pensjonaty w okolicach trójmiasta

jeszcze nowe Kolibki maja hale (chociaz nieduza, ale jest). Zmienil sie ostatnio zarzadca, wiec moze i warunki wroca do normalnosci 🙂
Stajnia w Sulminie u Richerta, hala, bdb opieka, padoki piaskowe i trawiaste, karmienie 3xdziennie. Stoję od kilku miesięcy i z czystym sumieniem polecam 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2012 16:35
W promieniu 30 km łapie sie jeszcze Mierzeszyn,gdzie tymczasowo stanie mała hala,docelowo na wiosnę ruszy budowa docelowej....teraz to tylko namiastka niestety tego,co będzie na wiosnę,bo nie zdążyliby przed zima 🙂
Jak wszystko będzie gotowe,sadze,ze to będzie fantastyczna alternatywa.nasze konie maja już boksy na ten czas zarezerwowane 😉
Gdzie w Mierzeszynie ma stanąć hala?
Jest jeszcze Warcz kawałeczek przed Mierzeszynem, jest hala i padoki - chociaż nie trawiaste  😉
Szaga, jest jeszcze Ośrodek Jeździecki la Scalla, byłam widziałam jest spoko. http://lascalla.pl/stajnia.html

jest Stajnia Prohipo ale dalej niż 30 km od Gdańska http://www.prohipo.pl/

nie wiem czy As Dream prowadzi hotel stajnia powstała niedawno http://www.asdream.pl/kontakt-jak-trafi-gdzie-jestemy.html

Jest stajnia Dajak w Koleczkowie http://www.w-siodle.xt.pl/

W Koleczkowie jest jeszcze Lubiczówka ale nie wiem nic więcej o tej stajni http://www.lubiczowka.pl/kontakt.htm

No i Owczarnia ale o tej stajni może ci powiedzieć forumowa Klami naprzykład

aszka - strone, ktora podalas dla Dajaka, to strona szkolki jezdzieckiej p. Magdy, a nie strona osrodka 😉
Angeel, no właśnie nie mogę znaleźć jest tylko folwark Dajak ale tam o knajpie 😉
Szczerze mowiac nie wiem czy oni maja jakas strone. Ale z tego co slyszalam od faceta, ktory tam trzyma konia to ostatnio cos mocno obsluga szwankuje...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2012 16:56
Louisa, dawna wyścigowa 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
05 listopada 2012 18:10
Bo w Dajaku boksów coraz mniej jak powiększają knajpę co rusz, więc i pewnie o pensjonacie na stronie nic nie piszą. Btw strona dajak.pl to strona właścicieli, więc nic poza stroną szkółki i ww. nie ma.

Szaga, podstawowe pytanie: Czy jesteś zmotoryzowana? Jeśli tak - Na pewno godna polecenia jest La Scalla. Jeśli nie masz samochodu, to krąg stajni ci się niestety zawęża, bo np. do Dajaka komunikacją nie dojedziesz, AS Dream do dla mnie w ogóle koniec świata. Jeszcze pytanie gdzie sama zamierzasz mieszkać, tzn jak daleko. Do Owczarni np. dojedziesz autobusem (BHT to działająca tam szkółka, a ona raczej złych opinii nie ma  😉 ) Hipodrom to w ogóle bajka pod względem dojazdu. Tyle, że mało kto jest tam w stanie wytrzymać.  😁

Też po cichu liczę na 'nowe-nowe' kolibki, jednak tam trzeba się liczyć z hipoterapią na hali i... brakiem zewnętrznego placu jakiegokolwiek.
Szaga no właśnie coś ty słyszała o BHT?
Bo Owczarnia też złych opinii nie ma. Stajnia jest mega stara, nie odnowiona (i najprawdopodobnie nie będzie), ale reszty to się przyczepić nie można.
ja stajni KOŃ-AK nie polecam..
paskudnie tam konie wyglądają, wychudzone, stoją na betonie..
moje 2 konie stały tam tylko na okres inseminacji i masakra jakaś... kobyły wróciły zmarnowane i wychudzone, a już nie powiem o tym,  że ktoś tak mądry przewrócił lub otworzył baniak z nasieniem Ulissesa i niestety gdy przyszedł czas na  za źrebienia Aury w baniaczku się gotowało bo azot wypłynął..
a jak przyjechaliśmy po kobyły to żadnej szefowej nie było, tylko dziewczynka z karteczką ile trzeba zapłacić..  😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 listopada 2012 19:44
Ktoś a ta druga stajnia w Mierzeszynie nadal pusta i na sprzedaż?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2012 19:46
Z tego co mi wiadomo,to tak.
Ktoś no właśnie niedawno słyszałam że stajnia Maji jest na sprzedaż, fajnie że tam się coś dzieje, drugiej stajni szkoda że stoi pusta. Obiekt w sumie fajny, jak tam byłam mocno niewykończony był, ale hala nadawała się już do jazdy.

🚫 Zapnij się inseminowałaś mrożonym? Który wet się podjął?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2012 20:02
Louisa, już nie jest 😉


Wiem,ze super specem od inseminacji jest p. Dr Ania Woźniak,to jej główna specjalizacja jest.
Druga stajnia w Mierzeszynie nadal na sprzedaż ale z tego co wiem to stan już jest nieciekawy...
Stajnie w  Mierzeszynie u Maji polecam, staliśmy tam pół roku, dla mnie problemem była odległość natomiast koń w rewelacyjnej kondycji.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 listopada 2012 20:06
Angeel - a kto teraz rządzi kolibkami?
Pani Doktor Leman, z Koscierzyny  😉 Draszke za źrebilismy mrożonką Aravela II a Aura mialła być Ulissesem no ale niestety..  ale mam i tak 3 kobyły źrebne wiec jestem  💘 i przepraszam za  🚫
La scalla bardzo mi się podoba i jestem w szoku, że tam tylko 1000pln. Porównując z Warszawą to  😜  Jednak doliczając koszty paliwa to trochę za drogo dla mnie (równe 31 km w jedną stronę).
xxagaxx nie przytocze ci teraz co dokładnie słyszałam o BHT bo już o tylu stajniach gadałam, że mi się miesza. Utkwiło mi tylko, że BHT zdecydowanie nie. Jak oglądałam ich stronę to bardzo mi się podobało, ale wiadomo, że zdjęcia a real to dwie różne sprawy.
Szaga BHT to szkołka 😉 I naprawdę szkółkę to mogę z całego serca polecić.
Stajnia to Owczarnia. Ja tam trzymam konia już chyba 2-3 lata 😀 Więc oprócz tego co napisałam (stara, brzydka stajnia) to trudno się do czegoś przyczepić. Zwłaszcza że jakiś czas temu zmienili się ludzi zarządzający.

No ale boksów to my już chyba i tak nie mamy wolnych...

Więc do ilu km chcesz szukać stajni i gdzie będziesz mieszkać? Gdańsk, Gdynia, Sopot?

AS Dream ma pensjonat, stajnia nowa, niewykończona, ale zapowiada się bardzo fajnie. Mieści się w Pępowie, od granicy z Gdańskiem ok 9 km.

Koleczkowo, Lubiczówka też chyba jeszcze się mieszczą, ale stajnie znam tylko  z zawodów więc nie nie wypowiem.

Na mnie wrażenie dobra robił też Przywidz, ale wiem ze sporo ludzi było średnio zadowolonych z obsługi.
Gdańsk, max. 30 km od centrum. Zawaliłyście mnie tymi stajniami tak, że chyba będę musiała zrobić swoją własną mapkę stajni i listę "za i przeciw" 😁 Jednak nieznajomość rejonu i ludzi mocno utrudnia życie.
Szaga, jesli masz zamiar przeprowadzac się już z końcem roku to zacznij od zorientowania sie, w których potencjalnych stajniach sa w ogóle miejsca, bo np. u nas (BHT / Owczarnia) to chyba obecnie nie ma nic.
[quote author=Ktoś link=topic=87.msg1575177#msg1575177 date=1352145726]
Louisa, już nie jest 😉


Wiem,ze super specem od inseminacji jest p. Dr Ania Woźniak,to jej główna specjalizacja jest.
[/quote]

Fajnie że dalej będzie tam stajnia, chyba się przejadę zobaczyć co tam słychać, nowi właściciele nie wyrzucą mnie?

Pani Ania inseminuje świeżym - mrożone jest jednak dość uciążliwe, chyba że da się namówić ale na razie plany wiosenne nie do końca sprecyzowane, ostatnio to moja dyżurna doktorka  😉
Łapino wydaje się, że zmienia się w sensowną stajnię.
Jakby ktoś szukał jednak stajni pastwiskowej bez hali to mozna uderzyć do mnie 🙂
jeszcze nowe Kolibki maja hale (chociaz nieduza, ale jest). Zmienil sie ostatnio zarzadca, wiec moze i warunki wroca do normalnosci 🙂


Ooo 😀 A ja tam byłam ostatnio (z miesiąc temu) w ciągu dnia i szukałam kogoś z kim można porozmawiać, ale nie było ani żywej duszy, wszystko było pozamykane na wielkie kłódki...
Chyba że konie są gdzie indziej, nie w tej kamiennej stajni...? Ale objechałam tam wszystko dookoła i nie widziałam żadnego śladu konia ani człowieka.

Julie,  byłaś chyba w starej stajni? "Nowe" Kolibki są po drugiej stronie ulicy, za torami. 
No w starej stajni byłam  😁 Taka sopocianka ze mnie doinformowana, jak w śmierdzącej warszawce na wygnaniu siedzę 😉
Ok, to już wiem.
Kiedyś tam na terenie ośrodka PKP była stajnia Tara (obecnie mieszcząca się na Karwinach, Źródło Marii). Ach te niezapomniane samotne galopy zimą po plaży....  😍
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 listopada 2012 14:02
[quote author=Ktoś link=topic=87.msg1575177#msg1575177 date=1352145726]
Louisa, już nie jest 😉


Wiem,ze super specem od inseminacji jest p. Dr Ania Woźniak,to jej główna specjalizacja jest.


Fajnie że dalej będzie tam stajnia, chyba się przejadę zobaczyć co tam słychać, nowi właściciele nie wyrzucą mnie?

Pani Ania inseminuje świeżym - mrożone jest jednak dość uciążliwe, chyba że da się namówić ale na razie plany wiosenne nie do końca sprecyzowane, ostatnio to moja dyżurna doktorka  😉
[/quote]

nie napisałam słowa o nowych włascicielach nie? 😉  😎 jest HUbertus w sobotę,wpadaj...bo jakoś za cholere nie mogę skojarzyć kim jesteś  🥂

co d pani Ani - to nasz ulubiony wet od kiedy tylko przybyła na pomorze,moge powiedzieć,że z pomorskich lekarzy,poza ojcem Kasik,jedyny,do którego sie zwracamy...na szczęście - odpukac w niemalowane 🤣- tylko w kwesti odrobaczenia,szczepienia i zębów. Właśbnie,polecam ją także do robienia zebów  👍


co do Łapina - troche nadal nie zawsze (to gruby eufemizm z mojej strony) trzeźwy własciciel przerażał,gdy rozpatrywaliśmy tę opcję. 🤔wirek:
Ktoś - właściciel w Łapinie występuje raczej w roli skarbnika, niż zarządcy. Z końmi nie ma nic wspólnego właściwie... ale masz rację - to może zniechęcać 😉
Jestem w tej stajni już kilka lat i muszę przyznać, że ostatnio stajnia zmienia się in plus. Hala działa od miesiąca, są nowe wolne boksy, duże pastwiska. Właściciel cały czas inwestuje, zobaczymy jak będzie dalej.


A jeśli o wetach - od niedawna na pomorzu Wojciechowscy - bardzo polecam!  🙂
Niestety jesteśmy ich częstymi klientami, ale absolutnie nie mamy się do czego przyczepić. Konkretna alternatywa dla pomorskich weterynarzy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się