Dopasowanie siodła

Ja bym brała prestige, gdyż byłam posiadaczem 2 siodeł daw maga przez kilka dni, bo żadne mi nie pasowało na konia, nie umiałam dopasować żadnego łęku. Pierwszy prestige jakiego kupiłam o takim rozstawie jak daw mag leżał bardzo i to bardzo dobrze. Nie miałam tych modeli co ty. Z daw maga miałam Oskara i millenium, a prestige gold star
Co lepsze - prestige venezia (używane, ale wiem, że łęk wg prestige'a 34 leżał dobrze, co prawda w innym modelu, ale trzymam się wersji, że będą podobne) Czy też może (nówka sztuka) daw-mag grand prix

Wzięłabym to, które lepiej leży na moim koniu (nie jakimś modelu) oraz w którym lepiej mi się siedzi
Mi np generalnie nie odpowiadają siodła Prestige ani ujeżdżeniowe ani skokowe... i żadne z dotychczas mierzonych nie leżało dobrze na moich koniach. Za to DM GP mam i chwalę sobie bardzo 🙂 poza tym jest jak na Darco szyte 🙂
Bardzo proszę o ocenę dopasowania tego siodła - Euroriding Luxor 17,5" fit 3 - zdjęcia w galerii, bo jest ich sporo http://re-volta.pl/galeria/album/5923 :kwiatek:
Za wszelkie uwagi i spostrzeżenia z góry dziękuję!
Czy Pan Sommer dopycha siodła Prestige i robi to na miejscu? A jeśli tak, jaki jest mniej więcej koszt takiej zabawy?  :kwiatek:
Za dopychanie brał ode mnie 200zl, i zabierał siodlo ze sobą. Wziął tak ode mnie w sumie 3 i każde leżało po tym "dopasowaniu" beznadziejnie. Pieniądze wyrzucone w błoto
Nikas ja mam obecnie 3 siodła DM - GP, które leży na jednym z moich koni idealnie, jakby było uszyte specjalnie do tego grzbietu, leoparda, który wprawdzie teraz jest ciut szeroki, bo kobyła trochę mięśni zgubiła z grzbietu, ale mimo to leży super, no i huberta, który w sumie leży nieużywany, ale też super pasował do grzbietu, do którego był kupiony. Siedziałam w kilku modelach Prestige'a (nie pamiętam w tej chwili jakich) i jeździło mi się tragicznie, natomiast DM jakby był stworzony dla mojego tyłka :P
Także myślę, że najważniejsze to strzelać w to siodło, które będzie przede wszystkim pasować do konia, a do tego będzie dla Ciebie wygodne 🙂
Mattes mocno wam zwężą siodła?
Monika228, nam? chyba kazdemu tak samo 😉 Możesz wciąż mattes o różnej długości futra, zalezy jaki masz. Ten najkrószy to myślę ze tak z 1cm max zabierał.
Właśnie nie chce tego najkrótszego, bo lubię ten efekt puchatych rantów 🙂
Ale tak 1-2 cm to chyba maksymalnie zabierze? 🙂
annet
Musisz tu wrzucić zdjęcia z zapiętym i podciągniętym popręgiem, albo nawet z Tobą w siodle. Z tej perspektywy wygląda na trochę za wąskie, ale jak podciągniesz popręg i usiądziesz w siodło może się to zmienić.
Z dopietym popregiem sa na koncu albumu tak podpowiem 🙂
Jeszcze jedno pytanie: pod Daw Mag Hubert 18" jaki rozmiar Mattesa Standard Plus? L ? I profil wszechstronny czy ujeżdżeniowy?
Faith o faktycznie, o ja ślepa już chyba jestem. Mój błąd. 😉
Monika na pewno L nie mniejszy. No i chyba wszechstronny. To się różni kształtem przedniego rantu. W ujeżdżeniowych jest całkiem prosty, a skokowe/wszechstronne są stosownie wyprofilowane do kształtu siodła. 😉
Alaska - na początku albumu są zdjęcia bez popręgu a później już z dopiętym popręgiem. Według mnie - siodło leżało bardzo w porządku. Nie było za szerokie (to dosyć oczywiste), ale za wąskie też nie (raczej). Ładnie "objęło" konia i wypełniło braki mięśni przy kłębie. Beze mnie w siodle pod przedni łęk wchodzą 4 palce, ze mną w siodle - przestrzeń zostaje na 3 palce. Jak się schyliłam siedząc w siodle zobaczyłam dużo wolnej przestrzeni na całej długości kanału. Z ziemi sprawdziłam jeszcze, czy poduszki przylegają na całej długości siodła po obu stronach - przylegają, nie wyczułam miejsc, które by nie przylegały. Tak więc jak na siodło, które zostało z marszu wrzucone na konia, bez żadnego dopasowywania, leżało całkiem poprawnie. No, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Dlatego pytam tutaj.
A co powiecie na to, gdzie wypada jego najgłębsze miejsce - czy poprawnie? Czy nie leży może z górki albo pod górkę? Jakie inne zdjęcia mogłabym ewentualnie zrobić, żeby dało radę powiedzieć o nim coś więcej? Niestety mnie w siodle raczej nie zobaczycie, bo w stajni bywam sama jak palec.
faith - a co Ty, tak szczerze, o tym myślisz?
Bardzo proszę o ocenę dopasowania tego siodła - Euroriding Luxor 17,5" fit 3 - zdjęcia w galerii, bo jest ich sporo http://re-volta.pl/galeria/album/5923 :kwiatek:
Za wszelkie uwagi i spostrzeżenia z góry dziękuję!


Ciężko ocenić siodło, ponieważ koń jest źle osiodłany. Cofnij siodło do tyłu, tak żeby leżało co najmniej 2 palce za krawędzią łopatki.
nagana - jeszcze dalej? okeejj.. aczkolwiek ono leży za łopatkami, a możliwe, że te zdjęcia robione z bliska trochę przekłamują jego położenie. Ale następnym razem jeszcze bardziej przesunę je do tyłu, bo - wierz, czy nie - ale bardzo pilnuję tego, żeby nie siodłać konia na łopatkach.
Annet ja mysle to co przedmowczyni. Za blisko osiodlalas. Na tych koncowych fotach z popregiem wyglada bardzo niezle, wydaje mi sie, ze jak cofniesz troche to bedzie spoko.
Okej dziewczyny - to siodło jeszcze do tyłu. W takim razie pojutrze wrócę tutaj z nowymi zdjęciami.
Łopatka tego konia moim zdaniem kończy się co najmniej tam gdzie zaznaczyłam, jak nie dalej. Musisz wymacać. Masz jeszcze miejsce żeby cofnąć siodło. Teraz siodło wyraźnie leci na tył, ale jest duże prawdopodobieństwo, że po prawidłowym osiodłaniu będzie leżało znacznie lepiej. Spróbuj przesiodłać i pokaż zdjęcia  😉

Za dopychanie brał ode mnie 200zl, i zabierał siodlo ze sobą. Wziął tak ode mnie w sumie 3 i każde leżało po tym "dopasowaniu" beznadziejnie. Pieniądze wyrzucone w błoto


To pięknie  😵 Miałam nadzieje, że skoro teraz siedzimy w Krk to chociaż do drobnych przeróbek ktoś jest na miejscu ech
mam takie pytanie, niestety jeszcze bez zdjęć, siodło wydaje się leżeć w miarę ok, jest szerokością niestety mocno na styk, tuż za łopatką lezy w porządku, ale zupełnie odstaje dookoła kłebu, nad łopatką  🤔

ktoś ma pomysł czemu?  :kwiatek:
Witam.
Mam pytanie
Poleca ktoś jakieś siodła dla bardzo mało wykłębionego konia?
milkiwaj,  moze w tym miejscu ma dziury bez miesni ? Kojarzy mi sie z laickich obserwacji ze sporo koni ma w tym miejscu braki w umiesnieniu.
[s]milkiwaj,  moze w tym miejscu ma dziury bez miesni ? Kojarzy mi sie z laickich obserwacji ze sporo koni ma w tym miejscu braki w umiesnieniu.[/s]

Jakis blad, dubel.
Witam.
Mam pytanie
Poleca ktoś jakieś siodła dla bardzo mało wykłębionego konia?

Tak. Kieffery mają mocno wycięte przednie łeki i nadają się często na wykłębione konie (o ile oczywiście pasują rozmiarowo).
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2293902#msg2293902 date=1424077701]
Witam.
Mam pytanie
Poleca ktoś jakieś siodła dla bardzo mało wykłębionego konia?

Tak. Kieffery mają mocno wycięte przednie łeki i nadają się często na wykłębione konie (o ile oczywiście pasują rozmiarowo).
[/quote]
tak, ale mi chodzi właśnie o siodło dla BARDZO MAŁO wykłebionego konia 🙂
aa przepraszam, nie doczytałam To Kieffery się nie nadają 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 lutego 2015 09:28
na moim bezkłębowym taborecie dobrze leży wintec
Rudzik dziękuję 🙂
A używa ktoś jakiegoś DAW MAGA na mało wykłębione konie ?
Ulalala wykłebił się od momentu kiedy siodło poszło do przeróbki, bo rośnie chłopak, ale dziur tam nie ma
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się