Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia

Gillian   four letter word
24 grudnia 2023 10:25
Chciałam wrzucić fotkę ale forum mnie nie lubi. Rano boks wyglada dobrze, kupy się są oklejone, fajnie widać siki a koń spał na leżąco więc git.
Jeżeli mowa o panu z olx z promocja na palety lnu. To wzieliśmy do stajni 3 palety w tej super promo. Wszystko ok. Jakby sie upierać to worek ma chyba 20kg a na allegro sa np 22kg. Ale te z olx wychodzą po 38zl za worek więc ta roznica 2kg to zadna
Gillian   four letter word
24 grudnia 2023 11:30
Nie wiem czy to super promo, ale jest taniej niż od Dudy i na tym się skupiłam 🙂
Ile wam tego wchodzi na zascielenie boksu pierwsze?
Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 11:13
Na pierwsze poszło mi chyba 5 worków ale ja ściele pół boksu 18mkw. Mój koń ma strefę kuchni, toalety i salonu do spania 😅
Gillian, jeszcze powiedz że on to szanuje 🤣. Mój ma strefę kuchni i salonu, przy czym strefę kuchni w szybkim tempie przenosi na salon.
Przy torfie to on miał wiecznie torf wymieszany z sianem, nie szło tego wyczyścić - w efekcie był wieczny gnój. Koszmar kompletny.
Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 12:49
Najbardziej szanuje część toaletową 😅 siano miesza z lnem i wówczas jest niejadalne ale jak dostanie je na padok to zjada 😅
Gillian, ja bym jednak musiała pójść w siatkę ewentualnie w jakieś odgrodzenie części kuchennej. Przyznam , że i tak o tym myślę - w sensie o jakiejś miękkiej przegrodzie bo siatka mnie przy moim zabawowym koniu lekko przeraża.
Post został usunięty przez autora
Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 17:36
epk, nie mogę siatki. Końmi na codzień zajmuje się mama po 60-tce i nie da rady wieszać. Zrobiłam podejście ale koń wsadził syrę i była drama więc niestety tylko na ziemię siano.
A ja się wypowiem totalnie przeciwnie na temat zamówienia palety lnu od Pana z olx.
Śmierdzi stechlizna, jest szara i kłóciłabym się czy nie splesniala w niektórych momentach. Gdyby nie to że jest to rozsypane do wiaty a nie zamkniętego boksu to bym to wszystko wywaliła.
Mam nadzieje ze załaduje się zdjęcie bo mam porównanie z lnem od Dudy
20231225_102607.jpg 20231225_102607.jpg
Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 21:15
Oo :/ jakaś kijowa partia?
Nie mam pojęcia, otworzyłam 5 worków, wszystkie koszmarne. Kolejne wyglądają tak samo 🤢
Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 22:19
Moje wyglądają tak





Gillian   four letter word
25 grudnia 2023 22:21
Na pewno są innego koloru niż Dudowe, lekko ciemniejsze ale zapach w porzo. Teraz się zestresowałam 😑

Ps dajcie znać czy nie rozjechałam forum ale zrobić coś na telefonie tu to jest ponad moje siły mentalne 🤒
O kurde, masz totalnie inne 😒 dlaczego zawsze muszę mieć takiego pecha...
Gillian, tego forum się chyba już nie da rozjechać 😅
Gillian   four letter word
26 grudnia 2023 11:38
O kurde, masz totalnie inne 😒 dlaczego zawsze muszę mieć takiego pecha...
Piaffallo, pytanie czy Ty masz pecha czy ja farta 🤔
Gillian moje świeta to zbiór pecha (auto służbowe odmówiło posluszeństwa, weterynarz na cito do konia, pies na cito do weterynarza, do tego ściółka nadajaca sie najwyzej na ognisko) wiec trzymajmy sie tego...
Gillian   four letter word
26 grudnia 2023 14:46
Ajjj :-( to trzymam kciuki aby limit pecha został wyczerpany!
Czy ktoś mi może podlinkować ogłoszenie o tym lnie z facebook? Albo jak się pan nazywa?
Gillian   four letter word
07 marca 2024 21:56
Gillian, dzięki, już rano znalazłam i się kontaktowałam. Myślimy nad nią.
Ty jesteś zadowolona?
Gillian   four letter word
07 marca 2024 22:46
Jestem niezmiennie zadowolona, właśnie zamówiłam kolejne dwie palety.
Ja wracam również powiedzieć, że jestem zadowolona. Raz przyszło mi brzydkie zamówienie, teraz już za każdym razem czysta ładna ściółka. Czasami gdzies przedarta folia i woda wejdzie, ale to wiadomo się zdarza, szybciej te worki zużywam wtedy i to wszystko 😉
Gillian   four letter word
11 marca 2024 09:25
Ja sobie te worki segreguję, rozdarte idą szybciej a reszta sobie czeka. Staram się też na maksa wywalić z boksu i dużo zaścielić od razu właśnie żeby zejść najpierw z uszkodzonych worków. Mój koń pierwsze co robi to tarza się w świeżych trotach, chyba też zadowolony 🙂
Wywalam codziennie zasikane miejsca bo mam takiego hopla ale niedawno sprzątał mój niekoński mąż i pozbierał tylko bobki. Absolutnie nic nie śmierdziało sikami.
A na ile czasu tak orientacyjnie oczywiście starcza wam taka paleta? Gillian jak u Ciebie? Ty masz duże konie, to boksy pewnie też spore. Jestem ciekawa jak to cenowo wychodzi.
Gillian   four letter word
11 marca 2024 16:46
Ostatnio paleta starczyła na 3 miesiące. Nie potrafię określić czy to długo czy krótko 🙃
Gillian, dzięki, po prostu mega ciekawa byłam. Jak to wygląda cenowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się