Konie czystej krwi arabskiej

majek   zwykle sobie żartuję
21 czerwca 2017 11:24
Moj 22 latek. Wczoraj poszlismy na spacer. Troche wierzchem, troche w reku (plecy mnie bola). I sobie strzelilismy selfie.

<za duże, czy jednak się uda?>
Za duże, już zmniejszam.


Drugie zawody i już bez głupich wpadek (które poprzednim razem zrzuciły nas z 2. na 6. miejsce. :P). I wygrana. Jestem dumna i z konia i z siebie, bo okazuje się, że to nasze bieganie po lasach, amatorski trening i nauka z internetów jednak dają radę, przynajmniej na tak krótkim dystansie. :P Na dłuższy chyba jednak przydałby się trener.
15,73 km/h, 43,4 kilometra. Nasz pierwszy pucharek leci w honorowe miejsce. 😀
Brawo,brawo 🙂 w ogóle ładne tam macie trasy w tej Łodzi  🏇
Gratulacje!  🏇
Brawo,brawo 🙂 w ogóle ładne tam macie trasy w tej Łodzi  🏇


Bywają lepsze i gorsze fragmenty, ale ogół trasy rzeczywiście ładny. I tym lepiej dla mnie, że to są też moje trasy treningowe. :P

Dziękujemy. 🙂

PS. Dodam, że aż 18 koni w klasie P leciało. Jak na rajdy, to tłok niemiłosierny. 😀
Sivrite

gratulacje!!  👍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 czerwca 2017 22:44
Jeszcze raz ..jest piękna  💘 💘 💘
Czy ktoś wie, ile mamy obecnie czynnych linii, i czynnych rodzin arabskich, i jakie są to linie ?

na starej stronie było to do ogarnięcie, teraz nie wiem gdzie szukać
majek   zwykle sobie żartuję
27 czerwca 2017 14:50
nie dziala, po kliknieciu jest info o przeniesieniu do archiwum
ok, ale jest lista, ile i jakie są linie obecnie, a tego dotyczyło pytanie 😉
w katalogach z przeglądów są takie dane
mogę się podzielić michalowskimi danymi
Epikea, to ja poproszę, bo też mnie to zaciekawiło. 😀 A widziałam takie tylko właśnie na Janowskiej stronie.
Wybiera się ktoś do Janowa na weekend startować albo pooglądać? 🏇
Wypatrzyl ktoś gdzieś wyniki tych tajnych janowskich mistrzostw?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 lipca 2017 16:27
Michałów wygrał worek medali, Janów też. Bilans sie zgadza  😎
no skoro specjalnie nikogo innego nie było... 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 lipca 2017 21:24
Trochę nie dziwota skoro propozycje są wypuszczone 2 tygodnie przed Mistrzostwami i na 2 dni przed terminem zgłoszeń 😉
jasne, że tak. I w ogóle, podwójne mistrzostwa kraju, w którym araby nie są jakieś hiper popularne to pomyłka.
Może i to się nadaje do puchnących z dumy,ale że to arab to mam wrażenie ,że Wy mnie lepiej zrozumiecie 🙂
Początek maja vs początek lipca 2017 🙂
Koń na pierwszej focie ma zdecydowanie lepsza sylwetke, uwypukla grzbiet, niesie szyję i kroczy zadem
Koń na pierwszej focie ma zdecydowanie lepsza sylwetke, uwypukla grzbiet, niesie szyję i kroczy zadem


Kurcze dziwi mnie strasznie Twoja ocena jak mam być szczera...hmmm...początek maja to powrót konia do pracy po dość dużymi problemami z plecami: pierwszy masaż był dla niego tak bolesny ,że próbował mnie kopnąć,nie było żadnej mowy o wypukleniu pleców..koń cały kwiecień stał,zresztą ja 01.04 urodziłam dziecko i nie bywałam w stajni...Pierwszy raz wsiadłam 01.05 i to zdjecie jest mniej więcej z samego początku maja i naprawde kon był dość sztywny a wręcz na lonżowniku wygięty w drugą stronę: nogi gubił, pędził...Ja go jednak wolę jak tupta sobie równym tempem z nosem do przodu i nisko osadzoną głową.
Tylko ze jest za nisko...przelal sie caly na przod a tyl ledwo wlecze.
A ja powiem, że w ogóle daleka jestem od oceniania ruchu konia z jednego zdjęcia. Zależnie od fazy ruchu i kąta, z którego robione jest zdjęcie, koń może wyglądać, jak umierający lub jak potwór (w pozytywnym tego słowa znaczeniu, if you know what I mean). Na drugim zdjęciu rzeczywiście plecy wyglądają słabiej, ale jeśli uważasz, że w rzeczywistości jest lepiej, to polecam nakręcić filmik.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 lipca 2017 07:06
A Epikea rozniosła wszystkich w Facimiechu w ujezdzeniu  😎 GRATULACJE  😅
RatinaZ bo żeś dobrała kijowe zdjęcia 😉 Na fotce pierwszej koń wygląda lepiej (na fb to samo), na drugiej jest uwalony na przód jak kto głupi 😉 Gdybym Was nie znała to powiedziałabym to samo, co dziewczyny - że jest gorzej. ALE Was obserwuję i widzę, że faktycznie konik się stara, jest coraz luźniejszy i choć jeszcze dużo pracy przed Wami to jesteście na dobrej drodze :kwiatek:
Dziękuję,może po prostu lepiej nie wrzucać takich niedorobionych zdjęć 🙂A to ,że on się stara jak może to akurat jego naj,naj,największa zaleta 🙂

Epikea gratulacje  :kwiatek:
RatinaZ, Ty te zdjęcia też widzisz w "szerszym kontekście" (wiesz, że konik zaczyna zwalniać, nie leci na łeb na szyję, zaokrągla się itp.), forumowicze widzą tylko jedną klatkę, uchwycony - co gorsza nienajlepszy - moment 😉 Inna sprawa, uważaj na to, by konik też Ci się tak na ten przód nie przewalił, bo go never nie podniesiesz :kwiatek: A docelowo sylwetka jednak powinna być inna, z obniżonym zadem i uniesionym frontem. Mój kary najchętniej by cały czas chodził w dole (sprzyja ku temu jego budowa) dlatego staram się jeździć go możliwie wysoko przy zachowaniu przepuszczalności. Nie jestem też fanką czambonów, ale to już nie na temat. Tak czy owak, powodzenia 🙂


Epikea, gratulacje!
RatinaZ Zdjęcia słabo dobrane nie pokażą w 2 ujęciach zmiany. To tylko setna sekundy którą można nieźle manipulować. Dobieraj zdjęcia ewidentnie w dobrym ujęciu momentu, który chcesz pokazać.

Siwego znam od początku przyjazdu do RatinyZ (to już ponad rok). Konik Siwy, konik krzywy. Fajny charakter ale wiele pracą się w życiu chłopak nie natrudził (pomijając wyścigi i rajdy). W zasadzie zadanie trudne, ujeździć 11 letniego araba od podstaw. Regularnie współpracujemy od 2 miesięcy.

amnestria Zdecydowałyśmy się na chambon z paru względów. Do wypinaczy jest mocno uprzedzony, do tego mocno się przeganaszowuje, gumy i tym podobne linki odpadają bo totalnie się roluje, wypinacze trójkątne zbyt sztywne. Było parę opcji testowanych i najlepszy okazał sie chambon. Nie jestem super zwolennikiem tego patentu ale w przypadku arabów się często sprawdza. Nie prowokuje do chowania się za wędzidło, a szyja z natury wpisuje się w łuk. To co trzeba pilnować to własnie to co napisałaś, nie za niskie ustawienie. Optymalnie na wysokości stawu barkowego.

Pod siodłem wygląda to obecnie mniej więcej tak:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się