Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

smarcik, o, to zgłoszę się po pro tipy jak tanio wyjechać 😉

Nie wiem, czy w ogóle powinnam się przyznawać że byłam na zawodach 😉 poszło mi  fatalnie 🙄 urobiłam aż 3 z 20 baldów. Zdołowałam się, ale i zmotywowałam do walki o zrzucenie wagi (choć tu zdrowie musi pozwolić) oraz do dalszych treningów. Natomiast nie wiem czy znów się tam wybiorę kiedyś na zawody. Ścianka mega brudna, przerwy między ścianą a materacem a w nich m.in. butelki i śruby... brak jakiejkolwiek ławki czy krzesełka w 'szatni'... Na co dzień nie dbają to chociaż na zawody mogli trochę ogarnąć :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 listopada 2018 17:57
magda gratki  😅 na wyniki jeszcze będzie czas, fajnie, że w ogóle byłaś  🙂 no i czytałam w wątku o odchudzaniu, że zaczęłaś się diagnozować, co też jest super wiadomością - leki, dieta i w końcu nie będziesz musiała przejmować się stojącą wagą mimo tych wszystkich wyrzeczeń 🙂 trzymam kciuki!


Eh, Lotnaa zaczęła temat skiturów i teraz siedzę i przeglądam okazje na black friday  😂
Magda, super! Do odważnych świat należy  😍

Kittajka, co nie? Schroniska po 60 ziko za dobe... Żarcie drogie, dojazd w sumie też. Tu największy koszt to paliwo, ale jak się dobrze poszuka to można lecieć za grosze 🙂


Melduję, że w 3 wstawce zrobiłam swój mini-projekcik, który na ten wyjazd wyznaczył mi Trener. Sam był zaskoczony, bo droga zupełnie nie "moja". Siłowy bulder, trzymający trudności na całości, dalekie ruchy po takich średnio miłych chwytach. Niby nie takie małe, ale kurde długo nie szło na tym wisieć, do tego dalekie wpinki, które dało się robić tylko po zlapaniu jakichś gówienek i to na przybloku. Wycena to takie harde 6b+, ponoć bardzo solidne 🙂 Cieszę się, bo to zupełnie nie mój styl wspinania, a bardzo szybko ją opatentowałam (wstawki oczywiście tylko z dołem)

Jupiii  🤣
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 listopada 2018 19:51
No i m.in. dlatego jakoś w ogóle nie ciągną mnie polskie góry. Ceny straszne, do tego full ludzi wszędzie. W Alpach mam spanie średnio za 12-13 euro, zimą winterraumy za darmo, i często totalne pustki na szlakach.

amnestia, wymiatasz!

smarcik, no nawet mi nie mów! Mnie wciąż częstują reklamami sprzętu (google wie co robi  😀iabeł: ) i właśnie się zastanawiamy z facetem, czy nie kliknąć dzisiaj nart i wiązań, bo ceny przed końcem sezonu chyba nie będą korzystniejsze.
Co do kupna używanych, to buty trzeba jednak mierzyć. Ja się nastawiłam na Scarpy F1, bo waga fajna i opinie super, a w sklepie okazało się, że w ogóle mi nie leżą. Za do Fisher My Travers jak rękawiczka, jeszcze lepiej Dynafity, ale tylko jeden ich model. Więc wg mnie nie ma sensu kupować online bez wcześniejszego pomacania. Narty i wiązania to już inna sprawa, ale większość wiązań nie jest regulowanych, wiec jeśli trzeba zrobić nowe nawierty pod swój rozmiar buta, to chyba ważne jest, żeby nie były za blisko tych poprzednich (tak na mój rozum). Suma sumarum my chyba jednak weźmiemy najtańsze narty do dość drogich wiązań, a za rok dwa zobaczymy, co dalej.
Dzięki laski 🙂

amnestria, brawo! czyli trener Cię nie docenia 😀 to co, jutro 6c? czy 7a? 😀
Nie, raczej nie 🙂 Trenejro uważa, że do 6c muszę jeszcze siły trochę dorobić, a w międzyczasie będziemy robić jakieś ładne klasyki za 6b. Mam teraz tych "b" natrzaskać jak najwięcej. Na wiosnę planuję Grecję to może tam spróbuję wstawić się w coś więcej.

Piotrek Sztaba też dumny 🙂 mówi, że mam się trzymać Kwiata bo nieźle progresuję 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 listopada 2018 22:41
No i popłynęliśmy : 🤔wirek: 🙄 Zostały tylko foki. Śniegu, przybywaj  😵
amnestria, i tak nic nie przebije cen Murowańca, 90 zł za osobę w pokoju dwuosobowym 😵 drożej niż w porządnym pensjonacie. Jedynie na czym można oszczędzić przy wyborze schroniska, to koszty codziennych dojazdów busem. No i to, że można wyjść na szlak wcześnie rano, bo busem to szybciej niż 7.30 w Palenicy nie ma szans. A co do żarcia w górach, to i tak preferuje schroniska, jest taniej niż w Zakopanym, a kuchenki dla siebie samej nie chce mi się dźwigać.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 listopada 2018 08:30
Lotnaa co kupiliście? 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 listopada 2018 10:10
Narty jak najtańsze, K2 TALKBACK, ale facet w sklepie polecał i chwalił za wszechstronność. Dla Tomka troszkę za krótkie, może kiedyś dokupimy drugą parę, jeśli będzie realna szansa wybrania się gdzieś razem. Wiązania nieznanej mi firmy G3 ION LT, ale tańsze niż Dynafity, i mają mniej plastiku na rzecz aluminium, więc powinny być trwalsze. Mieliśmy ograniczony wybór, bo potrzebujemy takie regulowane o dwa rozmiary. Do tego raczki do nart (nie wiem, jak się to po polsku nazywa), no i moje buty  😵 Masakra, ale zakładamy, że to już będzie na lata, a przeceny w ten weekend są zacne, więc chyba taniej już się na ten moment nie dało.

Dodam, że 4 lata temu kupiliśmy sobie sprzęt zjazdowy  🤔wirek: Ale mam takiego nerwa na ceny karnetów, że chyba za dużo na zjazdówkach już jeździć nie będę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 listopada 2018 10:14
O, też rozważam te narty! A drugim moim typem są dynafity tour 82. Gratuluję, teraz jeszcze tylko foki i można śmigać  😜 z ciekawości - ile u was kosztują te narty? Znalazłam najtaniej za 1200zl z okazji black friday.

A "raczki do nart" to zapewne harszle  😀

EDIT:  KUPIŁAM.  😵 idę żreć gruz  😵 (tzn o 19 wracam z roboty i dopiero wtedy idę żreć gruz  😂 ). Nie ma tu kogoś kto zechciałby zapłacić za mnie ubezpieczenie auta w przyszłym tygodniu?  👀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 listopada 2018 19:52
smarcik, piona! A co kupiłaś?
My zapłaciliśmy 277 euro, jeśli mogłabyś mieć dłuższe, od 160 cm, to były jeszcze tańsze.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2018 10:21
Wzięłam Dynafit tour 82 z dedykowanymi fokami (deski tanie, ale te foki jakie drogie! ale naczytałam się złych opinii o fokach "ciętych z metra"😉 do tego: takie wiązania - dynafit rotation 10 tylko właśnie dostałam info, że nie mają tego koloru i dostanę czarne - myślę, że jakoś przeżyję  😂 Za to póki co odpuściłam zakup harszli, bo na ten rok planuję raczej Bieszczady, Beskidy czy Karkonosze, więc pewnie się obejdę (najwyżej raki na nogi i z buta do góry  😉 ) no i nie kupiłam też kijków, bo szczerze mówić nie znam się na tym i nie wiem co wybrać, żeby rzeczywiście były to kije lepsze niż zjazdowe czy trekkingowe  😡 Dokupię, ale to oczywiście w swoim czasie  😀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 listopada 2018 11:00
Super zestaw! Te wiązania są świetne. Ale kurcze, w tej cenie?  🤔  How about 378 euro?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2018 11:21
Wczoraj na tej stronie była promocja -23% więc na szczęście było prawie 500zł taniej  🙂 Jeszcze myślałam o dynafit st radical turn, ale różnica w cenie była 300zł, a w tych rotation jednak jest dużo udogodnień - wmówiłam sobie, że jak kiedyś zmienię narty na lepsze to po prostu przekręcę wiązania więc to inwestycja długoterminowa  😁
Girls zazdro do kwadratu, czekam na crash testy 😍 😍
U mnie nartki to pewnie następny sezon dopiero, ale liczę i tak że troszkę pojeżdżę.


Ps. patrzcie, dotyrałam plecki znów  😂 ani razu na siłowni, samo wspinanie  🙂
6b RP (druga wstawka, za pierwszym razem poleciałam przed ostatnią wpinką grrr)


smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2018 12:17
amnestria super fotki!  💘

No i się za wcześnie pochwaliłam - zadzwonił pan ze sklepu, że nie ma moich wiązań - błąd w systemie  😵 aaaaaaaaaa. Koniec końców wzięłam inne - bez rotacji. Zobaczymy co z tego będzie - póki co jestem stówkę do przodu  😂 Mam nadzieję, że nie będzie problemów z nartami, bo zamówiłam z innego sklepu  😵
Amnestria jakie pleecyyyy! i te spodnie różowe, co to co to??  😜
mega zazdro!

ja to co najwyżej planuje zakup termosy.. co by dziecko ciepła wodę w nocy pilo  🤣
Ale dorwalam też dzisiaj w lumpie kurtkę JW za 35 zł więc jakąś namiastka gór jest haha.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2018 18:10
nerechta a jak tam u Ciebie? Bywasz czasem w górach? 🙂
amnestria,  😍 ładne mięsko! U mnie często słyszę od dziewczyn że nie chcą za mocno cisnąć na ściance bo im bary i muskuły urosną 🙂 Ja tam bym nie miała nic przeciwko mięsku 😀 Chociaż nie mogę narzekać, mam go sporo, tylko ukryte pod grubą warstwą tłuszczu 😉
Moja trenerka była na szkoleniu z ćwiczeń na kółkach gimnastycznych - aż się boję czym nas będzie katować w czwartek  😂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 listopada 2018 19:07
amnestia, już nieraz do tych plecków wzdychałam  💘
A crash testy to raczej mąż będzie robił, jeśli go w ogóle wypuszczę z tego wariatkowa.

smarcik, radical też fajne! Facet nam mówił, że jedne i drugie mają swoje mocne strony.
U nas właśnie zaczął padać śnieg 🙂
Dzięki dziewczyny :kwiatek: :kwiatek: wiedziałam, że kto jak kto, ale Wy docenicie 💘

Ner, to Heartbeat, ale nie przepadam za nimi. Spadają z tyłka, zdecydowanie nie jest to model dla dziewczyn z szerokimi biodrami 🙁

Magda, kurde, ja to nie wiem czego się boją, tzn ok widziałam mega dotyrane laski, ale zazwyczaj jest to piękna rzeźba  🙂
smarcik aaa no... ostatnim razem lazilismy jakoś w październiku, potem niestety się posypałam i nie daje rady nawet 2 km przejść 🙁 ale spoko, jak się druga wykluje i zaaklimatyzuje na świecie to mam nadzieję że szybko wrócimy na szlaki :-) Tobie życzę udanego nartowego sezonu!
Wyrownałam życiówkę, a nawet ponoć trudniejsza ta droga była od poprzedniej - czyli 6b+ OS  😅 😅
Zrobiłam ją jako jedyna z grupy, a mam tu ekipę co 7a robi 💃

Długa, 30 metrów, 2 cruxy: jeden w okolicach 4 wpiny, mocno psychiczny pion na mikro stopniach i krawądkach, potem mini okapik z 2 mikrymi stopniami, potem do końca przewiecha i na sam koniec wielkie okapisko. Chwyty wyraźne, ale trzeba było się mega spiąć, bo nie było stopni. Ale się udało  🏇 trener bił mi brawo 😡
amnestria, koksie! BRAWO po raz kolejny 🙂
Dziękówa :kwiatek: ja niestety już w Warszawie. Mam kryzys, bo nadal czuję mega dużo mocy i bym jeszcze coś pocisnęła 😂 pociesza mnie fakt, że przyszły fanty z 8a i nawet udane 😂

Trenejro wraca z Hiszpy w styczniu, wracamy wtedy na sekcję, a na wiosnę wstępnie obóz gdzieś w Grecji 🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 listopada 2018 19:49
amnestria skąd Ty bierzesz tyle urlopu?  😁


Leżę w łóżku z grypą, oglądam filmy z Ondrą i już mnie nosi żeby się powspinać, o turowaniu nawet nie wspominając  😵 nie lubię tego jesiennego okresu chorobowego.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 listopada 2018 20:00
amnestia, cyborg jesteś  😀iabeł: Gratki!!!

smarcik, zdrowiej!
Smarcik, no w styczniu od nowa 26, na ten rok już wyczerpałam całość  🙂 zdrówka!

Lotnaa, jak zrobię 7a to możecie tak do mnie mówić 😁 na razie uwierzyłam w siebie, a to dopiero początek drogi  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 listopada 2018 07:42
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

amnestria to jakoś bardzo efektywnie dysponujesz tym urlopem, podziwiam  🙂


Z pozytywnych wieści - w weekend zawożę nartki do serwisu (o ile będę się jako tako czuła) i w połowie przyszłego tygodnia mają być gotowe do śmigania  🏇 Jeśli się uda to chciałabym tydzień świąteczny (albo chociaż jego część) spędzić na turowaniu  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się