Poszukiwany/poszukiwana

poszukuje klaczy Figa stała w łódzkim w Pustelniku kasztanka z odmianami.dzisiaj to juz klacz ponad 10 lat
Teli, Kopyciak my jak byłyśmy tam pierwszy raz i po prostu chciałyśmy obejrzeć konie to nie miał czasu, bo chory, bo coś tam... Pojechałam tam rok później, ale z inną taktyką- powiedziałyśmy że chcemy konia kupić i tak sobie jeździmy po stajniach i oglądamy co jest ciekawego  😁 Momentalnie chwila się znalazła żeby oprowadzić nas po stajni. Pokazał nam konie, coś tam powiedział o rodowodach i zachwalał młodego wałacha. Jak się okazało był to syn Madame, którego kupił razem z całym pakietem jako źrebaka. I to był jedyny koń jaki tam został ze źrenickich. Zapytałam o Mandarynke to powiedział, że sprzedał jakiemuś Niemcowi bez możliwości zwrotu jak to ujął.
Odnośnie Mandaryny zastanawia mnie jedna rzecz- zanim mu powiedziałyśmy o tym że szukamy konkretnych koni, to nam opowiadał swoje teorie że wg niego koń powinien być przyjacielem człowieka. Jeśli koń jest agresywny- kopie, gryzie, to on go sprzedaje na rzeź. Mandaryna nie tolerowała każdego i zdarzało jej się kopnąć czy ugryźć jeśli ktoś nie uważał.
I teraz zastanawia mnie czy sprzedał ją na rzeź czy może faktycznie do Niemca. Niemcy ponoć uwielbiają kolorowe konie.
I do tego kobyła ładna, dobry papier wielkopolski, wpisana do księgi...
To samo Madamka- tylko ciut mniej urodziwa  😁 i wypierdek  😉

Chyba będę musiała znaleźć jakieś wtyki w WZHK i zapytać. Skoro kobyły miały paszporty, są wpisane do księgi to jakiekolwiek dane właściciela powinny być, prawda? Albo przynajmniej czy dają jakieś źrebaki
galopada_   małoPolskie ;)
12 grudnia 2011 18:51
poszukuje koni:

Batiar młp, gniady (m.Baria / o.Hegemon) ur.2000,

Drima młp, siwa ( m.Dropia / o.Bajt) ur.2003, sprzedana do Krakowa ale z tego co wiem to była ponownie sprzedana

Dunaj młp, gniady (m.Draba / o. Hegemon) ur.2000, sprzedany do woj. świętokrzyskiego (prawdopodobnie okolice Sandomierza)

Jarabe młp, siwa (m.Jurata / o. Fart) ur.2005, sprzedana w okolice Lublina/woj.lubelskie

Jota młp, malowana kasztanka (m.Jurata / o.Hegemon) ur.2000, sprzedana w okolice Rzeszowa (?) woj.podkarpackie

Jurysta młp, kasztan (m.Jurata / o.Barok) ur.2002, ukończył ZT Bogusławice, wykastrowany podobno chodzi gdzieś w bryczce w okolicach jakiegoś dworku/zamku

Majmuna młp, siwa(m.Melisa / o.Barnaba) ur.2007, sprzedana do woj.lubelskiego

Malavi młp, siwa(m.Miranda / o.Barnaba) ur.2007 woj.lubelskie (j.w) obie z Majmuną tworzyły parę zaprzęgową

Bajer oo, gniady wałach, sprzedany do woj.wielkopolskiego (?)



Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
12 grudnia 2011 19:51
Poszukuję wszelkich informacji na temat tej kobyły (Arika) (najprawdopodobniej z Wielkopolski): Chodzi mi o okres sprzed 2 lat wstecz - dokładny wiek, pochodzenie, "karierę rekreacyjną i/lub hodowlaną". Będę mega wdzięczna




(edit: nie zapisało mi się jedno zdjęcie)
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 grudnia 2011 14:26
Jednego konia znalazłam. Teraz interesuje mnie, czy ktoś nie wie, gdzie się podziały konie ze stajni w Gorlach k. Starych Juch. Tam miałam swoje początki w jeździectwie, niestety stajnia upadła... Były tam konie po Toledo xx, Nadruku itd.
Np. Demon po klaczy Demencja, Gracjan po Gra (lub Gracja), Grappa, Orenda po klaczy Orlanda po Orlik, Gradus po klaczy Gracja, Hipogryf po klaczy Hispidia i ojcu Toledo xx, Orlanda po Orlik.
Były jeszcze inne konie, niestety wszystkich nie pamiętam. Może ktoś z re-volty jest właścicielem któregoś z koni z tamtej stajni?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 grudnia 2011 17:43
Poszukuję wszelkich informacji na temat tej kobyły (najprawdopodobniej z Wielkopolski): Będę mega wdzięczna


(edit: nie zapisało mi się jedno zdjęcie)


stoi obecnie w ośrodku jeździeckim skręt. 😉
Witam , ja tu nowa  😉
Więc :
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!
Szwejk -  wałach wlkp 2003 r.
Po Grawer/ o.Wellingtom m.Groteska
Od Selena/ o.Harnaś m.Siena
maść kasztanowata z odmianą na pysku .
o. a Szwejk to nie był z makowa mazowieckiego?
Tak , z Makowicy pod Makowem   🙂
Był tam jakieś dwa lata temu (?) i teraz się zastanawiamy , dokąd trafił..
Poszukuję klaczy Kanossa (Kurara-Imbir), urodzona 22.0.2005, gniada z takim wiśniowym połyskiem, bez odmian. Urodziła się koło Ostrowa Wielkopolskiego, następnie została sprzedana do gospodarza do Huty (ok Odolanowa), a potem do Śliwnik. I tu trop się urywa...Jak ktoś o niej słyszał czekam na informacje...Koń jest mojej hodowli i zależy mi na odnalezieniu...
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

14 grudnia 2011 11:14
Daihla,  przeczytałam jeszcze raz Twój post i dopiero wtedy zrozumiałam 🙂 Arika wyjechała od nas do Was. Nie wiem nic więcej, niż to co powiedziała Ci Monika. Może zapytaj poprzedniego właściciela, Monika na pewno ma numer do pana Wojtka.
Witam,
Wciąż poszukuję klaczy o imieniu BALBINA [może być komuś znana również pod imieniem NARÓŻKA rasy koniko-fiord. Konik jest nie duży [140-150 cm. w kłębie] i maści bułanej z dość sporą gwiazdką na czole. W tym momencie miałaby 16-17 lat. Była koniem raczej trudnym. Przez długi czas przebywała w stajni Stowarzyszenie Galop w Józefowie [pod Warszawą]. Jakieś 3 lata temu została sprzedana do KJ Ulmag w Aleksandrowie [pod Warszawą]. Była tam bardzo krótko. Obecnie nie wiem gdzie może się znajdować.
Za każdą [najmniejszą !] informację o tej klaczy będę bardzo wdzięczna. Proszę o kontakt na 'pw' lub gg [10253105].

Kilka zdjęć:
1.
2.

nadal nie odnaleziony.

Ogier Otusz kn

matka: Kurara kn
ojciec: Orlik kn
rocznik: 1993 r.
znaki szczegolne: gwiazdka i chrapka

Stoi (o ile zyje) gdzies w WLKP.
W bazie koni widnieje, ale to nie swiadczy o tym, ze zyje, analop tez juz pytalam.

zdjecia: http://www.bazakoni.pl/horse_29026.html
Chce wiedziec czy zyje i jak sie ma.

Sluchajcie udalo mi sie cos znalezc. Miejscowosc Ruchocice kolo Grodziska Wlkp.
Ktos wie, ktos zna, ktos kojarzy?


Nadal szukam. Mialam sobie dac spokoj, ale nie moge. Meczy mnie to strasznie.
Z Ruchocic podobno pojechal do Nowego Tomysla do goscia o ksywie kojarzacej sie z wojskiem dobrego znajomego handlarza z Ruchocic.

Kojarzy ktos? a moze jest ktos z tych okolic i moglby mi pomoc?



😕
Witam poszukuję klaczki Amazonka urodzona ok 6 lat temu /po Kopicy/ ostatni raz widziano ją  w malej stajni u Kaski w Cygowie . Bardzo prosze o info 😕
Dostalam info na FB, wklejam tutaj, bo moze ktos jakims cudem sie na nia natknie, szkoda klaczki 🙁 Oby sie znalazla!



W Stanisławowie (gm.Nieporęt) z 16 grudnia na 17 grudnia 2011 najprawdopodobniej między godzinamy 1 w nocy a 5 rano została skradziona Klacz o imieniu Kora, klacz maści karej, ok 150cm w kłębie, biała gwiazdka na głowie oraz biała skarpetnka na tylnej prawej nodze. Klacz bardzo spokojna, wiek ok 10 lat. Klacz została skradziona prawdo podobnie na transport na rzeź!!!  Bardzo proszę o udostępnianie, może ktoś ją zobaczy. Podaję kontakt 513-160-332.




[[a]]https://www.facebook.com/notes/magdalena-pa%C5%82ys/zosta%C5%82a-skradziona-klacz-kora-prosz%C4%99-o-pomoc-i-udost%C4%99pnianie/298926933485971[[a]]
Kasix1997   My little Princess
21 grudnia 2011 22:13
Hmm...
No więc mnie interesuje co obecnie dzieje się z ogierami:
[glow=red,2,300]Paradoks[/glow] ze 4 lata temu stał w S.O Starogard oraz koń [glow=red,2,300]Dyktator[/glow]: Siwy ogierek z rybim okiem również S.O Starogard
I czy ktoś kojarzy[glow=red,2,300] Gacha [/glow]po Handicapie i Gabrysi ur 1996/97 też Starogard słyszałam że niestety nie żyje ale nie mogę w to uwerzyć i szukam dalej. Bd wdzięczna za pomoc  🙇
Czy ktoś wie coś o przeszłości klaczy GOLDIE z Jaszkowa? Izabelowaty kuc, nie do zatrzymania. W paszporcie same NN.

:kwiatek:

EDIT: lub HS Goldie z Holz-Sport. To ta sama. Stała kilkanaście lat temu w Legii Kozielce.
Elena   emocjonalnie elastyczna
25 grudnia 2011 11:49
Poszukuję jakichkolwiek informacji/ zdjęć o gniadym wałachu Holz-Sport Brutal ur. 1996r (m:Barbie, O: Wallon), swego czasu stał w Słopcu koło Kielc. Ciekawi mnie co się teraz z nim dzieje.
:kwiatek:
a ja jestem ciekawa czy Ktoś z was spotkał klacz Hellada (nie wiem jakiej była rasy - wyglądała jak wyrośnięty kuc, siwa) i ogiera Tryton (kuc feliński, karo-srokaty)? Oba konie stały kilka lat temu w Bonanzie koło Lublina
Od razu powiem: te konie o które pytam to  nigdy nie była moja własność.
Poszukuję dwa miniaturowe kuce szetlandzkie. nie wiem dokładnie gdzie one są, lecz jest prawdopodobieństwo, że są za granicą.
Nie chce ich odkupić, ani nic, ale przynajmniej złapać kontakt z właścicielem. Zostały one sprzedane. Wcześniej oba stały w Starej wsi, w prywatnej stadninie.

Pierwszy to DOBRANOCEK.

Miniaturowy kuc sztlandzki, urodzony jakoś czerwiec/lipiec (nie pamiętam dokładnej daty).
Jest on jak widać tarantem, z blankietem na zadzie, który jeszcze wciąż zmienia kształt.
Ogierek ten  12 grudnia, sięgał mi mniej więcej do kolana, czyli miał do 60 cm.
Matka to klacz Dorotka (albo Dolly nie mam pewności)
Ojciec to ogier Neron II
Dobranocek był jeszcze nieco płochliwy, umiejętnie zabierał koce leżące na padoku, i odkręcał butelki coli.

Drugi to KARUZELA

Miniaturowy kuc szetlandzki. Ma niecałe 3 lata
12 grudnia miała około 70/80 cm.
Matka: Kropka
Ojciec: Coś na E... Nie wiem dokładnie.
Karuzela to nietypowy charakter, bo raz do ciebie galopuje, a raz się obraża. Dosłownie.

Jeśli ktoś z was widział, to proszę, skontaktujcie się.
Goldie też pamiętam , ale z wcześniejszych czasów 🙂, tak jak i Brutala.
Elena- czyj był Brutal później?
szukam informacji o koniu Turbud Czar jeszcze za czasów jak startował pod p. Kleinem. W internecie niewiele znalazłam. Byłabym też wdzięczna za jakieś zdjęcia np. z zawodów. Z góry dziękuję  :kwiatek:
Elena   emocjonalnie elastyczna
26 grudnia 2011 18:19
Marysia masz PW 🙂
PILNIE poszukuję siwego w hreczce wałacha Nefryt wlkp. (matka Nota, ojciec Correro). Urodzony 2001/2002 r. Sprzedany w 2009r. ze stajni k. Ustronia Morskiego. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszę o kontakt.
Elena czy on był takii bardzo duży? I miał chyba jakaś wade postawy tylnych nóg pamiętam?
Elena   emocjonalnie elastyczna
26 grudnia 2011 22:15
Alaska duzy gniady i faktycznie coś miał z tyłem ;p
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 grudnia 2011 08:47
jankesiara, przyłączam się do poszukiwań, miałam okazję startować kilka razy na tym koniu, jak u p. Tomka stał. Też chętnie dowiem co się z Czarem dzieje.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 grudnia 2011 17:29
poszukuję 2 koni
wałacha o imieniu Czachor,jabłkowity,  niedawno kupiony ze stajni w Przystani k.Ostrołęki
wałacha o imieniu Garson, skarogniady(wyciera sobie rzep w ogonku), wysoki, również kupiony z tej stajni, ale z tego co wiem to pojechał gdzieś w okolice Częstochowy
Za każde info z góry wielkie dzięki 🙂 :kwiatek:
jankesiara, przyłączam się do poszukiwań, miałam okazję startować kilka razy na tym koniu, jak u p. Tomka stał. Też chętnie dowiem co się z Czarem dzieje.


obecnie jest własnością mojego taty, jest już na emeryturze (chodzi głównie na spacerowe tereny) bo ma dość duże problemy ze zdrowiem
próbuję się dowiedzieć więcej co się z nim działo zanim do nas trafił 🙂 zapewne wiesz coś o nim zanim wyjechał od p. Tomka
Jednego konia już znalazłam, czas na następnego.

Imię: Alejka
Rasa: Koń Mały
Maść: kasztanowata w siwiźnie
Rok urodzenia: 2002
Ojciec: Almos oo kaszt.
Matka: Alexia wlkp kaszt. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się