Zagłodzone konie w Posadowie

Ponawiam pytanie - konie w Posadowie chyba już są kilka lat, kto ich doglądał i kto karmił?
Powinnaś chyba rozbudować to pytanie "Kto leczył???" Skoro był Pan doktor, to nie widział jak konie wyglądały??? Nawet te 60??? Może ktoś odwrócił jego uwagę??? 
beraiter z czystej miłości do koni mogłabyś nam opowiedzieć o swojej znajomości z JB, oraz o tych informacjach z "pierwszej ręki"  😅
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 13:31
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg1882486#msg1882486 date=1379939309]
Ela Pe, chciałabym tylko pomóc z czystej miłości do koni- jedziemy?


teraz to ja już się w 100 % przekonałam, że jesteś chora na głowę  😀
[/quote]

dokładnie.

Też już dalej nie drążę, wszystko już wiadomo.


safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 września 2013 13:32
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg1882486#msg1882486 date=1379939309]

teraz to ja już się w 100 % przekonałam, że jesteś chora na głowę  😀
[/quote]

Po raz kolejny brakuje przycisku "Lubię to!"

Sam fakt, że trwało to tyle lat i konie w podobnym stanie znaleziono też w Dani potwierdza kto jest winny. Nie jest żadną wymówką to, że właściciela nie było na miejscu i nie wiedział. Nie wiedzieć to on mógł przez kilka miesięcy, rok, wtedy mogła bym się zastanawiać czy rzeczywiście zarządca go w balona nie robił i kasę chował do kieszeni. A tak to tylko mydlenie oczu i kłamliwe kajanie się.
A w fakt, że o procederze wiedziało kilka osób ściśle związanych ze światkiem jeździeckim i nie zareagowali jestem w stanie jak najbardziej uwierzyć bo jak wszędzie są układy i układziki a światem rządzi pieniądz. 300 koni to nie pokemony, nie schowa się ich w kulce i do kieszeni.
Rozumiem berajter że bronisz swojego weterynarza. Może go bardzo lubisz i wierzysz mu bez zastrzeżeń, ale jak dla mnie najbardziej wiarygodną osobą w tym całym syfie jest Honorowa i mimo, że nie jestem idealistką to wierze jej bez zastrzeżeń i mam nadzieję, ze pomimo gadania i mieszania taki osób jak ty nie straci ona zaufania innych osób z tego forum.
Hitler w czasie wojny uznawany był za Boga, szły za nim miliony.... Oceniła ich historia! Ja poczekam na wyrok sądu, pozdrawiam wszystkich!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 września 2013 13:40
beraiter, porównanie ... jakby nie patrzeć to te konie wyglądają jak z obozu ...
.....Czy to Duńczyk karmił co dzień te konie? Czy był on na miejscu? Naprawdę nie wiem... Kto układał dawki pokarmowe dla koni które ponoć lepiej wyglądały ( z Waszych opisów ) a kto doglądał tych szkieletorów?


Taka sama logika.
Tak przywódcy nazistowskich Niemiec tłumaczyli się przed Trybunałem w Norymberdze z obozów koncentracyjnych. Przecież oni tam nie byli i o niczym nie wiedzieli ....

To jest podła logika.
Zawsze odpowiada ten, kto firmę prowadzi. Zasada: Zawsze... a inni (w tym pracownicy) jeżeli im się (indywidualnie im)  udowodni winę w konkretnych działaniach. Ale nie tak, że własciciel nic nie wiedział bo nie był i nie patrzył im na ręce.
Hitler w czasie wojny uznawany był za Boga, szły za nim miliony.... Oceniła ich historia! Ja poczekam na wyrok sądu, pozdrawiam wszystkich!

teraz to ja już się w 100 % przekonałam, że jesteś chora na głowę  😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 września 2013 13:42
beraiter gwiazdą i tak nie będziesz, może byś już tak przystopowała ... ? Bo ani nic sensownego nie wnosisz do wątku, a robisz tylko z siebie pajaca. I poczekaj na wyrok sądu w milczeniu. Myślę, że wszystkich tym uszczęśliwisz.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 13:43
Z tym że w wywiadzie TV Byrialsen powiedział że za sytuację w Posadowie  odpowiedzialny jest on sam (http://www.ridehesten.com/en/Heste-nyheder/SeNyhed/?ID=20319).
kermit   Horses horses everywhere ..
23 września 2013 13:51
Przeczytałam ostatnie 10 stron tematu i notabene nie przeczytałam nic wartego uwagi.
Klepanie by udowodnić, że mój wujek powiedział, że jego brat widział, że mój kuzyn to .....

Co do bereitera - to nie ma sensu jej odsyłać na ŚK bo tam już ma skasowane konto od kilku miesięcy a edycja postów to była rzecz nagminnie wykorzystywana przez nią by wpasować się zgodnie z toczącą się sprawą/tematem.

Co do koni w Posadowie to powiem tak; trzeba być katem by (1) posiadać, i (2) oporządzać i (3) być świadkiem wyglądu koni w takim stanie na dłuższą metę.
Ale trzeba też być wyrafinowanym złodziejem by bez podstawny prawnej i uzasadnienia specjalistów (np. weterynarzy) zabierać cudzą własność.

Na jednym pokrzywdzonym koniu można w Polce sporo zarobić a na kilku w takiej stadninie to już nawet nie jestem w stanie wycenić...
Więc z nutą cynizmu życzę POWODZENIA !
kermit ale kto bez podstawy prawnej zabrał konie z Posadowa? Bo ja nie widzę związku.
A cynizm jest jak najbardziej na miejscu bo fundacje też mają swoje za uszami i bez perspektywy na profity żadna by się nie zainteresowała. Zresztą było to widać w dniu interwencji.
Jeśli interwencje nie mają podstawy prawnej lub mają marną, zaskarżalną, to obnaża straszną słabość państwa.
I to jest okropne. No i sądy ślimaczące się bez końca. Kurczę TIR ze zwierzętami może jechać w niedzielę a sąd ma czas.
Powinna być jakaś szybka ścieżka. No, ale jeśli nie ma nawet dla dzieci to co dopiero dla zwierząt? Pani od psów z ul Pawiej też sobie chodzi na wolności.  🙁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 września 2013 14:14
Może i ten wątek przenieść do "tajne"?
Bedzie maly  🚫
Mianowicie- interesuje mnie temat posadowskich koni, a jesli przeniesiecie watek do ,,TAJNE", to nie bede mogla go znalezc, bo nie wiem, jak. Mam nadzieje, ze mam juz wystarczajacy staz, zeby mi sie wyswietlilo to ,,TAJNE". Czy ktos moze mi powiedziec, jak sie znajduje takie utajnione watki?
Koniec  🚫
[quote author=beraiter link=topic=92090.msg1882444#msg1882444 date=1379937599]
.....Czy to Duńczyk karmił co dzień te konie? Czy był on na miejscu? Naprawdę nie wiem... Kto układał dawki pokarmowe dla koni które ponoć lepiej wyglądały ( z Waszych opisów ) a kto doglądał tych szkieletorów?


Taka sama logika.
Tak przywódcy nazistowskich Niemiec tłumaczyli się przed Trybunałem w Norymberdze z obozów koncentracyjnych. Przecież oni tam nie byli i o niczym nie wiedzieli ....

To jest podła logika.
Zawsze odpowiada ten, kto firmę prowadzi. Zasada: Zawsze... a inni (w tym pracownicy) jeżeli im się (indywidualnie im)  udowodni winę w konkretnych działaniach. Ale nie tak, że własciciel nic nie wiedział bo nie był i nie patrzył im na ręce.
[/quote]

damarina bardzo dziękuję z ubranie tego w słowa. Od pierwszej wypowiedzi Pani beraiter tłukło mi się to po łbie, ale nijak nie mogłem tego ułożyć.  😡

Podpisuję się pod tym.
[quote author=paulina-anna link=topic=92090.msg1882550#msg1882550 date=1379943123]
Czy ktos moze mi powiedziec, jak sie znajduje takie utajnione watki?
[/quote]

z tego co ja zrozumiałam, do utajninego wątku mają dostęp tylko osoby które się w nim udzielały, a przynajmniej tak zostało zrobione w przypadku wątku o koniach Strzeszynopiteka
.... oraz osoby, które poproszą o dostęp
Dziekuje za info  😉
Dużo osób czyta z interesowaniem ten wątek, nie udzielając się albo tylko sporadycznie. Ja czytam od początku, nie udzielam się, ale kibicuję z całego serca Honorowej. Mówiąc szczerze, też chciałabym go czytać dalej bez problemów.   
Watrusia - wyjęłaś mi to z ust (a raczej z klawiatury  😀 )
I ja również - czytacz, podziwia Cie dziewczyno za całą sytuację a że w każdej sytuacje znajdzie się ktoś z jakimś 'ale', no cóż....
w końcu i Ja się odezwę bo też  czytam ten watek od samego początku, trzymam mocno kciuki za Honorową  👍
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 18:01
Przeczytałam ostatnie 10 stron tematu i notabene nie przeczytałam nic wartego uwagi.

a trzeba było jednak od początku, a nie od końca gdzie w zasadzie mało co się dzieje bo to co się miało zadziać już się zadziało.

Fajnie że masz jakąś tam opinię na dany temat, tylko w sumie mało kogo to interesuje. To wątek o konkretach. A nie o opiniach twoich, beraiter czy innych dziwolągów
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2013 18:02
Dlatego czas skończyć karmienie trola i zostawić wątek do nowych informacji.
Również poczytuję wątek i kibicuję honorowej. I też cieszyłabym się gdyby można było ten wątek śledzić bez problemów.

ElaPe, nie interesuje mnie co pisze beraiter, ale to Ty ciągnęłaś bezsensowne dialogi z nią pozbawiając wątek właśnie tych konkretów 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2013 21:08
no tak, to wszystko moja wina. Ale ten oto twój wpis też szczególnie niczego nie wnosi. 😎
Tak samo jak Twój ostatni  😎
Różnica polega na tym, że ja skoro nie mam nic do powiedzenia (mimo, że wkurzają mnie wpisy beraiter) to po prostu nie mówię, a Ty ciągniesz z nią dyskusję tak, jakby to miało zaważyć na całej przyszłości koni z Posadowa. A potem jak ktoś pisze, że wątek się zrobił o niczym to krytykujesz tę wypowiedź i twierdzisz, że jego zdanie jest mało ważne, bo to wątek o konkretach  🤔wirek:

Pozdrawiam Cię serdecznie i już znikam, bo zdecydowanie bardziej wolę tylko czytać wartościowe wypowiedzi innych osób 🙂
Śledzę wątek od początku, i nie wiem już czy przeoczyłam czy może nie było tej informacji, ale Honorowa jak długo ty tam pracowałaś?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się