Hipoterapia

czy ktoś z was wybiera się do Warszawy na kurs hipoterapii 09.01.2012???
Witam,
nazywam sie Agnieszka
Jestem studentką Fizjoterapii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety, która jest kierowana do hipoterapeutów. Jest dla mnie bardzo ważne aby dotarła ona do jak największej ilosci hipoterapeutów więc jeśli jest taka moąliwość proszę aby Państwo przesłali ja do swoich znajomych hipoterapeutów  .
Jeśli mają państwo jakieś uwagi bardzo proszę o kontakt drogą mailową
Oceny proszę dokonywać na podstawie własnych doświadczeń i odczuć. W zależności od budowy pytania proszę wybrać jedną lub kilka odpowiedzi (według instrukcji) lub wypełnić puste pola. Dziękuję za poświęcenie czasu i wypełnienie niniejszego kwestionariusza ankiety. Ankieta jest dobrowolna i anonimowa - posłuży do celów naukowych ( jako dane do mojej pracy magisterskiej).

Ankietę do hipoterapeutów proszę  wypełnić  w trybie online klikając na ten link
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGcyLS1GcG1Sd21Wekl1YXV0WWFpMlE6MQ

Jeśli wystąpi problem z wyświetleniem lub z przesłaniem tego formularza, mogę go przesłać w zwykłej formie dokumentu Word na maila ( jeśli bedzie taka koniecznosć proszę do mnie napisać)

Bardzo dziękuje za pomoc 🙂
dublujace sie watki o hpioterapii zostaly scalone.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 stycznia 2012 15:36
mam pytanie do osób, które czynnie działają w hipoterapii,
powiedzcie mi, jakie trzeba spełnić wymogi aby móc prowadzić taki ośrodek ? Oczywiście zapewne podstawa to wykwalifikowana kadra, dostosowane konie. Czy osoba ( dziecko ) skierowane na taką rehabilitację - dostaje jakieś zaświadczenie od lekarza / rehabilitanta ? jak to wygląda ? za pomoc będę wdzięczna !!!
furmanka   zawsze pod górkę...
26 stycznia 2012 11:30
Podstawą jest ukończony kurs hipoterapii, najlepiej  organizowany przez PTHip. Działalność gospodarcza lub stowarzyszenie itp.  UBEZPIECZENIE OC . Warunkiem przyjęcia pacjenta na zajęcia jest wypełniona przez lekarza "karta kwalifikacji na zajęcia hipoterapii" - gdzie zawarte są informacje o rodzaju dysfunkcji u dziecka / dorosłego oraz przede wszystkim oświadczenie lekarza, że "nie ma przeciwwskazań do jazdy na koniu"
Witam!

Zapraszam do kontaktu osoby pragnące podjąć współpracę przy hipoterapii (Warszawa Zachodnia)

Wszelkich informacji z przyjemnością udzielę i zapraszam do kontaktu na pw lub maj@brass.com.pl

Magda
Mam na zaliczenie przedmiotu częsciowo przedstawic temat hipoterapii. Byłabym bardzo wdzieczna gdyby ktos odpowiedział mi na pytania, bo nie znalazłam tego na stronach o hipo.
Co daje posiadanie patronatu PTHiP przez dany osrodek? Po prostu wiekszy prestiz sam w sobie, czy np przekłada sie to jakos w praktyce na łatwiejsze pozyskiwanie pacjentów???
Czy hipoterapia zawsze jest płatna, nigdy nie ma refundacji NFZ?
Jakie są mniej wiecej widełki pensji hipoterapeuty pracującego u kogos (nie własna działalnosc)??

Byłabym bardzo wdzieczna za odp  🙂
Jestem po tegorocznym kursie TKKF-u instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia i chciałam się spytać, czy nie orientuje się ktoś gdzie mogłabym odbyć praktyki, tylko niestety pracuję i jedyna możliwość to weekendy (jestem z Ostrowa Wielkopolskiego), z góry dzięki 🙂
Czesc,czy mozecie polecic mi osrodek hipoterapii ?-warminsko-mazurskie. Z gory dziekuje
czy ktos sie orietuje gdzie mozna zrobic w warszawie kurs na hipo?
Proponuję wejść na stronę PTHIP-u. Są tam informacje o terminach kursu.
czy tytuł instruktora hipoterapii po kursie PTHip jest uznawany za granicą?
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
29 sierpnia 2012 21:10
Idzie ktoś na kurs wrześniowy w Warszawie?
Cześć w temacie hipo jestem laikiem i mam do was kilka pytań bo nie mogę tego znaleźć. Jestem pracownikiem pewnego osrodka jeździeckiego - zajmującego się rekreacją i sportem moja szefowa ostatnio wymyśliła, że chce poszerzyć działalność o hipoterapię. Od czego ( poza posiadaniem konia i hipoterapeuty) trzeba zacząć aby w ogóle ją prowadzić? gdzie zgłosić taki zamiar? skąd pozyskać pacjętów? Jakie są ceny turnusów bądź lekcji? proszę pomóżcie
Dziewczyny mam prosbe pisze prace licencjacka na temat hipoterapi . Czy mozecie polecic mi jakas dobra literature? i jeszcze jdena prosba potrzebuje zdjec z zajec hipoterapii czy ktos bylby tak mily i mogl mi uzyczyc pare zdjec? nie moga zamiescic zdjec z neta, musze je zrobic sama jednak u nas zajecia odbywaja sie na hali a zdjecia wychodza tak tragiczne, ze na nich nic nie widac 😵
czy posiada ktos moze ksiazke Hipoterapia. Neurofizjologiczna gimnastyka lecznicza na koniu (autorka: Ingrid Strauss) i chcialby odsprzedac eqwentualnie pozyczyc ?
napisz czego potrzebujesz na pw. prowadzimy hipo, a ja pisalam w mgr o niej sporo (o wpływie na funkcjonowanie pycho-społeczne głównie). mam troche materiałów, zdjęć
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
15 stycznia 2013 11:04
A ja z takimi pytaniami:
1. Czy orientuje się ktoś gdzie teraz organizują jakieś kursy hipoterapii lub studia podyplomowe. Kursy najlepiej weekendowe. Podobno AWF nie może zebrać grupy na studia :/
2. Poszukuję osoby z Warszawy lub z okolic która mogłaby zaprosić mnie (jako wolontariusza) do siebie na zajęcia z hipoterapii. Chciałbym zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają dokładnie.

Dzięki za wszelkie info. Może być PW
Najbliższy kurs w Toporzysku w lutym (2 zjazdy po tydzień). Ktoś z forumowiczów się wybiera?

Podbijam pytanie RioBrawo
czy tytuł instruktora hipoterapii po kursie PTHip jest uznawany za granicą?
Mam możliwość zrobienia kursu hipoterapii. Jest on organizowany przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia. Na zakończenie kursu otrzyma się legitymację od fundacji + certyfikat z jakiejś metody amerykańskiego centrum hipoterapii SpiritHorse Therapeutic Center.
Zastanawiam się tylko, czy takie uprawnienia będą się liczyć w świecie polskiej hipoterapii, czy lepiej dać sobie spokój, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto? Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
18 marca 2013 22:33
napisz do PTHiPu meila z pyt. o to.
PTHip na pewno odpisze że nie warto bo kurs nie jest akredytowany przez nich
obecnie się tak dziwnie podziało, że to co nie jest przez PTHip jest złe. Jest to zrozumiałe,ale nie każdy ma dostęp do kursów które oni prowadzą. więc z mojego doświadczenia powiem tak - w zależności do czego jest ten kurs ci potrzebny - tzn czy masz samodzielnie prowadzić hipoterapię czy masz być kolejnym hipoterapeutą w jakimś ośrodku.
Jak masz samodzielnie prowadzić hipo to już wyższa szkoła jest i większa odpowiedzialność więć tu stawiała bym na jakość, chyba że masz wykształcenie kierunkowe i łeb na karku i pottrawisz sobie ułożyć w całość jakieś strzępy informacji jakie podadzą na kursie albo je zweryfikować.
Natomiast jeżeli będziesz kolejnym hipoterapeutą w stajni to ja bym szła na pierwszy lepszy kurs bo i tak masz się kogo zapytać, dopytać albo zweryfikować swoją wiedzę.

Piszę to jako właściciel ośrodka hipo, jestem po kursie krakowskim, jeszcze z czasów gdy kraków i warszawa się lubiła. Przewineło się trochę hipoterapeutów u mnie. Ostatnio zatrudniłam dziewczyne po kursie w Lalinie. Dla mnie ten kurs to porażka, ale dziewczyna potrzebowała papier, potem i tak asystowała przy moich hipo i przejęła mój tok myślenia i działania. Nie mówię że ja robię wszystko dobrze ale jestem mgr fizjoterapii, skończyłam pedagogikę, kurs hipo i jeszcze taki dokształcający z hipo ( z uni u nas był)

Chyba trochę odbiegłam od sedna 😉
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dała mi dużo do myślenia. 🙂
Witam
Jestem studentką Fizjoterapii i pisze prace magisterska na temat Hipoterapii. Poszukuje osób które taka prace już pisały albo kogoś znają kto mógł by udostępnić mi swoje materiały na ten temat. Bardzo bym prosiła o jakiś kontakt takie właśnie osoby.Jestem na etapie wybierania właśnie tematu i  chciałam się poradzić bądz pogadać z osoba która już wie mniej więcej o co chodzi bądz siedzi w tym temacie 🙂
Serdecznie pozdrawiam i czekam na jakiś kontakt.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] spamowanie
no trzeci wątek?  wiesz jak jest z pisaniem za kogoś albo z konsultacjami?
horse_art, tych watkow jest 5 albo 6 🤔
Mam ogromna prosbe potzrebuje np skan lub zdjecie dyplomu hipoterapeuty do mojej pracy. Ewentualnie jakis link do takowego zdjecia
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
17 kwietnia 2013 20:55
dziekuje  :kwiatek:
dempsey   fiat voluntas Tua
23 maja 2013 14:17
Helenów nakręcił film promocyjny 🙂
Fajowy!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się