ciąża, wyźrebienie, źrebak

Tego nie powiedzialam..... napisalam tylko o swoim przypadku. Jak jest u Ciebie musi stwierdzic weterynarz..... jesli nadal źrebna to super,a jesli niestety jednak stracila to zaleczyc i smialo kryc ponownie ..... napisalam tylko ze zapalenie macicy nie zawsze oznacza strate źrebaka...tak jak u Nas,mimo ze wet tez sie pomylil i powiedzial ze źrebaka nie ma a jednak byl,różne to bywa.....
Mysle tez ze duzo zalez od doswiadczenia weta,ale tez nie ma ludzi nieomylnych.....
Oczywiscie USG obowiazkowo.
Oki, dzieki wielkie za pomoc♡
Nie ma za co,po to ten wątek,zeby podzielić sie swoimi doswiadczeniami i pomóc 😉
Zyczę powodzenia i zdrówka dla kobyły 😉
amazonka - też sobie zadrościłam.. i pomyślałam sobie, nie, tak dobrze to nie może być - i klaczka i maścista, i zdrowa, i poprawna. Na pewno coś nie tak. No miałam rację. 
Dementek, trzymam w takim razie kciuki , daj znać 🙂
asia2804, moja klacz po inseminacji miała "płyn w macicy" i też była leczona. Na szczęście po leczeniu okazało się ze jest ciąża 🙂 Kwoty niestety nie pamiętam ponieważ stała w tym czasie w klinice wiec kosztów dojazdów itd nie było ale jestem skłonna do kwoty bliższej 200 zł niż 700 zł. Klacz jednak jest pod obserwacją lekarza ze względu właśnie na te perypetie z macicą.

Druga klacz też była kryta ale po badaniu usg nie stwierdzono ciąży. Macica jednak nie była rujowa , na jajnikach pęcherzyki, do tej pory klacz nie jest w rui (chciałam ja kryć przy następnej rui) , czy jest szansa ze jednak zaskoczyła ale nie było nic widać na usg?
armaquesse Dlatego też pisalam ze leczenie moze wynosic mniej niz 400 zl bo wypisalam wszystko co moja kobyla dostala wraz z cenami.... i gdyby nie ten dojazd to bylo by super.... a i zapalenie nie zawsze oznacza poronienie....
Mozliwe jest wszystko ,moja byla w 5 msc źrebności i wet robiąc USG źrebola nie widzial i stwierdził,że poroniła....
amazonka, mam podobnego źrebaka do Twojego !

Ciekawy przypadek u nas się urodził po gniadych, ma pręgowane nogi, pręge na grzbiecie. ( nie wiem, czy zdjęcia oddają ten widok )
Czy to będzie kare, czy jakie, ja nie wiem

[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18425450_1485097674853930_4303499122432390357_n.jpg?oh=d78df19dcca8ea9ac1bbd86735a5783e&oe=59E92673[/img]







Mój źrebiol dziś pierwszy raz na uwiązie. Zamknęliśmy się w boksie, matkę uwiązałam, a źrebaka zapięłam na uwiąż z bezpiecznym karabińczykiem, co by w razie czego szybko odpiąć. Walka trwała może 15 sekund, bez większych trudności udało mi się przyciągnąć małego do siebie, pogłaskać po całym ciele /łącznie z nogami/. Oblizał się, pozwolił się odpiąć. Ogólnie mówiąc - wymiękł 😉
Myślałam, że na padoku będzie się bał mnie po tej akcji, ale o dziwo zrobił się jeszcze bardziej uległy, pozwolił dotknąć głowy i objąć za szyję, co było niemożliwością wcześniej.
Czary mary.
kasia2107rafal, 5 msc. i nie było widać? O kurcze. Ale to znaczy , że i dla nas jest nadzieja 😀
w 5 miesiącu źrebak taki już duży, że może doktor pomylił nogę z rogiem macicy 😉
ot taki czarny humor.
No cóż mam powiedzieć.... USG bylo robione w 5 msc-u ,nie wiem jak wet to zrobił,ze go nie widzial....nie mam pojecia,ja sobie to tlumacze tak ze mowil ze do jednego rogu macicy nie moze dojsc bo za duzo plynu tam jest wiec myslalam ze źrebol sie tam ukryl chociaz watpie zeby siedzial tam w tej ropie....a moze poprostu wet nie doswiadczony i nie wie jak źrebol w tym msc rozwoju wyglada  😂
Chciaz pamietam,ze przed USG na internecie ogladalam duzo zdjec jak wyglada źrebak w tym miesiacu i podczas badania USG nagle krzyknelam "o jest !!!" a wet powiedzial ze to nie źrebak i juz sie nie cofnoł aby pokazac/sprawdzic/wytlumaczyc .... nie wiem ja sie nie znam przeciez,wiec uznalam ze ma racje.... a teraz gdy klacz jednak źrebna to juz tego nie roztrzasam tylko sie ciesze.
Nasz mały Magnum van den Bischop, 1,5 miesięczna ciąża. Planowany termin wyźrebienia 10 kwietnia 2018.  🏇
tajnaa super !!!  😅
Gratulacje  :kwiatek: Niech się zdrowo rozwija,a ciąża przebiega bezproblemowo .
Bedzie kolejne złote cudo  💘
montana faktycznie interesująco wygląda, ciekawe jak się wybarwi :>

tajnaa gratulacje, udało się za pierwszym razem, na '9tkę' ? 🙂

U nas póki co 5 potwierdzonych źrebnych (dwie na luty,  dwie na kwiecień, jedna na maj), jeszcze jedna została i w przyszłym roku powinno być 6 źrebaczków  😍

Najmłodszy tegoroczny i zarazem rodzynek płci męskiej, dwutygodniowy:



Choć jestem fanką złotek , do tego malowanych to on jest tak urokliwy że ciężko przejść obojętnie.
Piękne ciasteczko, ciekawe czy to ubarwienie mu zostanie. Naszej mamci już bardzo ciężko, upał nie pomaga, czekamy, jeszcze 2 tygodnie
ansc czekam razem z Tobą 😉
Na którego dokładnie ma Twoja ?
My termin mamy jednak na 19 lipca ale mam cichą nadzieje ,że rozpakuje się 18 w moje urodziny  😍
Coś pomiędzy 8 a 22 lipca, dziewczyna była u ogiera prawie 2 tyg.  🤣 ale licząc od ostatniego skoku to 22-go, mi się wydaje, że będzie wcześniej.
O to kochliwa dziewczyna  😂
Moja tez na pierwsza stanówke w lipcu byla cos kolo dwoch tyg ale za to na druga byl tylko jeden skok i sru do domu 3 km pod siodlem.... 😉
Mysle ze ta jazda pod siodlem nie pozwalajaca sie spinac byla strzalem w dziesiatke.
Ale widac ze juz ciezko jej ,nie dosc ze czarna to jeszcze wielka to i upaly daja sie we znaki...
A mlody w brzuchu tez daje sie we znaki matce 😉

To Ty juz swojej pewnie pilnujesz?  😉
Hmm w sobotę jadę na urlop wracam 9-go, i mam cichą nadzieję że poczeka na mnie
Mysle ,ze spokojnie poczeka ...
Jesli na stanowce byla od 8 do 22 to spodziewala bym sie raczej rozpakowania od powiedzmy 12 no chyba ze jednak cos wplynie na przyspieszenie...
Ciekawa jestem która się prędzej rozpakuje ,
Twoja  👀 czy Moja 😉
amazonka*, nie na 9tkę, a na 11 dopiero miała owulację. Ale za 1 strzałem zaskoczyła.
A ja dziś osiągnęłam ze źrebakiem level 2, prowadziłam na uwiązie i jego i matkę jednocześnie.
Szatan mały, kiedy on przestanie się buntować na nacisk uwiązu? odpuszcza, ale walczy za każdym razem na początku. :/
Odchowywał ktoś może ślepego źrebaka ? Interesuje mnie jak taki źrebak funkcjonuje .
Nie wiem jak jest ze źrebakiem,na pewno ciężko z orientacją żeby sobie krzywdy nie zrobil na wybiegu itd...
Wiem że na fb jest fanpage niewidomego konia i ogolnie interesowalam sie tym jak on sobie radzi... Ale wlascicielka teraz juz odpisala ze po paru latach (gdzies ze trzy lata ) jest bardzo dobrze i chodzi z nim na spacery na słuch ...ale ogolnie poczatki to duzo martwienia sie ze sobie zrobi krzywde w boksie nawet...
Takze ciezko ale sie da....no i mysle ze u takiego konia jest niesamowita więź z wlascicielem ,w koncu polega na nim bardzo czesto,podaza za sluchem.
A z takim maluchem to nie wiem...
asds   Life goes on...
01 lipca 2017 20:49
amazonka*


Ooooo Ultranabuchonodozor  malutki!  😍 😍 😍
Jaką pasze lub może tylko suplementacje polecacie dla klaczy zimnokrwistej w 10 miesiącu ciąży? Aktualnie je owies + witaminy StHippolyt Semper Cube. Myślałam, żeby teraz zacząć dawać jej Gemuse Krauter Mineralien lub zastąpić wszystko Equilac Musli. Co o tym myślicie? Może macie jakieś tańsze rozwiązania? Jestem zielona w doborze pasz, więc chętnie wysłuchałam rad.  😀
No to jest  😅 dziewczynka  🤣
Ansc gratulacje :-)
No to jest  😅 dziewczynka  🤣

I nie poczekała? 😉
Gratulacje 😉
ansc cooooo???? 😲 juuuż ????
No jak to tak ???
Zostałam sama ...

GRATULACJE  :kwiatek:
Super że dziewczyna  😅
Niech sie zdrowo chowa .
DAWAJ ZDJECIA 😉
Ciekawa jestem co z tej Twojej czarnuli wyszło  😍
ansc, gratulacje!!!!!! Pokaż zdjęcia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się