Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Alice29, Basia wygląda kwitnąco jak na swój wiek! Piękna 🙂
Moja Katarzynka






Czy ktoś może mi powiedzieć, tak realnie i uczciwie, jaką przyszłość w Polsce mają konie zimnokrwiste? Rzeczywiście większość hodowli jest przeznaczona na rzeź?
No wiesz, gdyby tak na przykład ropa naftowa nagle wzięła i się skończyła..?

Ale tak raczej się nie zdarzy. A w każdym razie - wcale bym sobie tego nie życzył (bo zresztą byłaby to katastrofa - nawet, biorąc pod uwagę, że obecnie konie zimnokrwiste są o wiele lepsze jakościowo niż jeszcze 20 czy 30 lat temu, to do tego, żeby zastąpiły ciągniki w Polsce, brak ich... jakichś 3 milionów sztuk..?).

Więc - raczej jednak przeznaczeniem podstawowym powinno być mięso. Stąd najpilniejszą potrzebą hodowlaną jest praca w kierunku jak najszybszego przyrostu tkanki - na to jest zapotrzebowanie na rynku!

Natomiast uzupełniająco, oczywiście można dalej wykorzystywać "zimnioki" do pracy (tyle, że coraz mniej tego - a coraz to więcej różnych zakazów i ograniczeń...), a także:
- do produkcji mleka (to jest potencjalnie bardzo dochodowe!),
- do celów medycznych (jako "matki zastępcze" przy embriotransferze przede wszystkim),
- i pewnie, w jakimś tam stopniu, nawet i do jazdy, czy do sportów zaprzęgowych - jak ktoś lubi, oczywiście...
Dawno nas tu nie było więc kilka fotek 🙂



i chyba mogę się pochwalić, że przez ostatnie 3 dni zrobiliśmy z Borysem ponad 100km jeśli się nie mylę 🙂

any, zazdroszczę wyprawy 🙂
any, ale super! 🙂
any, super 🙂 zazdroszczę rajdu, też chętnie bym się przejechała z Siwą 😉
Dziękujemy z Boryskiem 🙂 miło, że się podoba 🙂 nas już na tej trasie ludzie poznają xD bo przynajmniej dwa razy do roku tamtędy jeżdżę :P tym razem wracając nawet natknęłam się przy moście na innego konnego :P
Dorzucam jeszcze jedno takie Hubertusowe - tuż przed wyjazdem w teren:


Alice29 wygląda na 9 😉 Ona jest kasztanka, czy srokata? Śliczna, mam nadzieję, że moja Alga za 17 lat będzie tak wyglądała 😉


hehe w sumie i to i to chyba 🙂 Jeśli o łatki chodzi to wiecej niż w okolicy kolana nie ma🙂  19 skończone jest mur beton"😉

Alice29, Basia wygląda kwitnąco jak na swój wiek! Piękna 🙂


Dziekujemy bardzo🙂 Basiula jest puchata jak niedźwiedź i nawet w lecie miała dłuższą sierść a nie taka klasycznie gładką - nie wiem co się dzieje - zima stulecia idzie czy co?...



Natomiast uzupełniająco, oczywiście można dalej wykorzystywać "zimnioki" do pracy (tyle, że coraz mniej tego - a coraz to więcej różnych zakazów i ograniczeń...), a także:
- do produkcji mleka (to jest potencjalnie bardzo dochodowe!),
- do celów medycznych (jako "matki zastępcze" przy embriotransferze przede wszystkim),
- i pewnie, w jakimś tam stopniu, nawet i do jazdy, czy do sportów zaprzęgowych - jak ktoś lubi, oczywiście...


No ja będę zdecydowanie jeździć tylko na zimniokach do końca swoich dni a także będę nimi orać jakieś małe przydomowe zagonki 🙂

Dodam jeszcze zdjęcie przeszywanego "syna" jak żeśmy się wczoraj całowali🙂 Nie wiem czy jego tatuś da się załączyć... Giewont po Beskid 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Alice29,  Basia, jak to starsza pani - chłodniej jej jest niż młodym, przez co trochę więcej futra musiała sobie zostawić!  😁 mój z kolei bardzo teraz linieje i jakoś nie obrasta, nie wiem, czy po czyszczeniu bardziej siwa jestem ja, czy on...
Alice29,  Basia, jak to starsza pani - chłodniej jej jest niż młodym, przez co trochę więcej futra musiała sobie zostawić!  😁 mój z kolei bardzo teraz linieje i jakoś nie obrasta, nie wiem, czy po czyszczeniu bardziej siwa jestem ja, czy on...

Tak też sobie pomyślałam🙂 Ale masz tego swojego chłopaka pieknego...
Alice29, czy Twój Giewont po Beskid to sokólski Giewont spod Szczecina/Polic z miejscowości Bobolin? Nie wysoki ogier ze skarpetkami, b. podobny do mojej Algi z maści, która gdzieś tam po drodze mignęła w tym wątku (kasztan z białymi skarpetkami, grzywą, ogonem)? Jeżeli tak to to miał być pierwotnie jej mąż, ale niestety ówczesny właściciel, Pan S. go sprzedał 🙁
Jeżeli to on to mam dużo jego zdj, oto jedno:
Wiesz co... Giewont to jeszcze dziecko ur. 22.09.2012🙂 Ojca ma Beskida który ma ca10 lat i chyba nie był az tak blisko przed przeprowadzką do Glinnej... Ma dość sporą łysinę na pysku. No i jest raczej ciemnym kasztanem. Giewoncik malutki jest , więc to chyba zbieżność imion - chociaż faktem jest że to "sokoły"  😀
Jako, że nas dawno nie było, to w ramach przypomnienia Klusek... pod solarium - chyba nie za częsty widok jak na "grubaska"  😉
A co to? Tornado w nowej stajni?
No ba! we własnej osobie hehe
Beskid jakiś czas temu  stacjonował w okolicach Olsztyna (war.-maz.) 😉
Mam pytanie i obawiam się że będzie to off topic, ale zaryzykuję. Mam wsiadać na tego Beskida ale: siodło z którym przyjechał jest za małe, dwa moje też się może takie okazać, do westowego jest raczej za krótki. Mam jeździć na pasie do hipoterapii i nie mam nic przeciwko ale gdyby się udało mi potrenować na nim jazdę to lepiej w siodle choćby ze względu na anglezowanie któremu pas wg mnie przeszkadza, no i w koncu pas leży na koniu i przy wsadzeniu nóg w strzemiona można nieprzyjemnie na kłąb naciskać, zwlaszcza gdy się człowiek uczy. Wiem że siodła się powinno dopasowywać do konia indywidualnie, ale chłopak nie jest i najprawdopodobniej nigdy mój nie będzie, więc jeżdżąc na nim od czasu do czasu nie chciałabym go do siebie zrazić. Czy ktoś z posiadaczy siodeł na zimnioki może mi powiedzieć jaki rozstaw łęków macie? Będę wdzięczna.
Alice29, ja mam siodło o rozmiarze łęku 35/36, w sumie było robione bezpośrednio pod konia przez rymarza, a jak wiadomo koń koniowi nie równy i o ile się nie mylę, to rozmiary łęków różnych firm trochę różnią się od siebie?
Tak to wygląda:

Alice29, ja w tej chwili na swojego grubasa /zdjęcie jest wyżej jeśli chodzi o gabaryty konia/ mam wintec'a wide (w tym momencie założony łęk 2xw czyli ten szerszy zaraz po białym, ale czekam kiedy brat mi przywiezie szerszy łęk czyli 3xw ale nie wiem czy nie skończy się jeszcze na ostatnim najszerszym), kiedyś jak Borys był jeszcze trochę drobniejszy miałam islandzkie siodło z pfiff'a - pozbyłam się go jak koń się rozbudował bardziej wszerz, zmieniając siodło zastanawiałam się też nad bezterlicówką - jednak doszłam do wniosku, że nie jako jedyne siodło więc kto wie czy kiedyś sobie nie zafunduję  jako dodatek 🙂
Alice29 ja jeździłem na grubasach na syntetycznym Wintec z białym łękiem 😉

A moja Alga znowu pociągła do góry (na szczęście kosztem nadwagi za którą ciągle od wetów dostawałem burę). Pannica ma już 2,2 roku 🙂
Dzisiejszy Borys pod michałem


Patrzcie jakei cudo na allegro wygrzebałam 🙂

http://allegro.pl/ogier-rasy-shire-i2733076471.html
On już jakiś czas jest na sprzedaż 🙂
any, fajny Borys!  🙂

Pozdrowienia od sarenki  😁 :

harja, zobaczylam, ze pisalas tutaj, i az weszlam, bo mialam nadzieje na zdjecia. OBLEDNY jest twoj misiaczek!  😍  😍  😍  😜
jestem jego najwieksza fanka!
katija, strasznie mi miło  :kwiatek:
katija, strasznie mi miło  :kwiatek:


a mogę poprosic o wiecej zdjec. Naprawdę sliczne konisko.
Ircia   Olsztyn Różnowo
24 października 2012 14:05
harja cudowne konisko, nie mogę się napatrzeć i też proszę o więcej zdjęć  😍 
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,89631.0.html
Może tutaj się znajdzie ktoś chętny?
Wklejam, bo osoba/autorka chyba nie zna forum.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się