Niski poziom jeźdźectwa w Polsce

[quote author=_Gaga link=topic=96654.msg2248705#msg2248705 date=1419190415]
Aluśboberek, a poza tym wszyscy zdrowi? 😁
[/quote]
No chyba chorobę to ma "ALA " a ja przepraszam za moje duRZo 🙂 głupio mi .
Pisze na samsungu i tak wyskakuje 🙂
wątek zamknięty
Ja 'piniędzy' napisałam tak specjalnie, żeby nie było 😀
wątek zamknięty
ja piszę na Toshibie, fakt ma lepsze litery i nie ma opcji kodowania komunikatów, bo to poniżej, to kod jakiś: (?)
[quote author=Aluśboberek link=topic=96654.msg2248702#msg2248702 date=1419190309]
Ty jesteś Ala
To do mnie od Gaga !
[/quote]
wątek zamknięty
[quote author=_Gaga link=topic=96654.msg2248725#msg2248725 date=1419190941]
ja piszę na Toshibie, fakt ma lepsze litery i nie ma opcji kodowania komunikatów, bo to poniżej, to kod jakiś: (?)
[quote author=Aluśboberek link=topic=96654.msg2248702#msg2248702 date=1419190309]
Ty jesteś Ala
To do mnie od Gaga !
[/quote]

[/quote]
Nie  😀 to miało znaczyć :
Alu Mikicin, ta wiadomość była przekazana do mnie.
Od użytkownika Gaga 🙂
wątek zamknięty
Hahahahaha to chyba ten bober chciał powiedzieć  😜 😜 😜
wątek zamknięty
dobra , mnie to już nie bawi
Po ostatnim natłoku nietypowych tematów na forum skończył mi się nawet popcorn... a jutro od rana do roboty
wątek zamknięty
[quote author=_Gaga link=topic=96654.msg2248705#msg2248705 date=1419190415]
Aluśboberek, a poza tym wszyscy zdrowi? 😁
[/quote]
Ja, i przepraszam wszystkich.
Przesadziłam z tym.
A błędy przez dysleksję :'(
Przepraszam też aluśboberek ;(
Przesadziłam z tym naszym sportem ;(
Baaaaardzo mi przykro.
I nie jeżdżę 2 lata.
Tylko klasę L w skokach ;(
Jest mi bardzo smutno🙁 mam nadzieje że wybaczycie 🙁
wątek zamknięty
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 grudnia 2014 19:55
Ja lubię śmierdzący grajdołek...


ten dramat w Polsce opisał nawet kiedyś eurodressage:
http://www.eurodressage.com/equestrian/2014/01/25/dominika-krasko-bialeks-centurion-centre-showcasing-modern-dressage-poland

wątek zamknięty
Ja lubię śmierdzący grajdołek...


ten dramat w Polsce opisał nawet kiedyś eurodressage:
http://www.eurodressage.com/equestrian/2014/01/25/dominika-krasko-bialeks-centurion-centre-showcasing-modern-dressage-poland

Przepraszam nie wiem o co chodzi 😉
wątek zamknięty
Ala Mikicin, nie jeździsz klasy L w skokach... nie jeździsz 3 czy 2 lat, w ogóle znasz w ogóle szczecińskich stajni
Sędziuję 80% zawodów w zach-pom i jakoś Cię nie znam... przypadek?

Szukasz wiedzy - fajnie
Ale jeśli się nudzisz i piszesz bzdury to się przenieś na jakieś forum typu "galopuje.pl"

Edit
lostak, jeeej zapomniałam o Twojej stajni wymieniając coś na szybko i mi teraz baardzo głupkowato  😡 bo rzeczywiście Ty to najwięcej chyba robisz w kierunku rozwoju

paskudny ten nasz grajdołek co do sztuki normalnie 😁

o i tu też jest beznadziejnie:
wątek zamknięty
Przepraszam jeżdżę klasę L. Nie w zach pom.
Tylko w Lubuskim.
Jeżdżę baaaaardzo żadko na zawody.
Byłam tylko 4 razy.
Przepraszam.
wątek zamknięty
Gaga ?
Proszę przebacz  🙁
Obiecuje mówię prawdę ;(
wątek zamknięty
_Gaga no przebacz no  🤣
wątek zamknięty
_Gaga Weź przebacz 12-latce. Tak ślicznie przeprosiła.
wątek zamknięty
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 grudnia 2014 20:17
wiecie, wydaje misię, ze są takie regiony w Polsce, gdzie naprawdę ciężko o powiedzieć "rozwój"
wątek zamknięty
nie mam czego przebaczać
lostak, masz rację, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś chce się rozwijać i go na to stać to się jednak w Polsce da 🙂
Jest ciężko, ale w jakim sporcie jest łatwo? 😉
wątek zamknięty
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 grudnia 2014 20:21
[quote author=_Gaga link=topic=96654.msg2248786#msg2248786 date=1419193170]
nie mam czego przebaczać
lostak, masz rację, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś chce się rozwijać i go na to stać to się jednak w Polsce da 🙂
Jest ciężko, ale w jakim sporcie jest łatwo? 😉
[/quote]
zdecydowanie się zgadzam!  można wszystko, to tylko wymierna determinacji
wątek zamknięty
wiecie, wydaje misię, ze są takie regiony w Polsce, gdzie naprawdę ciężko o powiedzieć "rozwój"


Myślę że ściana wschodnia  😉
wątek zamknięty
Dyskryminacja wschodu. Dzięki Smok!
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 grudnia 2014 20:35
[quote author=horse_art link=topic=96654.msg2248637#msg2248637 date=1419187830]
o tak! zupelnei nei wyszkolone, bo trzeba nimi kierować, łydki dawać, postawa, pomoce...zupelna bezadzieja. w innej stajni chodza bez tego - same chodzą. i sie galopuje i skacze.
no... żadna nowość :] w niemczech na bank konie nie są takie beznadziejne jak u nas, ani instruktorzy. konie wiedza same co maja robić, a instruktorzy nie krytykują księzniczek.

wszystko dobre jak tego nie znamy nie? 😉
[/quote]

No, w wakacje miałam na jeździe bliźniaczki z Niemiec, które niby kilka lat jeździły tam konno (w zastępie, jedna z nich czasem na czołowego). Nie umiały konia zatrzymać, a kłus (według nich) był galopem. Taki ,,superancki" poziom niemieckiej szkółki...

W Polsce też przykład: przyszła do stajni dziewczynka, niby jeżdżąca 3 lata, a nie umiała konia osiodłać, nie galopowała, nie jeździła w półsiadzie, problem z równowagą, z ręką, z ruszeniem konia. Ale wyszło, że jeździła przez drążki i koziołki (pewnie w kłusie anglezowanym). Roboty trochę z nią mam, ale jest lepiej.

Wszędzie można znaleźć ,,kwiatki".
wątek zamknięty
Czy już czas na popcorn? 😜
wątek zamknięty
Można kształcić się sportowo,tylko trzeba mieć wiedzę (polecam internet).Ja łapałam wiedzę gdzie mogłam,męczyłam każdego,i każdą możliwą stronę w internecie,każdy możliwy film na YT.Cisnęłam ile wlazło.
Polska jeździecko siedzi w tyłku kontynentu bo chce tam być.W końcu lepiej patatajać na sznurku albo wydawać pieniądze na czapraki,niż kupić dostęp do strony z filmami szkoleniowymi za 16 euro.


Oglądajac fimy w internecie nikt nie nauczy sie dobrze jeździć. Co z takiego filmu dziecku z biednej rodziny które zarabia na jedną jazdę w tygodniu, wyrzucajac gnój z boksów ?
A patatajanie na sznurku jest dużo tańsze 😉

Jeździectwo to bardzo drogi sport, gdzie trzeba wydać bardzo dużo pieniędzy w dobrego konia, szkoleniowca i poświęcić masę czasu żeby osiagnąć dobry wynik (nie 60% czy czysty przejazd w kl.L). I nie oszukujmy się, że można dojść do wysokiego poziomu niskimi nakładami finansowymi - chyba że ktoś ma sponsora... 😉
W naszym kraju nie ma takiej promocji tego sportu, nie ma dobrych ośrodków, wiele osób szkoli się u zagranicznych trenerów bo u nas po prostu niewiele osób na to stać.
wątek zamknięty
A to myślisz że zagraniczni trenerzy robią to za darmo  😲 Za tyle samo , tylko 4,25 rzy więcej  😀
wątek zamknięty
Chyba opisałaś swoją stajnie xd
W polsce serio jest wmiare dużo fajnych stajni. Najczęściej w dużych miastach. I one są porównywane do tychw niemczech. Wiadomo w Polsce jest wiecej zaniedbanych stajni co nie oznacza że nie ma fajnych 😉
wątek zamknięty
szczecin przeprasza za ale :]

hym..to do mnie też nie trafiła - nie pale przy podopiecznych i nie mam trawiastego placu 😉

alu - no cóż. już nie jeden mistrz wszechświata, usłyszał, że może sobie POjeździć - bez wlasnej inicjatywy, a tak "sportowo" to mozę  lepiej szachy...

no nie każdy ma dryg....

edyt. :
wiadomość wysłała się po czasie, napisana była jak była aktualna- stop -przeczytalam teraz co zostalo dopisane -stop-ale nic nie rozumiem co się tu wydarzyło - stop 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.