Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek

Dzięki za odp. Inaczej się patrzy jak wiadomo, że to kopyta bez dodatkowego, wymuszonego ruchu.
Hej wszystkim sezon na gnijąc strzałki w pełni....

szukam alternatywy cenowej dla Over horse CABI Glue

znalazłam takie preparaty ktoś stosował ?
Przeznaczone do bydła
Opera Zrzut ekranu_2023-12-31_182832_allegro.pl.png Opera Zrzut ekranu_2023-12-31_182832_allegro.pl.png
Opera Zrzut ekranu_2023-12-31_182946_allegro.pl.png Opera Zrzut ekranu_2023-12-31_182946_allegro.pl.png
Post został usunięty przez moderatora
Post został usunięty przez moderatora
blucha, ten pierwszy preparat ma bardzo podobny skład
twoj
chelaty cynku
chelaty miedzi
kwasy organiczne

Profi hoof Żel
chelat cynku
chelat miedzi
ekstrat z propolisu
olejek z drzewa herbacianego
wyciąg z kory oczaru wirginijskiego
wyciąg z kwiatów nagietka
gliceryna

a szukasz tańszego zamiennika czy preparatu opodobnym działaniu ? bo te wszystkie dodatki tylko ,,rozcienczają,,działanie tego co najważniejsze czyli chelatów
BUCK   buttermilk buckskin
01 stycznia 2024 08:48
Papla93 jako zastępcze kupiłam i jest identycznie jak nie lepiej. Po umyciu suszę na tyle ile się da, potem spray i czekam z uniesionym kopytem tak do minuty. Spray wnika dość głęboko w strzałkę, bo przy korekcie kopyt ścinki były w głębi zielone. a żel działa jak gabi-glue, w sensie klei się 😉
konio stoi w wilgotnej wolnowybiegówce i nie ma dramatu w kopytach

https://allegro.pl/oferta/zel-do-kopyt-hoof-fit-330-ml-13844052457
https://allegro.pl/oferta/repiderma-spray-do-kopyt-250-ml-12902294036
blucha, o ok rozumiem czyli lepszy będzie ten który proponujesz 😉
BUCK, dziękuje
nie wiem jak z stosowaniem spray ale żel tez wydaje się ciekawy podobnie jak ten HOOFSEPT GEL
BUCK, Repiderma jest wspaniała. Świetnie osusza, a mój delikatny w kopytka kucyk tylko po tym nie kuleje ostentacyjnie 😉 jest też doskonała jako składnik do maści na rany, tak przy okazji.
Evka, dziękuje
Polecacie silver glue mt farma? Próbowałam już niebieski sprej i Kevin Bacon's a rowki dalej wąskie i głębokie, zgnilizny jako takiej nie ma, bolesnosci też nie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się