Probiotyki dla koni.

Livia który koń nie zjadł? u nas w stajni? bo chyba nie w temacie jestem?

ps. Twoja butelka trochę przemarzła i takie grudy sie porobiły :/

Ja swoje wzięłam do domu na te mrozy i nosze tylko wyliczone dawki, niech już ta zima sobie idzie!!!
Taki przemarznięty to już chyba do wyrzucenia 🙁
Koń koń je grzecznie, ale jeden kot odmówił spożywania karmy z dodatkiem śmierdziela. I szczerze mówiąc, wcale mu się nie dziwię 😉
Livia   ...z innego świata
23 lutego 2011 10:26
polonez, ano u nas, jak widać mogą się zdarzać konie - niejadki 🙂
Ale może się przekona jeszcze.

A butelkę chyba też wezmę do domu póki mrozy się nie skończą, może odmarznie i będzie jeszcze do użytku... Popieram, niech zima sobie idzie.
dziwne, bo wszystkie które wiem, że dostają zjadły, nawet Ori niejadek i Rino kombinator zjadł z musli więc nie wiem, który to taki cudaczek?

jeszcze jedna butelka stała to chyba od M. jest zamarznięta na kamień  😲
Livia   ...z innego świata
23 lutego 2011 10:32
Rino za pierwszym razem nie zjadł, pokręcil nosem i poszedł zjeść siano - ale fajnie że już wcina 🙂
haha właśnie za pierwszym razem zjadł - byłam przy tym 😀 owszem wyjadł najpierw jabłka, ale potem musli też wciągnął.
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 lutego 2011 11:42
A butelkę chyba też wezmę do domu póki mrozy się nie skończą, może odmarznie i będzie jeszcze do użytku...

nie bedzie do użytku.
...to znaczy bedzie, zwierzakowi nie zaszkodzi ten płyn.
ale będzie bezwartościowy - zamrażając bakterie wybiłaś je - nie ma już w tej butli życia 🙁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 lutego 2011 11:46
moje 'żyjątka' jeżdżą ze mną do stajni, zresztą płynny gamma-oryzanol też - niestety temperatury nie rozpieszczają
Livia   ...z innego świata
25 lutego 2011 12:14
caroline, szkoda... bo dopiero co właściwie otwarłam ten probiotyk  😵 Na szczęście mam jeszcze jedną butelkę zapasową, którą trzymałam w domu, więc jest pełnowartościowa.
Livia - z tej butelki juz nic nie da się wylać, cała zamarzła  🙄
Szukam ,szukam.... i nie mogę znależć  informacji dotyczącej rodzaju szczepów bakterii znajdujących się w em-15
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 lutego 2011 14:59
mam w domu butelke, to zaraz spisze i wrzuce info tutaj 😉

edit
Lactobacillus casei CCM 3775, Lactobacillus plantarum 24001, Saccharomycces cerevisiae MUCL 39885, Rhopseudomonas plaustris ATTC 17001
caroline - :kwiatek:
Melduję, że u nas widać już efekty stosowania probiotyku Biogen K. Wreszcie skonczyły się rozwolnienia i pod ogonem czysto  😅 😅 mam  nadzieję, że w dalszej kolejności zobaczę efekty lepszego przyswajania paszy 🙂  🏇
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 marca 2011 09:26
mam  nadzieję, że w dalszej kolejności zobaczę efekty lepszego przyswajania paszy 🙂  🏇

wczoraj czytałam o badaniach prowadzonych przez amerykańskiego naukowca. twierdził on, ze suplementacja probiotykami może poprawić u koni przyswajalność składników odżywczych z pokarmu nawet o 24%
...w sumie to jest taka poprawa, ze trudno byłoby ja przeoczyć... 😉 jestem jednak pod wrażeniem tego wyliczenia 😉

edit
znalazłam link: http://www.equerrys.com/thesis-probiotics.htm
Obserwując mojego niejadka, mam wrażenie że teraz wcina całą swoją porcję bez marudzenia. Na razie nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy wpływ probiotyków ale liczę na tą drugą opcję, bardzo ułatwiłoby mi to życie.. Problemów z biegunkami, zaparciami i innymi sprawami nigdy nie było, tylko to niejedzenie i spadki wagi mnie dobijały..  🙄
Melduję, że u nas widać już efekty stosowania probiotyku Biogen K. Wreszcie skonczyły się rozwolnienia i pod ogonem czysto  😅 😅 mam  nadzieję, że w dalszej kolejności zobaczę efekty lepszego przyswajania paszy 🙂  🏇


Długo podawałaś? Mój je dopiero drugi tydzień, a już jest super 🙂
ja zauważam poprawę jesli chodzi o strzałki, prawie codziennie, nasączam watę w probiotyku em-15 (nierozcieńczonym) i wpycham do dziur.

Niegługo kowal jestem ciekawa co powie  😅

anetakajper   Dolata i spółka
04 marca 2011 11:36
Idą do mnie EM15  😀
Czy wysoko źrebna  może dostawać, czy lepiej poczekać aż się wyżrebi ? Nie powiem mam nadzieje że można dawać bo gruba naciąga mnie na drogie musli bo nie chce żryć owsa :/
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 marca 2011 11:39
anetakajper, z tego co wiem, to nie ma przeciwwskazań. a w tym artykule, ktory podlinkowalam, to nawet wniosek jest taki, ze warto 😉
mój dostaje EM 15 od wtorku, posmarowalam mu ranki które sie nie goiły(walki padokowe) i po 2 dniach goi sie jak trzeba. Zapach ma specyficzny ale koń wcina choć pierw musiał dokładnie wywąchać co to za mikstura.
Witam wszystkich stosujących probiotyki 🙂

Przeglądnęłam wszystkie strony w tym wątku, szczególnie zainteresowały mnie te posty, które wspominają o koniach, kapryszących przy jedzeniu lub podawaniu probiotyków. Mam dwie klacze, którym chciałabym kupić EM15. Jedna z nich bardzo kaprysi przy jedzeniu lub podawaniu różnych specyfików np. witamin. Do pyska nie weźmie wcale np witamin z Besterly, były też problemy przy podawaniu suplementu w proszku NAF Mud Guard. Czy probiotyki można podawać razem z mashem (dodać do zaparzonego mashu) w razie gdyby podawanie do owsa zawiedzie?
Czy lepiej podawać w strzykawce bezpośrednio "dopaszczowo"? 🙂 Czy trafił się koń, który kategorycznie nie dał się namówić na przyjmowanie probiotyków?

Dziękuję za odpowiedź.
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 marca 2011 22:27
Czy probiotyki można podawać razem z mashem (dodać do zaparzonego mashu)

mozna, ale na rozsądek - nie dodawać przed zalaniem wrzątkiem ani nie dodawać ich kiedy mesz jest jeszcze bardzo gorący. jak przestygnie, tuz przed podaniem, wtedy jest sens.
ewamloda, pierwszy raz podałam Em15 mojemu koniowi razem z porcją oleju - odmówil kategorycznie jedzenia.
Następnym razem podałam mieszankę tylko z probiotykiem i ziołami dla zapachu, po dłuższym obwąchiwaniu zjadł wszystko, ale bez szaleństwa, kolejny raz zjadł od razu a teraz wcina  aż mu się uszy trzęsą. Ostatnio  dodaję suplement z kolagenem - koń ze smakiem wyjada wszystko ze żłobu. Połączenie probiotyku z olejem  było dla niego niejadalne.
Caroline Dziękuję, tak miałam na myśli do wystudzonego mashu przed podaniem🙂 :kwiatek: Zastanawiam się tylko, czy jak robię mesz dwa razy w tygodniu, to nie będzie za mało, czy lepiej podwać probiotyki codziennie?

Grace :kwiatek: dziękuję, mam nadzieję, że skończy się na podawaniu z owsem ( oleju nie brałam pod uwagę), ale muszę się przygotwać na opcję alternatywną.

Niebawem zamówię, najwyżej sama będę pić  🤣- w składzie same smakołyki- nie powinny zaszkodzić, albo za karę wysmaruję tą moją klacz- niejadkę 😜
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 marca 2011 23:03
zacznij od podania małej ilości - jak z każdym suplementem, zeby się przyzwyczaiła.
słyszałam o paru koniach, które nie chciały tego jeść. to normalne, kazdy, nawet koń, ma prawo do swojego gustu 😉
mój koń na przykład nie chciał kiedyś jeść jakichś suplementów i zjadał dopiero po polaniu ich probiotykiem 😉 jego kumpel z boksu obok tak lubił probiotyk, ze wypijał go ze żloba (nie trzeba było niczego dodawać), ale mój na coś takiego to się całkowicie oburzał i nie ruszał - zjadał dopiero jak się wsypało garstkę owsa na to 😉 (ale mój koń to ogólnie nie lubi "zup" - pokarmów nazbyt płynnych 😉)

lepiej byłoby codziennie. ale jak się nie da, to nawet te dwa razy w tygodniu moga byc - lepszy rydz, niż nic 😉
caroline dziękuję raz jeszcze i wiem, że jesteś bardzo obeznana z probiotykami 👍. Czy możesz mi powiedzieć, czy zamawiasz z tej strony: http://www.probiotics.pl/ ( nie mają sklepu internetowego, zamówienia przez emaila) czy jest jeszcze inne źródło, gdzie można się w EM15 zaopatrzyć?
Na stronie nie ma też cennika. Jakie są orientacyjne ceny EM15?

Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki i pomoc.
busch   Mad god's blessing.
05 marca 2011 23:24
Animalia też od niedawna ma emy  🙂

http://animalia.pl/szukaj.php?search=probiotics
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 marca 2011 23:27
zauwazyłam je tez w mk sklepie i w animavecie 🙂

http://www.mksklep.pl/pro-biotyk-em15-1000-ml-p-5407.html

fajnie - coraz łatwiej dostępne się stają 😀

mam nadzieje, ze niedługo ruszy też producencki sklep internetowy, to juz w ogóle bedzie malinowo 😀
Mnie tez miło zaskoczyła animalia, że wprowadziła EM-y.
No i już zamówiłam.
Nie wiem jaki będzie czas oczekiwania ( w sklepie jest w założeniu długi), ale bezpłatnie odbieram sobie zakupy i jest ok.
Nareszcie dorosłam do tego by spróbować 🙂
zamówiłam na razie 1l tego ale w razie coś to pewnie później będzie większa butla.
I co mam zamiar zrobić z tym?
podawać dla konia:
- podawać do papu;jest to starszy koń gubiący masę prawie jak sierść.
- psikać kopytka;
- psikać sierść (ma niby czystą skórę ale lubi się drapać), teraz dostał łupieżu jak gubi sierść 🙁
- ew. psikać siano?

podawać dla psów:
- podawać do papu;
- podawać mojemu drapaczowi 🙂
Mam w domu 4 psy, więc też będę mogła obserwować reakcję.

Jeśli coś źle napisałam to proszę o poprawienie mnie.
W końcu doszłam do wniosku, że drogich specyfików jest bardzo dużo (różnie z efektywnością). Chcę spróbować czegoś co jest naturalne i co działa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się