiem. Co miał Tusk zrobić, jeśli Rosja odmówiła wydania wraku? Czym zagrozić Rosjii? Tylko nie mów, że za mało się starał, bo tego nikt z nas nie wie. Argumentu o byciu członkiem NATO w kontekście odzysku wraka w ogóle nie rozumiem, bo co ma piernik do wiatraka.

Mając do wyboru - czy wybrać śmigłowiec dla przemysłu (niezupełnie polskiego), czy wybrać śmigłowiec dla polskiego wojska wybraliśmy to drugie, i tyle.


O to właśnie mi chodziło. Bo patrząc z boku, wydaje to się proste - zamknęli/sprzedali, ludzie pracę stracili. Czyli oczami Presji -  samo zło. Tyle, że za taką sprzedażą stoją warunki ekonomiczne połączone z celem, który chce się osiągnąć. A tego  z boku nie widać.

Podobnie jak z polskim węglem. Halo pokrzykiwała, że należy go wydobywać, bo jest. To, że jest to ekonomicznie nieopłacalne, bo taniej można kupić - nieistotne. Zasadność stawiania na węgiel, z powodu którego jesteśmy jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów Europy - też nieistotna.  W tej ziemi jest węgiel, drogi, trujący każdego z nas - ale jest!  Czyli trzeba wydobywać.
Caracal którego ma zakupić  nasze wojsko nie jest żadnym helikopterem Francuskim , pomijam że dołączenie Polski do grupy Airbusa daje olbrzymie szanse . Bo to nie jest tylko kwestia budowania podzespołów do Caracala ale przy odrobinie chęci współprodukcja podzespołów do Airbusa i dołączenia do programu który obejmuje ok 50 państw na świecie . 😉 Jedyne co w tym Francuskiego to tyle że Francja ma udziały w Airbusie tak samo jak wiele innych państw , no i siedzibę Airbus ma w Tuluzie ale na tym koniec jego Francuskości  🤣 Nasze Lotnicze Pogotowie Ratunkowe od lat używa helikopterów Airbusa i bardzo sobie chwali . 😉
Blackhawki to reanimowane trupy których bardzo chcieli by się pozbyć Amerykanie

Agusty włoskie też trącają myszką . Zresztą Włosi chcieli nas już ubrać w swoje samoloty szkoleniowe których plany zakupili wieki temu od Rosjan , po to żeby wycofać kasę  😁 😁 😁
Caracal którego ma zakupić  nasze wojsko nie jest żadnym helikopterem Francuskim

no niezupełnie, to jest projekt francuskich inżynierów z państwowego francuskiego konsorcjum  Aerospatiale, a ściśle mówiąc wersja rozwojowa śmigłowców Cougar i Super Puma
Tu się zgadzam , ale kwestia wyboru projektu  biura konstrukcyjnego i helikoptera  Aerospatiale którego produkuje Airbus to normalna sprawa . Ktoś go musiał skonstruować . Nasze rodzime konstrukcje to w zasadzie rozwojowe wersje MI 2 z którym mają juz tyle wspólnego co Blackhawk z UH-1 ( Pomimo że żaden inny się tak nie sprawdził bojowo jak UH-1 Huey tyle że 50 lat temu )  😁 Włosi chcieli nam sprzedać na siłę swojego cudownego Aermacchi M-346 ( samolot szkolno bojowy ) który był rozwojową wersją Rosyjskiego  JAK- 130  😁 😁 😁 No i co , politycznie było by miło współpracować z Włochami ale nasze wojsko latało by na starych Rosyjskich trupach po Włoskim faceliftingu trochę lepszych od naszych 50 letnich Iskierek i podobno juz parę sztuk nam wcisnęli 😂

Blackhawk o którego jest tyle awantury ma prawie 40 lat , tyle czasu minęło od lotu braci Wright do pierwszego lotu odrzutowca 😁 😁 😁


Teraz wszyscy widzą kto rządzi w Polsce skoro Premier Węgier spotyka się z panem Jarkiem a spotkań z Szydło czy Duda nawet nie planuje  😁

http://www.tvn24.pl/spotkanie-kaczynski-orban-kaczynski-i-orban-spotkali-sie-w-niedzicy,608453,s.html
Blackhawk o którego jest tyle awantury ma prawie 40 lat  😁 😁 😁

Chyba już nie ma awantury, awantura była w czasie kampanii wyborczej kiedy można było narodowi ciemnotę wciskać i się lansować na wielkich obrońców polskiego przemysłu. Ale niektórzy kibice nie załapali o co chodzi i dale powtarzają jakieś bzdury. Polityka to taki sport, w którym kibice są bardziej zapalczywi niż zawodnicy.

[quote author=Smok10]
Teraz wszyscy widzą kto rządzi w Polsce skoro Premier Węgier spotyka się z panem Jarkiem a spotkań z Szydło czy Duda nawet nie planuje
[/quote]

No bo wreszcie mamy powrót do czasów PRL kiedy nie rządził żaden premier, tylko I prezes, pardon, sekretarz partii będącej przewodnią siłą narodu
Bo zawodnicy wygrali mecz i szykują się do następnego , a kibice dalej wyznają swoich bez względu na wynik meczu. Teraz mogą nam zaśpiewać .. Polacy nic się nie stało  😵


A jak mówiłem że Prezydent i Premier to figuranci sterowani przez Prezesa to mnie wyśmiewali i prosili o dowody  😵

Jakich jeszcze można lepszych dowodów dostarczyć , skoro Premier Węgier nie spotyka się z głowami państwa tylko je ignoruje i przyjeżdża do równego sobie czyli p. Jarka  🙄
A jak mówiłem że Prezydent i Premier to figuranci sterowani przez Prezesa to mnie wyśmiewali i prosili o dowody


Lepszego dowodu już chyba nie trzeba, w ogóle to spory dyshonor, jeśli premier jakiegoś kraju przyjeżdża w gościnę i nie uznaje za stosowne spotkać się z kolegą , czyli koleżanką po fachu. Ale nie takie cuda jeszcze zobaczymy




Blackhawk o którego jest tyle awantury ma prawie 40 lat , tyle czasu minęło od lotu braci Wright do pierwszego lotu odrzutowca 😁 😁 😁






Przecież nie chodzi o ten sam BH co był produkowany x lat temu. PZL Mielec zaproponował najnowocześniejszą jego wersję z pełnym uwzględnieniem potrzeb MON. Model który miał trafić do armii jest już po wielu modyfikacjach technicznych, które były wdrażane przez lata doświadczeń. Pomijając już fakt zwolnień które liczy się w "setkach". Caracal jest nie tylko maszyną droższą w zakupie ale i w eksploatacji. Ciekawy jest również fakt że Polska musi za tą maszynę zapłacić prawie 2 razy tyle co Brazylia. Widać mamy taki gest. A może posłowie z poprzedniego rządu mieli taką hojną rękę? Tak czy siak uważam że należało zadbać o to by przetarg wygrała fabryka znajdująca się na terenie naszego kraju. Serio już nic nie potrafimy sami dobrze zrobić?
Przecież nie chodzi o ten sam BH co był produkowany x lat temu. PZL Mielec zaproponował najnowocześniejszą jego wersję z pełnym uwzględnieniem potrzeb MON. Model który miał trafić do armii jest już po wielu modyfikacjach technicznych, które były wdrażane przez lata doświadczeń. Pomijając już fakt zwolnień które liczy się w "setkach". Caracal jest nie tylko maszyną droższą w zakupie ale i w eksploatacji. Ciekawy jest również fakt że Polska musi za tą maszynę zapłacić prawie 2 razy tyle co Brazylia. Widać mamy taki gest. A może posłowie z poprzedniego rządu mieli taką hojną rękę? Tak czy siak uważam że należało zadbać o to by przetarg wygrała fabryka znajdująca się na terenie naszego kraju. Serio już nic nie potrafimy sami dobrze zrobić?


BHt to jest ta stara, ponad 40=letnia  konstrukcja, tylko z nowym wyposażeniem. Nie da się już jej dalej rozwijać bo jest technologicznie przestarzała, tak jak nie da się w nieskończoność modernizować Poloneza. Technika wojskowa się bardzo szybko rozwija i w tej konstrukcji nie ma już miejsca na nowe elementy ani konstrukcja nie wytrzyma mocniejszego silnika. Amerykanie mogli wystartować do pzretargu z nowocześniejszym śmigłowcem, ale nie wystartowali, bo jest i droższy i nas na niego nie stać, albo  najwyraźniej nie chcą go na razie produkować w Polsce.
Black Hawk spełnił tylko 50 ze 105  wymagań przetargowych MON, więc nie pisz że spełnił wszystkie. Caracal spełnił 71. Caracal jest droższy bo jest większy, nowocześniejszy i znacznie lepiej wyposażony od BH i od swojej  wersji brazylijskiej.
Zwolnienia w polskich zakładach lotniczych nie miały związku z tym przetargiem, bo to absurd, nie zwalnia się ludzi z tego powodu, ze coś tam ewentualnie można by było robić za 5 lat albo nie. Uruchomienie produkcji Caracala wg Airbusa ma dać 1250 nowych miejsc pracy.
Serio - sami nigdy nie robiliśmy tego rodzaju śmigłowców. Sami nie potrafimy na razie zrobć nawet samochodu osobowego. Sprzętu wojskowego nie wybiera się po to, żeby pracownicy mieli za co bułki kupić, tylko po to żeby wojsko nie ginęło.
A drugie serio - jeśli chcesz mieć o tym pojęcie, to poczytaj prasę lotniczą czy wojskową a nie polityczną.
A tak serio zostanę przy swoim zdaniu. Mogę chyba? Ponoć miliony Polaków walczy o demokrację i wolność słowa - to skorzystam  😁
A tak serio zostanę przy swoim zdaniu. Mogę chyba? Ponoć miliony Polaków walczy o demokrację i wolność słowa - to skorzystam  😁


Zdanie bez argumentów to pusty slogan. Ale chyba nikt nigdy nie widział żeby któryś z z dyskutantów nagle stwierdził że zmienił zdanie  pod wpływem argumentów drugiej strony. Przekonać argumentem można tylko tego, kto nie ma jeszcze żadnego zdania na jakiś temat.
Jeśli próbuje się przekonać argumentami kogoś, kto już ma jakieś zdanie, to w szybkim tempie dochodzi do utrwalenia tego zdania i wręcz radykalizacji. 😁 😁 😁

Twoje zdanie i opinia wyrobiona jest na podstawie haseł wygłaszanych przez twoją ukochana opcję polityczną za którą dała byś się pokroić i nie dopuszczasz myśli do tego że to zdanie może być błędne a czyjeś argumenty racjonalne   😉
A tak serio zostanę przy swoim zdaniu. Mogę chyba? Ponoć miliony Polaków walczy o demokrację i wolność słowa - to skorzystam  😁


To nie zdanie, tylko wiara. Ale zachęcam, bo wiara czyni cuda, być może nawet w przemyśle lotniczym.
Smok10 - Gdybyś był łaskawy przejrzeć moje posty z tego wątku z pewnością zauważył byś ze nie dość ze nie jestem za PiSem to jeszcze ich nie raz i nie dwa krytykowałam. Ja w tym momencie bronie mojego regionu, małej ojczyzny i szczerze wisi mi to co Ty masz na ten temat do powiedzenia. Powtarzam i podkreślam nie ma dla mnie znaczenia jaka partia robi coś dobrego jeżeli robi to to popieram. A te hasła i manifestacje dotyczące wolności i demokracji to dla mnie kwik świń które ktoś pozbawia koryta 🤣
Ja w tym momencie bronie mojego regionu, małej ojczyzny

Nie, bronisz koncernu Sikorsky Aircraft Corporation przed konsorcjum Airbus Helicopters

hasła i manifestacje dotyczące wolności i demokracji to dla mnie kwik świń które ktoś pozbawia koryta

A hasła ich przeciwników to nie jest kwik zadowolenia tych świń, które nareszcie się dorwały do koryta ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się