siodła bezterlicowe

Wiem. Pluję sobie w brodę, że nie walczyłam dalej o nie...  🙄

Wiwiana ono jest małe, no chyba, że potrzebujesz 16'', do to wypada tak na 17"
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
21 maja 2009 18:36
Diakon'ka

Przez Ciebie co raz mocniej choruję na to siodło.  🤬  Już się nawet zaczynam zastanawiać jak je (najkorzystniej) zdobyć 😵
Może wybijesz mi je z głowy ???  😁
Siedziska wg sklepu, z linku który wstawiałam wcześniej, podobno są trzy 16 - 17 - 17,5.  A fajowo, że od razu można wybrać inny łęk. Medium jaki ma rozstaw ( w centymetrach ) i o ile jest szerszy od tego drugiego ?
Może masz jeszcze jakieś zdjęcia?  I jak konik się miewa?

Przekonajcie mnie, że nie chce w ogóle bezterlicówki , tylko jakieś wypasione siodło terlicowe ! 🙄
Wiwiana   szaman fanatyk
21 maja 2009 19:30
Pinesska, ja i mój kuc właśnie 16 góra 16,5 cala potrzebujemy, a to bezterlicowy rozmiar 0.
Ebay niemiecki do rozpaczy mnie doprowadza, bo tam wszystko od 17 w górę.... albo dziecinny rozmiar 14....

Dorotheah - hehe mam taki sam problem 😀 Dodatkowo mam nowe siodło terlicowe, ale coraz bardziej myśle o pozbyciu się go i kupieniu bezterlicówki. Niby odkładam kase na auto, ale dobre siodło jest takie wazne... jak nie kupie na jesień auta tylko jakieś fajne siodło bezterlicowe, to chyba zostanę wygnana z rodziny 😀
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
22 maja 2009 00:21
Branka,
Koniarze to jacyś szaleni są. 
Też mam inne finansowe plany. Najlepsze, że sporo rozglądam się za terlicówkami- przepięknymi, wypasionymi, jedna ciekawsza od drugiej,... ale do tej pory żaden model tak naprawdę nie rozpalił moich myśli.  A informacje o kłopotach z pasowaniem i serwisowaniem dodatkowo odstraszyły tak, że zajrzałam na ten wątek -oczywiście tylko się dokształcić.  😉  A tu sporo  'koszmarków' (  🙄 nie bijcie za mocno -moja estetyka toleruje zdecydowanie inną stylistykę).  A jednak, dresiarska bezterlicówka  już zaczęła mi się śnić po nocach i nie wiem jak to się skończy.  😵
Przecież mam pewne, stabilne i ekstra wygodne siodło. A tyle kasiory i zachodu za 'naleśnika'?  😁

Jeszcze raz wrażliwych przepaszam za określenia koszmarek i naleśnik- staram się wybić sobie to siodło z łepetyny :kwiatek:
 
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
22 maja 2009 09:20
Siedziska wg sklepu, z linku który wstawiałam wcześniej, podobno są trzy 16 - 17 - 17,5. 

i znowu wiesz więcej o moim siodle niż ja 😉

wybić z głowy Ci nie wybiję za to mogę polecić kupno na ebayu 😉

nie wiem ile w cm mają te łęki. ale to nie jest tak jak w terlicowym, że przedni łęk sterczy nad kłębem - on leży na nim prawie.

zdjęcia mam jeszcze jak siedzę, potem wstawię. a koń hmmm... bez większych zmian niestety... ale dzięki :kwiatek:
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
26 maja 2009 10:31
czy ktoś z was używał pod bezterlicówke albo pod inne siodło taką podkładkę http://www.tundra.pl/catalog/product_info.php/cPath/51_76/products_id/1471 ?
Czy rzeczywiście zapobiega przemieszczaniu się siodła?

edit:
zmieniłam popręg od pasa do lonżowania na ujeżdżeniowy  i problem obracania sie siodła przy wsiadaniu znikł cieszy mnie to bardzo  😅
czy siodł◘a te nadają się na rajdy?
jak z wygoda po paru godiznach marszu?🙂
madzixx jak najbardziej się nadają, ale wtedy lepiej zaopatrzyć się w specjalny pad (physio +podkładka), ale najlepiej dzwoń do przedstawicielek barefoota (nr na www), wszystko ci powiedzą 🙂

Ja już przeglądam siodełka westowe i zacieram łapki  😀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 czerwca 2009 09:49
mój Freemax sprawdza się również na zawodach


to nie ja na koniu
Zadałam pytanie w wątku o siodłach, ale chyba bardziej pasowałoby tu - czy ktoś ma lub widział bezterlicówkę barefoota syntetyczną?
Witam,
potrzebuję siodło na rajdy dla specyficznej budowy konia (mały- 155cm, krótki, szerokie plecki i mega kłąb), przymiarki siodeł terlicowych rajdowych (Max, Wintec), kulbak oficerskich, żołnierskich itp już mnie zdążyły zmęczyć,  stąd moje zainteresowanie siodłami bezterlicowymi.

Spodobało mi się to siodełko, cena w miare ok, tylko zastanawia mnie lekko napastliwy ton komentarza...
http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=98

No i teraz pytanie, czy rzeczywiście wszystkie bezterlicówki potrzebują specjalnych padów, tylko nie zawsze taka informacja jest zawarta? Czy siodła Barefoot są jakoś inaczej zbudowane i tylko one wymagają specjalnych padów?
oj proszę cię, te siodła które są w tym linku w Niemczech są sprzedawane po 150 E i są produkcji indyjskiej, szkoda czasu i pieniędzy, szkoda konia  😎

Z tym sprzedawcą już mieliśmy do czynienia na starej volcie, gdzie jego porady i nachalne reklamy denerwowały użytkowników.

Poszukaj fajnego siodła na ebay.de, tam po w pisaniu w wyszukiwarkę "barefoot sattel" wyskoczy ich masa, nowych i używanych.

Jeszcze jedno, jakaś firma amerykańska robi westowe siodła bezterlicowe, ale na ebayu kosztują ok 1000 - 2000 E  😀

tam też znajdziesz te siodełka z linku przez ciebie wstawionego.

a chwaliłam się, że jeżdżę teraz na cherokee? w środę powinna dojść moja Arizona  😍

A prosze mi powiedziec gdzie takie siodła są do kupienia za 150 euro?
ależ proszę bardzo  😎

ebay.de
licytacja od 140 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-Western-Sattel-Fender-Steigbuegel-14-NEU_W0QQitemZ220440764069QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item33534b1ea5&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A2|294%3A50

kup teraz 170 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-WesternSattel-aus-Nubuckleder-Braun_W0QQitemZ290325223942QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item4398bb5a06&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A1|294%3A50

dziwne, kliknęłam ponownie na link nightingale i siodła już nie są dostępne w tym sklepie  🙄
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
24 czerwca 2009 14:29
pinesska a jak jest z rozmiarówką tych siodeł ? są takie jak w typowych westach?
a ja tam nie wiem  😁

widziałam je tylko, jak szukałam barefoota na ebayu
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
24 czerwca 2009 14:37
spodobało mi się,
ależ proszę bardzo  😎

ebay.de
licytacja od 140 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-Western-Sattel-Fender-Steigbuegel-14-NEU_W0QQitemZ220440764069QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item33534b1ea5&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A2|294%3A50

kup teraz 170 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-WesternSattel-aus-Nubuckleder-Braun_W0QQitemZ290325223942QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item4398bb5a06&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A1|294%3A50

dziwne, kliknęłam ponownie na link nightingale i siodła już nie są dostępne w tym sklepie  🙄


ale to nie sa siodła firmy Equisa
sa bardzo podobne... tak jak siodło western za 150 euro jest bardzo podobne do siodła western za 2 tys euro

Twoj wątek dotyczył konkretnego oferowanego produktu i chciałbym uprzejmie poprosić zebyś mi pokazała w ktorym miejscu siodło Equisa jest dostepne za 150 euro, jesli mógłbym poprosić... bardzo chetnie je kupie po 150 euro bo właśnie mi sie skończyły i dlatego też chwilowo już nie mozna ich znaleść na stronie sklepu

a tutaj jest link na strone Equisa.de, gdyby ktos chciał zobaczyć siodła o ktorych była mowa

http://www.equisa.de/eshop/product_info.php?products_id=13&XTCsid=6cc36576b720ce529b98a0ff1fd9c3eb

pozdrawiam serdecznie

Dariusz
Siodlarnia


gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
24 czerwca 2009 22:06
ależ proszę bardzo  😎

ebay.de
licytacja od 140 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-Western-Sattel-Fender-Steigbuegel-14-NEU_W0QQitemZ220440764069QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item33534b1ea5&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A2|294%3A50

kup teraz 170 e.
[[a]]http://cgi.ebay.de/Baumloser-WesternSattel-aus-Nubuckleder-Braun_W0QQitemZ290325223942QQcmdZViewItemQQptZReits%C3%A4ttel?hash=item4398bb5a06&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12[[a]]|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A131😲301%3A1|293%3A1|294%3A50

dziwne, kliknęłam ponownie na link nightingale i siodła już nie są dostępne w tym sklepie  🙄


czy ktoś się spotkał z tymi siodłami? jak z jakością ? Na zdjęciach wygląda nieźle, ciekawe jak w realu? Za taką kasę cudów pewno ie będzie ale do jazdy rekreacyjnej może...?
cena siodła to też rękojma, gwarancja, możliwość zwrotu, możliwość przymierzenia siodła i do konia i do jeźdźca, a np. jeśli rozmiar widelca bedzie nieodpowiedni ? wtedy operacja może okazać sie dużo droższa i zostaniesz z marnym siodłem w cenie przyzwoitego siodła
W takim razie przepraszam za pomyłkę, byłam pewna, że to są te same siodła.

Dziś już wsiadłam w moją arizonę, niestety nie mam zdjęć, może w najbliższym czasie coś gdzieś ktoś  😉

Wrażenia: fajnie leży, mam pad Physio, więc gruby i mięciutki (mogę jeszcze spokojnie sobie przytyć  😁 ), ale widelec muszę kupić szerszy i fendery dać do rymarza, bo jak skróciłam je do moich nóg, to nie mogłam już zapiąć dookoła tego paseczka nad strzemieniem 🙁

Siedzi się w nim podobnie jak w cheyenne, bo cherokee to jednak wygodniejsza kanapa  😎

a tu 3 modele na których miałam już przyjemność jeździć  🙂


[img]http://i.ebayimg.com/07/!BU57TRQ!mk~$(KGrHgoH-CEEjlLl0F63BKP47rNb3Q~~_1.JPG[/img]



Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
28 czerwca 2009 18:14


Właśnie kupiłam nóweczkę Acavallo Freemax Dresażowe jeszcze jestem w szoku... teraz tylko pozostaje czekać na dostawę.  😅

To przez Was i ten wątek  🤬  Klapsy za podjudzanie mnie  😁
hmm, Dototheah, a powiedz ty mi siedzialaś w nim? da się je gdzieś przymeirzyć? bo mam dosyć zmian siodeł  🤔wirek:

a może jest ktoś jest z warszawy z ujeżdzeniówką? mogła bym pożyczyyyyyyć?  😍

bo ten, ja chyba bym najbardziej była za bezterlicówką? 😀
dorotheah super! od razu prosimy o relacje z używania siodełka 🙂 swoją drogą strasznie drogie (choc barefooty wychodzą podobnie 😉 )
one mają wymienne łęki, czy jeden rozmiar?
trzynastka   In love with the ordinary
28 czerwca 2009 20:53


Właśnie kupiłam nóweczkę Acavallo Freemax Dresażowe jeszcze jestem w szoku... teraz tylko pozostaje czekać na dostawę.  😅

To przez Was i ten wątek  🤬  Klapsy za podjudzanie mnie  😁


Pod tego typu bezterlicówke tez są pady specjalne czy można normalnie czaprak?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
28 czerwca 2009 21:12
Nirw
Nie siedziałam w nim, a nawet nie widziałam go na żywo  🤣

Wydaje mi się, że równie sporym, a może większym ryzykiem jest pasowanie w tym kraju siodła (wystarczy poczytać wątki siodłowe ).
Do tego obowiązek systematycznego sprawdzania spasowania, dopychania itp.
I kłopoty z serwisamiw PL (-a właściwie brak serwisów większości markowych siodeł ). -Gdybym mieszkała np. w Niemczech pewnie nawet bym nie pomyślała o bezterlicówce. A do puki tu mieszkam, i nie jeżdżę na poziomie Grand Prrr  to mi się nie chce w to wszystko bawić, wysyłać siodeł do poprawek (np. do niemcolandii), ani ewent. wymieniać siodeł przy każdej zmianie...

Obecnie mam Kiefferera Wien, ale koń mi powoli chyba wyrasta  z niego (-a może to tylko moja prywatna schiza).
Sama bardzo długo rozważałam ten zakup, miałam masę obiekcji (niektóre nadal mam)...
Ale chyba przeważyła ostatnia jazda na oklep - było cudownie, konia zrelaksowana, łatwo wyczuwalna, a ja wyłapałam bardzo wiele swoich niedociągnięć (-których w siodle nie wyczuwałam !). Marzy mi się bliższy kontakt, poprawa mojego wyczucia, stabilniejszy lepszy dosiad (bez efektu usadzania),  swobodniejszy ruch i większe zadowolenie konia  🙂 Chcę się skupić na pracy, na koniu i być spokojna o sprzęt, grzbiet i zdrowie konia.

Diakonka wcześniej sporo tu opisywała o swoich wrażeniach o tym siodle, wstawiała fotki.

Pinesska
Też masz swój udział w mej decyzji o zakupie 🙂  Na ebayu czasem można wyczarować tańsze sztuki  😉 Te siodła mają wymienne łęki- aż pięć, czy sześć wielkości, na czym bardzo mi zależało. Można od razu zamówić interesujący łęk z siodłem.

Ninevet
Diakonka kontaktowała się ze sprzedawcami - podobno padów pod to siodło nie trzeba. Przekopałam net i nie ma padów pasujących do tego siodła. Są tylko pady pod modele rajdowe (Evo i Class Freemax Acavallo).  A spodnia strona ujeżdzeniówki wygląda tak samo jak materiał padu.
umorduje was wszystkie po kolei :P bo chyba bym wzieła takie jak ma Diakonk'a i Dorotheah :P tylko chciałam przymierzyć wsiąść najlepiej, czy mi się będzie oki jeździło.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 czerwca 2009 00:35
Morduj morduj, ale nie mnie - bo też padłam tu ofiarą 😉

Na razie jestem jeszcze w szoku, pełna obaw  i niecierpliwa dostawy.  Jutro muszę sprawdzić jeszcze rozstaw łęku, by wybrać odpowiedni.
A do Wawki niestety mi dość daleko.  🤔 


Tu link to fajowej galerii siodełek
http://www.nickerssaddlery.com/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=65

I jeszcze stronka siodeł Ansur
https://www.ansursaddle.com/index.php?ccSID-285e73f64c04744fc5f33ff68f529742=09d676cf3d03c8d27808a2bc192e6b30
Z tego co gdzieś czytałam to najprawdopodobniej w którymś Ansurze jeździ Karen Rolf (autorka książki "Ujeżdzenie naturalnie"😉.


Jak się siedzi w takim siodle wszechstronnym, czy ma poduszki kolanowe i czy dosiad jest pewny, stabilny??

Edit: jaki to model siodła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się