Konie czystej krwi arabskiej

Maluda najlepszego 🙂

ogurek co to za śliczności...no piękne...źrebaki są wspaniałe
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 stycznia 2017 21:54
Witam
Śliczne te arabki z odmianami na główkach , moje siwe .
Dimer zwana obecnie częściej siwą właśnie wczoraj skończyła 4 latka , już dorosła pannica z niej .
W zimowej scenerii  , przypomina swojego tatę jest krótka i zwarta jak on .
ogurek bardzo urokliwy dzieciak!
Mamy odpowiedź na konia bawiącego się kurczakiem (u nas kurczaka wykończył pies) 😉
Rybę mu dać, tranu potrzebuje!  😁
Tak poza tym, fajny obrazek. Moja się niczym nie bawi, chociaż czasami moimi nerwami.  😁

Przypominamy się z rudą,  żyjemy 😉 perypetie życiowe sprawiły, że wróciłyśmy chwilowo do naszej macierzystej stajni 😀

marlin1990, bardzo twarzowy kantar 😉

A ja powoli staram się zmusić do regularniej pracy. Dziś trochę pocudowaliśmy z siwym po zimowej przerwie.

kontestacja, co macie za popręg?
Z fartuchem 60 cm, wyrób rymarski - tzw. no name 😉 Kupiłam go, bo nasza masażystka zaleciła właśnie jakiś szeroki popręg, żeby ustabilizować lepiej siodło. Niestety ma plecy tak problematyczne, że w każdym siodle jest jakieś ale...
Taaa, znam to. Też ostatnio kupowałam nowy popręg, chyba będzie dobrze, ale to jeszcze się okaże.
O takim z fartuchem też myślałam, jak w praktyce? Koń się nie wkurza, że za szeroki? Bo ja z kolei tego się bałam.
U mnie wszystkie pięć koni w nim śmiga i żaden nie narzeka, a przynajmniej nie pokazuje po sobie, że coś mu nie pasuje. W użytkowaniu jest fajny, choć w gorące dni mam trochę wyrzuty sumienia, że brzuch pozostaje bez dopływu powietrza i się konie pocą. Trochę lepiej siodło leży, w takim sensie, że nie migruje tak bardzo, ale zniewalających efektów nie ma... Ja go lubię, bo wiadomo, ze skórę łatwo się czyści, ma gumy po obu stronach, więc fajnie się podciąga, no ale szału nie ma, trzeba kolejne siodła testować i mieć nadzieję, że w końcu znajdzie się to idealne.
W naszym przypadku jedyną radą na migrowanie siodła i tak jest podogonie, w każdym siodle 😉 Rudej nawet pas do lonżowania zjeżdża do przodu  😂
Merlin1990, widzę, że nie tylko mnie się ten uroczy kantar spodobał. : P Scar niestety zdążył już go trochę zabić, ale jeszcze fioletowy czeka! Też na zabicie. : D

Kontestacja, łoooo, ile grzywy macie! U nas warkoczyki wygląda (mam nadzieję, że "na razie"😉 dość smętnie. Ale się rozgrzewamy. :P
Dobrze wygląda, jak na konia po przerwie od roboty. Chociaż w zimie zawsze ciężko określić, gdzie się kończy koń, a zaczyna futro. : P
kontestacja dzięki...  :kwiatek: nie mogłam mu się oprzeć 😂
Ale siwy ma GRZYWĘ 😍
Jestem pod wrażeniem... Jak upchałaś SR pod ujeżdżeniówkę 👍 skrócona tybinka?

Rozumiem problemy popręgowe 😵 u nas ostatecznie pozostał szeroki neoprenowy, hiper miękki Kentaur, bo niestety piękny skórzany, który miałyśmy obcierał mi konia na łokciach- ona za bardzo wywija tymi patyczakami 😜, popręrg z tworzywa też się nie sprawdził... Niestety neopren też wcale tak super nie oddycha :/
Na migracje siodła polecam też "gluta", wprawdzie od kiedy mój koń występuje w wersji fit nasz problem z uciekającym siodłem niemalże ustał, ale glut ładnie to wszystko trzyma w kupie  😀

Sivrite nie miałabym serca go skazać na zabicie 😜 póki co jest wyjściowy, a raczej spacerowy, bo świetnie się spaceruje z koniem na "smyczy" 🤔
taki mamy i jest super dobrze stabilizuje siodło również w pagórkowatym terenie  https://www.equishop.com/pl/popregi/3558-popreg-a43-ujezdzeniowy.html + futeralik z futra.
Sivrite, marlin1990,  grzywę ma boską, fakt, ale jeden dzień bez warkoczy i takie kołtuny ma, że masakra. Dorzucę siwego z lata, w rozpuszczonej grzywie.


A co to za kantar macie dziewczyny? Fajnie się prezentuje 😉

A czaprak każdy pod to siodło mogę wepchnąć, bo to idealne siodło dla takich karaczanów jak ja 😉 Z krótką tybinką, młodzieżowe.
A ja kupiłam taki: http://sklep.bergo.pl/p/476/13564/barefoot-popreg--ujezdzeniowe-popregi-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
Na razie dopiero dwa razy na koniu, więc trudno mi powiedzieć, jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu, ale po tych dwóch jazdach koń zadowolony póki co.
Na zdjęciach sklepowych wygląda jak sztywna deska 😉 ale byłam miło zaskoczona jakością i miękkością skóry. Mięciutka, doskonale wykończona, a giętkie to we wszystkich płaszczyznach jak neopren.
kontestacja waldhausena model nazywa się hearts jeśli się nie mylę 😉

Ja mam to szczęście, że moja ma bardzo lejącą grzywę i nawet przy obecnej długości bez problemu może chodzić nie zapleciona i się nie plącze  😀 a od kiedy suplementuje ją olejami to mam wrażenie, że włos jest jeszcze bardziej jedwabista  💘 jedyny nasz problem to marna grzywka 😵

Zazdroszczę takich długich grzyw...mój sobie skutecznie wyciera całą grzywę w piach...ech...podobno to kwestia genów 🙁
U Nas brązowo-żółto-zimowo...byle do wiosny 🙂

Zdjęcie-gigant! 🤬
marlin1990, Ale jest super, czekam z utęsknieniem, aż posypie mi się kantar 😀
marlin1990, Ale jest super, czekam z utęsknieniem, aż posypie mi się kantar 😀


Ja też polecam. Nawet, o dziwo, to żółte podszycie mi się prawie całkiem doprało mimo, że szorowanie głową o glebę to ulubiony element tarzania. Serio, czasami tylko leży i szoruje minutę. : P

Kontestacja, Marlin, a idźcie z tymi grzywami! Zmuszacie mnie to grzechu zazdrości. : P
My się dopiero odbijamy po irokezie, ale mam nadzieję, że kiedyś Was dogonimy. Aktualnie warkoczyki dość mierne:



I jeszcze dwie foty z szaleństw, niestety sfilmowanych, więc tylko nędznej jakości screeny z filmiku:


Powtórna próba 🙂
Sivrite ale za to jak Twój się rusza 😍 a kantarek polecam, jest najsłodszym kantarem jaki miałam  😍
Moja kaleka po ponad tygodniu aresztu boksowego już wychodzi na łąkę a dziś nawet mam zamiar pojeździć i już się nie mogę doczekać, tęskniłam za jazdą na moim koniu 😀

RatinaZ moja na szczęście jeśli chodzi o grzywę jest prawdziwą księżniczką- nigdy nie podejmowała zamachu na nią a co lepsze uwielbia wszelkie zabiegi pielęgnacyjne przy grzywie  😀
Hej 😀 mam do Was pytanie, czy konie arabskie mogą by tarantowate? Urodził nam się myszato tarantowaty arab
może po prostu będzie siwy w hreczke? 😉 albo w ogóle będzie siwiał?
Znaczy ona ma plamki tylko na zadzie, urodziła się taka myszatobułana, teraz na zimę jest myszata i ma białe plamki na zadzie 😀
Koniuszek, nie, nie mogą. Tylko cztery maści podstawowe.  🙂
Pokaż fotkę 🙂 Po jakich rodzicach jest?
Ojciec siwek, matka kasztan

Mam tylko takie zdjęcie :/ stare, zrobiła się ciemniejsza ale plamki są
To będzie siwa i pewnie tak siwieje. Ale swoją drogą urocze te plamki  😍
Haha urocze może są, ale nie mamy pojęcia co jej wpisać w paszport, teraz to prawie kara jest haha
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się