Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

I jak wrażenia?
Ja byłam na pokazie w Drzonkowie. Był tam między innymi ten ogier:

Wrażenia pozytywne, w katalogu było 27 ogierów, ale kilka nie dojechało. Le Voltaire jest w bardzo dobrej formie jak na swój wiek. Według mnie najlepszym ogierem pokazu był Bankiet po Landos I. Jasiu Godek pokazał w zaprzęgu swoje bardzo ciekawe ogierki(Tornado G i Tajfun). 😀
faraa piękna prezentacja... Le Voltaira nieudolnie zaplatałam...
Cieszę się, że się podoba.

To jeszcze dwa srokate ogiery, które na mnie zrobiły bardzo duże wrażenie:

Ramirez:



Video:


Romario, dziadek poprzedniego:



video:
faraa - te dwa ogiery widziałam w Sierakowie, parę razy na zawodach... Czapka z głowy- za każdym razem przygotowane IDEALNIE!!!! Zadbane, w super kondycji, zaplecione i czyściutkie! Zazdraszam!
Romario widziałam w N ce... Szczęka mi opadła! Super technika, baskil, rewelacyjny charakter!
Czy ktoś z was jest członkiem i może sie zalogować na tej stronie ?
lub widzi gdzieś ten art. tyle ze po angielsku
bo nie rozumiem co tam na dole dopisano - czy że klacze muszą być w długich liniach ...? czy jak ..........
Jeśli kazdy ogr jest tak opisany to cholerka chyba sie sama zarejestruję o ile będę mogła i opłacę te parę ojro

777, na dole jest info, że ogier rozwija i poprawia technikę skoku u potomstwa i że klacze powinny być w wystarczająco długich liniach. Pewnie przy krótkiej kobyle i tym ogierze szansa na konia "bez środka".
A strona związku wymiata, to fakt.
to chyba będę dalej szukać 🙁
777
Ale Zambesi już na zdjęciach wygląda na "mocniejszego" 🙁
Mnie się z młodych ogierów, które widziałam live bardzo podoba ten:

http://www.bazakoni.pl/horse_181065.html
Szlachetny, urodziwy, w skokach też och i ach. No i ojciec zasuwa z powodzeniem konkursy PN w kadrze Niemiec 😉
No kurcze mi sie tez LA podoba ale nie jest uznany w PL
a uznanie ogiera kosztuje 1000 zł o ile sie nie mylę
Gdzie 1000, 100 zł 😉
i powiem szczerze ze ostatnio tak sobie rozmyślałam nad LA ale wydał mi sie taki niedostępny ........
ciężko coś w necie znaleźć na jego temat i jego potomstwa  z uwagi na IMO niefortunne imię
O matko 777 powiedz, że Ci nie leży i już, nikt sie nie obraz. Tobie ma pasować 😉. Zambesi ma 9 lat i ledwie kilka sztuk potomstwa z wynikami sportowymi 😉
BTW a nie myślałaś o Balou du Rouet ?
777
Jeśli szukasz czegoś z dobrym ruchem to omijaj Baloubeta/Balou itp, te konie w większości ruszają się bardzo źle.
Właścicielem Balou jest paul Schockemohle, wydaje mi się, że współpracuje z nim klinika dra Przewoźnego:
http://www.klinika-konie.com.pl/63-ogiery


armara, pozwolę sobie zacytować Twoją osobę w związku z zainteresowaniem 777 ogierem Balou kilka stron wcześniej 😉 :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 lutego 2013 19:54
odnośnie Sezuana, ale tylko jako ciekawostkę linkuję wzmiankę o jego kolejnym użyciu w hodowli.
ancyk0991
Dzięki
Zdania co do Balou nie zmieniam (ruch). Mimo to uważam, że to bardzo ciekawy ogier.
ze co mi nie leży 🙂 - przecież jak pierwszy raz jego foty wstawiłaś to mi sie on po nocach śnił
marudzę bo z natury wybredna jestem a wiedza moja w tym temacie jest nikła to już w ogóle
chyba muszę sobie przerwę zrobić na miesiąc

condina widzę ze ty juz nie jednego ogiera zagr. zgłosiłaś, z resztą w tym roku też i Sezuana
powiedz proszę jak to w rzeczywistości wygląda
wiem że potrzebna udokumentowana kariera sportowa/hodowlana 🙂 itp ............
bo np. jak bym chciała takiego LA zgłosić .. to co wystarczy że do PZHK napisze że chcę zgłosić a oni juz sami "ściągają" info ze związku zagr. ? 😡
anetakajper   Dolata i spółka
27 lutego 2013 13:06
Czy ktoś orientuje się jakie ogiery posiada pan Drabiński na 2013 rok ?
asds   Life goes on...
27 lutego 2013 13:52
O matko..Piekne te srokacze! 😲
777
Nie no marudzisz przestrasznie tak na moje 😉 Wybierz sobie jedną, dwie cechy do doskonalenia, albo określ jasno wymagania, bo inaczej zwariujesz 😉.

W sobotę kolejny pokaz ogierów, ktoś się wybiera ?
lista ogierów
Jakby się ktoś wybierał do Grabowca z aparatem mógłby cyknąć fotki Santiego, Corvus Z i Kadryl (nieuznany jeszcze) Byłabym ogromnie wdzięczna :kwiatek:
Będę z aparatem i kamerą. Może coś z tego wyjdzie...

Będę z aparatem i kamerą. Może coś z tego wyjdzie...



Będzie ładna relacja, fajnie  🏇
Ar ... wrzucam na luz i ostatni raz poproszę o coś
jednym z warunków uznania ogiera jest "...Ogiery hodowli niemieckiej, które ukończyły próbę użytkowości po 30-dniowym teście, muszą potwierdzić swoją wartość, kwalifikując się do Mistrzostw Niemiec Młodych Koni..."
czy ten LA startował na Mistrzostwach o których mowa w cytowanym tekście 
ja z niemieckiego noga jestem a po wrzucaniu tekstu na tłumacza g ji tak wiem piąte przez dziesiąte 😡
miejcie litość dla laika
[quote=PZHK]
Ogier hodowli niemieckiej w wieku od 3 do 6 lat (bądź nasienie), który zdał właściwą próbę użytkowości w kraju urodzenia lub pochodzenia i na tej podstawie został dopuszczony do rozrodu, może uzyskać w Polsce wpis do księgi na podstawie wyników próby dzielności. Za właściwą próbę użytkowości uznaje się próbę po 70-dniowym treningu stacjonarnym. Próbę tę ogiery muszą ukończyć z wynikiem min. 120 pkt. indeksu ogólnego, skokowego lub ujeżdżeniowego. Ogiery hodowli niemieckiej, które ukończyły próbę użytkowości po 30 dniowym teście, muszą potwierdzić swoją wartość kwalifikując się do Mistrzostw Niemiec Młodych Koni, bądź zdając odpowiednią próbę użytkowości w Polsce. Jeżeli ogier w tym przedziale wiekowym posiada aktualną licencję na dany rok wydaną przez wiodące niemieckie księgi hodowlane, które w ostatnich trzech latach zajmowały lokaty 1-3 w oficjalnych rankingach WBFSH, w dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody i WKKW, może zostać zbonitowany przez kierownika OZHK/WZHK oraz nie legitymować się badaniem w kierunku porażenia krtani.[/quote]
Wyróżnienie moje.
LA zdał test 30-dniowy w Schlieckau, z najlepszą notą w części skokowej - 9,38 pkt. Startował w zawodach, ale nie ma słowa o Czempionatach. Ogier nie jest uznany w związku hol, sf czy kwpn co dawałoby mu jakby uznanie praktycznie z automatu.
Cyśka   Załoga G :D
03 marca 2013 13:43
Hej 🙂. Czy ktoś z Was może mi podać jakieś ciekawe informacje o ogierze Fatim po Ekwador? Wart uwagi?🙂
gdzieś już było o nim, ładny, dotacyjny i tyle... wynik z ZT sobie taki, sam w sporcie nic nie osiągnął, papier str męska przyzwoita, koń wiekowy a nic nie pokazał potomstwem.
W rasie jest dużo lepszych reproduktorów...
Zdecydowałam się !!! dzieki armarze na Los Angeles
Zobaczymy czy mi go uznają - w sumie to nie mam już odwrotu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się