Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

anai baaardzo lubie Twoje zwierze  :kwiatek: jak poszło? 🙂
tulipan niech wyskakuje! Szymon jest przegenialny  💘, a im będzie lepszy, tym món Rudy się więcej nauczy  😀iabeł:  🤣 swoją drogą, co z fotkami Ramires? :>
baffinka fajnie, że robota Wam idzie, z relacji fejsbukowych widze, że kobył ma ostatnio dobrą passę!  😉
sierra co u Was słychać? jak tam Czardaszo? 🙂
precelek ja Twojego Dzidzia mogę oglądać codziennie, rozbrajający jest  😜 jedziecie jakiech championaty w tym roku?

ja ostatnio mam sinusoidalne rzyganie tęczą, albo chęć  urwania Rudemu głowy, wiosna idzie, nie ma co ^^ mój kon wczoraj pierwszy raz w życiu był masowany i szczerze, baaaardzo się ciesze, bo pochwalony został jego mięśnio-rozwój, plecy i droga treningowa, więc jestem przeszczęścliwa  😜
wrzucam 2 rude konie i uciekam, pozdrawiamy!  :kwiatek:
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/s720x720/10686689_10202766120393679_1775935520986413754_n.jpg?oh=8d45bf3a51c06de99c9724489a60530f&oe=55789B39&__gda__=1430994306_f36507cac4d5c68e86afc0b62a29e86f[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11002485_10202751945599318_8768399953506484656_n.jpg?oh=10aaaeb7c9169336b6675359f2d3b277&oe=5585934E&__gda__=1433896753_325dac0333bee9263345d85038ac1c47[/img]
ententa, obie fazy na czysto, 17 miejsce na ponad 100 koni. Za 2 tygodnie debiut w P. I dziękuję! Jak patrzę za okno, to aż się wierzyć nie chce,  że Twoje zdjęcia sa z tego roku 😉 U nas od wczoraj szaro buro i deszczowo.
Orzeszkowa,  byłam w połowie przygotowań, wyczyściłam kobyłę na błysk, zniosłam graty pod boks i zawinełam w te cholerne owijki a tu się nagle rozpadało. Stwierdziłam, że za dużo mojej pracy poszłoby na marne, więc jadę.  😉 A tak normalnie to ja aż taka zdesperowana nie jestem.  😀
Ale wiecie co dziś jest u nas zima, najprawdziwsza ze śniegiem, pada od rana. Wiosenna zieleń zamieniła się w śnieżną biel.  🤔
anai, będę trzymać kciuki za wasz debiut.  🙂
ententa drugie zdjęcie jest tak cudowne że mogę na nie w kółko patrzeć  😍 uwielbiam gniade konie, tym razem trafił mi się kary ale z uwagi że mój Pluszek jest czekoladowy, dla mnie to maść na zawsze nr 1  😍  😍
wyglądacie jak milion dolarów  😜
hahah  🙂 dziękuję, dzidź w realu jest jeszcze fajniejszy, więc jak będziesz w okolicach Warszawy, zapraszam na wizję lokalną  😉. Nie, nie jedziemy żadnych czempionatów, wogóle nie było to w planach. Od wakacji planujemy startować L,P, dzidź jest kupiony z założeniem że będę mieć fajnego konia do startów, ale podstawowy fun to mam z codziennego jeździectwa i zajmowania się nim. Bardzo wdzięczne dziecko mi się trafiło i za to jestem bardzo wdzięczna losowi.

anai jak się szarak pięknie składa  😍 musi mieć z tych skoków super fun 🙂
Dziękuję w imieniu dzidzia, przekażę mu zapewne będzie go to motywowało do rozwijania swojej dzidzioosobowości  😁
tulipan uwielbiam patrzeć na twoje foty  😍 Katarzyna jest jednak moją faworytką 🙂
tuch także z przyjemnością śledzę te drągofilmiki 🙂 ps bosko mu w tym ogłowiu
faith Dzidź czasem zapomina udawać że jest koniem  😁

przyznam że Dzidź mnie rozwalił na łopatki, zupełnie "przez przypadek" mój spacer z trenerem po lesie przerodził się w pierwszą w życiu, samodzielną jazdę Dzidzia w lesie.(do tej pory w zasadzie od zajazdki jeździłam wyłącznie po hali przez brak warunków do jazdy na zewnątrz) Na łące, beż żadnych koni, w środku lasu, przez całą jazdę był 100% skupiony na mnie, rozluźniony i całym sobą pracujący  😍  😍  😍  😅 uwielbiam!!!! uwielbiam jeździć na tym koniu, moja jazda polega ostatnio na trzymaniu równo rąk i nie przeszkadzaniu koniowi wędrować z nosem przy ziemi  💘 Zapomniałam, elementem jazdy jest też drapanie, chwalenie i klepanie  💘  Fajnie mieć takiego konia, który nie ma ze sobą całego bagażu niefajnych doświadczeń i robic go sobie idealnie pod zadek  🙂 Dobrze że mam dobrego trenera, przynajmniej nie martwię się że "popsuję"  🤣

mała ilustracja jeździeckiego zacieszu, niepokojące że na 90% fotek z jazdy mam taki wyraz twarzy  😁

i nie wiem czy ktoś pamięta jeszcze mojego Bohunowego Plusza 🙂, Pluszowi niedługo stuknie 3 lata od kiedy nie chodzi pod siodłem, postanowił jednak zagiąć nowoczesną medycynę i pokazać jak konia potrafi zregenerować pastwisko po horyzont. Bardzo bałam się że "zmarnieje" na emeryturze, mimo tego że jestem u niego bardzo często, na szczęście tak właśnie wygląda koń który trzy lata nie widział siodła, wsiadałam ostatnio latem, na oklep na kantarze lub i bez  😍 uwielbiam go, cudowne jest mieć konia który w każdym momencie, nieważne jak bardzo jest wystany i co się dzieje nie zrobi NIC, bo ja na nim siedzę   🏇
p.s mam nadzieję, że za tydzień, dwa wrzucę pluszofoty w "nowej-starej" wersji  💃





kujka   new better life mode: on
03 marca 2015 11:32
brzezinka, pytam bo nie wiem co to, nie znam sie 🙂

anai, nieee zupelnie nie o to chodzilo! Super profi wygladacie, przesady nie ma 🙂
anai super szarakowi w tym kolorze 😉
ententa Twoje fotki już podziwiałam na fb, więc więcej Ci wlewać nie będę 😁 A my się dzisiaj konkretnie obfociliśmy więc pod wieczór coś wrzucę
tulipan fajny wpis na blogu! Szymon jak dzisiaj do niego podeszłam to wymemlał mi włosy i sprawdził kieszenie;p
Precelek świetnie się czyta takie pozytywne posty. Powodzenia w robocie z Dzidzikiem!

My się dzisiaj pomęczyliśmy w takim wietrzysku, że łeb urywało, ale Dukat walczył dzielnie. Nabyłam fantastyczne siodełko, więc zabieram się za robotę na poważnie  🏇
Nie wiem jak to wygląda z boku, ale siedzi mi się coraz lepiej, a Duki zaczyna się jakoś godzić z tym, że trzeba trochę intensywniej ruszać dupkę. 💃 Chociaż cholera jest z niego straszna, bo ciągle strzela fochy, o czym się dzisiaj przekonała z siodła Pani Trejner.  :kwiatek:
brzezinka, pytam bo nie wiem co to, nie znam sie 🙂


kujka, to tak jak ja.  🤣 Zapytałam w jednym z wątków tematycznych, jakie kiełzno zrobi ganasz mojemy koniowi i Ci co się znają powiedzieli, że takie. To se kupiłam i jeżdzę. Ale mam teraz kolejny problem, bo jak zrobie za mocny ganasz to kobyła mi dęba staje i znów bedę musiała prosić o radę.
Także ja też się nie znam 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
03 marca 2015 17:50
anai-jestem fanką szarego.  Ależ on super skacze.  Zazdraszczam  😜 😀
Ramires Na jakim siodle stanęło? Jakie odczucia?
Precelek Sama radość i o to chodzi 😀  😀
ententa Tylko się cieszyć 🙂

Jeszcze jeden Malutki

tuch, Malachit jakiś taki zasępiony... chyba rozmyśla nad swoimi osiągnięciami 😉
Raczej taki z wizja 😀 "Bede wielki..."  😁
"To be, or not to be..."  😂
tuch Nowy wymiar halowych zdjęć  😁
Precelek To tylko pozazdrościć Dzidzia i trenejra.

Nasze poczwary dzisiaj skakały luzem. Chingan zdecydowanie nie ma do tego talentu  😂
Atea za to uwielbia tę zabawę (szkoda, że paszcza umaziana błotem):


Chingan lepiej się prezentuje w stój:
On przez ślepe oczko ma bardzo wyczulony słuch. To jego standardowa mina gdy nasłuchuje. A dźwięk interesuje go każdy... Stuknięcie, punknięcie, ludzie, radio (lubi słuchać muzyki), telefon, psy. To byłby chyba jeden z tych koni który na wystrzelenie z armaty by stał i słuchał co to za dziwny dźwięk 😁

Atea super że macie tą halę 🙂 Jaką kombinację skakały?
tuch Drąg, krzyżak, niska stacjonata na skok wyskok, a potem po dwóch fulach stacjonata (najpierw niska, a potem podwyższana). A ta jego mina jest przesłodka, widać, że to nie do końca standardowe zachowanie w pełni zdrowego konia. Piękne 🙂
czyli hala nie taka malutka skoro 4 człony się mieszczą 🙂

Tu mam filmik z 1 wejścia na halę w życiu od 0😲6 widać ta minę 🤣
tuch Drąg był ustawiony właściwie jeszcze w zakręcie, żeby go dobrze wyrobiły i na prostej już im się wygodnie skakało 🤣 Hala ma 20x25, ale zdecydowanie wygodniej im się jednak skacze na dworze, więc w miarę możliwości będziemy się tam rozkładać. Natomiast do standardowych jazd w siodle i niewielkich skoków, a nawet szeregów na dwie, trzy niewielkie przeszkody - spokojnie się nadaje i jest nawet wygodnie 🙂 Jak się nudzę małą przestrzenią to rozkładam sobie drągi na różne chody i w różnych kombinacjach i można się bawić 🙂

Wyświetla mi się, że film prywatny.
Atea a masz zdjęcia ze skoków Chingana? Kopytka mu zwisają, czy po prostu nie respektuje? Aż mnie zaciekawiłaś 😉
tuch konkretne szyjsko ma Malutki 🙂 Filmik się nie wyświetla, bo jest prywatny:c Stanęło na Devo. Jednak po przestawieniu z płaskiej skokówki najlepiej siedzi mi się w płaskim, również mięciutkim siodle. Usadzające ujeżdżeniówki jakoś... mnie nie usadzają 🤔wirek: Co prawda teraz będę rok odpracowywać to siodło, ale no cóż!
Sorki. Link poprawiony 😀

Ramires Uuuu pewnie bolało. Ale za to teraz, nie ma opcji, żebyś chciała zjeść z konia.
No nie ma opcji, żebym chciała zjeść konia!  😁
Mam za bujną wyobraźnię, już widzę jak w nim gotujesz, śpisz, korzystasz z internetu... 😁
Ja miałam trochę podobnie ze swoim Butetem, tyle że na początku mieliśmy problem z dopasowaniem, ale podczas gdy siodło leżało pół roku i czekało na nowego właściciela, koń tak zupełnie zmienił plecy, że siodło zaczęło pasować.
Ramires Mam jakieś, ale na większości skoków skupiałam się na tym, żeby poprawiać drągi  🤣 Drągow nie respektuje i wiszą mu nogi. Druga sprawa, że to jego pierwsze skoki luzem w szeregu, więc nie podnosiliśmy mu za bardzo wysokości. Wcześniej skakał tylko pojedynczą małą przeszkodę, żeby wiedział z czym to się je, zanim spróbujemy pod siodłem 😉 Brak poszanowania drągów pojawił się już na kawaletkach, ale na razie jeździł płaskie, więc mam nadzieję, że jak je podniosę to się chłopak bardziej postara.


Trochę mnie martwi cofanie przodów przez Ateę.

tuch Faktycznie, to ta mina!  😀
anai to pięknie! gratuluje i 3mam kciuki za kolejne loty!  :kwiatek:
brzezinka co tam u Twojego (już nie?) źrebaka? Ruda w dobrej formie widze 🙂
precelek możliwe, że gdzieś w lipcu się zjawie w okolicy, więc możesz się mnie obawiać, bo Karuska musze zobaczyć koniecznie! będę dzielnie kibicować pierwszym startom, za sam wygląd powinien mieć same 10  😍 A Bohunowy w super kondycji, są konie, któym wolne służy (a przynajniej utrzymuje constans) 🙂 fajnie widzieć Plusza 🙂
Ramires i gdzie te zdjęcia? :>
milusia standardowe pytanie, macie jakieś fotyyy ze Zwiastunem? 😀
tuch ale zgrabny ten Twój zwierz, poważnie wygląda ^^

a ja znalazłam jeszcze jedną fotkę z zimy i bardzo ją pokochałam, 100% Rudy 🙂
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10995928_10202797313013475_8698680852100652156_n.jpg?oh=b071cf2347048a0dbef009fc4da9a911&oe=557B2C6E[/img]
Zdjęcia zrobione i obrobione, teraz wszystko w rękach Ramires  😉

Ja tylko wstawię fote, która mnie urzekła, a mianowicie co Duki sądzi na mój temat  😁
ententa a proszę bardzo!








Trochę poszalałam, ale mam zdjęcia raz na rok, więc mam prawo. Zawsze mnie to załamuje, że siedząc w siodle mam wrażenie, że jest ok, a na zdjęciach caaały czas lecę ciałem na przód. Przez to koń też jest cięższy na przodzie. Jak tylko się kiedyś nauczę jak usiąść na dpie to będzie pięknie.
I ostatnie zdjęcie, gdzie ja już się relaksuję, a na Duka wsiadła okrutna tulipan. Co to było za oburzenie, że ktoś śmie czegoś od niego wymagać;p



jeszcze raz dziękuję za zdjęcia :kwiatek:
tulipan Duk rozbraja twarzą! 🙂 Ramires, no nareszcie! 🙂 ale super i galop super i w ogóle wszystko super (bo urosłą nam pingwinowa ekipa  😀iabeł🙂  🙂
brzezinka co tam u Twojego (już nie?) źrebaka? Ruda w dobrej formie widze 🙂

ententa, młody w maju kończy dwa lata i niestety wkrótce przeżyje pierwszy w swoim życiu zawód  😉, tniemy jajka. Chociaż z jego charakterem to nie wiem, czy go to za bardzo obejdzie bo w tej chwili zachowuje się tak jakby nie wiedział w ogóle że ja ma.  🤣 Jest totalnym luzakiem i na wszystko jak to mówią młodzieżowym slangiem ma wyj.....ne
A z Rudą po zimowym odpoczynku, zaczynam regularnie pracować i wraca do skoków.  🙂

Quirrado  🙂
Ramires no brawo za foty! widac ze sie z Dukim ujezdzacie 😀 a jakie piekne podloze, zazdraszczam  😍 i podziwiam, ja bym nie dala rady w takim siodle 😀 Choc marzy mi sie kiedys Makila :P
ententa oooooooooo, jaki slodziasek 😀 sliczne zdjecie 🙂😉)
brzezinka bardzo, ale to bardzo ladny ten twoj mlody! ale bedziesz miala cudenko, w takim wieku zwykle konie sa brzydkie a tu prosze!

maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 marca 2015 08:16
Atea, ależ mi się Chingan podoba! A tak BTW, jak się czyta jego imię? przez cz, h, ć? 🙂
ententa no ten galop to jest nasza zmora:/ ale są momenty, że jest lepiej. Mam z tego tyle radochy że ojej 💃
brzezinka świetnie się zapowiada dzieciak, pozazdrościć 🙂
faith :kwiatek: Dlaczego byś nie dała rady? Myślę, że dużo lepiej niż ja w tej chwili 😁 Momentami jak muszę zadziałaś mocniej łydką czy jest sytuacja 'stresowa', to siadam jak w skokówce, co widać na zdjęciach. Jednak ciężko wykorzenić dosiad, który przez tyyyle lat się utrwalał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się