Dopasowanie siodła

TheWunia Dobrze widać w Twoim poprzednim poście, zdjęcie 1 i 4, ze to nieodpowiedni kształt paneli.
Najbardziej rzuca się w oczy ta perspektywa od przodu.
To jest siodło na konia z mocno zarysowanym wysokim kłębem (np. takim jak u mojego konia).
Na Drako najprawdopodobniej będzie się przemieszczać.

Tez uważam, że nie ma co kupować nowego siodła pod wymiar na konia, który nie jest w treningu/konia młodego lub zaczynającego pracę po kontuzji/chorobie.
Jak był kiedyś u mnie P. Kostrzewa dopasować winteca 250 to pytałam czy na mojego (coś w stylu arabokonika) 250 nie ma zawązkiego kanału, P. Kostrzewa powiedział że jest ok, bo nie dość że koń mały , to jak widać na panelach siodła odcisk żelu zostawał kawałek dalej niż zaczynały się panele patrząc od kanału. Spróbowałam zobrazować to na zdj TheWuni.
Widzę że tu jest podobnie z panelami (podobnie) więc może ta informacja się komuś przyda...
Zółte grube kresk to przyleganie paneli, a te przerywane to szerokosc prawdziwa kanału i drugie przerywane to kanał który robi się przez niedotykanie całości paneli.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 kwietnia 2015 15:34
Są jeszcze konie, na których banany leżą? 😁

Są, są 🙂.

Jaki łęk Daw Maga będzie pasował na konia który nosi 33 prestige+podkładka? Nie mam pewności pewności czy to będzie jeszcze M czy już L.
Pozdrawiam. 🙂
Sarenka, tego nikt Ci nie powie. Skąd mamy wiedzieć o ile Twoja podkładka zmniejsza rozstaw łęku?
Chcę po prostu wiedzieć jak wypada rozmiarówka Daw Maga, podkładka to standardowy mattes.
ushia   It's a kind o'magic
02 kwietnia 2015 17:42

Tez uważam, że nie ma co kupować nowego siodła pod wymiar na konia, który nie jest w treningu/konia młodego lub zaczynającego pracę po kontuzji/chorobie.


No dokładnie - z tego powodu musiałam wystawić do sprzedania przefajnego albiona , bo konisko dosłownie co tydzień ma inne plecy  😵
Udało mi się jeszcze przed świętami wziąć na testy drugie siodło. Tym razem Passier GT.
Wrzucam zdjęcia i odrazu opowiem wrażenia z jazdy. Koń bardziej wybijający niż w nicalexie, ale mniemam, że mogą mieć na to wpływ warunki atmosferyczne, bo chciało mnie zwiać z siodła. Buntów, dużych sztywności- brak. Za to ja.. powiem wprost, w tamtym było lepiej 😉 Klocki są na tyle małe, że w sumie ich nie czułam, siodło w żaden sposób nie pomaga i czułam, że łydka leci mi do przodu, bo i profil klocków jest inny niż moja noga. Ale dzięki niemu wiem, że inny rozmiar niż 16,5 nie wchodzi w gre. Jak siadłam w pełnym siadzie to czułam się stabilnie, nigdzie mnie nie nosiło, było tyle miejsca ile powinno. Więc jeśli na niego jest dobre to ja się dostosuje, a może klocki da się jakoś przekształcić.
ushia   It's a kind o'magic
03 kwietnia 2015 17:50
A nie buja sie to siodło?
Bo tył nie lezy strasznie i w ogóle, w dodatku mam wrazenie ze w sumie opiera sie na srodku paneli i robi kołyskę - stad moze tez byc wrazenie ze kon "bardziej wybija" 😉
Dla mnie wygląda na za wąskie i kompletnie nie leżące... 🙁
Chyba kupie bezterlicowke  😵
ushia   It's a kind o'magic
03 kwietnia 2015 18:08
he he he
a takie ladne dajace sie korygowac sprzedalas  😀iabeł:

swoja droga, mam wrazenie ze w odpowiedzi na pojawienie sie koni o plaskich grzbietach rymarze usiluja reanimowac stare siodla o mocno "lekowatym" profilu i terlicy i paneli, poprzez dopychanie tych ostatnich do granic mozliwosci
co daje efekt wypchanego baleronu lewitujacego totalnie nad konskim grzebietem

to samo bylo z siodlem Averis ktoreg ostatnio pokazywala
TheWunia- i nie anglezowało Ci się pod górkę? Totalnie nie układa się, być może z winy wąskiego łeku.
ushia zachciało mi się ujezdzeniowki to mam  zabawę 😁

marysia jak juz ushia zauważyła zapewne tak było stąd moje stwierdzenie, że koń wybijal mocniej 😉

A tak na poważnie to już nie mam co próbować. Żadnych 16,5 nie ma z większymi klockami w naszych ogłoszeniach, a widzę że jest spora różnica między nim a 17  🙁 a dodatkowo budżet mi trochę zmalał przez końska chorobę, jak nie kolejne leki to bronchoskopia , wiec nawet nie bardzo mogę cudowac w bardziej wyszukane opcje  🙁
Jest jeszcze opcja wzięcia czegoś z zagranicy, ale boję się brać w ciemno...

Edit : dobra, juz jest następny kandydat na przymiarke 😀
jak masz jakiekolwiek siodło do jazdy dobre, to może sobie póki co odpuść tą ujeżdżeniówkę na jakis czas, dopóki koń nie wyzdrowieje....
No właśnie nam takie kiepskie :/
A z tym jego wyzdrownieniem to różnie może być z aktualnymi przypuszczeniami. Do tych dwóch tysięcy mogę czegoś szukać, a jak będzie coś super ekstra za trochę więcej to jeszcze jestem w takim okresie życia, że mam od kogo pożyczyć 😉
Zobaczcie co pojawiło się w naszych ogłoszeniach :
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/176671?q=&kategoria=13&rodzaj=18&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

Jak myślicie?

(Na przymiarke myśle też o tym http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/176640?q=16&kategoria=13&rodzaj=18&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=)

Ale powiem, że ta bezterlicówka do mnie przemawia po ostatnich przymiarkach i wygląda podobnie do klasycznego, a nie jak wiekszosć tego typu.

Które brać pierwsze na testy?


Edit: Jejku nie zauwazyłam, że post pod postem  😡
Witam

Kupiłam mniejsze siodło. Co o nim sądzicie?





Cytrusowa, jesteś pewna, że ono jest symetryczne? Z tyłu nie wygląda.
halo nigdzie  nie wspomniałam  z czego  ono jest  zrobione-jest skórzane 😉. Zastanawiam się czy ono dobrze leży.
Cytrusowa, symetryczne, nie syntetyczne 😉
Wybaczcie   😡. Faktycznie  za dobrze  to nie wygląda. Da się  to jakoś  skorygować? 
Averis   Czarny charakter
05 kwietnia 2015 18:49
Cytrusowa, jedynie u rymarza przez poprawienie wypełnienia.
Ok, a przód  dobry jest?
Słabe zdjęcie. Mi wygląda na szerokie przodem z tendencją do kładzenia się na kłębie i jakieś wąskie i krzywe tyłem... 🙁
Mi to zdjęcie od tyłu wydaje się być robione pod kątem, do tego nie wiadomo, czy koń nie odstawił sobie nogi ....
Czytając poprzednie posty dot. siodeł nasuwa mi się jedno - lepsze płaskie a szersze panele czy węższe a wyższe? Teoretycznie na szerszych a płaskich lepiej rozklada się ciężar ciała ale różne opinie tutaj widzię.

I w sumie zadam jeszcze jedno pytanie niemal jak durny żółtodziób - patrze na te zdjęcia które zamieszczacie i mam wrażenie, że im szerszy rozstaw łęku tym lepiej dla konia i jeźdźca w sumie.. ale tak mniej więcej - kładę siodło na gołego konia - ile cm, cali ma być pomiędzy kłębem a przednim łękiem?
kozdanda, najlepsze są panele dopasowane do końskiego grzbietu...
Może to zdjęcie będzie lepsze

Cytrusowa, nie jest. Widać tylko na ile siodło odstaje, nie widać jak leży...
Tak, czy siak siodło wygląda też na niezbyt nowe, mocno uklepane = twarde... ja bym takiego koniowi nie zafundowała z uwagi na dyskomfort noszenia twardego kloca na plecach. Przy czym oczywiście mogę się mylić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się