strzyżenie / golenie koni

Ja mam konia golonego całego na 6mm. Stajnia bez hali, mamy jedynie zadaszony lonżownik. Koń padokowany od rana do zmierzchu. Ma derkę bez kaptura, nie wyglądał na zmarzniętego.
Może trochę laickie pytanie, ale bardzo mnie zastanawia.
Czy golony brzuch, a niegolony to dla konia duża różnica?

Chcę ogolić siwą medium trace clip i zastanawiam się czy ciąć brzuch czy nie. Stajnia raczej niespecjalnie ciepła, strasznie zimna też nie. Koń kilka godzin dziennie na padoku i w tym roku niestety bez hali..  A zwierz raczej z tych marznących.

Może ktoś ma zdjęcie konia z niegolonym brzuchem? Zastanawiam się jak estetycznie to zrobić żeby nie wyglądał jak karykatura.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2012 21:16
olek, u nas jest jeden koń ogolony cały, a dół brzucha i nogi ma nieruszone. Wygląda ok.
ja w zeszlym roku ogolilam kawalek szyi, kawalek lopatki i kawalek glowy (1/3)



W zeszlym roku wystarczylo bo kon chodzil tylko dla kondycji, na dworze, w tereny i jazdy na manezu... w tym roku tak ogolony zaczyna mi sie pocic czasami, szczegolnie jak robi cos 'stresujacego'. Wczoraj galopowal pierwszy raz na biezni (z dwoma wiatrakami) i wrocil mokry, dzisiaj chodzil kilka minut dluzej, tez galopowal i wrócil suchy... Po dluzszych czy bardziej 'skomplikowanych' dla niego treningach jest mokry wiec za kilka tygodni robie blanket clip, a moze nawet pokusze sie o calosc...
Quantanamera koń właściwie cały dzień, z dwugodzinną przerwą na obiad.
Cały czas jednak się boję o zawiane plecy...
Ruda77 - co prawda nie mialam do czynienia z taka maszynka, ale kupilam rok temu podobna za 550zl (parametry takie same jak w Heiniger Handy, ale firma inna i tansza). Maszynka padla mi miesiac po gwarancji. Nie ma opcji, zeby ja naprawic. Wiec apeluje do wszystkich, zeby nie wyrzucali pieniedzy w bloto ! Naprawde lepiej jest wydac wiecej pieniedzy, zainwestowac w sprzet sprawdzonej firmy, a nie tanszej wersji "firmy krzak". Bo to sie po prostu nie oplaca 😉
ekuss   Töltem przez życie
26 października 2012 18:55
W niedzielę chcę ogolić Frigg i moje pytanie-jak będę robić wzorek to co nakleić? Może być papier samoprzylepny?
folie samoprzylepną
ekuss   Töltem przez życie
26 października 2012 20:18
folię? A gdzie takie coś kupić?
folię? A gdzie takie coś kupić?


Wystarczy kupić blok w papierniczym, taki zazwyczaj z kolorowymi śliskimi kartkami  😉
Do osób z Trójmiasta. Czy ktoś z was goli konie? i jest chętny, żeby do mnie przyjechać? Konia trzymam w Sławutówku.
Pozdrawiam  :kwiatek:
[quote author=ekuss link=topic=36.msg1565815#msg1565815 date=1351279102]
folię? A gdzie takie coś kupić?


Wystarczy kupić blok w papierniczym, taki zazwyczaj z kolorowymi śliskimi kartkami  😉

[/quote]

poprosich o folie samoprzylepną w arkuszach to ci dadzą 😉 czy pojedyncze (a3, a4 najczęściej) arkusze czy blok. tylko pamiętaj żeby folie (to takie sa arkusze literek do przyklejania, naklejki na samochody ...) a nie papier. papier jest z papieru i klei sie jak spód zamoczysz i się nei nadaje, a foia to plastik przyklejony na papier 😉.
pod nazwą "folia okleinowa/meblowa" znajdziesz też w sklepach meblowych/budowlanych. tylko cienką wybierz - lepiej się powinna układac

np http://allegro.pl/okleina-meblowa-folia-samoprzylepna-50cm-szer-50cm-i2733720378.html
rozumiem, że folia fajnie sprawdza się jak golimy konia i zostawiamy wzorek,
a jeśli chcemy ogolić tylko wzorek? też się nada, czy więcej dziur niż wypełnienia nie sprawdza się?
moze taka gruba, sztywna się sprawdzi? taka meblowa właśnie z fakturą (najgrubsze).
albo zrobić szablon i na siersci odrysowywać i po (do)odrysowanych liniach golić - jak dla najwygodniejsze bo dostęp jest nieograniczony, włos nie przyklejony, mozna poprawiać rysunek. ale na goleniu się nie znam, tylko na folii i rysowaniu troche 😉
Dzisiaj ogoliłam  maszynką dla psa za całe 159 zł z wysyłką .... 🙇
re-we-la-cja 😅

Jak ktoś ma 1 konia to polecam, są jeszcze  w tym zapasowe noże, długi kabel, leciutka, cicha, poręczna, nie nagrzewa się nic, tnie bardzo dobrze, idzie extra, goliłam bez żadnej przerwy, koń ogolony w  blanket clip, dobrze się nią manewruje w trudno dostępnych miejscach - nie ptrzepadam  za duzymi maszynkami, zaryzykowałam i polecam
sprawdziła się extra a koń był już zafutrzony i trochę tego golenia było ,  bo wielki
maxowa - mozesz podlinkowac ?
proszę
http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-kotow-35w-akcesoria-i2742055473.html


bałam się że 35w tylko, ale kiedyś takim listerem goliłam właśnie i było ok
A ta poszła jak burza 😁
maxowa, serio porównując do innych maszynek warto?
Jak wypada porównując parametrowo do tych końskich? Niestety niespecjalnie się znam  😡
wat ma mniej i tego się bałam, ale stwierdziłam że najwyżej ciut podgolę tylko, gdzie najwięcej się poci

Natomiast lepiej mi się goliło niż dużą, bo szybko się manewruje i w sumie ogoliłam jak co roku (na zdjęciu rok temu), może więcej boków tylko zostawiłam dzisiaj



noże były ostre do końca golenia, szło szybko
a w komplecie i tak są zapasowe
ja nie narzekam 🙂 na 1 konia mi w zupełności wystarczyło
maxowa, a możesz napisać jak się ta maszynka nazywa, bo aukcja się już skończyła i link nic nie daje.
Podmieniłam link wyżej -teraz powinno być ok
kujka   new better life mode: on
28 października 2012 11:31
horse art ja z doswiadczenia polecam polaczenie 2 metod: czyli najpierw z grubsza wyciachac wokol przyklejonego wzoru a potem juz drobne szczegoliki po odklejeniu dorabiac.
maxowa - kurcze, wyglada kuszaco 😉

Moj futrzak nareszcie dzisiaj ogolony  🏇 Bo ostatnio z jazd schodzil mokry jak sciera...
Maxowa a cicha jest?
Wygląda zachęcająco...
ekuss   Töltem przez życie
28 października 2012 16:40
Frigg ogolona 😀 Jutro zdjęcie wstawię. Bardzo grzeczna była- prawie zasnęła 😀 Jedynie przy okolicach prawego ganasza dała mi popalić...
Cicha 🙂
maxowa a jak oceniasz jej stan po tym jednym goleniu? Fajnie gdyby dało się chociaż kilka razy ogolić bez problemów..
Chyba też się skuszę..
od razu mówię, że nie mam interesu w sprzedaży tych maszynek 😁 zresztą mają ją inni sprzedawcy - to żeby nie było 🙂

właśnie zaskoczyła mnie b. pozytywnie bo ciełam praktycznie bez przerwy, koń zarośnięty, powierzchnia spora bo duży, a szła dobrze do końca bez problemu, na włos ok 3 mm, także nie do samej skóry, goliłam i dużymi maszynkami i Listerem i po prostu tą cięło mi sie bdb
bez żadnych problemów🙂 za małe pieniądze
jaki jest koszt golenia? (tak mniej-więcej, gdy komuś to się zleca, cały/zostawiony grzbiet). chiałabym mieć pogląd czy bardizej opłaca się kupić maszynkę (taką tanią nawet "na kilka razy"😉 czy płacić te 2x w ciągu roku (bo tyle średnio potrzeba?)
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się