Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Ja przez jakiś czas skorzystałam z tego Isany ale dla mnie średni. Taki o, żeby był na końcówkach i włosy lepiej wyglądały ale efektów nie widziałam jeśli chodzi o zabezpieczenie. Wolę olejki Hask albo Orientany.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 września 2017 16:43
Cierp1enie Dobre pytanie 😀 Pewnie znów trzeba będzie po silikony sięgnąć.
Co do olejku z Isany to nie jest najgorszy.
oooo, te olejki Hask mnie zaciekawiły 😉 który używasz? Mnie kusi ten Macadamia 😉 ta wersja Manoi podobno przecudnie pachnie ale ona chyba mam kokos w składzie 🙁

znacie tą odżywke miodową Seri, oraz odżywki w piance np. Pantene? One sa bez z silikonów, da rade stosować je jako odzywki bez spłukiwania?
Używam manoi i pachnie ładnie. Chociaż odżywka z macadamia jak dla mnie zapach sztos, utrzymuje się cały dzień. Nie wiem czy olejek tak samo pachnie, w tym tygodniu też przymierzam się do kupna to będę wąchać 😉

rzeczywiście te olejki na końcowki Hask Waszym zdaniem są fajniejsze niż Marion, Joanna i te inne te inne popularne?
hanexxx, używałam zarówno odżywkę w piance jak i tą maskę seri ze zdjęcia. Piankę zawsze zostawiałam na włosach, ale używam jej mikre ilości na mokre włosy, bo inaczej wyglądają jak tłuste po wysuszeniu. Mam o taką: http://www.anwen.pl/2015/06/jak-szybko-ujarzmic-spuszone-wosy.html Na suche powinna być OK, ale w małych ilościach.
Co do seri to jest typowa maska, nie wyobrażam sobie zostawić ją na włosach bo ona autentycznie zawiera miód - włosy będą się lepić! Swoją drogą jest genialna, skończyła mi się  muszę ją kupić znowu.
Dzieki! Kupie sobie ta maske jak bede w Hebe 🙂 a co do pianki tojeszcze pomysle 😉 kurcze, jest maly wybor odzywek bez splukiwania (nie liczac tych silikowowych mgielek, ktore srednio mi sluza) znacie jakies odzywki bez splykiwania? Tylko nie Joanna bo te mam 😉albo nawet do splukiwania ale na tyle lekkie ze mozna je zostawic 😉
muszę też spróbować ten olejek Hask, nigdy nie miałam, a jak mówicie że pachną włosy cały dzień to koniecznie muszę nabyć.
Ja nie jestem pewna czy tak pachną mocno, odżywkę z macadamia czuję do wieczora na włosach. Olejek mam z manoi i nawet jak nałożę to i tak dalej czuję odżywkę. Ale z kolei odżywka z manoi też tak nie pachniała mocno. Aż sama z ciekawości obwącham teraz wszystkie 😀
Ja jestem strasznie rzadko w Hebe i Naturze bo u mnie w maaalym miescie ich nie ma 🙁 wiec jakbyscie doradzily co warto kupic tam do wlosow to bede wdzieczna  :kwiatek:
Poki co zdecydowana jestem na ta maske miodowa Seri i moze moze olejek Hask ale raczej makadamia (chociaz nie ma w necie zbyt wielu opinii co do tej wersji)
a po jakich kosmetykach do włosów czujecie zapach przez cały dzień?? Ja mam z tym problem, bo używam jako szamponu mydła cedrowego, a na maskę biorę albo drożdżową babuszki Agafii albo Kallosa algową i włosy mi nie pachną po tym zestawie.
Macie może jakieś sprawdzone, nie kosztujące fortuny, szampony do blond włosów? Chodzi mi o szampon niebieski/fioletowy do stosowania co jakiś czas. We wtorek byłam u fryzjera i się przeraził jaka rudość się zrobiła na moich włosach (nikt z moich znajomych nie zauważył rudości", a raczej ciepły blond) więc nie wiem do końca  co wybrać. Fryzjer proponował fioletowy z estele. Na razie wolałabym przed wypłatą coś tańszego, macie może pomysły? Szampon/odzywka/cokolwiek 😀
ja stosowałam kiedyś Joanna Ultra Color i byłam bardzo zadowolona, jednak skład ma koszmarny. Także to takie zabiegi, raz na ruski rok.

Tak mi się przypomniało jeszcze, że jak masz mocno porowate włosy to może Ci zabarwić na niebiesko 🙂
No właśnie mam dosyć porowate, chłoną wszystko i boję się tego niebieskiego :/  na razie kolor mam dopiero co położony i jeszcze się wstrzymam z eksperymentami, może lepiej byłoby najpierw keratynę zrobić i domknąć łuski a później pomyśleć o czymś na kolor. Nie chciałabym zostać z niebieskimi kudłami 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
29 września 2017 17:34
Cierp1enie, mnie się wydaje, że wszystko, co się spłukuje nie będzie zostawiać zapachu na włosach. Trochę tych kosmetyków przetestowałam i nawet silnie pachnący budyniem czekoladowym Kallos Chocolate nie zostawia zapachu na włosach.

Ja właśnie wdrażam nową kurację przeciw przetłuszczaniu się włosów. Ciekawe, czy coś zmieni... Póki co przez przeziębienie czuję się jak wywłoka i włosy przetłuszczają mi się dwa razy szybciej.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 września 2017 18:07
Cierp1enie Jak zwiążę włosy po umyciu w koczek to w zasadzie każdy czuć, kiedy je rozpuszczę. Dla mnie najpiękniej pachną po Makadamia SPA z EO Laboratorie (mam szampon, balsam, maskę i fluid :kocham🙂
agnesix Rossmannowski fioletowy jest super, Joanna zostawia czasem niebieskawy kolor.
agnesix - spróbuj stosować szampon przeciwłupieżowy - wypłukuje kolor na początek, może choć trochę "rudość" zejdzie? Co do keratyny to ja bym zrobiła na koniec. Szampon niebieski wysuszy mocno włosy...
ja keratynę robiłam po mocnym rozjaśnianiu końców i jestem 4 miesiące po i mam piękne miękkie włosy, nie są przesuszone.
W grudniu znowu będę farbować i znowu rozjaśniać (chcę piękny blond) i znowu po farbowaniu po 3 tyg zrobię keratynę.

Scottie - no tak, mi się nie zdarzyło by pachniały mi włosy, ale właśnie moja koleżanka pamiętam zawsze miała pachnące, nie wiem jak ona to robiła.

lusia722 - zerknę sobie na te kosmetyki
Tylko ja już jestem po keratynie kupę czasu (w lutym robiłam) i już tym włosom się po prostu należy. Jeszcze się wstrzymam z tymi szamponami, po 1,5 miesiąca od farbowania jestem umówiona na farbę bez amoniaku właśnie na utrzymanie koloru, wtedy zobaczę jak szybkonte rudości będą łapać włosy. Na razie jestem tydzień po farbowaniu, więc jest super. Podejrzewam, że to zacznie wychodzić 3-4 miesiące po farbie.
Ja ten fioletowy z Joanny stosowałam co jakiś czas i fajnie ochładzał blond, żadnych niebieskości mi nie zostawiał (raczej niskoporowe włost mam), nie wysuszył też. Mówicie, że ten rossmanowy lepszy?
tylko na wysokoporowatych może zabarwić na niebiesko, chyba że się przetrzyma dłużej 😀
Ja też Joanny stosowałam i byłam zadowolona.
Oj chyba wycofali tą miodowa maske Seri, ktorej zdjecie wrzucilam pare postow wczesniej 🙁 w Hebe jej nie znalazlam, w sklepach internetowych tez niebardzo 🙁
A które Kallosy polecacie? Byle takie bez protein, nigdy nie mialam nic tej firmy
Scottie   Cicha obserwatorka
06 października 2017 11:02
hanexxx, bez protein to Kallosy mają raczej słaby wybór. Bananowa jest chyba w przewadze emolientowa. Nie pamiętam jak Color.
Czy maska drozdzowa agafii to maska proteinowa? 😡 bo wczoraj uzylam ją pierwszy raz i przytrzymalam jakies 30 min czyli sporo no i wlosy sa dosc suche i sztywne-zachowują sie jak po proteinach 🙁
ma proteiny z białek jaj (Hydrolyzed Egg )
dla włosów które nie lubią protein powinno się ją trzymać te 1-2 min jak na opakowaniu - nie dłużej.

Co do Kallosów to spróbuj Latte - ma proteiny mleka, ale moje włosy ją bardzo lubią i wiem że inne znajome co mają włosy, które nie tolerują protein również ją używają.

Nie proteinowe, a Humekantowe są Kallos Aloes i Honey. Aloes super.
Emolientowe - Blueberry, Cherry, Banana, Multivitamin, Caviar, Color, Omega, Algae Carote, Fruttam, Argan.    ( Cherry, Banana, Algae - boskie!)

MÓJ HIT i zawsze mam kupiony baniak to Kallos z algami! Jest po prostu boska. Druga którą zawsze muszę mieć to Kallos Latte. A od czasu do czasu kupuję Banane, Cherry lub Multivitamin (mają cudne zapachy) 🙂

Zrobiłam screena i wstawiam.
Scottie   Cicha obserwatorka
07 października 2017 15:28
Cierp1enie, ale świetna ta ściąga!! Dziękuję 🙂 :kwiatek:
Nie ma za co 🙂
co jak co, ale jestem fanką masek Kallosa i testowałam chyba wszystkie  😁 co mój mąż stwierdził, że normalna to ja raczej nie jestem 😀 a że wiadomo jakiej pojemności jest większość, to pół łazienki zawalone baniakami Kallosa 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2017 17:28
Apropo chny. Robiłam włosy chną Eld odcień miedź.

Tak wyglądały włosy po farbowaniu (5.09.17)



Tak wyglądają dziś (16.10.17) czyli po ponad miesiącu



Oba zdjęcia w świetle naturalnym.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 października 2017 07:30
strasznie Ci się spłukuje  🙁
ja robię eld tycjan albo chnę z hebe (nie pamiętam firmy) i mam wrażenie, że nie zmywa się w ogóle
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 października 2017 12:44
strasznie Ci się spłukuje  🙁



No niestety, spłukuje się. Przez pierwsze ze 3-4 mycia po koloryzacji woda z mycia włosów nadal jest zabarwiona tą chną. Myję włosy co ok. 3 dni. Jednak jakiś tam kolor zostaje - co widać na dolnym zdjęciu po odrostach, gdzie jest mój naturalny kolor + siwe włosy.
efeemeryda   no fate but what we make.
17 października 2017 12:59
Ja myje co 2dni i może 2-3 pierwsze mycia jest brudna woda, farbuje co miesiąc ze względu na odrosty, ale intensywny odcień jest caly czas.
Jak długo trzymasz ? A może to bardziej od struktury włosa zależy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się