ciąża, wyźrebienie, źrebak

hanoverka dziękuję. Kciuki się przydadzą (nie powiem komu najbardziej  :hihi🙂
Fryzyjska klaczka + 1 szt 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2011 00:30
wawrek,  poka poka!
wawrek gratki i poka źrebola!

Zdjęć na razie nie mam. Póki co w mojej galerii jest szot z kamerki.
wawrek gratulacje! Cała i zdrowa 🙂
no piękna jest! Niech się zdrowo chowa. Szota z kamerki zazdroszczę, ja  swoją oddaję, bo nie działa w nocy, pozostała mi przeprowadzka na noc do rodziców i nocne podglądanie.  😀iabeł:
Na kiedy spodziewacie się porodu, jeśli kobyła była kryta 1maja? Pytam, bo wiem że kilka osób mówiło,że w tym właśnie terminie ich kobyłki zostały zaźrebione 🙂
od połowy marca do końca kwietnia 😉
u nas wczoraj kolejny ogierek
U nas dalej nic  😵  już nie mogę się doczekać a ona nonstop niechce urodzić .
u mnie tez nic.. Złota wczoraj na padoku odstawiała show z ogonem na plecach i wiszacym do ziemi brzuchem- coz.. moja mina bezcenna

ogurek- gratulacje!

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 marca 2011 11:01
Ja też dalej czekam 🙁 W piątek myślałam, że już coś się wydarzy, bo kobyła wyjątkowo niespokojna była, ale przeszło jej. Brzuch opuszczony już mocno, zad zapadnięty, ale nawet świec nie widać 🙁.

Czy do Waszych źrebnych klaczy też grzeją się inne?  🤔 Do mojej baby co chwila przychodzą koleżanki i się nastawiają, a żeby było śmieszniej ona chętnie na nie skacze  🤔 Słyszałam, że to przez hormony, które wydziela i, że podobno w takich sytuacjach mówi się, że urodzi się ogierek, ale nie ma na to dowodów.
No i podzieliłam los hanoverki,kamera w dzień widzi ale jak zamknęłam wszystkie drzwi to wokół ekranu pojawiły się świecące diody a w środku tylko ciemność.Wydaje mi się że to wina szerokiego obiektywu-łapie diody i oślepiają go.Montana i kawusia,wstawcie modele waszych kamer(nazwy,parametry)z opakowań,poszukam sprawdzone i kupie bo inaczej czeka mnie bieganie do stajni po kilka razy w nocy przez najbliższe 2 tygodnie.
orjentica  a jaką kupiłaś tą droższą czy tą tańszą ,współczuje wam że kamery nie działają .
Kupiłam ta droższą ale przekaz z kamerki kawusi i montany jest i tak o niebo lepszy
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
14 marca 2011 14:38
Orjentica, ja mam tą tańszą, jest kropka w kropke jak ta na tańszej aukcji wstawionej przeze mnie. Nie mam już od niej papierów bo ze dwa lata ją mamy, wszystko dawno wyrzucone. Załamałam się bo zamówiłam właśnie tą droższą żeby mieć możliwość podłączenia kilku kamer na raz i z tym szerokokątnym obiektywem żeby było więcej widać...dziś dotarła, wieczorem przetestujemy ale jak już druga osoba pisze, że są problemy to pewnie będę musiała ją odesłać...:/.
Przepraszam że wam przerywam temat i jeśli już takie coś było, ale mam do was pytanie 🙂.
Urodziło się wczoraj w stajni maleństwo 🙂. To nie jest pierwszy źrebak tej klaczy. Była już pare razy matką. Dziś zauważyłam że gdy młody chce ssać i szuka w okolicach wymienia , ona podnosi nogę i zasłania, ogólnie jest rozdrażniona i nie w humorze dziś. Czy to jest normalne? Tzn ze może chwilowo nie ma mleka albo coś ją boli? Zabiera się za siano, gdy młody jest natrętny i szuka to ona kręci się po boksie . Troche mnie to dziś zaniepokoiło.
montana   małopolskie
14 marca 2011 20:52
ja mam jeszcze pudełko z tej mojej, wklejam foty, to też tańsza wersja, służy trzeci sezon



wiosennaxd- klacz może mieć bolesność wymienia, pomóżcie źrebaczkowi, przytrzymajcie klacz. Trzeba też obejrzeć klacz czy jest pokarm lub czy nie ma zapalenia , bo jak pokarm będzie się zbierał i wymię będzie się robiło twarde i gorące
U mnie kobyłka już nabiera w wymiona 😅
Dziewczyny,dobre wieści w sprawie kamerki,nie dało mi to spokoju i przeglądałam różne modele,zauważyłam ze we wszystkich są takie czarne piankowe osłonki na obiektywie.Skojarzyłam że coś takiego szwędało się po pudełku z moja kamerką,rozkręciłam szklana osłonę kamerki i założyłam ta piankę i JEST DOBRZE 😅
Co prawda test narazie w ciemnej łazience ale później pójdę do stajni.
A swoja drogą ciekawe jaka będzie odpowiedź technika-fajtłapy który wymieniał obiektyw na zgłoszony problem.Jeżeli on do tego nie dojdzie to nie omieszkam zgłosić jego niekompetencję właścicielowi firmy.
marysia550 - dziękuje Ci bardzo 🙂. Mam nadzieje że to nie jest zapalenie.
Podłączę się. U mnie jest kamerka typu Foscam. Polecam! Po ciemku bardzo ładnie zbiera wszystko. Tutaj próbka z nocy /światło oczywiście wyłączone/.
Fajny źrebol,gratulacje.
rzeczywiście obraz super,u mnie w trybie nocnym ta osłonka zasłania rogi ekranu ale przynajmniej juz widać resztę.
Dzięki. [url=https://picasaweb.google.com/109350665975609564760/Krone#]Tutaj[/url] więcej fotek.
Ale słodziak 😍
Ja chcę fryza!!!
Uwielbiam tez zdezorientowany wzrok źrebaków, które dopiero co świat zobaczyły. Wszystkie tak cudownie zadziwione 🙂
Mam kolejne pytanie do osób, których kobyły zostały zaźrebione 1 maja. Czy wasze klacze mają już mleko? Pytam, bo kolega mnie nastraszył,że z moją chyba jest coś nie tak i mam teraz straszny stres 🙁
Dlaczego ma z nią byc coś nie tak?
Twierdzi,że to już taka pora że powinna miec naciągnięte wymiona. Mi się wydaję,że to jeszcze trochę za wcześnie...
Jednoznacznie nie można tego stwierdzić bo każda klacz jest inna . Ja co prawda mam niewielkie doświadczenie z moją klaczą bo źrebiła się tylko raz jako pierwiastka i jej wymię zaczynało przybierać 5 tygodni przed  planowany terminem. Jednak wiem że są takie klacze którym wymię przybiera miesiąc przed porodem.
Myślę że nie masz się czym martwić , klacz ma jeszcze sporo czasu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się