Kącik "Wiem i odpowiem na pytania "

Witam. Ja mam pytanie do osób, które są w UK: jaka jest najpopularniejsza i zarazem najtańsza ściółka używana w stajniach? Pytam przez ciekawość bo u nas nadal króluje słoma, powoli ze względu na RAO stajnie przechodzą na trociny i torf lub len. Z tego co widziałam na stronach www to trociny w UK lub pellety są popularne, chciałabym się dowiedzieć. Dzięki.
A.   master of sarcasm :]
09 stycznia 2011 14:01
Najtansza jest sloma, w Newmarket 30 funtow za duzy bal, trociny po 5-6 funtow za paczke. Papier podobne ceny jak trociny.

To nie jest tak ze najtansze = najpopularniejsze, o wcale nie  😉
Wiekszosc trenerow uzywa trocin, wielu papieru a sloma uwazana jest za sciolke dla tanich i marnych stajni  😁
Dzięki za odpowiedz.
Tzn , że u nas chłe chłe wszystkie stajnie marne i tanie 😁
Z tego co widziałam i doczytałam w necie to np. w USA i w Kanadzie już mało kto stoi na słomie. główną ściółkę stanowią tam trociny lub pellety ewentualnie system bardzo higienicznych mat. Ej a my jak zwykle 100 lat za murzynami 🙁
A.   master of sarcasm :]
10 stycznia 2011 12:54
W Anglii podobnie. Ja bym swoja tez trzymala na trocinach ale to brudas, wiec ma maty gumowe i slome - tylko w rogu, do spania  😉
A ja mam takie pytanko z innej półki i mam nadzieje, że otrzymam od kogoś jakieś porady bo szczerze mówiąc nie wiedziałam nawet w jakim wątku mogę o to zapytać. Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na odblokowanie łokcia w galopie?
A.   master of sarcasm :]
18 stycznia 2011 20:02
to chyba nie ten watek?  🤔
to proszę podaj mi inny, w którym udzielą mi odpowiedzi na to pytanie.
armara  :kwiatek:
Gagulec   Mistrz lokalny
11 kwietnia 2011 14:28
W sumie nie wiedziałam gdzie to zamieścić...
Znajoma wyjechała do Niemiec i mówi, że tam jest mase taki dziwnych koników a'la yeti/mamut 😀.
najlepiej wyglądaja nogi... No centralanie, jak mamucie Oo.
Przyslała mi foto. Wiecie moze co to za rasa?

mtl   I M Equestrian
11 kwietnia 2011 15:33
fajny miś pluszowy  😁 faktycznie ciekawe co to  🤣
Potomek "Alfa z kosmosu"? 🙂
A.   master of sarcasm :]
11 kwietnia 2011 19:14
to Iceland pony  🙂  Inaczej Icelandic horse

P.S. chodza jednym chodem wiecej niz normalne konie, to jest toltem. Takie cos pomiedzy klusem a kentrem, bardzo wyciagniety klus, i oprocz tego sa inochodzcami, tzn nogi nie stawiaja na przemian tylko dwie naraz z jednej strony.
A., to nie jest islander. islandery maja normalne, cienkie raczej nogi. ten wiekszy ze zdjecia to kuc islandzki:

edit: co do ich inochodzctwa. sa takie, ktore sa czterobiegowe 😉 maja step, tolt, klus i galop, ale sa tez pieciobiegowe, one sa jeszcze drozsze i maja step, tolt, klus, galop i skorcz.
To nie jest rasa wyjątkowo włochatych koni tylko to są chore i nie leczone konie (klasyczny objaw choroby Cushinga).
Może być to Islander lub jakikolwiek inny kuc.

http://www.completerider.com/cushings.htm
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
12 kwietnia 2011 14:22
Ala_WR oj nie sądzę... Choroba cushinga (cushing-like konkretniej) jest bardzo rzadko spotykaną chorobą, dodatkowo występującą tylko u starych koni, włosy są zazwyczaj poskręcane, spocone, a nie proste... Tej Twojej 100% pewności w życiu bym nie dała 😉
Nie wykluczam, że to jest to o czym piszesz, bo nie mam pojęcia co to za rasa (to jest zimowe czy normalne owłosienie?).

A'propos kuców islandzkich, to jakby nie patrzeć poza mamucimi nogami bardzo podoby 🙂
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:IcelandicHorseInWinter.jpg&filetimestamp=20051221221658
A.   master of sarcasm :]
12 kwietnia 2011 21:42

katija jesli to nie jest Iceland pony w zimowej siersci to co to jest? zaczynam wierzyc w istnienie yeti


a co do Madzuaa-i zgodze sie, Cushing powoduje krecona siersc, wrecz "barankowata"
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
19 kwietnia 2011 16:15
Witam, spotkał się ktoś z wypożyczaniem siodła? Ile to może kosztować miesięcznie w przypadku ok. 2 jazd w ciągu tygodnia w danym siodle?
Chodzi o to, że mam jedynie ujeżdżeniówkę, a planuję starty w zawodach skokowych, a siodła kupować nie chcę. Zastanawiam się, co mogę zrobić?

Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się