Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

i ja tak myślałem, póki mi dziewuchy 🤦 z pastucha nie poszły na krajową 19-stkę
.
Jeejku Azubka jakie Brylant ma tam fantastyczne miejsce. Ja tez chce tam zamieszkac 😀
Ja bym jednak poprosiła o nazwę preparatu "przeciwobgryzaniowego" bo pastuch da się mordą ominąć i żerdzie są systematycznie konsumowane a przysięgam że karmię dobrze, witaminy daję i towarzystwo pracuje pod siodłem. Widać niektóre miały kornika w rodzinie
skończone!  😅 😅
za tydzień o tej porze będziemy już po przeprowadzce  😅

zdjęcia do powiększenia





Gillian, pięknie!!!!! gratulacje🙂😉 i czekam na zdjęcia z wystającymi z drzwi łebkami🙂
Gillian, to gotowe moduły?
Gillian, rewelacja!  😜
Breva, na pewno będzie masa zdjęc 😀 o ile ze stresu nie zapomne obsługi aparatu hehe

Azbuka, też tak myślę hihi

sznurka, nie 🙂 gotowe są tylko drzwi i przegrody zamawiane z Gillmetu. Reszta to robota z własnych desek naszego majstra. Na dachu Eurofala.
niezle!!!!
In.   tęczowy kucyk <3
03 października 2009 13:32
Wow, super to wygląda! Zazdroszczę! : )
Gillian, no! wygląda bardzo porządnie i estetycznie! Oby służyła jak najlepiej i najdłużej. 🙂
ciekawe czy drzwi wytrzymają pomysły Kudłatego... jeśle tak to znaczy, że są niezniszczalne  😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 października 2009 18:46
jeszcze tylko dluzszy daszek i by byla wymarzona stajnia  😍
no właśnie 🙂 ten daszek to trochę nam nie wyszedł, ale dziś lało i zacinało jak skurczybyk - w boksach było sucho 🙂
W tym tygodniu mam nadzieję wrócić do deskowania mojej wiaty. Muszę to, tak czy inaczej, zrobić z dwóch stron - od wewnątrz i od zewnątrz. Belki mają 14 cm grubości i wydaje mi się, że gdybym np. stronę wewnątrzną zostawił nie odeskowaną, to by mogło być niebezpieczne dla koni - no i byłoby ryzyko, że jeden kop, a deska wylatuje na zewnątrz, razem z gwoździami. Pytanie: czy silić się na jakąś dodatkową izolację, czy też 14 cm powietrza między jedną a drugą warstwą desek wystarczy? Oczywiście, zaizoluję kran i węża z wodą (wannę już wczoraj przestawiłem do pozycji "zimowej"😉 - ale też nie planuję zamykać tej budowli całkowicie, byłoby to zresztą bardzo trudne - i stąd, przy jednej ścianie otwartej, temperatura wewnątrz będzie i tak taka sama jak na zewnątrz, co bym w te ściany nie pchał, a idzie tylko o to, aby nie wiało i deszcze lub śnieg z boku nie zacinał...
To może warto membranę dachową/ folię przeciw wiatrową wstawić? Przynajmniej od wiodącej "nawietrznej"?
W sensie, że między jedną warstwą desek a drugą, w środku? OK, pomyślę jak to zrobić...
.
ale do takiej konstrukcji wyciągniętego dachu sie nie robi - chyba  😉
większy podmuch i dachu nie ma
najważniejsze ze rynna jest a jak sie cos ułoży przed boksami to i błotka nie bedzie
super stajenka
777 - a u mnie jest podcień 2,5 metra i wszystko stoi  😉

jkobus - nie baw się w żadne folie, pustka w zupełności wystarczy
jak tylko przestaniemy byc z mamą spłukane z powodu stajni to rzucim się na polbruk przed boksami i spróbujemy przedłużyc daszek przezroczystą pleksą 🙂
wawrek ale u ciebie jest na fundamencie i pustakach - i to jest zasadnicza różnica
u mnie tez sa pustaki i jest daszek wyciągnięty
ale ta stajnia o której piszemy jest konstrukcja drewniana - lekka

polbruk czesto sprzedaja z odzysku za grosze i na prawdę nic mu nie brakuje
albo płytki chodnikowe - trzeba pytać o nie  tam gdzie wymieniają je na polbruk - sa na prawde tanie i sie sprawdzają
daszek fajna rzecz, u mnie jest wyciągnięty sporo ale jest inna konstrukcja dachu
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
05 października 2009 22:40
Czym najlepiej ogrodzić część stajenno-mieszkalną a czym padoki?
cieciorka   kocioł bałkański
06 października 2009 22:25
nie wiecie gdzie wstawic konia? tutaj:
http://virtualna-stajnia.bloog.pl/id,4007144,title,Stajnie,index.html 🤣

obczajcie kucyka po prawej:
tu dopiero wentylacja:
dziwadło

tak, do sa stajnie:



🤔
dziwadlo to stajnia przerobiona po chlewni, albo ktos sie wzorowal na budynkach przeznaczonych do hodowli swin  😀
cieciorka   kocioł bałkański
10 października 2009 00:21
jkobus, tutaj trochę o rozwiazaniu problemu wody: http://www.parelli-info.waw.pl/forum/viewthread.php?thread_id=576&rowstart=15
wiem że to wątek głównie o stajniach, ale że hala to raczej częśc stajni więc mam pytanie - jakie macie pomysły na "domową" hale??
jakieś wiaty czy namioty??

potrzebuje jakieś zadaszenie, głównie do hipoterapii, ale tak żeby od biedy coś w niej pojeżdzić, nie muszę dodawać że jak najtańszą 😀

myślałam o zadaszeniu,ale 20x20 wyszło "fachowcowi" ok 20 tys  🤔  drewniana wiata, ale o szkieletowej konstrukcji

może macie namiary na tańszego "fachowca" ??


będę wdzięczna za każdy pomysł  :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się